» »

P4P800 problem!

P4P800 problem!

Artificial ::

Pozdravljeni!

Po forumih sem večkrat zasledil to napako, sedaj se je pa pojavila tudi meni.

Imam ASUS P4P800-Deluxe matično ploščo. Ze 1 leto mi je sluzila perfektno. Enkrat med tem casom (pred 3-6 meseci) se mi je prvic zgodilo, da sistema po izklopu iz elektrike nisem mogel vec uklopit. Ko sem elektriko uklopil v napajalnik se je na maticni prizgala zelena lucka kot da je vse v redu. Ko sem racunalnik zagnal je lepo delal 2-3 sekunde in se izklopil kot da bi zmanjkalo elektrike. lucka na maticni je se vedno svetila. Gumb za uklop pa ni vrnil nobene reakcije. Potrebno je bilo iztakniti napajalni kabel, pocakati da se je lucka ugasnila (sprazniti kondenzatorje) in spet vtakniti kabel in uzgati rac. po nekaj takih poskusih je racunalnik uzgal. Delovanje je med poskusi trajalo razicno dolgo casa (0,5 sec - 15 sec) ko sem videl da je prislo v winse sem vedel da je OK.

Problem se mi je ta teden ponovil.Prvi poskusi so bili razlicno uspesni. Nekateri so trajali celo do 2 minute (ce sem kabel pustil izklopljen cez noc, uklopljen pa cel naslednji dopoldan. Opazil sem linearnost med casom izklopljenega kabla in nato vklopljenega z casom delovanja racunalnika. Se vedno sem upal na najboljse in poskuse nadaljeval. Ko po 20 poskusih med katerimi je ventilator na procesorju naredil cca 1 obrat (trajalo je vse skupaj 0,25 sec) sem obupal. Posumil sem najprej baterijo, kupil novo jo zamenjal in ni bilo razlike. nato je bilo po moje najvecja verjetnost, da ker je poletje se napajalec ne more hladiti dovolj hitro.Zmanjsal sem porabo in odklopil dva diska, DVD-RV, CD-RW, disketnik, USB-je na sprednji stranici, itd. skratka use kar je mozno. Racunalnik je deloval toliko da sem utegnil uklopiti MBM in ujel napetost 3.3V = 3.39V kar se vedno ni kriticno. Temperature so bile povsod pod 30 stopinjami. Po tem poskusu so bili vsi dolgi 0,25 sec.

Moja konfiguracija...
matična ASUS P4P800 Deluxe
procesor P4 3.00 Ghz Northwood
ram 2 x 512 rama DDR v dual channel
grafična Asus 9600XT (ATI)
napajalnik 400W Q-tech


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resetiranje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
131285 (949) boss-tech
»

Router omejuje prenos paketkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
10843 (716) zee
»

Danes sestavljam novi computer...

Oddelek: Strojna oprema
281656 (970) antonija
»

Problem z flashanjem BIOS-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
5625 (562) Arkadij
»

SerialATA diski - katerega kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
945393 (4380) asPeteR

Več podobnih tem