» »

Tujska Legija

Tujska Legija

1
2
3 4

MadMax ::

Se pravi da lahko mirno računamo s 1000EUR/mesec. Krat 12 mesecev, krat 5 let.
60.000EUR takorekoč na roko po 5 letih.
Za nekoga, ki nima nič, a mu je po teh letih ostalo malo pameti, priložnost za nov začetek.
Lep začetek.

V kolikem času lahko povprečen slovenec prihrani toliko denarja?

Avenger ::

Vam bom malo napejstal z nekega drugega foruma (ker linka ne morem dat):

Squier posted:
Did anyone not know french, if so how does that work out?

at least 60% of my 'division' if you will didnt speak french, it was quite hectic, we got our asses kicked alot for not knowing whats going on, but after the first 2 months you learn enough to make it by alrite, and after the first 6-9 months i was fluent in conversational french

--------------

Juicy paratrooper posted:
What was basic like for the FFL?

In the past the FFL was known as having a large number of undesirables amongst their ranks..nazis, criminals, and your usual South African death squad guy. Is it still the same today?

Have you met any Bosnians or South Americans from Colombia and Chile in the FFL?

Basic in the FFL was quite the same as when i went through navy boot camp except longer, and more physically intense, nothing too out of the ordinary.

Now-a-days they dont let the criminals/nazis/usual south african death squad guys in mostly upstanding middle class people looking to get away

I met one Columbian guy named Legionaire Marin, we didnt talk much


--------------

GreenCard78 posted:
Where does the French Foreign Legion get deployed to? I've never heard about where they go and fight in. Also, what do you think of people like Bill O'Reily calling you a bunch of pussies?

Lately I think they get sent to Francophone countries in Africa to help deal with civil wars and other assorted messes.
Well he can come go thru l'Instruction and see how bigga pussies we really are... i dont think he could make the 160km tactical march in 3 days, bitch

----------------------

mom posted:
This is something i would love to do, I'm a freshman in college and when i graduate i would love to join the FFL, how does it work? Do they pay your airfare over there? Im assuming taking some French classes in college would be a smart move.

Whats the pay?

How long does it take?

How physically demanding is it? Im incredible scrawny, built like a runner (5'7, 115 lbs) but my muscle to weight raito is phenominal so i can pull my own, But i could add 20 lbs of muscle if i pursued it.

You dont need to take french classes but i suggest if your going for a 4 year degree join the US armed forces as an officer much better life.

pay as a legionair is around 1300$ a month

how long does what take? boot camp is 4 months long

put some weight on you scrawny boy! a normal day goes like this, wake up run 5 miles go to breakfast, sing songs, SNACK TIME!, run 5 miles, go to lunch, sing songs, run 5 miles, go to dinner, polish boots and smoke cigarettes, sleep... repeat, i got in the best shape of my life before i went and if i wouldnt have i woulda died


--------------------


Kwagga posted:
So do people who aren't in shape get washed out or do they just get their asses kicked until they become fit enough to deal with it?

they wont let you in unless you pass a basic physical fitness test, but theyll kick your ass until your in shape, i dont suggest going in fat and greasy smoking 2 packs aday without working out a day in your life


----------------------


Kwagga posted:
Can you give a brief example of what that fitness test consists of? I'm in fair shape, built like one of the previous posters (5'5", 110lbs). I've got a good muscle-to-weight ratio but not a whole lot of raw strength. I do have a fair amount of stamina though so I could at least handle the running.

By the way, thanks for posting this thread. While I'm not actually considering joining, I've always been curious about the FFL.

famas is our standard rifle

2800m run in 12 mins = good run
8 chinups
30 pushups
50 situps
up and down a 20ft rope as many times as you can without using your feet
8km run with 30lb rucksack in 1 hour


--------------


Juicy paratrooper posted:
Ok so what is the pay like?

i get paid 1055€ a month at my home base and 3988€ deployed


------------------


Da ne bojo samo neki 'baje je tko' komentarji... ;)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

klemen22 ::

A je možno da se tudi na tem tujem forumu gredo 'baje je tko' stil? Tudi na enem našem forumu sem zasledil, da je bil en kao v tujski legiji čeprav je za to nekako dvomiti.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Keyser Soze ::

Sej tale fizični test pa niti ni tako "baubau". Če je to res kar piše tule.

