» »

AMD Opteron VS Intel?

AMD Opteron VS Intel?

kesl ::

zdravo! o procesorjih nimam ravno pojma, ker pa narocam en hosting, me zanima:

Dual AMD Opteron 244

kako se to primerja z intelom v primeru serverja? ali je AMD Opteron 244 priblizno enako kot P4 2 Mhz ali kako? dajte mi eno priblizno primerjavo s Celeronom oz Pentiumom 4. hvala!

CCfly ::

Primerjava Celerona, P4 in Opterona je kot primerjava hrušk, jabolk in divjih svinj.
Povej vsaj za kakšne vrste hostinga gre.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kesl ::

sigurno se da povedati v stilu "P4 je hitrejsi kot tale AMD" vsaj v vecini primerov. hosting web aplikacije z dokaj veliko sql stavkov na dan, vlecenjem xml feedov z drugih masin itd... ce ti zdaj kaj pomaga. sajt je tako zahteven, da celeron 1.7 ne gre nikamor... na drugem serverju kjer je dual xeon (ne vem stevilke) pa dela enak sajt zelo dobro.

sprasujem samo za primerjavo procesorjev!

Myth ::

Kolikor sem jaz razumel, hoče on zvedet s čim lahko primerja tegale AMD-ja. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Brane2 ::

Eno je ziher. Od P4 na 2 MHz je ziher hitrejša katerakoli solidna 386tka, recimo taka na 40 MHz.

Alpa, če že siliš v AMD vode, katerakoli K5tka...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kesl ::

>>>Eno je ziher. Od P4 na 2 MHz je ziher hitrejša katerakoli solidna 386tka, recimo taka na 40 MHz.

no to so zdaj ze take lovske...

lej fantje, jaz sem vprasal tiste, ki morda vedo, s katerim je tak AMD primerljiv. ce nimate pojma, potem drzite zaprto, ker pametni je raje tiho, kot da se blamira. meni pa tudi bla bla nic ne koristi. nekdo bo ze vedel, pocakajmo!

CCfly ::

Celeron in P4 sta za resne strežnike neprimerna, razen če se greš porazdeljen hosting z večjim številom mašin. Za resen strežnik potrebuješ sistem, ki podpira ECC za pomnilnik, solidno RAID polje in UPS. Minimalno, vse ostalo je odvisno od količine zelencev, ki jih vložiš v mrežno infrastrukturo.
Ustrezne primerjave so torej:
P4 vs AMD64
in Opteron vs Xeon

Če že želiš splošno oceno hitrosti bo najboljši Opteron.
Seveda govorimo splošno, ker moraš paziti na programsko opremo, ki jo uporabljaš. Na primer pri večprocesorskih Xeon sistemih je precej drago razreševanje spinlock-a, zaradi česar je PostgreSQL baza na Opteronih dostikrat hitrejša tudi do 100%. Če pa vzameš MYSQL je prednost le 15%.
Jaz osebno bi vsekakor vzel Opterona, ga napolnil z RAM-om in naredil dobro RAID 5 polje.
Druga možnost je web cluster, kjer lahko izkoristiš več mašin v omrežju (glej pod load balancing):
http://www.faqs.org/docs/Linux-HOWTO/Apache-Overview-HOWTO.html

PS: samo ne me vprašati kako narediti web cluster, ker ga še nisem skupaj dajal.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Brane2 ::


o to so zdaj ze take lovske...

lej fantje, jaz sem vprasal tiste, ki morda vedo, s katerim je tak AMD primerljiv. ce nimate pojma, potem drzite zaprto, ker pametni je raje tiho, kot da se blamira. meni pa tudi bla bla nic ne koristi. nekdo bo ze vedel, pocakajmo!


To sploh niso "lovske" štorije ampak preverljive zadeve. Če bi P4 sploh uspel downclockati na samo 2 MHz, bi ga katerakoli 486-tka na svojih 100 Mhz razsula ko staro kanto.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Vzemi hosting tam, kjer so Opteroni. Xeoni v podobnem cenovnem razredu so pri meni 40-60% manj zmogljivi kot Opteroni, gre pa seveda za splosno uporabo (Postgres, apache, maili in vse ostlao povezano s hostingom).

kesl ::

jype in ccfly, hvala fanta, to sem potreboval. ze izpolnjujem pogodbo (Rackspace.com)

kesl ::

Moti me le to sem nekje zasledil, da pise za Opteron 244 da laufa na 1.8 Ghz. A bo to ok?

torej po kmecko: tak Opteron je hitrejsi od mojega P4 2.8 Ghz?

CCfly ::

Na splošno da.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zheegec ::

torej po kmecko: tak Opteron je hitrejsi od mojega P4 2.8 Ghz?

Bi se moral vprasati, ali je Itanium2 1.5GHz hitrejsi od P4 3.2GHz... seveda je, Opteron 1.8GHz je seveda boljsi od P4 2.8GHz, takoj ko se gremo pa SMP in dodajamo procesorje pa Opteron izgleda odlicno v primerjavi s Xeonom v veliki vecini aplikacij.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

64-bit CPU

Oddelek: Strojna oprema
422153 (1445) stryk
»

AMD ali Intel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
876807 (5451) Dr_M
»

P4

Oddelek: Kaj kupiti
471697 (1279) OwcA
»

Opteron in Seti@Home

Oddelek: Novice / Procesorji
332918 (2918) frenk
»

Brez Intelovih znižanj do oktobra

Oddelek: Novice / Procesorji
192085 (2085) gabl136

Več podobnih tem