» »

Aretiran "največji heker na svetu"

Aretiran "največji heker na svetu"

Slashdot - Predvčerajšnjim so v Londonu aretirali 39-letnega Garya McKinnona, znanega tudi pod imenom Solo, za katerega pravijo, da naj bi bil "največji heker na svetu".

Solo je obtožen številnih vdorov v ameriške vojaške računalnike v 92 različnih računalniških omrežij ameriške vojske in NASE ter 6 omrežij podjetij. Pri tem si je pomagal s prosto dostopnimi orodji s katerimi je redno preiskoval (skeniral) večinoma računalnike ameriške vojske. V nekaterih primerih je datoteke tudi brisal in ugašal sisteme, ob vdoru v računalnik v vojaški bazi Fort Myer v Virginiji pa je izbrisal tudi okrog 1,300 uporabniških računov.

Stroški preiskave so znašali več kot 570.000 britanskih funtov (dobra 202 milijona SIT), Solotu pa grozi do 70 let zapora in plačilo 950.000 funtov (dobrih 337 milijonov SIT) kazni.

Večina vdorov se je zgodila v letih 2001 in 2002, preiskovalci pa so nekaj časa celo sumili, da so vdori delo teroristične mreže Al-Kajde. Razlog za njegove vdore pa je bil očitno veliko bolj preprost. Njegovi prijatelji so namreč povedali, da je Gary vdiral zato, ker je želel dokazati da ameriška vlada prikriva obstoj - Neznanih Letečih Predmetov.

Dokaza o obstoju NLP sicer ni dobil, morda pa bo dobil možnost premišljevanja o NLP-jih do konca svojega življenja...

71 komentarjev

«
1
2

mtosev ::

Dokaza o obstoju NLP sicer ni dobil, morda pa bo dobil možnost premišljevanja o NLP-jih do konca svojega življenja...

LOL
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

overlord_tm ::

jaz bi mu dal nagrado, pa pa ga poslal v zapor :\

mtosev ::

dal nagrado

Kaj hočeš reč?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Goodspeed ::

Hehe "najboljši" ja!

Jaka83 ::

OK, nekaterim je res dolgčas. Sicer pa se tudi meni zdi, da je vlada ravnala napačno, moral bi ga zaposlit kot varnostnika teh sistemov v katere je vdiral (očitno jih pozna bolje kot stvaritelji).

Road Runner ::

heker al kreker? :8)

Keyser Soze ::

Kako je pa kaj s pristojnostjo v teh primerih? Glede na to, da je zločin zagrešil na "ameriških tleh"?

AndrejS ::

Koliko pa je velik ta največji heker ? Prek 2 metra ?

Bass0 ::

Heh... ko 1337 haX0r popuši... mu ostane 337 milijonov SIT kazni.

Bistri007 ::

* * * ŠKODE SE NE SME DELAT * * *
Oz. samo v okviru VW Group.

Če bi se malo pošalil, pustil kako smešno sporočilce, ne pa da gre brisati podatkovne baze!!! Ali ogrožati zasebnosti ljudi ali varnosti države. Tega pa se ne sme početi in pika. Povzročil je tudi ekonomsko škodo, izgubljen čas, izgubljene podatke, nategnil živce ipd.

Včasih so bili lepi virusi, so se lepo širili preko disket in pustili kakšno smešno sporočilce. No, so bili tudi tisti, ki so brisali, ampak ni bilo pa teh zoprnih črvov.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

shubell ::

Meni tole hackanje še kar ni razumljivo. Ne vem zakaj naj bi to bilo iligalno. Meni se zdi da hacker sploh ni odgovoren za svoje dejanje saj je samo uporabil tisto "pot" do podatkov ki mu je bila ponujena. To pa je isto kot da bi ti nekdo ponujal denar in ti bi ga vzel... pa čeprav moraš čez par ovir. :)

sgdjkdlsugi4 ::

"To pa je isto kot da bi ti nekdo ponujal denar in ti bi ga vzel... pa čeprav moraš čez par ovir."

Ok, jas ti pustim denar v moji hisi in ti to povem, ti pa vdres v hiso in vzames denar... Potemtakem nisi kriv nic, ceprav si sel le cez nekaj "ovir" :\ :D

Vikking ::

Meni tole hackanje še kar ni razumljivo. Ne vem zakaj naj bi to bilo iligalno. Meni se zdi da hacker sploh ni odgovoren za svoje dejanje saj je samo uporabil tisto "pot" do podatkov ki mu je bila ponujena. To pa je isto kot da bi ti nekdo ponujal denar in ti bi ga vzel... pa čeprav moraš čez par ovir.


Potem ti je pa nekdo vdru v stanovanje oz. si mislil da je dobro zaklenjeno. Pa ti je vse ramzmetal, razrezal slike vredne če miljon SIT, si sposodil tvojo ženo za dobro urico ter jo pošteno nategnil.

Se ti to zdi ilegalno, nezakonito?

Predstalvji si računalnik, kot stanovanje pa ti bo kmalu potegnilo, kaj je prav in kaj ne.

overlord_tm ::

Kaj hočeš reč?


nekaj takega sem hotel reč:
moral bi ga zaposlit kot varnostnika teh sistemov v katere je vdiral (očitno jih pozna bolje kot stvaritelji).