DavidJ ::

A je možno da se tudi na tem tujem forumu gredo 'baje je tko' stil? Tudi na enem našem forumu sem zasledil, da je bil en kao v tujski legiji čeprav je za to nekako dvomiti.

Na muli obstaja Discoveryev dokumentarc o tujski legiji, kjer med drugim postavijo nekaj vprašanj kadetu, ki prihaja iz Slovenije.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

DavidJ ::

Ja, za tek se mi res ne zdi nekaj hudega, čeprav se 160 km dolgega marša ne bi šel ... Pa 8 km s 15 kilami na hrbtu v enu uri ni verjetno prijetno ...
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Olajuwon ::

Že ki se tu bijejo otročji boji, da kera specialna enota je najboljša:D :

Kolikor je meni znano najboljši specialci na svetu so SASovci. Sledi jim ameriška Delta Force (izbranci iz Sealsov, Rangersov, Green Barrets,...). Nekje na isti ravni naj bi bili izraelski specialci (nevem kako jim je ime... mislim, da je eno krilo Mossada). Potem so še ostale specialne enote kot sealsi, tujska legija, spetnaz (alfa skupina - čeprav zaradi težkih razmer v ruski vojski in nizu porazov v zadnjem času niso več upoštevani kot best of the best) itn tn

Sicer te lestvice so malo vprašljive, morali bi se fajtat med sabo in tako bi lahko proglasili končnega zmagovalca>:D
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Tear_DR0P ::

čeprav se 160 km dolgega marša ne bi šel

sm v 5 razredu šel peš čez pohorje, tko lagano v dnevu pa pol - to je 70-80km - na pohodu iz Celja do logarkse doline, v razdalji 75 km je najdaljši čas 13-14 ur, kdor ne pride v tem času pač ni zmogel - tak da 160km v 72 urah ni nič, pa tud če si polno opremljen - pizda sej si ja vsak dan treniral za to
nism bil nikol v vojski, je bil pa bratranc pri slovenski gorski enoti - ki so jo pol kmalu ukinal - je dobil opremo za domov (sm jo dal na sebe), tko da tist rukzak, ki bi nej poln tehtal 50kg, plus kalašnik z municijo ~13 kg pa kaj še spada zram?? če si navajen mal v hribe hodit, ti 160km v polni opremi in po 4 mesečnem boot campu ne bi smel bit težava - je pa jeba, če te zram ne sme nihče videt :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

klemen22 ::

Ja ja se mi kar zdi kako bi ti maširal s popolno bojno opremo, težkimi vojaškimi škornji po bogve_kakem_terenu 160km.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

suntrace1 ::

Ko je moja enota šla na 20 kilometerski pohod čez hribe v polni bojni opremi, pozimi v snegu in -20 C je prišlo nazaj samo pol enote in nato smo imeli en prosti dan :D Toliko o povprečju. Vem da vsak ko vidi kalaš reče ''Ah, to pa nč ni'', pa te nič drugega bolj ne moti, ker je res nimaš kam dati, zmeri visi nekje prasica in te reže, pozimi pa se kar lepi na roke. Nej dodam da je večina bilderjev, ki so lahko krivili železo z pogledi, jokalo od bolečin in popokanih žuljev (ne zajebavam) in se vračali v zdriblanih kompanjolah nazaj v bazo.Večina, ki jih je končala so bolj žilavi suhci.

