» »

Blue Brain

1 2
3
4

Keyser Soze ::

Fant. 3 sobe ne povejo nič novega. Tako da si naredi uslugo in nehaj težit s temi tremi sobami. Kdor je na tem forumu jih je sigurno že prebral. Glede na to koliko folk teži s tem.:\

V treh sobah ste razvili teorijo, ki jo zagovarjate tu. A je kje kakšen zakon ali karkoli, ki nas obvezuje, da vzamemo to teorijo za edino in pravilno?

BBB ::

_marko,

daj si že enkrat moje poste preberi. 3 sobe sem že bral. Polno neusklajenosti je v njej. Zato sem po nekaj straneh odnehal - ni bilo videti niti kančka napredka v razmišljanju vzdolž teme. Vidim, da ne moreš dojeti, da tistega, kar izvira izven prostor-časa v prostor-času ne moreš kopirati. Kopiraš lahko le materijo, ne pa tudi zunanjih funkcionalnosti, ki so referencirane nanjo. To velja splošno za katerikoli sistem.

Marjan ::

> A je kje kakšen zakon ali karkoli, ki nas obvezuje, da vzamemo to teorijo za edino in pravilno?

Povej boljšo ali vsaj najdi luknjo v obstoječi.

Thomas ::

No prav. Ni treba prebrati Treh sob, samo odgovorite na v začetnem postu postavljeno vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

_marko ::

Keyser:
Daj ne bodi preveč pameten no...
Gre se za to, da so tam odgovorjena in argumentirana ena in ista vprašanja. Zato je toliko govorjenja o treh sobah.
Ista fora je z podvojevanjem tem na Slo-techu, al boš pa zdaj ti tolk brihten da boš to ukinil?!

->A je kje kakšen zakon ali karkoli, ki nas obvezuje, da vzamemo to teorijo za edino in pravilno?
Logika. Seveda pa jo lahko še naprej zavračaš.:))
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

BBB:
-> 3 sobe sem že bral. Polno neusklajenosti je v njej.
Tema je res razvlečena, ker so se vedno pojavili ljudje, ki jim je bilo potrebo znova razložiti.
Če pa kaj ni pravilno v treh sobah, pa lahko tam ali tu poveš.
No, pa daj primer neusklajenosti...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Keyser Soze ::

Če po pravici povem se mi zdi tista tema približno takšna, kot jo je opisal BBB. Tako da lukenj ni treba iskat. Lahko ti pa prinesem švicarski sir pa jih iščeš sam.:)

Sem že povedal, da se ne strinjam s tistim tam noter že v sami temi. Če bi jo prebral bi vedel.

Dragi Marko. Ne bit preveč navdušen. Kdo pa pravi, da je tale logika upoštevala vse faktorje?

Thomas ::

Dej, sam to povej, v kakšni sobi se zbudiš in zakaj ravno v tisti.

_marko ::

Torej praviš, da najdeš " luknjo", na katero ne bomo imeli odgovora?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Keyser Soze ::

Že tam sem povedal. Preberi temo tri sobe.

P.S.: No ja klinc. Zakaj pa ne. Saj me nič ne stane. Jaz ti bom odgovarjal ti me pa sprašuj. Eno po eno. Da vidimo kje ne pridemo skupaj.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Zbudiš se v vseh treh sobah.

_marko ::

Keyser:
Vse TVOJE poste sem prebral v Treh sobah. Zdaj izključno tvoje.
Ni stvari, ki si jo izrekel in ti ni bila odgovorjena.
Tako da ne bit preveč samozavestn...

P.S.
Tvoj zadni post v tej novici se ne sklada zvsaj enim tvojim postom v treh sobah.
Si misliš?:\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Soze:

> Zbudiš se v vseh treh sobah.

Sej nismo trdili in ne trdimo nič drugega. Torej se strinjamo?

Keyser Soze ::

Se sklada. Le rahlo težko je definirat zadevo. Saj imaš sebe v treh sobah poleg tega hočeš poudarit oz. obrazložit kaj se dogaja z enim od klonov in imaš potem sebe v treh sobah pa vendarle sebe le v eni sobi. Morda sem kje uporabil "Pravi Jaz"? Je že dolgo tega in se mi ne da še enkrat brat teh špagetov. Če pa berem izključno svoje poste je pa vse iz konteksta. Jasno. Čemu pa potem rabimo odgovore in vprašanje(obratni vrstni red)? Dovolj bi bili le monologi.

