» »

AMD ali intel P4?

AMD ali intel P4?

Gutjerez ::

Kupujem nov procesor. in se ne morem odločit kaj kupiti. Eni hvalijo eno drugi drugo.
zdaj pa sem tok zmeden da ve nevem kaj.
Vsi ki imajo amdje hvalijo amdje. Vsi ki majo intele hvalijo intele.

Naj mi nekdo pove kaj je boljše kupit. Za procesor dam okrog 50 do 80 k

Prosim povejte v čem se razlikuje eden od drugega.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

jurre ::

to se bojo spet kregal>:D
Jaz imam sosednji rac p4 3ghz - 1mb cache in 800fsb, skupaj z 1gb rama leti super:D tudi frend je kupil podobnega, samo z drugo plosco in mu ni zal. Sam procesor je mislim da ravno okoli 50k. Pa zdi se mi da se ne grejejo veliko kakor eni govorijo:\ 40°C v idle, edino box cooler je malo glasen (sam stela obrate). AMDji imajo imajo 512kb cache, za fsb pa ne vem..samo 800mhz sigurno ni. Imas pa 64bitnega..samo kaj ti nuca ce ni takih programov:\ Jaz bi vzel p4, sploh ker vidim, da ti ni problem dat 50k za proc.
Nekako je najbol da se sam odlocis..ce bos poslusas bo tako kot pravis..eni za eno drugi za drugo in ne bos spet nic vedel:D

p.s. vidim da imajo novi amdji tudi "ze" 1mb cache..samo so od 100k sit dalje:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Myth ::

Ti se prvo zjasni kateri procesorji točno te zanimajo. Ti bodo lahko še najbolje svetovali. Razlika med AMD in Intel je da je prvi bolj za igričarje kot radi rečejo ADM-jevci, Intel pa za večopravilnost in za profiustvarjanje like da se ukvarjaš z grafiko ali glasbo. Za 80k dobiš pa konkretni zverini iz obeh taborov.

Čeprav pravijo da 64 še nimajo "podpore" novih programov, so seveda vseeno konkretno izbolšani. Tako da počakaj samo ko pride "s-t konjenica z vsakega tabora" in bo veselo. :)

To je bolj objektivno mnenje in na kratko povzeto. Preden pa začnejo vsi "pametovat" o čem kar je bolje, sam povej za kateri procesor točno se zanimaš. Pa en LP ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

WTF? ::

I vote for AMD64 !! >:D

Zheegec ::

Razlika med AMD in Intel je da je prvi bolj za igričarje kot radi rečejo ADM-jevci, Intel pa za večopravilnost in za profiustvarjanje like da se ukvarjaš z grafiko ali glasbo.

"AMDjevci" recemo, da je A64 vecinoma hitrejsi od Intela (tudi v "profi" programih), v igrah pa sploh, ker igre zahtevajo mocan FPU in nizko latenco RAM in ravno to je prednost A64.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Myth ::

To pa bi rad videl test, kjer AMD "kicksass" Intela pri več programih pri delu z muziko. Pa recimo kar konkreten primer. Imam odprt WaveLab, Cubase SX, Acid SoundeForge, etc... who's the winner? :) (sorry for offtopic, čeprav se nekako nanaša na temo)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zheegec ::

Najdi si teste. Glede na naravo programa ti lahko povem: Ce je v programu veliko SIMD kode, ce ne rabi nizkih latenc RAM in ce je program zelo malo branchan (malo pogojnih stavkov), potem bo lavfal boljse na P4, tukaj je se veliko drugih dejavnikov, ampak v grobem je to tako.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Veron ::

sb pa ne vem..samo 800mhz sigurno ni.


AMD Atlohn64 s939 imajo FSB1000Mhz

RC14 ::

Če igraš igre vsekakor AMD. Vzameš recimo A64 3200+ pa ga naviješ in imaš hudo zverino. Nekak skupno gledano je AMD boljši za svoj denar. Res pa je , odvisno za kaj ga boš rabil??

Za igre je super, tud kar nekaj programov bolje leži AMD-ju npr kakšen Photoshop pa npr razpakiranje datotek v winraru, no mal povej za kaj ga imaš namen imeti, pa bomo lažje svetovali.
Da se ne bomo oz bodo po nepotrebnem spet kregali.

Lp

bond007 ::

AMDji imajo imajo 512kb cache


To tudi ne bo res... Dej če ne veš točno, raje ne v 3 krasne govorit... Že zelo poceni A64 3200+na socketu 754 ima 1Mb cache, verjetno bolj zanimiv je a64 3200+ za 939 - ki ga dobiš že pod 50 jurjev , ki ima TUDI 1MB cache ( sei ne da bi predpomnilnik bil ne vem kako pomemben).

Če ne veš za kaj se bi odločil, si poglej malo teste na netu in mislim da ti bo takoj jasno kaj vzeti...

SasoS ::

A64 sploh nima fsb-ja. Vsaj ne v takem pomenu kot je pri intelu. Procesor je direktno vezan na pomnilnik (ker ima vgrajen memory controller) s HyperTransport povezavo od 800-1000MHz.

S cachem mislim da je še vedno ista finta kot pri AthlonXP...namreč cacha se seštevata. Pri Intelu je L1 vedno vsebovan tudi v L2, dočim pri Athlonu ni. Tako ima Athlon z 512KB L2 in 128KB L1 dejansko 640KB cacha. Pri A64 imaš mnogo variant kolko cacha je gor...clawhammerji so imeli 1024, newcastli 512 prav tako winchester in venice, 1MB ima spet san diego (huh...mater...če sem zadel vsa imena :D).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

jest10 ::

Tukaj je primerjava procou:
klik
Edino ne vem koliko je kaj Tom nepristranski pri CPUjih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Jan987 ::

jest sem pa tud v tej dilemi pa me zanima al se za nekje max. 40k bolj splača vzet anthlon 64 al pentium 4?

