» »

Zaslon na prenosniku izdihuje, oz. je že :/

Zaslon na prenosniku izdihuje, oz. je že :/

Gorostan ::

Torej k bistvu. Zaslon (Gericom :/, vem ja) se mi po nekaj minutah obratovanja (sedaj že pravzaprav sekundah) enostavno "izklopi"; sicer ne dobesedno, vendar nenadoma tako zatemni, da postane enostavno neberljiv - kot da bo mi kdo izklopil luč. Edino, kar se še razloči, je opravilna vrstica od namizja, ikone pa samo še pod zelo svetlo lučjo in je kot tak seveda popolnoma neuporaben. Pred nekaj meseci so se težave že nakazovale, saj je zaslon ob vklopu začel vleči na rdeče in si je opomogel komaj čez nekaj minut obratovanja. Zdaj smo pa tu. VGA izhod sicer deluje, vendar to seveda ni to.

Torej izgleda, da je crknila neka lučka, mar ne? Kaj mi je storiti in, kar je najpomembnejše, koliko me bo to koštalo? :( Za pomoč se vam vnaprej zahvaljujem.

Goodspeed ::

Vprašanje če se splača popravljat... nebi reko...
Menjava ekrana? Servis?

Gorostan ::

No, ja. To se tudi sam sprašujem. Nimam pojma, o kakšnih finančnih dimenzijah se tu lahko pogovarjamo.

TylerDurden ::

agt računalniki d.o.o. če si iz Ljubljane - sem že dosti monitorjev peljal tam porihtat, pa če se da zrihtat ti bojo tam zrihtal, če se ne da pa jebiga, boš dobil pa nov notebook.
Let\'s make some soap ...

Nejc Pintar ::

Izgleda mi kot smrt žarnice
Lahko je biti prvi, če si edini!

Ziga Dolhar ::

Kakšen eminenten servis ranga FMC ti bo odgovoril, da je crknil "zaslon" in je potrebna "menjava zaslona".

Poglej si na eBayu -- jaz sem prejšnji teden dobil nov zaslon za svojega Dell-a za 150 USD (FMC hotel 150k sit).
https://dolhar.si/

Gorostan ::

Hvala za namige. Kje bi se pa dalo dobiti to misteriozno žarnico?

Šimpanz ::

Imel sem podoben problem pa so mi na servisu zamenjali inverter (5000 sit) in zdaj dela kot urca.

Gwanaroth ::

Predlagam servis Kotar.
Lights often keep secret hypnosis..

Šimpanz ::

Aja meni so ga popravili v Acordu 92, ki tudi uvaža Gericom notesnike.

Gorostan ::

@Printer:@ Meni je serviser v Anniju po opisu problema dejal, da je verjetno hin prav ta inverter in da bi me popravilo potemtakem veljalo okrog 35k.8-O V katero podružnico Accorda 92 si ga pa nesel in katere znamke je tvoj prenosnik? Lepa hvala za namig. 8-)

Šimpanz ::

Jaz sem ga imel v njihovem servisu v Ljubljani. Imam pa Hummerja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meritev napetosti na osvetlitvi LCD-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141746 (1193) mojca
»

Težave z LCD zaslonom prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
898404 (5789) denci
»

Poškodba displaya na laptopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101239 (1068) ne_kdo
»

problem z laptopom-ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
121470 (1300) Pyr0Beast
»

prenosik ugasne po sekundi

Oddelek: Strojna oprema
92050 (1835) softwar66

Več podobnih tem