Thomas ::

Kaj zdej? Se zbudiš v vseh treh sobah ali ne?

Se lahko izjašniš?


Soze?

BBB?


B_D_?

Keyser Soze ::

Tako je. Do tu se strinjamo.

A potem se razidemo. Kot v treh sobah. Sem v treh izvodih. A od momenta(tu iam jaz v mislih kloniranje, ko se bodisi ustavijo v glavi vsi mehanizmi(stand-by) in te kopiramo(pardon za klon oz. kloniranje) v popolno kopijo) kopiranja ko preideš iz stand-by in zadeve zopet zalaufajo ti postaneš Jaz1, Jaz2 in Jaz3. Samo jedro oz. Substral je isti. Res. A okolje in občutki so pri vseh drugačni. A bomo sedaj ko je kopiranje zaključeno Jaz1 uničili, terminirali. Ker procesi v njem še vedno tečejo? Niso se ustavili ali preselili. Samo prekopirali.

Moje vprašanje. Imamo peklensko sobo in nebeško sobo. Iz medicinske sobe te kopirajo v peklensko sobo in v nebeško. Kakšni občutki te bodo prelevali ob prebuditvi?

BigWhale ::

Nebesko peklenski... Ali pa peklensko nebeski. Vprasanje kaj je bolje ;)

_marko ::

Oboji občutki.
Zbudil se boš v peklenski sobi - peklenski občutek.
Zbudil se boš tudi v nebeški sobi - nebeški občutek.
Občutil boš oboje, le komunikacije nebo med obema.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

WarpedGone ::

Občutil boš oboje, le komunikacije nebo med obema.


Jaz ne bom komuniciral s sabo? Zavedal se bom obojega in hkrati se tega obojega ne bom zavedal? ...

Največ kar ti tri sobe lahk nardijo je to da iz ene osebe nastanejo tri povsem LOČENE osebe,
ki vsaka nese svoje individualno dojemanje naprej. To so trije osebki tako kot ste trije osebki ti in tvoja starša. S to razliko da si informacijsko delijo nekaj preteklega subjektivnega doživljanja.

Vse to pa stoji na mehanični predpostavki, da smo le simptom procesiranja. Še vedno pa ni nihče niti poskušal pojasnit zakaj bi bilo tako, in kako naj bi do tega prišlo.

Se enačba 1=1 v nekem bednem smislu zaveda samga sebe?
Ali potem ko k milijardi nevronov dodaš še enega zraven nenadoma vse skup preskoči iz 0 v 1 and tadam, here we are?

Identično kopiranje možganov je tiščanje glave v pesek in izogibanje težkim vprašanjem.
Zbogom in hvala za vse ribe

_marko ::

-> Jaz ne bom komuniciral s sabo? Zavedal se bom obojega in hkrati se tega obojega ne bom zavedal? ...

NE. Zavedal se boš obojega skozi obe tvoji instanci. Le tvoja instanca v vsaki od sob se nebo vedela, da imaš še druge občutke v drugi sobi.
(zaenkrat toliko)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

lymph ::

lahko pa se tudi strinjamo, da ne bomo vedeli zagotovo, vsaj dokler ne bodo kopirali prve zavesti

to bi bila najbolj logična izjava
"Belief is immune to counter example."

_marko ::

Nebi bila najbolj logična. Najbolj logično je rezultanta prejšnih logično neoporečnih izjav.
primer:
Msiliš, da dokler ne bomo prišli iz našega osončja ne bomo vedeli, da je to zares možno?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

lymph ::

seveda, lahko pa si tudi do onemoglosti kontriramo in dokazujemo eden drugemu stvari, od katerih očitno nihče ni pripravljen odstopiti...
"Belief is immune to counter example."

_marko ::

lymph:
Enkrat za vselej nam pokaži kje se motimo. Glej, verjemi mi, da če imaš prav bomo res veseli, da si nas nekaj naučil.
Povej torej kje se motimo!

