» »

Restartanje računalnika

Restartanje računalnika

s1ck ::

Že kakšne pol leta se mi dogaja, ko obremenim grafično kartico (igrice, rendening), se mi računalnik preprosto restarta. Fora je, ko je "hladen", traja dlje časa da se to zgodi, medtem ko se to enkrat začne dogajati, takoj ko se prižge, lahko odprem samo brskalnik in se mi bo spet restartal. Stestiral sem RAM, CPU, ... vse vredu, ko obremenim procesor se nič ne zgodi, rami tudi zgledajo ok (memtest), zamenjal sem tudi napajalnik z drugim, ponovno se ugaša, sem dal grafično kartico frendu da jo stestira, on men njegovo, pri njemu se ni nič ugašala moja, medtem ko z njegovo se je vseeno ugašalo, sepravi grafična ni, edino kar vidim da je, je matična, je lahko še kaj drugega? Sistem sem večkrat ponovno na novo naložil, tako da tudi to ni. Specifikacije računalnika lahko vidite spodaj. Ima mogoče še kdo kakšno idejo, kaj bi to lahko bilo?

Edit: Trenutno imam oba monitorja priključena direktno na matično, saj sem dal grafično ven, ker drugače ni možno nič delati. Tako vse deluje normalno, brez grafične priključene, je možno da je šel samo PCIe?


Gigabyte Z97-HD3 | Intel Core i5 4690 @ 3.5GHz | Crucial BX Sport DDR3 16GB | Sapphire Radeon R9 290 250GB Samsung 850 EVO | 4TB Western Digital | ANTEC Edge ATX 750W 80 PLUS GOLD modular | ZALMAN Z3 PLUS Mid tower | Windows 10 Enterprise 64-bit

flyby ::

bios si že flashal na verzijo F10c?

s1ck ::

Ne, ga imam še na verziji F9. Je mogoče to lahko razlog? To se mi je začelo dogajati kakšne par mescov nazaj, pred tem vse normalno delovalo. Ga bom pa updejtal čimprej.

konspirator ::

Preveri delovanje s samo enim monitorjem.

Preveri delovanje, ko postaviš zalman ohišje na desni bok (oba monitorja priklopljena).

Kateri cpu cooler je vgrajen ?
--

Zgodovina sprememb…

flyby ::

ne, če se ti pred tem sistem ni sesuval, potem bios ne bo rešil problema. si preveril temperature, je sistem bolj stabilen, če imaš odprto ohišje?

s1ck ::

Temperature mi zgledajo v mejah normale, sedaj imam odprto ohišje, mogoče je za kakšno stopinjo ali dve manj ampak drugače se mi ne pregreva, sem že prej spremljal. CPU mi je okoli 35 stopinj, GPU pa okoli 50 (ob normalni uporabi).

Glede monitorja pa je enaka situacija, saj sem drugi monitor kupil pred parimi tedni šele. Bom postavil računalnik v na desni bok pa sporočim, če bo kaj boljše. Imam pa COOLER MASTER Hyper 212 Evo.

ToniT ::

Švoh napajalnik?

s1ck ::

ToniT je izjavil:

Švoh napajalnik?

Sem probal z drugim, enaka situacija.

flyby ::

preveri še kako se sistem obnaša z eno samo palčko rama

s1ck ::

Probal sem sedaj vse, na desni bok, samo z eno palčko rama (4GB), z enim monitorjem ... Računalnik se mi restarta ;(

Han ::

Se restarta tudi v Windows 7 ali 8.1? Win10 je zadnje čase pogosto razlog za nestabilno delovanje! Podobna tema...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

s1ck ::

Hja, to iskreno nisem testiral, samo dvomim da je to, ker imam win10 že od začetka in je sprva delalo vse brez problema

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

Han ::

Kakšen "nedolžen" Win10 upadate ti lahko kar fino "sesuje" sistem...

s1ck ::

Probal sem sicer več različic win10 (verzije), pa je vedno isto delovalo, nakoncu ko updejtam do konca pa je situacija ista. Močno sumim PCIe slot, da je šel v franže, sem probal tudi samo z zagonskim diskom (brez ostalih) pa se mi isto restarta. Mogoče kdo ve, koliko pride popravilo le tega porta, ali se mi bolj splača novo plato kupit?

