» »

Upočasnitev delovanja iger

Upočasnitev delovanja iger

neni ::

Pozdravljeni,

imam manjši problem, ki pa je zelo moteč. Na svojem laptopu imam instaliran win xp pro sp2. Pred kratkim se mi je začelo dogajati, da so mi začeli špili, ki so še pred tem delovali normalno, po nekaj časa štekati in to na tak način, da se upočasni grafika in zvok, včasih pa tudi samo grafika, kot da bi bil procesor preobremenjen (ali kaj podobnega), čeprav je hitrost le tega zadostna. Nevem, kaj naj naredim. Probal sem že z manjšo resolucijo in spreminjal nastavitve grefične kartice in ni nič pomagalo. Preveril sem tudi že, če imam kakšen virus, ali adware, pa nič.
Ko se špil po nekaj časa upočasni, je edina rešitev, da ga pustim nekaj časa v tem stanju, ter igram naprej in se delam, kot da ni nič, se potem delovanje čez čas ponovno normalizira, ali pa stisnem alt+esc, ter ponovno maksimiran. To ponavadi pomaga, da potem ponovno vse deluje normalno.
Poskusil sem že zapreti vse programe, ki so mi dodatno delovali v odzadju, pa ni nič pomagalao. Prostora na disku je dovolj, rama pravtako. Konfiguracija računanlnika je naslednja:
- Intel centrino 1.7 (nastavljen na max. preformence - fiksno)
- ATI mobility redeon 9700 64MB
- Sound Blaster 24 Live! ext.
- 512 MB RAM...
Vsi driveri so upgadani pravtako DirectX.

Nevem več, kaj lahko še naredim. Če ima mogoče kdo kakšen pametni predlog?

benko ::

Disk defrag ?

neni ::

Že naredil, ni pomagalo...

benko ::

Preveri še driverje od zvočne kartice.

mojsterleo ::

Predvidevam da se ti grafična kartica pregreva, kar ni pri radeonih mobility nič posebno novega. Da se ti je to začelo dogajati "pred kratkim" je razumljivo, saj so se že v začetku maja pojavile kar vroče "poletne" temperature. Ali laptopa uporabljaš na kaki lokaciji ki ni najbolje hlajena ali pa je na udaru sonca?

Več mi ne pade na pamet trenutno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Restartanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
292411 (2081) s1ck
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575680 (4406) venetu
»

Problem pri zagonu iger

Oddelek: Pomoč in nasveti
191249 (1056) bumblek
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517600 (9776) Utk

Več podobnih tem