Večina legionarjev deluje po afriških državah, po opravljenih petih letih pa se večinoma zaposli kot razni ''varnostni strokovnjaki'' v Iraqu ali po firmah kot so Blackwater - seveda če ne končaš kot psihooooo8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

Tear_DR0P ::

ok očitno se mal pozna da jst nosim vojaške škornje vsak dan, pa to da hodim vsak dan eno uro in kar pogosto v hribe
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

satfinder ::

Colonel Senekovič,upokojenec francoske tujske legije in veteran vojne za Slovenijo, o vojnem tovarištvu in prijateljstvu z generalom Gotovino:

http://24ur.com/naslovnica/videooddaje/... , oddaja

preverjeno: pogovor v živo. POP TV,torek, 13.12.2005.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Hammer123 ::

V oddaji Preverjeno so povedali da je Colonel Senekovič z enim padalskih skokom iz letala dobil 1 leto delovne dobe. Kaj pa plače? Je dobil tudi plače za eno leto?

legionar ::

Nimate pojma o pojmu kakšni američani????????
hahahahahah

Se angleški marinci so bolši od glupih američanov.

Najbolša vojska je tujska legija. 2 REP padalska enota, ki morajo biti v taki pripravljenosti da v 24urah lahko posredujejo kjerkoli v svetu. Težko je notr pridt, nesmeš bit kriminalc tko kt je blo včasih k si bil lohk morilec...In ni res, da nebi mogu vn pridt in da ti nebi plačal. So se vsakmu dal denar. Dezertirat pa ni pametno:) Če bi gledal kak dokumentarc bi vidl enga bivšega legionarja, ki je reku da usak trenutek poteka ducat akcij za katere pač nebomo nkol vedl. Orožje je pa zato, da se ga uporabi. Je pa kr ene par misij njihovih uzuni... Indokina, Mehika, Sahara, Indonezija......................

Notr ne grejo psihopati, notr grejo skulirani pametni ljudje vn pa pridejo psihopati:)

klemen22 ::

Se angleški marinci so bolši od glupih američanov

Kar eno na pamet govoričenje. Potem so tudi zelene baretke boge, tjulni so bogi itd?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

ovdje kokoš ::

js resno razmislam da bi po koncani gimnaziji su ke za vsaj 5 let
jebi ga

Nejc Pintar ::

IMO bad zate. Ne veš v kaj se spuščaš!
Lahko je biti prvi, če si edini!

ovdje kokoš ::

sm dal ze ksno zivjensko jebo cez in mislm da sem mentalno mn dovzetn za pizdarijo kokr vecina ldi, sm prcej ekstremist kar se sporta tice (no nvem a nocna voznja s kolesom v hribe normalna ?)

zelim si pustolovscine in pizdarije, predvsem si hocm natrenirat samodisciplino in spoznat drugacno plat zivljenja, trenutno ne vem kaj bi res rad pocel sam s sabo, vem pa da nekaj popolnoma drugacnega, vojska me pa fascinira ze od malega, nikol nism bil nor nanjo, sm mel pa skos neko misel v ozadju, da tud js hocm bit enkrat tist k bo sodeloval v zgodovini

aja tud nism nc slabo situiran, zivim v visjem srednjem razredu in mam pod podsreho vse porihtan v soli pa sm z minimalnim trudom pravdober

da pa ne vem v kaj se podajam, vem sam to da bo tezko in to je dovolj, saj prav to hocem !
jebi ga

flipflop ::

Obstajajo boljši načini kako se vpisati v zgodovino kot tujska legija, ne zapravljaj časa tam.

root987 ::

Da ne omenjamo dejstva da to niti ne bo neka zelo omembe vredna zgodovina - nenazadnje, javno ali zgodovinsko opevani junaki ponavadi ne prihajajo iz vrst specialnih enot, če pa že, ponavadi hvalijo celoten vod/bataljon/enoto in ne posameznika.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

klemen22 ::

aja tud nism nc slabo situiran, zivim v visjem srednjem razredu in mam pod podsreho vse porihtan v soli pa sm z minimalnim trudom pravdober

Jah verjetno en razvajenc, ki ne ve kaj bi s cajtom. Kar izogni se ti tujski legiji.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

poweroff ::