Ne zdaj govorit, da ne vemo ker še nismo sprobali. Leteli še tud nismo z 200k km/s pa vemo da je možno.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

lymph ::

jaz ne vem kaj je odgovor. lahko pa vam predstavim svoje mišljenje.in večina tovrsten vidik gledanja na stvar zavrača.
več ali manj pa smo itak vsi brez kakšnih trdnih dokazov, tako da se mi zdi sploh rahlo brezvezno pogrevati stvari, za katere verjamem, da ste jih že večkrat dobro premleli.

od tukaj se umikam
"Belief is immune to counter example."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lymph ()

_marko ::

lymph:
Sej si ga predstavil, če nisi razumel kaj smo ti hoteli povedat pač nisi.
Fajn bodi...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

WarpedGone ::

Zavedal se boš obojega skozi obe tvoji instanci. Le tvoja instanca v vsaki od sob se nebo vedela, da imaš še druge občutke v drugi sobi.


Posamezni instanci ne bodo vedeli za občutke od druge, jaz bom pa se bom zavedal obojega.
Torej bodo uni instanci podmnožici mene, js bom pa nekaj več? Kje pa bom? Kaj?
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Kar bi vam radi dopovedali je to, da se 'jaz' zavedam tega kar se marko zaveda.

'jaz' je program, ki je zagnan na skoraj sedem miljard racunalnikih. Samo nikjer ni enega wifi huba, ki bi vse te kompjuterje povezal.

BBB ::

Thomas:
Se zbudiš v vseh treh sobah ali ne?


Ne. Zbudim se v beli sobi in vidim bele stene. Tudi ne vem nič o tem, da so med narkozo ustvarili klona in ju postavili v zeleno ter modro sobo.

Thomas ::

WB, correct.

Kar vam marko hoče dopovedat je tisto, kar je še ostalo, ko smo se nemogočemu odpovedali. Kakor čudno je že, edinole možno je.

Thomas ::

> Zbudim se v beli sobi in vidim bele stene.

Razdelili so tvoje atome na 3 dele, dali vsaki kopiji isto število atomov, manjkajoči 2/3 pa nadomestili iz čebra.

Se še vedno prebudiš v beli sobi?

WarpedGone ::

BW: Torej se jaz zavedam tega kar se zavedaš ti in vsi ostali zavestni osebki na tem svetu, le da nimam dostopa do vaših doživljajev in spominov in misli?

In kaj je na tem pogledu tako bistveno novega? 'Jaz' je tako le abstrakten pojem zavedanja samega sebe. Kot da prej ni bil tudi to. Posamezne instance pa so medseboj povsem ločene.
Zbogom in hvala za vse ribe

Thomas ::

Lahko "teleportaš" človeka? Uničiš original na odhodu in ga skreiraš na cilju? Se bo normalno zavedel na cilju?

Če JA - kaj je potem, če "pozabiš" uničiti original?

Če NE - trust me, da se stalno teleportaš skozi prostor. Za many Planckovih dolžin. Pa lepo špila. Če bi se za 10 km, bi bila ista figa.

Thomas ::

> In kaj je na tem pogledu tako bistveno novega?

Kako novo je to, je manj bistveno, kot kako šokantno je. Bolj kot karkoli drugega, če mene vprašaš.

Phil ::

@BBB
tebi bi pripisal nekako 0.3% možganske aktivnosti

Kaj pa procesiranje vida/sluha/motorike? A tega med pisanjem posta ni?
Kaj šteješ pod možgansko aktivnost? Zakaj samo "višje funkcije" (reševanje abstraktnih problemov)?
K možganski aktivnosti največ doprinese ravno procesiranje vida.
BTW možgani imajo konstantno porabo energije (ene 20W) neglede ali rešuješ izpit ali lenariš. Zanimivo; nekako namiguje na to da je "% možganske aktivnosti" enak v obeh primerih (ali zanemarljiva razlika).
LP

WarpedGone ::

A ni teleport, ki bi bil enakovreden našemu skakanju po planckovih točkah, teoretično prepovedan - nedoločjivost?

Če pa se zadovoljiš z nižjo prostorsko in časovno ločljivostjo tisti scan ni več enak orignalu in ne morš govorit o podvajanju. Cel miselni poskus pade v vodo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Thomas ::

> A ni teleport, ki bi bil enakovreden našemu skakanju po planckovih točkah, teoretično prepovedan - nedoločjivost?