SasoS ::

za to ceno...definitivno a64.

še en popravek. s939 ki imajo dual channel mem controller dejansko uporabljajo 2 HT linka (torej skupno 1600-2000 MHz) za dostop do memorije. Čeprav, HT prenese samo 16-bitov / clock...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

yimi ::

Kaj je bolje? Zettor Traktor al Kawasaki ŽNJGTI?

Poglej si teste na tomshardware in glej predvsem tisto kar ti je pomembno ali so to igrice ali je to mogoče število transkacij sql baze ali število sličic pod katerimi ripaš DVD film...

Če boš gledal na ceno mislim da boš prišel do spoznanja da je amd64 prava zadeva.

Pa še za vse tiste ki se prerekate o vodilih 800mhz ... 1200mhz: na škatli od trust digitalnega fotoaparata piše da premore 4 mega točke na škatli od mojega canona a70 pa da 3,2m točk. Ali je trust boljši? Verjetno ni potrebno komentirati. ->Specifikacije ne povejo 0

AndrewSmith ::

Za igre....amd 3500+ 939 http://www.in-put.com/shopping/product_...

Za programiranje.....pentium 3.4 Ghz http://www.in-put.com/shopping/product_...

bond007 ::

Velika bedarija je devat za procesor 80 jurjev in več , razen če bo cel sistem stal več ko 300 jurjev... Drugače je to vstran vržen denar. Ta denar raje nameni drugim bol pomembnim komponentam (disk, ram,..) ŠE en test

Če se glih ne baviš z računalniško grafiko in večino časa ne preživiš za kakšna encodiranja, je vsekakor bolša izbira A64.



povzetek:
The Athlon 64 3200+ ($417) is definitely the most interesting offering. With the exception of Ghost Recon and Enemy Territory, it outperforms its direct competitor, which is about 50% more expensive.

Če pa si res zelo navezan na firmo in bi rad imel intel ne glede na vse teste, potem ti predlagam mobilnega celerona (nisem si mislil, da bom kdaj celerona priporočal:\ ) in adapter za njega (zmoglivosti podobne mobilnemu pentiumu, samo da celeron nima speedstepa , ki pa ga za desktop mašino tko al tko ne potrebuješ). Taka kombinacija (še posebej, če jo še naviješ) je tudi zelo hitra, pa še greje se minimalno...

Gutjerez ::

Ja zdaj je tko.
Pc kupim za vse namene. seveda tudi za igre. Tak da... sam pc bo stau okrog 380 k z lcd monitorjem. Zdaj me pa pač zanima za procesor.
Tukaj sem našel to Klik
Drgač pa prvo kupim pc kot za vsakdanjo uporabo pa pol za tem komaj pridejo igrice.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

AndrewSmith ::

Kaj pravis na to???

Maticna: DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D 37.415,00 SIT
CPU: AMD Athlon 3500+ BOX 64 bit 939 79.343,00 SIT
RAM: 2x CRUCIAL BALLISTIX 512MB PC3200 2x27.999,00 SIT
Graficna: Leadtek WinFast PX6600GT 128MB 49.140,00 SIT
Napajalnik: AKASA AK-P460FG-BLEUV2 22.990,00 SIT
DVD RW: Plextor PX-716A/T3 30.999,00 SIT
Floppy: Nec disketna enota 1,44 2.175,00 SIT
Hard disc: Seagate 200Gb SATA150 Barracuda, 8MB 30.754,00 SIT
Ohisje: AKASA AK-CHC-UV 24.990,00 SIT
SKUPAJ:327,804 SIT
CENE: www.in-put.com
:\ :\ :\

Zheegec ::

Ta je dobra, za igre A64, za programiranje pa P4... itaq so vsi compile testi v prid A64.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

urbnzy ::

Mi lahko kdo razloži delovanje Athlona. Ko gledamo npr. AMD 64 3200+, piše da dela na frekcvenci 2000 Hz. Ali to pomeni, da je 2000 njegova zmogljivost ali je zmogljivost 3200. Če je zmogljivost 2000 je potem ja boljše, da kupim 2100 pentiuma, ki je bolj poceni?????

Jan987 ::

Anthlon 64 3200+ je enako zmogljiv kot pentium 4 3200Mhz!

Utk ::

Pusti na miru te številke. Poglej si teste in kupi tistega ki je dost hiter in dost poceni zate. Pozabi na 3000, 2000, 3400...
Če že, je pa njegova "zmogljivost" okoli 3200...oz. pentium 2100 nima šans proti AMD-ju 3200.

yimi ::

Ladja ma 5000 konjev avto 100? gre ladja 50krat hitreje kot avto?

urbnzy ::

Hvala, sej se mi je zdel tak, ker nebi blo drgač smiselno. Samo prepričati sem se hotel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923285 (15065) 54j0
»

rabljen procesor??

Oddelek: Kaj kupiti
392327 (1688) Balandeque
»

smiselnost navijalnega compa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106336 (5017) pinx
»

Slabosti in prednosti AMD 64 in Pentium-a 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
804755 (3682) tiborrr
»

Počasi bo potrebno nadgraditi sistem... Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
261503 (1021) Zheegec

Več podobnih tem