Mogoče bi se raje vpisal na faks in si dobil resno in dobro plačano službo. Če si pa že ekstremist pa pojdi v slovensko vojsko ali policijo. Boš počel vsaj kaj koristnega pa se normalen boš ostal.8-)
sudo poweroff

ovdje kokoš ::

hudo razvajnc sm, no lepo da si me razsvetlil


nism mislu da hocm bit v zgodovinskih ucbenikih, ampak to, da bom mel js pr seb obcutk da sm neki naredu da svet ni tak kokr bi bil brez mene, tuki gre cist za lastno zadovoljstvo

se neki nism omenu, rad bi su ke tud zato da se sam seb dokazem da zmorem in sem zravn 100% preprican, da po prihodu nazaj ne bom nic drugacen v negativni smeri, kvecjemu v pozitivni
jebi ga

Zgodovina sprememb…

Meamoto ::

sm prcej ekstremist kar se sporta tice (no nvem a nocna voznja s kolesom v hribe normalna ?)

Ekstremi so smučanje iz ledenikov. Nočna vožnja s kolesom v hribe je pač ista kot dnevna, samo da je malo bolj temno.. :P

gzibret ::

Nočna vožnja s kolesom v hrib niti ni tako ekstremna. Bolj je ekstremna nočna vožnja s kolesom po klancu navzdol, še posebej, če ni asfalta (in ni lune).
Vse je za neki dobr!

Tear_DR0P ::

jst sm si želel v poklicno vojsko po končani srednji šoli in so me starši od tega odvrnal - danes v poklicno vojsko nebi šel za nič na svetu, me je mikala tud kaka služba na ladji al kej podobnega in mi tudi ni več do tega.
torej če ne boš šel v vojsko sedaj, se boš pozneje čedalje težje odločil. v vojski se namreč odpoveš svojemu individuumu, vsemu kar si do sedaj razvil iz sebe. sebe začneš sestavljat na novo - tud v slovenski vojski, če greš za 6 mescev v afganistan, ti je od slovenije ostal bore malo

če si res želiš it, se prej posvetuj s kakšnim psihologom, malce oceni kaj želiš od življenja - vojak nima žene, če ma pa otroke je pa v mojih očeh slab oče (al pa mama), za samodisciplino pejt pa karate trenirat
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

cryptozaver ::

Zakaj pluvate po cloveku. Ce mu je to izziv naj gre. Se vedno se lahko predcasno vrne. ...tudi v krsti nenazadnje. Primerjave s sluzbo v SV ali Policiji pa itaq niso na mestu.

Edino v kar dvomim je to, da se clovek potem pri sebi pocuti kot da je nekaj dobrega naredil za svet. 8-O Pravzaprav gre za sluzbo kjer se uri za UBIJANJE za vcasih vprasljive cilje! Nekaj bi storil za svet verjetno kot misionar. Dobro se vraca z dobrim, v to sem preprican.
Problem je se nekje. Ce ze prineses celo glavo in telo nazaj, je pa vprasanje kaksne posledice pusti sooceneje s smrtjo v glavi. Temu se danes rece vietnamski sindrom. Sicer obstaja nekaj pravil ... recimo ce od blizu ubijes cloveka ga ne smes pogledati v oci ipd...

..o tem je pa vredno posteno razmislit.

ovdje kokoš ::

cryptiozaver hvala za pru konstruktnivn komentar !

lih to, zanima me kasne bo zadeva mela name posledice, mozno sem preprican da bom "na visjem nivoju" na svet bom definitivno gledal z ene perspektive vec, kar mi je tud cilj v zivlenju, da spoznavam svet tak kot je in ga razumem na cimvec nacinov, sicer se mi pa zmer bl zdi da je vse skp absurdno (moderna knjizevnost ki je ne berem, uzivam pa pri poslusanju profesorce pr slovi)

kar se pa tice tega kaj je dobro pa slabo, o tem se pa ze s filarco kregam, da smo se to itak sam ldje izmisll, to je IMHO sam posledica socializacije
jebi ga

Dr_M ::

Mogoče bi se raje vpisal na faks

res dobr odgovor za cloveka, ki hoce sprobat zivljenje... :\

boneman: po tem kar si napisu...pejt :) ocitno si pravi uzitkar v extremnih zadeva in to je prav. ne pa neki dolgcocasnezi (ki jih tiku precej najdes in te posiljajo v mucilnico) ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

leinad ::

No ja, človek to je tvoja odločitev.