Ma ne, ni.

> Če pa se zadovoljiš z nižjo prostorsko in časovno ločljivostjo tisti scan ni več enak orignalu in ne morš govorit o podvajanju. Cel miselni poskus pade v vodo.

Po tej logiki tudi "ti" nisi enak originalu od včeraj.

> zanemarljiva razlika

Tako je. Beside pa še to zanemarljivo razliko cman kar dobro uporablja. BBB - tudi ti tako dobro obdeluj dejstva z logiko, kot dela on! Čist tko, da mau obrnemo mizo.

B-D_ ::

Thomas: dve zadevi...

O vprašanju treh sob jaz nimam komentarja, ker so po moji teoriji nepovezanosti v treh sobah tri ločene entitete s pač v prvem trenutku isto notranjostjo. To pa je tudi vse.

O teleportaciji pa je pač vprašanje pričakovanja... ti pričakuješ, da se boš teleportiral in zagledal ciljno lokacijo. Oseba ki se bo teleportirala pač ob koncu občuti majhno razočaranje in si misli da mu pač teleport ni uspel. Oseba ki je na drugi strani (njegov dvojček) pa pač sploh nič ne pomisli, ker se je zgodilo natanko to kar je pričakoval: uspel teleport. Zdej maš pač blem, da maš dva klona ali še več, če se tisti na prvi strani vztrajno zaletava v teleport in na cilj pošilja na ducate svojih klonov ki se tam praskajo in gledajo drug drugega vse bolj začudeno, ko jih je vse več.

Prihodnost bo še zanimiva... zelo zanimiva in včasih tudi smešna. :D

Keyser Soze ::

6 postov nzaj je Thomas obelodanil mojo dilemo.

Edini strah, ki ga imam pred to teorijo je ta, da bo(če povem po vaše) moja instanca v realnem svetu še vedno morala umret. In to dejstvo me nadvse moti. Pač nisem tak uber egoist, da bi eni instanci privoščil takšno bridko smrt. Popoln model bi za moje pojme moral tudi moji real-life instanci zagotoviti Matrix life.

P.S.: Pač iz vaših postov sem potegnil zaključek, da vam niti ni tako važno kaj se zgodi z tem jazom, ki ostane z po kopiranju. Meni je važno.

gzibret ::

Vidim, da ste bili pridni pri pisanju postov. Eno vprašanje za nazaj...

> postaviš mu ogledalo in opazuješ odzive
> Kaj pa, če nima senzorike?
> če je nima, mu jo pa narediš.

Če hočeš definirati test, ali ima nek sistem zavest ali ne, potem naj bo ta test univerzalen in ne omejen le na kupe organskih molekul z usti in ritjo ali pa na kupe tiskanih vezij in mikroprocesorjev z napajalnim kablom, kamor lahko priklopiš karkoli. Če testiramo, ali ima sistem zavest, in ta test naj bi bil univerzalen, moramo nujno obiti senzoriko. Če vključimo zraven senzoriko, potem test deluje le na sisteme s senzoričnimi lastnostmi. Nas pa zanima, ali ima orkan zavest. Ali pa planet Zemlja (Gaia). Kaj pa drevo?

Seveda bi tak test moral delovati tudi pri abstraktnih zadevah, kot so umetne nevronske mreže ali kvantno mikroprocesiranje.

> Edina omejitev, ki bi bila mogoča, da ne bi moglo biti tako, kot pravim, je zakon o ohranitvi informacije. Ta ohranitev pa se seveda nanaša na časovno-prostorske spremembe v prosotor-času. Ko se postaviš ven iz tega prostor-časa, te omejitve ni več. Sprememba iste informacije, ki vlada v časovno-prostorskem smislu v prostor-času, izven njega povzroči, da v prostor-času za vse večne čase in povsod spremeni zgodovino, sedanjost in prihodnost informacije - dejansko v prostor-času ni videti spremembe, saj je informacija v njem fiksna, kakor jo je nekdo od zunaj postavil ali spremenil. NAVIDEZ v prostor-času tako deluje vse samodejno, kot se dozdeva tudi vam. Poskusite se zavedati plank okoli sebe, ki vam onemogočajo videti dlje. Te planke predstavljajo izkušnje, ki ste si jih doslej nabrali - s stvarmi, s katrimi niste imeli izkušenj, jih preprosto ne ozavestite. To se da le z brskanjem in logičnim sklepanjem ter vedenjem da občutite svet skozi svoje telo v prvi osebi.

