» »

Problem z disketnikom (A:)!

Problem z disketnikom (A:)!

migič ::

Ko sm kupu novo ploščo Epox mi disketni pogon ne deluje!
Že v biosih se mi izpiše:
floppy disk(s) fail
Zdej sem kupu nov disketnik in kabel pa tudi ne deluje!
A mogoče kdo ve kje bi bil problem, morda kake nastavitve v biosih al kaj!
MAm pa winxp!
LP
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Smaug ::

Preveri, če imaš pravilno obrnjen kabel.
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

Clemento ::

Smesno pri mojem kolegu ki ima tudi Epox plato tudi
ne deluje disketnik pa sva pac mislila da disketnik ne dela tako da se do sedaj ni nic kaj veliko razbiurjal bi pa bilo treba preverit!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

DSmidgy ::

če lučka stalno gori in ne ugasne potem je kabel narobe obrnjen

zvitorepec ::

Pravzaprav to ni napaka na Epox platah. Moj disketnik (Sony) ima pine za priklop razvrscene ravno nasprotno!, tako da je 1 na nasprotni strani, kot rdeca zica na kablu 8-O. Novejsi kabli so malo zoprni za obracanje, ker imajo zobcek, ki pride v utor na konektorju in ga ne mores kar tako obrniti (pac pobrusis konektor na kablu)
HOWGH!

Sumo ::

Preveri če si pravilno priklopil kabel. Možnih načinov je 8, če se ne motim (vsaj pri tistem kablu ki nima tistega zobčka).

zvitorepec ::

Kje si pa nasel 8 nacinov? Saj kabel obrnes samo na eni strani - se pravi, da sta samo 2 nacina. Al sem jaz kaj spregledal?
HOWGH!

twank ::

Sem mel tud sam tak problem. V BIOS-ih pod Integrated Peripherals nastavi Onboard FDC controller na Enabled.
Men je pol zalaufalo.

urosh ::

Če smo že pri tem: jaz mam enak problem le na drugačen način(?) in sicer mi disketnik dela normalno v dosu, v biosih, le v win98 mi pravi kao da ga ni. Gre gledat na njega, šrota po njem, le z diskete "mi kao ne more brati". Isti problem se mi je pojavil tudi na drugem compu in sicer od kar imam sp1 na xpjih mi tudi disketnik več ne dela - oziroma zelo malo krat. Mi napiše, kao da ni diskete noter oz. ni formatirana ;(( , kljub podatkom, ki so na njih. Naj še razložim, da imam doma modem, v službi pa kabl - in seveda je boljše, če v službi kaj dol potegnem, kot doma - je ihtreje in prevsem CENEJE! Ampak, ker smo tak dobra firma (državna), nimamo na celi firmi enega CDRW ja, zatoraj mi ne preoste nič drugo kot winzip na več disket. Sedaj je pa problem, ker si potem ne morem nič nesti domov8-O .

Ma kdo kako idejo? Prosim za pomoč (v obeh primerih)

tnx

migič ::

Fantje hvala lepa, res je bil kabel narobe obrnjen! Tk da Epoxovke so še vedno zakon!
PS
Nism dolgo pisal ker sem med tednom v LJ na faksu pa gor nimam comp! >>BAD:(
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

MAX34216 ::

Imam podoben problem ko Urosh
Disketnik mi v winsih ne dela. Kabel je prov obrnjen, vse dobr, samo za vsako disketo k jo dam noter mi pravi da ni formatirana (čist vsaka). Če pa že hočem dat naj jo formatira jo pa ne more.

Kaj je narobe s tem hudičem?:\

Raw ::

@zvitorepec & SUmo:

4 moznosti so :D
0-0
0-1
1-0
1-1


Hehe.. in dostkrat mi uspe sele v zadnjem poskusu :8)

mare_ ::

@urosh&MAX34216:Meni so se dogajale podobne stvari in je bil disketar fuč.

MAX34216 ::

Disketar ni fuč, ker sem dal drugega noter pa isto dela, za vsako disketo mi napiše da ni formatirana, potem jih pa tudi formatirati noče. Kaj bi blo lahko narobe za hudiča??

MAX34216 ::

Bi bilo mogoče moč kako drugače priklopiti disketnik na pc? Mogoče je prikluček na plati za disketarja kaj uničen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

winsi zamrzujejo, ko hočem odpreti datoteko na disketi, kaj naj naredim???

Oddelek: Pomoč in nasveti
111020 (860) ReBi
»

Disketnika ne zazna...

Oddelek: Strojna oprema
111161 (1040) _spirit_
»

Zakaj mi vedno vidi disketnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111111 (958) OmegaM
»

problem z disketnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
7889 (819) pebra
»

floppy ne dela

Oddelek: Strojna oprema
171191 (922) Highlag

Več podobnih tem