Goldee ::

ja ce bi ga tko zaposlil bi blo kul sam useen ne mores kar spregledat skode ki jo je naredu!
hisni pripor pod 24h nadzorom do konc lajfa in naj dela za vlado! pa se kej denarne kazni...

overlord_tm ::

ok, naj se ga ene par let nadzira, pa če še kej ušpič naj se ga zapre. drugače je pa malo škoda da take ljudi, ki imajo znanje zapiraš, potem ti pa ostanejo zuni sami butalci ...

Goldee ::

sej ga neb zapru sam hisni pripor bi dobu - in ce je ze vdiral in potem nebi bil zaprt bi lahk se enkrat ane?

bzp ::

ce je delal skodo, ne more kar dobit drzavne sluzbe. A ce tebi en vlomi pa bajto sesuje, izropa, ... ga bos cez en teden vzel v sluzbo da ti postavi alarm?

Goldee ::

evo to sm tud js mislu :D
kazen more bit - mislem ne more kar tak it... in ce je iskal obstoj nlpjev kaj je potem vojski brisal accounte in podobno - je imel EVIL>:D plane in za to jih more dobit po p***i

3p ::

overlord: kaj pa je ta tip drugega kot butalec, če je v skladu z novico uporabljal narejena orodja za redno skeniranje teh pa teh računalnikov? (saj še razumeš 16 letnega script kiddija, samo 39-letni?)

Alexius Heristalski ::

Sam je pa idiot, da verjame v NLP-je.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

poweroff ::

Če je hekal Windows sisteme (zelo trivialno opravilo IMO), to še ne pomeni, da te sisteme tako dobro pozna, da bi ga morali zaposliti na oddelku za razvoj ali informacjsko varnost.
sudo poweroff

Loki ::

ti posljem svoj ip?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

MrStein ::

Loki, dovolj je, da en moron klikne na "Click deez for p0rn" ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matri[X] ::

Vecina hekerjev je Freedom fighterjev (tudi ta ki so ga prijeli), zato ne vem zakaj imate vsi tolk proti njemu ce ste nevem kaksni borci za svobodo, ko uporabljate odprtokodne sisteme in programe.

Setec Astronomy!

Z-lot ::

UFO does exist!!

P.S.: zbiranje dokaznega gradiva je lahko samo fizično... sistemi, ki hranijo te podatke, so najbrž daleč od kakršnegakoli omrežja. Morda celo električnega.

poweroff ::

Loki - v bistvu sem hotel reči, da je hekanje Windows sistemov v primeru, ki ga je izvedel ta tip precej trivialno.

Namreč - vdreti v točno določen sistem ni enostavno. Zakaj?
Zato ker je ta sistem lahko zelo dobro zaščiten.

Vdreti v enega izmed množice Windows računalnikov pa je povsem druga pesem. Če je računalnikov veliko, obstaja verjetnost, da jih bo vsaj nekaj nezaščitenih. Exploitov je itak mogoče dobiti veliko, konec koncev imam tudi sam dostop do njih, pa se nisem pretirano trudil da bi exploite našel.

V bistvu je treba heknit v eno kisto in od tam zaceti siriti botnet... lahko das pa se kaksen idexer gor kot. npr. Echelon for Dummies od Mixterja in potem lepo shifaš ves promet, ki vsebuje besedo UFO... :D


Po moje je ta tipček malce modificiral kaksnega bota in ga spustil na vojaške računalnike. Pri Linux kištah je pa pač poiskušal bolj ročno in če popravkov ne nalagajo dovolj redno, je uspel.
sudo poweroff

Matri[X] ::

Podatke o UFOtih imas pod Kremljem v Moskvi, kjer ima KGB (zdejsni FSB) svojo knjiznico.

Dr Evil ::

Al Kaida je grupacija preveč zarukanih kamelo prigranjalskih samomorilcev,da bi jim lahko kaj takega pripisali.:D

Le čemu ta šok ob spoznanju,da je heker čist normalni it nerd?:\

BigWhale ::

> sistemi, ki hranijo te podatke, so najbrž daleč od
> kakršnegakoli omrežja. Morda celo električnega.

Ja, v arhivu svetijo s petrolejkami :P

3p ::

Freedom fighter? Ja, kaj bi te to bilo. Za mene so to samo loleki, ki rabijo si zmišljujejo neke višjezveneče ime za enostavno delanje škode. A če šefu ene firme s ključem počohaš bemfelna, si tudi freedom fighter? :\

Matri[X] ::

Kaj ima praskanje avtomobilov tu zraven res ne vem. Pentagon in NASA sta pa 2 znani organizaciji ki skrivata podakte, za katere ima javnost pravico vedt (skode pri vdoru ni bilo nobene). Navsezadnje je drzava v sluzbi ljudi in ne obratno kot nekateri mislite. Cankar je en dober stavek napisal, kar spomnite se ga.

