» »

kam vtakniti ram?

kam vtakniti ram?

smash ::

zanima me če je važno v kateri slot vtakniti ram?

dokupil sem namreč 512mb ddr 400mhz rama (imel sem prav tako 512) in me sedaj zanima če ma kaj veze v kateri slot zadevo vtakniti...

lp

MEDENA ::

LOL

Moonman ::

Načeloma ni važno.
Če imaš novejšo ploščo, ki podpira "dual channel", pa ga moraš vstaviti v določeni slot.
Katero ploščo imaš?

MEDENA: LOL na tebe:P


smash ::

imam abit is7

problem je v tem da mi racunalnik ob zagonu vedno znova restarta v nedoglel..sem probal memtest program pa prav da je ram ok...probal sem tudi razlicne kombinacije pa mi vedno ugasne

a kdo ve a je problem v ramu al v maticni ??

medena: pa kaj teb ni jasn?

smash ::

zdaj sem vstavil zadevi v prvi pa četri slot..pa je zalaufal čez windows login...dobil pa sem dva dialog windowa kjer pise memory read error..ampak se desktop vseeno dvigne

se mi zdi da vseeno tukaj nekaj ne stima

OwcA ::

Za resno navijanje ni vseeno katere reže uporabljaš, ker so sledi različno speljane (torej so njih fizikalne lastnosti kanček različne). Včasih pametna izbira nanese kakšen MHz ali dva. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

smash ::

zdej se mi sistem dvigne brez problemov, samo nekateri programi pa javijo "The memory can not be read" ob zagonu. A mislite da je problem v ramu al kje drugje?

Ker zdaj imam zapolnjena slota 1 in 4. Mislim da bi zadeva morala delovati v katerikoli kombinaciji in ne da je treba tapravo najti. Se strinjamo ali ne?

naj nesem zamenjat ram ali mislite da je bolje racunalnik odfurat na servis pa da je kaj narobe z maticno? kako bi to ugotovil?

Myth ::

¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

smash ::

že letim brat ampak vseeno bi si želel slišar še vaše mnenje o tem katera stvar tuki ne dela..ram ali matična?

bergers ::

Ja jaz mislim da bi mogla v bilo katerem delovati.
No lahk pa se tud motim!!
Bergi

smash ::

ja zgleda da moram dat v slote 1 in 3 ali pa 2 in 4...trenutno imam 1 in 4..torej narobe...ampak takole edino dela...grem probat dat tko kot piše pa vam sporočim kaj dogaja

smash ::

torej vtaknu sem v 1,3 in zadeva je ze ob zagonu napisala DUAL CHANNEL ENABLED...in tudi errorjev ni bilo

upam da bo zdej delal

hvala vsem za pomoč

LP

smash ::

in zadeva čez 5 minut delovanja naenkrat ugasne :(

smash ::

zadevo sem spustu čez windows memory diagnostics extended test in mi padeta dva testa od enajstih in sicer LRAND in ERAND...se komu sanja kaj to je? in ali to pomeni da je ram zanič?

Dead_Eye ::

po mojem pač ram modula nista za skupaj oz. je kriva plošča. Imam isti problem na 8rda+, kjer ne dela 2x512MB. Nov bios in znižanje fsb-ja na 166Mhz malo ublaži zadevo, ampak se vseeno sesuva...
The one and only

Moonman ::

Z memtestom sprobaj vsak modul posebej.
Verjetno je eden od njih okvarjen.


smash ::

če sem testiral vsakega posebej, je bilo vedno ok..edino skupaj delata problem...sedaj sem sel po nov ram (corsair), doplačal jurja :) in bomo vidl če bo kaj bolje

smash ::

nič bolje...računalnik se po nekaj deset minutah enostavno resetira

Myth ::

Nesi ga tja, pa ti naj dajo oni 2 corsair 512 rama not pa naj ugotovijo tezavo. Verjetno sta rama med sabo nekompatibilna. :|
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

smash ::

in kaj narediti v tem primeru ce sta nekompatibilna? ali lahko zahtevam denar nazaj pri firmi kjer sem kupil dodatni ram? ker se bojim da mi bodo predlagal da kupim se eno ploscico corsaira in taprvo vzem stran...in to je dodatnih 13 jurjov več

Dead_Eye ::

moonman: modula delujeta bp posebej - vsak v svoji kišti.
The one and only

smash ::

ok zadeva je zdej taka da bom prodal svoj star viking ram ter kupil se en corsair pa bomo potem vidl


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403245 (1957) Nesta
»

Win 7, 4GB Ram, 2 GB usable; pri boot-u zazna 2 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
232310 (2016) Tea Time
»

Stirje RAM moduli in konflikt?

Oddelek: Strojna oprema
261612 (1334) Tilen
»

dual channel ne dela

Oddelek: Strojna oprema
121073 (881) Kato
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134442 (18860) Tilen

Več podobnih tem