» »

Zakaj je ta datoteka?

Zakaj je ta datoteka?

SebaR ::

Vsakič, ampak res vsakič, ko odprem hotmail mi hoče downloadat neko .dll datoteko.
Odpre se več oken (recimo 3 - 4) eno za drugim in je prav nadležno ob vsakem osveževanju strani...
Kako bi odpiranje tega okna preprečil? Še bolje bi bilo, da bi prepovedal samo za to datoteko.

Pogooglal sem in naj bi bil nek filter..no še vedno ne razumem kak to odpraviti?

Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

kriko1 ::

Hmmm. Očitno microsoft SPET nagaja drugim brskalnikom, nič hudega.

Myth ::

Kako bi odpiranje tega okna preprečil? Še bolje bi bilo, da bi prepovedal samo za to datoteko.
Kaj ko če bi naložil in sprobal. A misliš da je kakšen črv? Kot si omenil je nek filter. No, poskusi to. Pa poročaj če bo potem še vedno probleme delalo.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

mali tapravi ::

>Kaj ko če bi naložil in sprobal.

Kaj vse se je že dogajalo, zaradi takšnega razmišljanja.8-O
P.S.
Minuto molka,prosim.
Pa lep dan še naprej....

kriko1 ::

Ja, skopiraj si v System32, pa poženi "regsvr c:\windows\system32\ADSAdClient.dll". :))

P.S.: Da ne bi! Mislim, na lastno odgovornost.

Mislim pa da je to nek library za adse. Nevem zakaj ti ga na hotmailu podtikajo. Sicer pa tako obnašanje hotmaila ni nič novega. Kake opere so bile šele na Operi! Dokler nisem dobil invajt za gmail, seveda! Dobro je znano da M$ diskriminira druge browserje.

Meamoto ::

To je *.dll, ki omogoča prikazovanje oglasov na hotmail-u.

Če imaš WinXP, odpri system32/drivers/etc/hosts file (odpri z notepad-om), in pod vrstico

127.0.0.1 localhost

vpiši še

127.0.0.1 rads.msn.com

Utk ::

Kater bedak si bi namenoma naložu dll, ki ti bi kazal reklame:) jao, ta microsoft... Edino če ima vsaj kakšno koristno funkcijo.

SebaR ::

Naložit...ne vem raje ne bi.
Ja to da je za oglase sem pa opazil ker jih v explorerju ne prikazuje :)

Meamoto sem probal kot si rekel ampak mi ob shranjevanju napiše opozorilo da te datoteke ni mogoče ustvariti. Sem jo probal shraniti kot *.txt pa vseeno ni delovalo...kako bi jo torej uredil da jo bom lahko shranil?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Meamoto ::

Shranit jo moraš brez končnice... Čudno da ti je ne shrani. Pa si prijavljen z administratorskim računom?

SebaR ::

Sem ednini uporabnik - administrator, in je noče 'ustvariti' oz. shraniti
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Myth ::

Ah, my mistake. Sem mislil da je za lepše prikazovanje strani. btw, meni vse lepo "reklame" na strani od hotmail-a lepo prikaže. Pa tudi nobenga "pop-up"-a ni. Aja, uporabljam IE. :)
No, drugi pa so ti povedali za kaj točno je ta .dll, tako da odgovor si dobil. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Meamoto ::

Točno kakšno napako ti javi?

SebaR ::

Javi tole napako:


sem pa poskusil še z enim drugim načinom tam pa npapiše da je zaščitena pred pisanjem :S
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Meamoto ::

OK, najdi datoteko v explorerju in poglej atribute, če ni zaščitena pred pisanjem.

In če je nisi še nikoli urejal, priporočam en AV scan, ker izgleda kot da imaš gaobota ali kakšno podobno golazen na PC-ju.. :D Vsaj slider pri strani nakazuje da je tam še dosti vnosov.

veteran ::

Si preveril, če nimaš kakšne golazni na računalu? Adaware, spyware...

Meni firefox nič ne teži s kakšnimi dll-i na hotmailu, ravnokar preveril. 8-) Vsekakor pa je koristno, če v nastavitvah (orodja - možnosti - spletne možnosti - dovoli spletnim stranem da nameščajo programsko opremo) odstraniš kljukico, ali pa če dovoliš samo za addons.mozilla.org, update.mozilla.org, ostale pa odstrani iz spiska (M$ nima kaj nameščat!).

SebaR ::

Kar se tiče tiste datoteke HOSTS in vnosa vanjo sem sedaj uredil in ič ne pomaga - obvestilo se še vedno prikazuje.
Računalo sem pa kljub temu, da je bilo že zadnjič pregledano, še enkrat skeniral, in SpyBot, MS Antispyware ter AdAware niso nič našli.

Poskusil sem v Operi in IE-ju oba ne zahtevata te datoteke.
Ponovna instalacija FF ni pomagala...še kakšen predlog? :(
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

kriko1 ::

Odstrani FF, ročno pobriši vse ostale datoteke, namesti. Povej če dela - vseeno si naredi backup maila, osebnih nastavitev...

SebaR ::

No bom naredil samo ali so še kje kakšne nastavitve poleg te v mapi:
C:\Documents and Settings\UserX\Application Data\Mozilla\Firefox
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

kriko1 ::

Verjetno, ne. Ponavadi je v xp-jih vse App data.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zagon : težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
6669 (614) TeraSonic++
»

Če bi imeli na STju izbiro svojega avatarja, kakšnega bi imeli?

Oddelek: Loža
372139 (1435) Tarzan
»

Graf+excel=??????

Oddelek: Programska oprema
53536 (3496) gzibret
»

Pokazte svojo slikco !

Oddelek: Loža
241741 (1084) Matek
»

Je to normalno?

Oddelek: Strojna oprema
6862 (757) mtosev

Več podobnih tem