Se zelo strinjam.

> ->vsaka spememba ki je od zunaj vnesena v prostor-čas, ga spemeni povsod in za vse večne čase.
> Heh, a boš dal še primer?

Bom jih jaz dal: skoplji luknjo, natoči si kozarec vode, odgovori na moj post, pelji se z avtom v trgovino, pošlji svojega šefa (psa, ribo...) v PM, pristopi k teroristični organizaciji (v politično stranko, k Rdečemu križu, k jehovcem...), telefoniraj v Ameriko in reči, da so vsi Američani idioti (dobri ljudje, pametni, kretenoidi, prasci, marljive mravljice...), napiši pesem (grafit na zid, knjigo, članek, predavanje...).....
Vse je za neki dobr!

_marko ::

->P.S.: Pač iz vaših postov sem potegnil zaključek, da vam niti ni tako važno kaj se zgodi z tem jazom, ki ostane z po kopiranju. Meni je važno.
Sej zato je to toliko bolj šokantno.

gzibret:
Sprememba, ki je od ZUNAJ vnešena. Kaj jemleš pod zunaj?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BBB ::

Thomas,

tisto glede razstavljanja možgan na več skupin atomov je zame s tem znanjem, ki ga trenutno premorem nerešljivo. Po premisleku sem opazil, v katerem grmu tiči zajec. Če obstaja nekaj zunajega in vpliva na naš sistem, mora imeti v njem prostorsko-časovno določene reference - nekakšne vajeti. Matra pa me, kam in kdaj so pripete te vajeti. Znano je namreč, da človek še ne umre, če mu uničiš del možgan. Je morda kakšen del možgan tak, zaradi katerega bi umrl oz. bi preprosto nehal doživljati svet kot ga je prej iz prve osebe? Ne govorim o načinu doživljanja, saj bi bil ta definitivno drugačen, če mu odstraniš del skladišča izkušenj, ampak samo o prvoosebni izkušnji. Thomas, dal si mi zelo zanimiv izziv. Zaenkrat zame nerešljiv, a vseeno bom poskusil najti rešitev.

Glede izkoristka možgan je podobno kot pri procesorju. Ko je računalnik prižgan dela stalno - stalno izvaja ukaze, pa tudi če je samo zanka, ki preverja, ali mora kaj narediti, pa ne naredi prav nič pametnega. Ampak takrat vam bo pisalo, da je obremenjenost procesorja 0%. Tako da ne bo kdo pregrevanja zaradi funkcij, ki so del administracije, pripisoval miselnim procesom.

poweroff ::

Ideja treh sob je pač miselni eksperiment, ki obljublja nesmrtnost, vendar problema nesmrtnosti ne reši. V bistvu ga celo zakomplicira. Zdaj imamo namreč 3 smrtnike.

Pač, dobili bi 3 osebe, ki bi bile v času t=0 identične, vendar hkrati že 3 različne osebe. Potem pa bi se začele razlikovati - vsaka bi imela svoje izkušnje, itd.

Skratka, imeli bi tri kopije ene osebe, vendar 3 osebnosti - 3 nove ljudi.

Vprašanje za hec... recimo, da so volitve. Kako bodo sedaj te tri osebe volile? Vse skupaj - vsaja 1/3 glasu, ali imamo nenadoma 3 nove volilce (oz. 2 nova in enega od prej)?
:D :D :D
sudo poweroff

gzibret ::

Ja _marko, tebe moti "od zunaj".

Jaz zavest ne jemljem kot del materialnega sveta. Zato mi tale "od zunaj" sploh ne povzroča preglavic.
Vse je za neki dobr!

_marko ::

->Znano je namreč, da človek še ne umre, če mu uničiš del možgan.