Samo bodi pripravljen, da bodo te psihično povsem zlomili, ne ker bi ti bil šibek, ampak, ker so vsakega dobrega vojaka zlomili. Ko te zlomijo, se pravi uničijo tvojo osebnost, tvojo voljo potem te oblikujejo na novo, v stroj ki brez premisleka izpolnjuje ukaze. Ne obžaluje ubijanja in biti ubit.

Če so ti že do zdaj vodili drugi življenje oz. nimaš močne volje, potem to verjetno ne bo takšna sprememba. Drugače, pa se pripravi na povsem novo življenje.

Remember:
To ni SV.

klemen22 ::

nism mislu da hocm bit v zgodovinskih ucbenikih, ampak to, da bom mel js pr seb obcutk da sm neki naredu da svet ni tak kokr bi bil brez mene, tuki gre cist za lastno zadovoljstvo

Kere sekaš no. A vpad na eno vasico v afriki je dovolj dober razlog da bi se vpisal v zgodovino in seveda podobne akcije. No ja Hitlerju je uspelo he.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Keyser Soze ::

Cryptozaver prosim lepo... Si sploh že videl truplo? Ubitega človeka? Osebno sem jih par. Na obdukcijah. In ni da bi tule filozofirali o nekih "filmskih" pravilih, ki sta se jih spomnila Lundgrenn in pa Stalone. Ker je že sam pogled na kaj takega lahko precej "razburljiv", nikar pa to, da človeku zavestno vzameš življenje.

In o takšnih stvareh (odhod) se ne debatira takole na forumu. Ponavadi pa se sploh ne debatira o tem nikjer, temveč se to stori. Ker s tem se kaže zgolj neko oklevanje in nejasnost pri svojih ciljih. Pri teh stvareh pa ni cincanja, ker je to življenska odločitev in ne nek izlet na snowboardu izven začrtanih smučišč.
Najprej je potrebno dozoret, potem se pa sprejema takšne odločitve. Saj v takšnih sestavih ne iščejo adrenalinskih odvisnežev, ker takšni ljudje niso najbolj zanesljivi v stresnih oz. "on-the-edge" situacijah. Sigurno v eni akciji nočeš imeti poleg sebe enega "triger happy" nadobudneža, ki komaj čaka, da poteši svoje potrebe. Za takšne potrebe pojdi na paintball ali softball brez zaščitne opreme.

Avenger ::

Ah, svet je poln ljudi, ki imajo predvsem po zaslugi Hollywooda romantične (=zgrešene) predstave o vojski, marincih, tujski legiji in kriminalistih.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

poweroff ::

No, da pojasnim kaj sem mislil s Slovensko vojsko. V njej se bo človek lahko preganjal po terenu, ja, tudi ponoči se bo lahko vozil z biciklom (:D ) počel bo koristne reči in bo vedel za kaj se bori (v Tujski legiji pač ni tako), in če je res dovolj utrgan bo šel lahko še na kakšno mirovno misijo. Predvsem bo to veliko bolj koristno za njega in družbo. Ptujsko legijo pa kar Ptujčanom pusti... :D


P. S. En moj kolega je šel po srednji šoli delat sprejemce na West Point. Jih je anredil, vendar so sprejeli samo enega (nareditli pa so jih trije). Zato je šel raje na faks. Po štirih letih bi moral v vojsko, pa je dal prošnjo za civilno služenje. Tako da počakaj še par let, te bo minilo navdušenje za "neumnosti".
sudo poweroff

cryptozaver ::

Kayzer

videti ubito truplo ali narediti ubito truplo: so občutki isti? Preberi si kaj o Vietnamskem sindromu.

