» »

Prezračevanje strežniškega prostora

Prezračevanje strežniškega prostora

pirx ::

Zanima me, ali ve kdo mogoče, če je kje v zakonu navedeno, ali je prostore, kjer je strežnik, priporočljivo prezračevati?

Mi imamo eno dvometersko omaro z osmimi switchi (12x ali 24x) in vgrajenim UPSom. Zadeva je v kabinetu, kjer ni oken in niti prezračevanja, zaposleni se pa zadržujejo v tem prostoru po nekaj ur na dan.

Sedaj se selimo v novo zgradbo in situacija bi bila enaka - s tem, da je eno okno vgrajeno.

Do sedaj sem strežniške sobe ponavadi videval, kot ločene od vsega, če pa so že v prostoru, kjer so ljudje, je strežnik fizično ločen (zagrajen) od preostalega prostora. Sobe so ponavadi tudi klimatizirane in prezračevane.

So kje kakšni članki ali kaj podobnega o teh primerih? Ko pride človek v to sobo, kjer je strežnik, se močno čuti, kako je oslabljena kvaliteta zraka, zaspanost te lovi in še možnost da stakneš alergije je velika.

Torej, če je kje kakšen prispevek ali kaj podobnega na to temo, bi bil hvaležen, če bi kdo vedel povedati, kjer naj iščem. Dozdaj sem že našel nekaj uporabnih stvari, nikjer pa nobenega zakona.

Gandalfar ::

ja, dejansko obstaja to. Isci zakon o varstvu pri delu.

Tako kot ti delodajalec ne sme pustiti biti v prostu kjer je glasen hrup brez primerne zascite, obstajajo tudi druga pravila okoli tega

Pyr0Beast ::

Boglej si v kakšnem cyberju kako majo zrihtano. Serverje majo pri vhodu, pa še vedno skoraj vsakič zbolim k grem tam. Torej ni zdravo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zheegec ::

Vceraj na delu je bilo 35C, znotraj... pac umrla klima in bilo je za znoret vroce.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pirx ::

Ma ja, vročina je itak neznosna!

Sicer pa odkar sem tudi sam večkrat v tistem prostoru me vsako popoldne nek čuden spanec lovi... pa me ni nikoli prej! Pa tudi neke alergije (cvetni prah, štirinoge mačke :),...) so mi ugotovili, kljub temu, da pred tem nisem bil alergičen na nič!

TriDvaEna ::

V primeru da pride do revizije, je treba garantirati da ne prihaja do izgube podatkov, kar pa v tem primeru lahko prihaja, ter da do podatkov nima dostopa nepooblaščena oseba

Glede slabega počutja na delovnem mestu pa se zaenkrat lahko samo pritožuješ.

:| :|

Pyr0Beast ::

Pa je možno da na človeka učinkuje tista elektronika, hlapi iz plastik?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

ozon?

TriDvaEna ::

Seveda da je.

Vsa ta elektronika ima elektromagnetno valovanje. To pomeni sevanje. Ampak to ni nič v primerjavi z eno bajto pod visokonapetostnimi daljnovodi.

Kar pa se tiče plastike pa se je treba zavedati, da se vsaka plastika ob segrevanju suši.

Npr. poliamid ni mogoče tlačno vlivati če ni posušen. Po tem, rabi sama plastika pridobit vlago nazaj da je lahko sploh prožna (x časa, odvisno od vrste). Če pa se segreva (vlaga spet izhlapeva) pa seveda nekaj tega gre v zrak.

Ampak v primerjavi z napajalniki to no nič.

pirx ::

Nekje sem bral, da ni preveč vredu, ko vse to vdihuješ, ker se odlaga na pljučih, sapniku in drugje, ter da teh oblog nikakor ni možno odstraniti oz. se ne odstranijo.

No, mogoče se meni samo zdi, ampak ko sem v strežniškem kabinetu, imam nek čuden okus v ustih... podobno, kot če preveč kopiraš :D Možno, da se mi samo dozdeva, pojma nimam...

Sicer pa, v končni fazi, saj je to samo en IBMov računalnik in vprašanje, koliko bolj "onesnažuje", kot ostale kište. Switchi pa mislim da niso preveč nevarni...

Pyr0Beast ::

Ups-i so kr nevarni zaradi fenolov v trafotih
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mateyyy ::

bomo pršli do zaklučka, d je zrak v računalniških sobah bl škodliv k un v kafičih :)

Pyr0Beast ::

Ja, mogoče :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34865353 (5550) edi123
»

Nizka stopnja kisika v prostoru

Oddelek: Loža
404180 (2425) poweroff
»

Tehnično vprašanje za koncentrator kisika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
746781 (5265) jype
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210992 (9712) fosil
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615781 (13571) T_F_7

Več podobnih tem