» »

Longhorn vse bližje

Longhorn vse bližje

E-week - Microsoft novinarjem neprenehoma dostavlja nove informacije glede njihovega prihajajočega operacijskega sistema, Longhorn, katerega končna različica je napovedana za konec prihodnjega leta.

Tokrat je potrdil čas prihoda prve testne različice novega sistema. Tako bo letošnje poletje na voljo Longhorn Beta 1 za delovne postaje ter Longhorn Beta 1 za strežnike. Tako se bodo razvijalci programske opreme in tudi skrbniki sistemov lahko začeli navajati na novo okolje ter morebiti predlagali spremebe v funkcionalnosti sistema.

Sočasno je Microsoft tudi omenil, da obstaja velika možnost, da bo poleg različice za delovne postaje in strežnike na voljo tudi različica za domače strežnike, kjer naj bi bili med drugim shranjeni uporabniški računi, datoteke, dokumenti.

60 komentarjev

«
1
2

Microsoft ::

Tistole, da bi bil na voljo domaci streznik, bi znalo bit v dolocenih primerih dosti uporabno. Upam samo, da bo cena clienta tam nekje, kjer je sedaj XP Professional. No, lahko je tudi malo manj.

Sicer pa, komaj cakam!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Sergio ::

jaz dejansko polagam svoje PC upe v Longhorna.

Sicer pa /me is now known as jabke, if you get my drift.

RESNICNO upam, da jim uspe. Res.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kriko1 ::

Kot sem dozdej sprobal tiste prerelease ni bilo nič kej posebnega. Ne pričakujem kaj dosti, da ne bom razočaran.

totek24 ::

Kot sem dozdej sprobal tiste prerelease ni bilo nič kej posebnega.

Tisto so tak ble Afe komaj. Tak, da ne verjamem, da bo koncni izdelek kaj dosti podoben temu. Me pa kr zanima kak bo beta zgledala. Zna pa bit zanimivo vse skupaj:D
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

64202 ::

> da bo poleg različice za delovne postaje in strežnike na voljo tudi različica za domače strežnike,

...se ena platforma vec, na kateri bo treba testirat softver argh. Al bo res tako upraviceno, da ne naredijo pac en preprost 'install home server components' checkbox.
I am NaN, I am a free man!

neonX ::

ob izidu operacijskega sistema Windows "Longhorn", bo med nami že Mac OS X 10.5 Leopard. :D

BigWhale ::

64202:

hehe... To bo hecno videt support matrike...

2000, 2003, enterprise edition, datacenter, longhorn tri verzije... :P

Matri[X] ::

Oken 2003 je 5 razlicic.

Windows 2003 Web Server
Windows 2003 Standard Server
Windows 2003 Enterprise Server
Windows 2003 Datacenter Server
Windows 2003 Small Business Server

+ 64-bitne izdaje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

andrej ::

pa ne pozabit na Windows Storage Server 2003 ;)

neonX ::

+ 64-bitne izdaje:

Windows Server 2003, Standard x64 Edition
Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

Matri[X] ::

andrej: na MSjevi strani storage server ni omenjen kot samostojen operacijski sistem, zato ga tudi nisem napisal, sem ga pa hotel.

Jst ::

A oblubljajo kakšno združljivost za nazaj?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Matri[X] ::

Za zdruzljivost sem skoraj 100% preprican da bo server kompatibilen z XPji ter 2003. Kako je pa z 2000 pa vsi vemo. Polovica podjetij jih se vedno uporablja, ker nimajo potrebe po nadgradji na XPje. Se popolnoma strinjam z njimi. Microsofta pa to ne zanima in vseeno hoce pobrat denar od novih licenc.