Ta stvar je dokaj preprosta. Možgani imajo različne funkcije v različnih predelih, mali možgani imajo funkcije ki te ohranjajo pri življenju, veliki pa so v največji meri sestavljeni za prepoznavanje stavari(npr vid). Tako, da če si poškoduješ npr nek dokaj nepomemben del za preživetje velikih možgan lahko preživiš, v kolikor si pa male mažgane, ki te ohranjajo in skrbijo da vse poteka v telesu kot more pa umreš.


->če morda kakšen del možgan tak, zaradi katerega bi umrl oz. bi preprosto nehal doživljati svet kot ga je prej iz prve osebe? Ne govorim o načinu doživljanja, saj bi bil ta definitivno drugačen, če mu odstraniš del skladišča izkušenj, ampak samo o prvoosebni izkušnji.

Ja, nekdo je pripovedoval da se po nesreči več ne zaveda samega sebe - mislim da je Thomas dal ta link.
Koliko je to res pa jaz ne morem vedeti.

->Tako da ne bo kdo pregrevanja zaradi funkcij, ki so del administracije, pripisoval miselnim procesom.
Kaj s tem si mislil, da bi lahko uporabljali več % možgan za mišljenje kot jih? Tisti del, ki je npr odgovoren za procesiranje vida bi uporabljal za mišlenje? kaj?

->Če obstaja nekaj zunajega in vpliva na naš sistem,
In kaj bi bilo to?

Mathai:
->Pač, dobili bi 3 osebe, ki bi bile v času t=0 identične, vendar hkrati že 3 različne osebe. Potem pa bi se začele razlikovati - vsaka bi imela svoje izkušnje, itd.

Sej pravim, če bi ti ju3 šel namesto na sok na sladoled nebi bil več ti?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Gzibret:
-> Jaz zavest ne jemljem kot del materialnega sveta. Zato mi tale "od zunaj" sploh ne povzroča preglavic.

Strinjaš pa se da potrebuje materialni svet delovanje? Al kako je to?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

gzibret ::

_marko, sedaj te nisem dobro razumel.

Kaj potrebuje delovanje? Zavest ali materialni svet?

Torej a: Zavest potrebuje materialni svet za svoje dejovanje. - Ja, delno drži
Torej b: Materialni svet potrebuje zavest za svoje delovanje. - možno, samo verjetno to ni nujno
Vse je za neki dobr!

_marko ::

gzibret:
Pomota, zatipkal sem se...

Mislil sem,
če se strinjaš da potrebuje zavest za delovanje materialni svet.

In kako lahko to drži le delno? Obrazloži...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Phil ::

Ko je računalnik prižgan dela stalno - stalno izvaja ukaze, pa tudi če je samo zanka, ki preverja, ali mora kaj narediti, pa ne naredi prav nič pametnega.

To že dolgo ni več res. Vsaj odkar imajo CPU-ji prekinitve. S HLT ukazi pa lahko dele procesorja suspendiraš (do prekinitve) da dejansko ne delajo ničesar (tranzistorji ne preklapljajo).
LP

poweroff ::

_marko: Sej pravim, če bi ti ju3 šel namesto na sok na sladoled nebi bil več ti?
Seveda bi bil jaz.

Ne razumem pa zakaj povezuješ osebo kot časovno dimenzijo z osebo kot prostorsko dimenzijo (če razumeš kaj hočem reči).
Varianta A: oseba je ista, vendar se spreminja skozi čas - oseba skozi časovno dimenzijo.
Varianta B: imamo 3 klonirane osebe - oseba skozi prostorsko dimenzijo.

Ne razumem od kje predpostavka in dokaz, da je to enako, da je to primerljivo.
sudo poweroff
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup človeškega uma

Oddelek: Znanost in tehnologija
354527 (3358) MUC
»

Grafen ne le za tranzistorje, ampak tudi čiščenje vode

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
188035 (6261) Lion29
»

Poliuranski klastri so molekularni magneti

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
245315 (4225) AtaStrudl
»

Bi (Star Trek) replikator pripeljal do (socialne) singularnosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
504042 (3137) Thomas
»

MPG-CAPs tablete za zmanjšanje porabe goriva v vozilih

Oddelek: Znanost in tehnologija
61929 (1812) krneki0001

Več podobnih tem