» »

dual channel ne dela

dual channel ne dela

l0max ::

imam winfast nf4k8ac plosco, athlon 64 3200 939 in 2x512mb rama. rama nista enaka. v cpu-z pri enem pise, da je 200mhz, pri drugem pa 166 in 200. tudi latency nimata enako.

ko prizgem racunalnik pise, da je single chanell. ram sem prestavil ze v vseh mogocih kombinacijah pa nic ne pomaga.
zanimivo je tudi, da ce v biosu ne nastavim frekvence na 200mhz potem ob zagonu pise, da je ram 333mhz ce sta vstavljena oba. ce je vstavljen samo en(katerikoli) potem pise, da je 400. ce v biosu nastavim na 200 potem tudi pri obeh pise 400.

kaj narediti, da bo ram delal v dual channel?
je mogoce problem to, da rama nista enaka?

Kato ::

Jaz imam podoben problem, vendar imam enaka rama pa vseeno napiše da je singel channel. Imam pa sicer Ram DDR 1GB GeIL PC3200 Value DualChannel (2*512), kaj je za narediti, da ga bo zaznal kot dualchannel ?

VASkO ::

ram treba postaviti v prava slota, da bo procesor delal z njima v dual. edino to je problem.

Kato ::

Aja samo to, zdele sta v slotih B1 in B2 naslednjič, ko bom ugasnil računalnik jih bom prestavil v A1 in A2.

VASkO ::

s tem ne bos nic naredil. prestavi samo en modul. ce je zdaj v single nacinu, bo po prestavitvi SAMO enega ziher dual - kombinatorika pac.

Kato ::

No probal sem, prestavil sem ram, ki je bil v A2 v B1 in nato še v B2 , razultat pa isti, črn ekran, tako, da sem sedaj na začetku še vedno v Singel Channel. Še kakšen predlog?

l0max ::

problem je bil, da sta rama bila razlicna.
zdaj imam oba enaka in dela dual channel.

Kato ::

Prestavil sem še A1 v B2 že spet nič, samo črn ekran. A je možno, da mi plata to ne podpira ali moram kaj prižgati v biosu ali kaj drugega?

Dr Evil ::

Mislim,da mora bit prvi slot v vsakem primeru poln.

Kato ::

A si prepričan, temu dela duel channel pa nima prvega zapolnjenega.

everyone ::

Si zapeku zadnjo verzijo BIOS-a. Na marsikateri plati prve verzije BIOS-a slabo podpirajo Dual-channel.

everyone ::

Pa še to. V navodilih za vsako plato piše, v katere slote je potrebno dati RAM-e, da ti dela Dual-channel. A si jih prebral?

Kato ::

Biosa še nisem updatu, v navodilih pa piše, da moram imeti dimm v A1 in B1 torej tako kot na sliki zgoraj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram problem

Oddelek: Strojna oprema
8837 (650) Ahim
»

Ram 4 vrstice

Oddelek: Pomoč in nasveti
301974 (1667) Aneja
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
202028 (1750) strumf666
»

dual channel ram-problem

Oddelek: Strojna oprema
61025 (941) dustphoenix
»

Kar naenkrat imam le še 256 MB RAMa

Oddelek: Pomoč in nasveti
101011 (806) G-man

Več podobnih tem