Jst ::

Vedno so obljubljali več kot 100% združljivost, pa je vedno kakšen api klic vrnil druge vrednosti, kot na starejših sistemih.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ziga Dolhar ::

"Domači strežnik" je mišljen kot mini-DC/AD (Castle), ne?
https://dolhar.si/

Matri[X] ::

Ziga Dolhar: ja, nekaj takega. Sej to imamo nekateri ze sedaj z 2003, vendar je potrebno malo vec dela da vse skonfiguriras.

alesrosina ::

kulj, in pol povezava se s tvjem, hifi sistemom, alrmno napravo, dlancnikom (oz. kar mobilnikom) preko modrega zoba ali wifi in mas ultimate home system ... zakon!

Jebiveter ::

To majo nekateri ze danes. In to zastonj (kar se sw dela tice). :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

B-D_ ::

Nekaterim je izid defenitivno bližje kot laikom... :D

CaqKa ::

mislim.. tale devilsown slika je stara.. :>

perci ::

Pa windowsupdate ni prav hudo navdusen nad temle cdkeyem ;).

Myth ::

Pa windowsupdate ni prav hudo navdusen nad temle cdkeyem ;).

Kako to mislis?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

kuglvinkl ::

Dobesedno?
Your focus determines your reallity

Myth ::

Nisem še videl da bi moral cd key vnesti ko sem uporabljal bilokje wu. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Ziga Dolhar ::

Nič vnašat -- saj imaš že vnešenega.

Vendar pač "ne dela". (Windows Update.)
https://dolhar.si/

Myth ::

Vas moram razočarat. Ni res. Dokazano. 8-)

pa lahko noč
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Ziga Dolhar ::

Ti dam dostop do svoje w2k3 kište [in pred tem zamenjam cdkey na enega blokiranega]?
https://dolhar.si/

perci ::

Ledeni: Ne vem, če si spremljal izid SP1, vendar takrat se je jasno in glasno povedalo, da SP1 ne moreš inštalirat, če imaš blokiran CDkey. In ta FCKGW... je blokiran.

Tko, da res ne vem kako bos ti men zdej dokazal nekaj, kar je ze cel svet stestiral ;). Očitno pač nimaš instaliranih updateov od SP1 naprej, starejši updejti pa delajo (vsaj takrat so).

Sergio ::

MrIce, zdej pa se svoj IP povej ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Myth ::

Moram se popravit. Ne drži. Ampak od SP2 dalje. Mogoče SP1. Ne vem več. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

perci ::

ma kasn sp2 neki, ne pametuj

tole si preberi raje LINK

Myth ::

Kako pa vedo, kateri cd key blokirat? Glede na to da "bi moral biti blokiran". :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

perci ::

Pač majo seznam nekaj piratskih cd keyev. Sicer pa smo o tem še na ST pisali LINK

Myth ::

Uff. je staro tole... no, očitno jih imajo premalo. :D Pa zadosti off-topica je že bilo. :|
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Looooooka ::

eh tale longhorn...kokrkol mi je ze microsoft vsec ne bo nc tazga.
glede na to da so idejo novga datotecnega sistema lepo skenslal...bl k berem develolper loge na msdnju bl zgleda kokr da jim za njihovo super idejo zmanjkuje CPUja in casa.Ze to da to sli osnovni del sistema prepisvat iz .NET kode nazaj ko so ugotovil da bo 2 slow za vecino folka...
najbl sux pa to da ne bo tistga filesystema not :( (razn ce so si spet premislil pa tega nism opazu)
tko da fuj

kriko1 ::

Ma po mojem bodo dali tisti winFS not! Ne morejo do onemoglosti gonit tisti prastari ntfs. Sej, se ne dosti sekiram, odkar sem zgubu podatke (kar naenkrat je ob zagonu pregledal disk, pa po ponovnem samodejnem zagonu ni prislo vec v windows; pa nikoli nisem resetirau, ali na silo ugasnu racunala). Trenutno se privajam na alternative.

64202 ::

winfs je samo spehek preko ntfs...
I am NaN, I am a free man!

kriko1 ::

Ma pomojem ni samo neki cez ntfs, tole baje razvijajo ze dosti cajta...

