» »

2. pola Slovenščina

2. pola Slovenščina

stealth ::

In kakšna se vam je zdela 2. pola naše preljube Slovenščine na splošni maturi ?

speed machine ::

Rešu sem vse. Zgleda da naj bi šlo. Samo časa pa je bilo za moje pojme malo premalo. Potem pa hočejo, da še naj besede na koncu štejem v uradnem vabilu. Pa kaj še, to pa ima tako popravljalec dolžnost, da dvakrat prešteje, ne pa da bom še sam čas s tem izgublju.
//

Ziga Dolhar ::

Verjetno jih moraš preštet zarad sebe, ker ti sicer odbijajo točke, če je besed preveč/premalo?
https://dolhar.si/

speed machine ::

Če jih je preveč je že tak prepozno. :D
Sicer pa 1 točka je ponavadi odbitka.
//

stealth ::

pa bmk za tisto eno točko zarad obsega, ko jih bo tak 20 odbitka pri drugih nalogah najmanj. Kulk pa je blo vseh točk možnih sploh ?

volkec ::

Men so rekl da je 120 možnih pr vabilu si jh pa loh max 25 dubu :))

charna ::

itak je blo premalo veliko premalo časa. saj tudi če bi hotel prešteti besede v vabilu nebi imel časa.
nevem kako so prišli na idejo da se 2. pola piše samo 90 minut, ker če bi za eno nalogo porabil vsaj 5 minut in jo na tak način rešil premišljeno in prav ter če bi si natančno prebral besedilo, za poznejšo lažjo analizo rabiš spet vsaj 10 minut, za pisanje vabila pa po moje 15, da ga spretno in lepo skomponiraš in napišeš, torej če zaokrožim, potrebnih bi bilo vsaj 145 minut za pisanje, da bi imeli možnost pisati res odlično in temeljito analizirati besedilo.:\
Večino trpljenja si človek povzroči sam.
Na napakah se učimo. Pametni se učijo na tujih.

stealth ::

dobro no, sej za vsako nalogo tudi ne porabiš 5 min......pomoje bi blo 120min kr vredu...

najbolj mi gre edino na živce, ko na poizkusni maturi ti dajo tak lep lahek test, da optimist rataš, prideš pa zares pisat, pa ti f00knejo eno tako polo ven da 15 minut sam gledaš od šoka......

Gandalfar ::

Kera krivica! Ker je poskusna matura edina matura, ki jo kadarkoli prej vidis in samo do tiste mature imas dostop. Kako morejo!

Mirko5 ::

charna: ce rabis 5 min za vsako nalogo...saj nikjer ne pise da moras vse resit...zato pa je matura; 120 min je za vse naloge dovolj, ce tebi ni, pac ne bos imel vseh tock - selekcija...cakaj da prides na faks...bos vidu kuk lahka je bla matura...no ja odvisno od faksa

patron ::

absolutno je blo premal casa... se sreca da je bil na konc uradn vabil k smo ga u sol dost ponavlal...pozabte zj na slovo, zj bo angla kmal...

Myth ::

Vsako leto ista zgodba, isto cmerjenje... pa nič ne pomaga. Sicer pa s(m)o ugotovili, da je čist dovolj časa bilo. Pa ne smeš gledat na čas, ker tako samo še bolj naj****.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

tha_Kalis ::

ma saj ce vam je vsem slo slabo pol itak ni sile, itak se gleda pa gaussu :P
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

stealth ::

ja sej to je naše upanje....da bojo za 30% dvojke delil ;)
ker že predmaturitetni test bi pisu 2, mal pod trojko (je rekla profesorca), pa sm biu skor najbolši u razredu, tak da bomo vidl kak se bo tole izšlo...

Jebiveter ::

stealth: to ni nic nenavadnega. Naprimer, jest nisem niti enega preizkusnega pisal pozitivno. Pa sem potem 4 naredu. 8-)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

cojss ::

Pri 2. poli je vedno premalo cajta, tudi pri nas je bilo tako. In pa pri zadnjem besedilu sem jaz napisal 2x toliko besed kot je bil treba pa ni bilo pri oceni nobene panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

speed machine ::

sem jaz napisal 2x toliko besed kot je bil treba pa ni bilo pri oceni nobene panike


1 oz. 2 piki odbitka, pa se res ne moreta toliko poznati na končni oceni. Če gledaš da sta to 2 piki od 120, pa še to, da je druga pola samo 30% vredna.
//

Ziga Dolhar ::

In če šteješ, da je zgolj 1 točka potrebna za prestop stopničk med ocenami, med uspehom in neuspehom, med vpisom in nevpisom.
https://dolhar.si/

speed machine ::

Ziga Dolhar: tu bi pa jz svojega profesorja za računalništvo citiru. "Ni ti manjkala 1 pika do 2, temveč si jih zgubu 51."
//

Ziga Dolhar ::

speed machine: zelo zelo dober odgovor. Ker folk ponavad izgubi mnogo pik, nato pa se obesi na eno nalogo - eno točko, in pravi, da jim "ravno ta pika" manjka do višje ocene.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matura 2007 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
19915923 (9313) monster-x
»

esej - bedarija (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
568459 (7309) pingec
»

Angla na maturi 2004

Oddelek: Šola
342546 (1964) BaRtMaN
»

Kako je s pogojno pozitivno oceno na poklicni maturi?

Oddelek: Šola
227456 (7247) Microsoft
»

Slovnica pred vrati! (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
524890 (4218) rasta

Več podobnih tem