» »

Java IDE

Java IDE

Sklemen ::

Pozdravljeni!

Upam, da se odgovori na moje vprašanje ne bodo vreli v smeri, ali je ali ni edino pravo programiranje programiranje v NotePadu :-)

Vsak dan delam z VB-jem v Visual Studiu. Kdor počne isto ali podobno, ve, da se človek navadi nekega načina dela - narišeš gumb in potem kodo zanj itd.

Zanima me, katero, če sploh katero, IDE razvojno okolje za razvoj Java aplikacij je še najbolj podobno Visual Studiu? Oziroma, kaj uporabljate drugi!

SimonK

krho ::

Eclipse, čeprav ne programiram v javi, sem testiral dodatek zanj, ki mu doda možnost pisanja kode v PHPju
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

NoUse4AName ::

Na žalost ni nobenega okolja, ki bi bilo tako dobro kot visual studio. Zaradi butastih javinih layout managerjev je risanje uporabniskih vmesnikov zelo nehvaležno opravilo, vsa okolja so pisana v Javi torej ti bojo na trenutne zaposlile cpu za 100% in požerejo precej rama. Če pišeš desktop aplikacije, kr ostani pri VB.
Opciji sta Eclipse in NetBeans. Downloadaj oba in probaj.

MasterBlaster ::

Borlandov JBuilder je zelo blizu temu.
Tk je pa pika .

zoune ::

Oracle JDeveloper je tudi dober
Res pa je kot si napisal, da se navadis na eno in ti je tisto najbolj vsec. Zato probaj prej nastet in se za eno odloci, ker se bos tako navado nanj potem

Nerdor ::

Ubistvu, če uporabljaš Windows in bi rad, da ti posnema izgled VS6 (starega VS-ja), je na voljo JCreator IDE, ki je napisan v C++ in je namenjen Java razvoju.
... for lifetime!

BigFoot ::

Osebno mislim da NetBeans ni vreden počenega groša. Vsa koda ki jo zgenerira je za en šit.
Eclipse je super za programiranje v Javi, samo ni pa preveč uporabna če hočeš narest kakšen GUI, ker moraš vse sam na roko skodirat. Je pa res da je to meni osebno bolj všeč.

zerox ::

Še en glas za JDeveloper :) Link


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prišel je Visual Studio 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5018206 (14696) Qushaak
»

programiranje v jave

Oddelek: Programiranje
61275 (1123) infiniteLoop
»

java razredi

Oddelek: Programiranje
101453 (1182) Loki
»

Kateri jezik se najbolj splača poglabljati?

Oddelek: Programiranje
171874 (1546) Tr0n
»

Java programiranje

Oddelek: Programiranje
203818 (3286) Sahel

Več podobnih tem