Tear_DR0P ::

naredit ruplo in naredit trupo tud ni eno in isto
vietnamski sindrom se pojavlja predvsem pri rezervnem sestavu in nabornikih - če pa je človek treniran killing machine al pa če je človek psihopat, mu ubit človeka ne predstavlja večjih težav
prav tako nima težav z delanjem trupel pilot bombnika ali kdo iz osebja daljnosežne artilerije - če pa se ti iz oči v oči srečaš s človekom in je samo vprašanje hitrejše reakcije kdo bo streljal, pol ti pa mal sfuzla - sploh ko vidiš, da se je človek že obrnu, ti si ga pa ustrelil
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

cryptozaver ::

Dejstvo je, da cloveku ubijanje ni lastno. Dejstvo je tudi, da ubiti cloveka od blizu (ne od dalec) pusca posledice s katerimi je treba nakaj storiti. Za to obstajajo dolocene sluzbe in metode 'zdravljenja'. Ne glede na to da si treniran killing machine kot pravis. Obstajajo pa seveda izjeme. Mentalno zdrav clovek čuti posledice.
Od Vietnamske vojne sem se ukvarjajo s tem, prej se niso.

Stepni Volk ::

Slovenska vojska pošilja tudi v Irak. Za vse "romantike" željne.

P.S. Dodal link

Zgodovina sprememb…

root987 ::

Cele štiri... [:)] Ravno zadosti da bodo ob petkih zvečer poker igrali. ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

madviper ::

Fantje, osebno ne vem kak je v Tujski legiji. Slišal sem dost teh mitov. Kaj je resnično ne vem.

Če hočeš adrenalin pojdi kaj drugega počet. V vojski ni adrenalina.

Tud SV ni tak nedolžna, kot se zdi. Slučajno sta dva kolega not. Eden je pri portizračni, drug pa pr rdečih beretkah.

Kolega v protizračni se ni kaj dost spremenil. Še stalno je isti kot je bil. Razen da se je tip nekaj malega zresno (že prej je bil resen, ne pa otročji) in nabildal. Zaj ma resno punco in redno službo.

Kolega pr rdečih beretkah.To je čist druga zgodba.Stvar je v tem, da že prej ni bil čist mentalno vredu (sem pač mel nož na vratu - ampak to je druga zgodba), sedaj pa je čist utrgan. 24/7 bi ti razlagal sam kak je v vojski ipd. Urijo jih za mirovno misijo v Afganistanu (nekaj je pravo da gre konc mesca, ne vem točn). Na urjenju so ga zlomil, da je tip bil čist na dnu. Sedaj so ga sestavli na novo, po svojem okusu. Pač killing mashin za slovenske standarde (vsega pač ne morem povedat, da bi podkrepil svoje trditve).

Ni vsa SV za pomoč v nesrečah ipd. Nekateri so tam zaradi tega ker pač moramo nekaj met, drugi pa se urijo sam za akcijo.

Trenutno urjenje za Afganistan je nadzorne točke. Postav nadzorno točko, nadzoruj točko, obrani točko, podri točko...
Tisti, ki jim asistirajo naj*****, včasih tud kak povelnik pride vmes. Fantje ne poznajo milosti.

Ampak to je sam SV, popolnoma miruljubna itn.
Pol pa pomislite kakšni so šele v best off...

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

klemen22 ::

No upam da bodo ti posti predramili tistega ekstremista (če se seveda pod to smatra vožnja s kolesom zvečer) in bo opustil misel na kakšno tujsko legijo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

flipflop ::

Čisto nič ekstremnega ni na tem da se greš s kolesom ponoči vozit, kaj šele da bi bil isti rang kot kakšna vojska.

Jst ::

Jaoo! Kakšna egocentričnost.

...

In zakaj se ljudje odločijo za tujsko legijo?