Poldi112 ::

Oni vse razvijajo dosti cajta...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

64202 ::

> Ma pomojem ni samo neki cez ntfs

poguglaj pa bos videl
I am NaN, I am a free man!

kriko1 ::

Torej naj ne bi sploh konkuriralo ReiserFS-ju? Bogo. Bolj kot poslušam od teh longhornov, bolj sem razočaran. Jaz se spomnem da smo vsi vedno full čakali na nov izid windowsa (everyone excited, nove tehnologije...), sedaj pa je ta excitement nekam pošel... Vseeno bom probal tisto beto ki bo pršla.

Gandalfar ::

kriko1: kaj pa ce si preprosto zrasel? :)

kriko1 ::

? Mogoče... ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Jst ::

winfs je samo nekakšen predstavitveni* layer, ki je dan na ntfs. Upam, da bodo ntfs malo sfrizirali s tem, da ukinejo backwards-ompatibility, saj si s tem odprejo vrata, da naredijo datotečni sistem, ki se bo bistveno manj fregmentiral. Kajti ntfs matra to, da nekateri starejši programi potrebujejo direktni - low level access - dostop do samih podatkov; posledica tega je dodatno nepotrebno fregmentiranje. Lahko bi končno naredili true long filenames, ter se rešili omejitev glede imena in poti. Seveda morajo najprej ukiniti kompatibilnost za nazaj. Winfs ima pa svetlo prihodnost pri ljudeh, ki ne preživijo veliko časa za računalnikom in bi tako imeli eno skrb manj - skrb za organizacijo datotek na disku. To bi bil pomoje bistven korak k še večji prijaznosti. Suse 9.3 ima beagle in ne morete verjeti kako uporabna zadeva je to za mojega očeta. On nima ne časa, ne volje, ne znanja, da bi se učil kako je sestavljen datotečni sistem v linuxu. On zadevo ponavadi shrani tam, kjer mu ponudi savedialog. Torej, kamor je nazadnje shranil. Beagle mu vse lepo kategorizira, tako da ne rabi premišljevati, kam je dal kakšen dokument, slike, video...

Če hoče imeti Longhorn svetlo prihodost, bi moral biti sprogramiran z obzirom na varnosti. Kajti varnost ni nekaj, kar dodaš kasneje v program/operacijski sistem. Ker je marketing zelo agresiven pri Longhornu, je to nujen korak k uspešnosti. Folk samo čaka na izid, da se spravijo na varnostne pomankljivosti in če bo to samo add-on, bo to katastrofa za MS.

CLI je obvezen za serversko različico, vendar pomoje neobvezen za workstatione.

Počakajmo, pa bomo videli.




* predstavitveni. nisem našel primernejšega izraza.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

WinFS bo nekaj, kar v OSS skupnosti ze obstaja.

Ziga Dolhar ::

Zakaj pol ni na mojem računalniku?
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Ziga Dolhar ::

Kje najdem .msi?

Mislm ... jest ne mislim doktorirat iz naprednega računalništva, da bi dobil na računalo en menda tolk fin program.
https://dolhar.si/

CaqKa ::

če ne znaš inštalirat potem ni zate, nisi dovolj napredn


;)

ziga kaj boš s tem? indexing si vklopi pa z powertoysi si daj klasični search nazaj.. ne rabiš več.
sploh če imaš dovolj napredn algoritem shranjevanja datotek ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash končno s 64-bitno podporo za Linux

Oddelek: Novice / Brskalniki
306694 (4858) BaRtMaN
»

Izšel Firefox 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8911562 (8809) marhyo
»

Longhorn vse bližje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
607293 (5621) Poldi112
»

Konec gesel

Oddelek: Novice / Varnost
494263 (2996) Jux
»

Pestro pri namiznih okoljih

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
172556 (2556) noraguta

Več podobnih tem