Han ::

PCIe se ne popravlja. Prestavi kartico v drugega...

Lahko še posodobiš vse gonilnike in upaš, da bo bolje.

Poženi še diagnostiko za Intel procesorje.

https://downloadcenter.intel.com/downlo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

s1ck ::

Na drugega žal ne morem priklopit, ker imam prevelko grafično, in mi ne pride spodaj (blokira prostor za diske), gonilnike sem pa tud vse posodobil kar se je dalo ... Bom še zagnal diagnostiko sedaj pa sporočim.

Han ::

Potem si pa sposodi drugo manjšo grafično, da najprej to izločiš.

Ampak za test lahko daš tudi svojo grafično v spodnji PCIe in pač priklopiš le sistemski disk v spodnji SATA...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

s1ck ::

Evo diagnostika končana, vse zeleno PASS, glede grafične pa bom probal poiskati če imam še kakšno staro, da jo spodaj priključim, namreč te ne morem v nobenem primeru, ker je "ohišje" za diske že notri fiksno in se ne da odstranit, grejo lahko samo manjše grafične. Je pa to zanimivo, ko sem testiral različne grafične, da moja ko je malo "močnejša" hitreje restarta računalnik, kot od prijatelja, ko je malo slabša, je trajalo kar nekaj časa predenj se je restartalo, nevem iskreno kaj je fora.

Han ::

Potem pa daj plato ven iz ohišja in sestavi PC "na mizi"...

s1ck ::

Sem na srečo našel eno staro grafično, katera je manjše velikosti, jo dam notri in stestiram, če se mi še vedno ugaša.

s1ck ::

Po eni uri "stress testinga" grafične na spodnjem PCIe portu, se računalnik ni ugasnil, podobna situacija kokr da bi imel vse priključeno na integrirano grafično.

BorutK-73 ::

Jaz bi dal plato ven iz ohišja in probal grafično v drugem slotu. Meni je crknil 1 pci slot in imam sedaj grafično v drugem pcie slotu, hvala bogu da sem takrat vzel malo boljšo plato.

Zgodovina sprememb…

s1ck ::

BorutK-73 je izjavil:

Jaz bi dal plato ven iz ohišja in probal grafično v drugem slotu. Meni je crknil 1 pci slot in imam sedaj grafično v drugem pcie slotu, hvala bogu da sem takrat vzel malo boljšo plato.

Bom tudi to sprobal, upam da jutri, vendar tudi če mi bo v drugem slotu delalo, ne bom mogel tako uporabljat naprej, ker ne mislim meti ravno komp sredi mize razstavljenega skos. Bom pa preveril zaradi firbca, ker me zanima ali je šel slot ali ne.

Han ::

Trenutno se še dobi nova H97 plata, zelo podobna tvoji, le da boš lahko imel na tej ogromno grafično tudi v drugem PCIe...

https://www.mindfactory.de/product_info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

s1ck ::

Sprobal še v drugem slotu s to grafično in se računalnik še vedno restarta ... Sem naredil restart CMOSa, malo boljše vendar se računalnik sedaj ugaša in ne restarta (kaj je fora?). Prav tako, če po dolgem času ne uporabljam računalnik, se mi oba zaslona kar ugasnita in ne delujeta več, moram računalnik restartat. Sem šel v power nastavitve, tam vse vredu izgleda, ni nič naštimano, da bi se po določenem času ugasnil ekran.

Han je izjavil:

Trenutno se še dobi nova H97 plata, zelo podobna tvoji, le da boš lahko imel na tej ogromno grafično tudi v drugem PCIe...
https://www.mindfactory.de/product_info...

