» »

Win XP & NE 2000

Win XP & NE 2000

paper ::

Slucajno kdo ve kako se plain NE 2000 ISA mrezna instalira v teh *sick* XPjih? Mislm.. to ni bil noben problem odkar m$ stanca svoje winse, ampak zdej?

Automatic hardware scan nenajde 0
Manual nenajde 0
Ce rocno zberem network adapters mam pa moznost izbire sam M$ Loopback device

Kaksnih posebnik driverjev za to mrezno nimam, je pa tista obicna NE 2000 compatible z RTL 2019 cipom or sth..

me hoce M$ res prepricat da morm na net po driverje za RTL cip in da so tok lame da niso ugradil bozga ne2k driverja v svoj oh-in-sploh OS?

Al sem zgresil kak menu v vsem tem naprednem orgarniziranju menujev?

* ;( *

Matty ::

Khm... ne koj pljuvat po stvari na katero se ne spoznas!

Ko sem instaliral WinXP sem imel podoben problem, saj mi internet (mam kabel in Trendnet kartica ISA) ni delal. Kartico mi je spoznalo kot NE2000 Compatible Ethernet adaptor. Ko sem to removal, mi je NI vec hotlo spoznati...

Zakaj zadeva ni delala? Zaradi IRQ conflikta! Isto se mi je zgodilo ko sem v Win2k vtaknil SBLive. Resitev? Malo sem presal IRQje, jih postavil na drugo mesto, in dela! Sem pa isto kot ti ze dol vlekel driverje za kartico!

Mozno pa je, da je narobe kaj drugega... Raje ti zamenjaj svojo poceni no-name kartico in ne bo >:Dproblemov

paper ::

nene, to odpade. nemislm kupvat druzga hardwera zarad bilija :D

bom mal premetu irqje od drugih kartic mogoce mu bo pol zalaufal, pa driverje bo treba it poiskat ocitno.

No ja, pluvam lahko po winsih ne? sej ni nevemkake razlike od 2k, da bi lahko reku da sm totalni laik v XPjih. Par stvari zamenjanih pa par dodanih pa mal nacickan use skupi pa je nov OS...

btw: irq conflicta nimam ce kartice ni sploh detectal, ostalo je pa lepo razporejen.

paper ::

dal "HAVE DRISK" selectu driverje iz w2k system dira, vse slo kot po maslu. Zadeva resena..

Boky ::

Ampak vseeno je zalostno da niso pri XP-jih prilozeni driverji za tako basic stvar, ki se nahaja se v mnogih masinah.:(:(:(
Ce ni bilo cajt napisat driverjev, bi pa naj prilozili tiste od Win2000. (Andrej pravi, da dela jih 99% verjetnost, bodo gonilniki za win2000 delali tudi v XP-jih)
Jaz sem imel enak problem z SCSI kontrolerjem(Diamond Fireport). Po namestitvi XP-jev driverjev za kontroler nikjer. Na sreco ima kolega z enakim kontrolerjem namescene win2000, pri katerih so driverji prisli ze zraven z windowsi. Ko mi je poslal tisti 2 kratki datotekici je stvar seveda zalufala. Ampak vseeno se mi zdi z strani Microsofta malce glupo, da k takemu "popolnemu" sistemu ne prilozi gonilnikov, za naprave ki so bile podprte s strani Microsofta ze v win2000(in 98).Saj nic ne recem, ce bi slo za kako exoticno stvar, ampak tukaj po moje ni nobene exotike.
Vsak, ki bo nalagal Xp-je(pa ce je takih samo 10%) ne bo imel pri roki se win2000, da bo lahko potem usposobil vse naprave, ki jih je Microsoft z XP-ji odpisal.;(;(;(

andrej ::

Boky: MS ni gonilnike "odstranil" zaradi lepsega. Razlogov zakaj gonilnikov ni na CD-ju je vec:
- najboljs simpl je ta, da proizvajalec in pravocasno predal gonilnikov
- najbolj verjeten pa ta, da gonilniki niso bili dovolj dobro, zato jih je MS izlocil. To se je zgodilo z veliko gonilniki. Kaj mas raje, gonilnike, ki pogojno delajo in zaradi tega winsi crashnejo, ali pa dobis gonilnike od proizvajalca?

Boky ::

Glede na to s strani Diamonda ne gre pricakovati gonilnikov za XP-je in glede na to da sem tako ali tako uporabil gonilnike od win2000, bi bilo po moje najbolse, da bi Microsoft prilozil gonilnike od win2000 in hkrati opozoril da lahko kaj zajebavajo, glede na to da niso napisani direkt za XP.
No vsaj kar se mene tice.

andrej ::

Boky: kar se uporabnosti tice bi to se kar slo, ampak kdo bi sploh se to prebral? Potem bi nastala prevelika zmeda. Za XP se je pac trebalo odlocit ali bodo riskirali slabe gonilnike pa malo vec, ali dobre pa malo manj...

Boky ::

Khm..... recimo da se driverji ob namestitvi windovsov nebi takoj instalirali. Nahajali bi se v posebnem direktoriju. Vsak, ki bi pac hotel reskirati stabilnos bi si jih pol nakdnadno instaliral, vedoc da lahko povzrocijo tezavo.

JanezH ::

Meni tud ne najdejo 3COM-ove mrezne na ISA-i. :'(

andrej ::

Boky: ja, nekateri so na CD-ju, recimo za NetBEUI... ma to bi lahko bla resitev...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako spremeniti IRQ za razne kartice v XP-jih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281908 (1558) AngelOfDeath
»

Tv TUNER-ji

Oddelek: Zvok in slika
292609 (1837) Predator
»

Proklet modem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161744 (1543) su37
»

WinXP probljem

Oddelek: Operacijski sistemi
231730 (1319) RUSKIE
»

xp in ati TV tuner

Oddelek: Programska oprema
71191 (1078) Uporabnik

Več podobnih tem