Backup22 ::

Tujski legionarji so ljudje, ki jim v življenju ni šlo dobro - ljudje, ki verjetno nimajo kaj izgubiti in adrenalin đankiji... V Discovery dokumentarcu je en mald američan ki pravi, da mu je bilo kot marincu dolg čas v bazi, zato je vstopil v legijo.. Zdaj pač ne poseda več, ampak crkuje v Čadu na 45°C... Življenje je preveč dragoceno za tako nemune stvari.. Tisti ki se mu življenje v SLO ne zdi dragoceno naj klikne sem...
//

jeti51 ::

Uh, jaz pa celo poznam tipa, ki je tale video sestavil...

Backup22 ::

No, vsaka mu čast!
//

jeti51 ::

Tip je sicer iz Kirgizistana, no, sem pa tudi že pozabil, kako mu je ime.:8) :D

Ampak to v bistvu nima več veze s temo...

fx ::

boneman se strinjam s tabo in moram povedat da sem jaz tudi vsekam na vojsko in orožje odkar pomnim. Samo jaz ne bom šel v Tusjko legijo, ker sem preveliki patrijot da bi šel služit v tujino, zato sem bom pridružil našemu ESD-ju.

Vam bom povedo eno zgodbo o USA vojaku v Sloveniji:
Pride Ameriški častnik v Slovenijo v Vipavo v Centar za usposabljanje (prišel je na sredi usposabljanja) da pogleda kako se urijo naši vojaki (nič mu ni bilo potrebno delat samo je gledal). Prvo mu poveljnik ki mu je bil dodeljen pokaže vojašnico v 15 min in ga tip vpraša če je to vse in poveljnik reče da je to vse. Tip si je verjetno mislil da imamo tako veliko bazo kot oni za tri Vipave skupaj. OK mine tri tedne in z vojaki gredo na reko kot del urjenja. Pridejo do reke in začnejo naši vojaki iskat primerni les in ostale zadeva da bodo prečkali reko in tip začne spraševati poveljnika kaj delajo in mu rečejo iščejo material da bodo prečkali reko pa se tip samo umakne in samo opazuje, na koncu urjenja jim reče da kapo dol, kaj vse naučijo vojaka v teh tednih, reko da je veliko improvizacije kar pri njih ni. Reko je na primeru vaš vojak bo naredil most ali pa splav da bo prečkal reko, ameriški vojak pa bo poklical inženirsko enoto da bo postavila most ali pa ne bodo vojaki šli prek in bodo pri reki počakali tudi do 3 tedne in reko je da navaden vojak pri njih mora vedet osnove bojevanja na bojišču in pozdravljanja in puško v 0.

Torej ne mi govorit da so Američani boljši (poglej kaj se dogaja v Iraku = Vietnamu), ker vložijo veliko denarja v vojsko in podobne zgodbice. V svetu velja da najboljši vojak je evropski vojak (najboljši pa Britanski vojak).

Lep pozdrav,

fx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fx ()

cryptozaver ::

Pa vseeno je boljse kvaliteta kot kvantiteta. Vsaj v vecini primerov. Improvizacija ni vedno najboljsa resitev. Partizanov ze zdavnaj ni vec...

matjash ::

Poznam enega dezerterja s tujske legije .Z enim vlakom je pobegnil pa se ne vem kolk kilometrov na ogrodju pod tiri držal, ni slab človek samo je pa ful občutljiv da ga kdo kaj sprašuje o legiji, edino če malo preveč spije pove kaj ven. Drugače se ga pa še policija boji, ker je rahlo neuravnovešen (je že držal policaju pištolo na čelu)
... bolje pozno kot nikoli.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojak 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818354 (14549) Unknown_001
»

Vojska ali policija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9229503 (21641) MasterTade
»

Poziv na sodišče

Oddelek: Loža
315310 (4131) Pšenični
»

V vojsko z dioptrijo

Oddelek: Loža
244010 (3164) BigWhale
»

West point ! - ameriška vojaška akedemija

Oddelek: Loža
272636 (2320) kr3dn

Več podobnih tem