Sem gledal, samo kolikor sem sprobaval, da jo dam v košarico, me pride poštnina 30e? Je to normalno, ali sem jaz kaj zajeb***?

s1ck ::

Update: Zaslona se mi ugašata tudi med uporabo, računalnik moram čisto izklopiti iz napajanja ter ga ponovno prižgati, saj se gumba za shutdown in restart preprosto ne odzivata ...

val46 ::

Da ni kaj narobe s samo električno napeljavo v hiši oz.stanovanju? Ampak po moje je kar matična šla počasi falit.Na tvojem mestu bi poskusil dobit kako poceni plato od kakega kolega,tko da lahko stestiraš,pa če je to krivo, kupiš novo plato potem. Edino, praviš da si pred kratkim nabavil nov monitor?kako ju pa imaš prikljopljene?DVI,HDMI,VGA?Včasih lahko sam priklop monitorja dela težave,tako da poskusi še sam z enim monitorjem priklopljenim,pa če ti bo še vedno nagajalo,poskusi drugega itd.Pa v različne priklope na grafični ju priklopi,če imaš več priklopov na njej.

s1ck ::

val46 je izjavil:

Da ni kaj narobe s samo električno napeljavo v hiši oz.stanovanju? Ampak po moje je kar matična šla počasi falit.Na tvojem mestu bi poskusil dobit kako poceni plato od kakega kolega,tko da lahko stestiraš,pa če je to krivo, kupiš novo plato potem. Edino, praviš da si pred kratkim nabavil nov monitor?kako ju pa imaš prikljopljene?DVI,HDMI,VGA?Včasih lahko sam priklop monitorja dela težave,tako da poskusi še sam z enim monitorjem priklopljenim,pa če ti bo še vedno nagajalo,poskusi drugega itd.Pa v različne priklope na grafični ju priklopi,če imaš več priklopov na njej.

Si bom probal še plato sposodit pa stestirat, predenj nabavim novo, da ne bo nakoncu, da sem jo za brezveze kupil ... Prvi monitor imam priklopljen preko HDMI, drugi pa preko DVI, saj imam samo en HDMI vhod na grafični. Sem probal samo z enim, pa se mi še vedno ugaša, to se je začelo sicer pred kratkim, teden, dva, prej se zaslona nista ugašala. Sedaj ju imam priklopljena na matično ploščo, da lahko normalno uporabljam računalnik, saj drugače je bilo to nemogoče.

Han ::

K nam je Mindfactory do zdaj pošiljal za 20 eur z UPS dostavo.

Tale ASRock H97 plata tudi ni slaba, a ima le en PCIe x16. Madžari jo pošljejo brezplačno.

https://edigital.si/intel/asrock-h97-pr...

Imajo tudi Gigabyte GA-Z97P-D3:

https://edigital.si/intel/gigabyte-ga-z...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

s1ck ::

Han je izjavil:

K nam je Mindfactory do zdaj pošiljal za 20 eur z UPS dostavo.

Tale ASRock H97 plata tudi ni slaba, a ima le en PCIe x16. Madžari jo pošljejo brezplačno.

https://edigital.si/intel/asrock-h97-pr...

Imajo tudi Gigabyte GA-Z97P-D3:

https://edigital.si/intel/gigabyte-ga-z...

Hvala, si bom pogledal!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljen PC, ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151959 (1340) FX6300B
»

Intel CPU ter MB

Oddelek: Kaj kupiti
202973 (2672) hojnikb
»

Nov računalnik do 800 - 1000 eur

Oddelek: Kaj kupiti
412768 (2184) djready
»

Katero matično ploščo naj izberem??

Oddelek: Kaj kupiti
433722 (3143) Clubraider
»

Kakšen build za gaming pc cena: 700-800 €

Oddelek: Kaj kupiti
342929 (2376) JurcG

Več podobnih tem