Geo ::

Ce mene vprasas mu ne bo hudega, po mje ga bodo kao arentirali, v resnici ga bodo ya svoje potrebe uporabljali, mislim vojska in nasa ter podobne agencije so mu lahko le hvalezne, da jim ni naredu nic bolj resnega:D , ker tistih 1300 racunov itak nekje majo back up od njih:))
SHIT!!! I did it again...

BigWhale ::

JA, zato ker oni skrivajo podatke, gres lahko ti tja, se posebaj nepovabljen in si jih das na volje. A ne? ;)

Tilen ::

Car. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Doman ::

Ljudi podobnih njemu je na sveti še kar nekaj, vendar jih niso in mogoče nikoli ne bodo dobili! Seveda pa podpiram njih, prav tako pirate!

Alexius Heristalski ::

posebej
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Gizmo_X ::

Fool. Nič ni našel.;( Če pa je, pa so ga dobili še preden je uspel dokaze dati javnosti.:(
Torej čakamo na novega pogumneža..:D
Don't pay the BILL at the big GATES.

3p ::

MatriX: Tudi ti imaš na doma podatke, za katere ima javnost pravico vedeti. Vsaj jaz tako mislim, zato bom pogledal.
Kar pa se škode tiče. Vlamljanje že samo po sebi je škoda. Treba je sanirati stanje, preveriti kaj manjka in kaj je zbrkano (tudi če nič ni). Če pa je še "V nekaterih primerih je datoteke tudi brisal in ugašal sisteme, ob vdoru v računalnik v vojaški bazi Fort Myer v Virginiji pa je izbrisal tudi okrog 1,300 uporabniških računov." to, pa še toliko bolj.
Vidim pa, da eni tu kar verjamete, da če vdereš v sistem si pa najmanj supermen al betmen al nekaj. Kot če s skuterjem narediš luping.

poweroff ::

Moj point je, da za vdiranje v Windows sisteme lot se ga je lotil tale model ne rabiš bioti nek car. Se pravi človek nima kakšnega izjemnega znanja, zaradi katerega bi ga bilo vredno zaposliti.

NSA (ne NASA) ima pa itak svoje hekerje - Operation Eligible Receiver poznate?
sudo poweroff

3p ::

Matthai: Za vdiranje v nobene sisteme ne rabiš biti car, če uporabljaš že narejena orodja in znane pomanjkljivosti (ali pa preizkušaš 1000 userjev z popularnimi gesli, tak kot se meni skoraj vsak dan dogaja). Če pa se tega lotiš kreativno (iščeš nove luknje), pa ne vem, če ja kaka bistvena razlika med vlamljanjem v posamezne sisteme.

Jst ::

Ne. Boš kaj več povedal? Vsaj kak pameten link?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

poweroff ::

Ja, zato se sprašujem čemu bi ga le ameriška vojska zaposlila. Zato, ker je znal poiskati in uporabljati skripte?

To lahko tudi sami nekoga plačajo, brez kriminalne preteklosti.
sudo poweroff

Keyser Soze ::

NEkaj sem že vprašal, pa zgleda da ni pravih ljudi tu. Ampak...

Kaj bo delal NASA, NSA, FBI, CIA ali katerakoli druga služba z njim če je pa britanski državljan aretiran na britanskih tleh?

Azrael ::

Edino pravilno bi bilo zvezdo te novice spraviti za zapahe, ključ se pa stran vrže, nič drugega.

Drugih nagrad si za take neumnosti ne zasluži.
Nekoč je bil Slo-tech.

Kami ::

Script kiddie? No kiddie več glih ni :D

denial ::

Ali mogoče obstajajo kakšna merila/kriteriji/pravila po katerih se lahko definiraš kot "najboljši heker na svetu"? Kaj pa tisti katere nikoli ne ujamejo? Oops, they don't count.

Morbidna igrica. Človek bi si mislil, da so najboljši tisti hekerji, katere nikoli ne ujamejo... Sicer pa, zakaj se termin hacker enači z kriminalom? Zame sta (bila) definitivno večja hekerja Linus Torvalds in Bill Gates.

Matri[X] ::

Nevem ce je ena in slaba tretjina racunov velika skoda (1,300).

poweroff ::

KeyserSoze: da, zelo pametno vprašanje. Problem je v tem, da se pogajajo o izročitvi. In kot več iz primera Indymedijine zaplembe strežnikov v britaniji imajo po novem ZDA jurisdikcijo tudi v Britaniji >:D

Mislim, da obstaja majhna realna možnost, da ga izročijo ZDA.

BTW: za največjega hekerja so ga označili mediji.. pač glede na število vdorov. Čeprav Mitchnik bo vedno ostal The King, ane? :D
sudo poweroff
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Objavljen arhiv Ashley Madison pristen

Oddelek: Novice / Zasebnost
1911973 (7171) Pithlit
»

Dva hekerja, zelenci, "mali zeleni" in kazen

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
153773 (2862) tomaz 06
»

Kitajski vojaški hekerji napadajo ZDA?

Oddelek: Novice / Varnost
297219 (5797) Azrael
»

Aretiran "največji heker na svetu" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7111429 (9057) OmegaBlue

Več podobnih tem