» »

Poziv na sodišče

Poziv na sodišče

Mr Hilter ::

Howdy,
danes sem doma dobil listek, da me na pošti čaka poziv za na sodišče, če ne prevzamem v roku sledi kazen, bla bla...
A nimam pojma za kaj bi se šlo. Dobro leto nazaj sem bil v enih manjših 'fizičnih konfliktih' (nič policije- sem pa s telesom priletel v en avto, a nism vidu da bi pustil kakšne odtise), od takrat ne vem za nič, kar bi lahko bilo narobe.
A je mogoče da po celih 13 mesecih šele zvem, da je kdo takrat vložil kakšno tožbo?
Vem da bom zvedu jutri na pošti, samo mal prašam da bom mirno spal :)

Aston_11 ::

Je mogoče. Dvigni zadnji dan, zaradi rokov. lp

Mr Hilter ::

Dobra ideja, samo če je to kakšnih petnajst dni a se splača? Koliko časa pa traja da zapade?

Mehmed ::

Loh si sam prica cemu pa ne ves. ;)

Aston_11 ::

Ne veš, če se splača, nimaš pa kaj zgubiti. če ne veš za kaj se gre, ne veš, kdaj zapade.

Pšenični ::

Se strinjam, pojdi dvignit. Da boš lahko zadevo reševal naprej. Ne zapletaj se, brez potrebe.

Mr Hilter ::

Mah, jutr bom šu iskat, drgač me bo firbec žveču.

-Uf, pa par let nazaj so mi tablce ukradli, gibljem se v krogu parih sumljivih osebkov, enkrat sem na ispitu plonkal, torrenti, par delno nelegalnih substanc sem plačal s PayPalom, parkiram kjer avto crkne (listka še ne dobu), morda kakšen radar, izgledam sumljivo, ena moja bivša ma dvojčke... mah preveč je tega.

-Imam potrdilo o nekaznovanosti (še :( ), mirno vest, argh kr zdej bi šu iskat ta smotan list!

Nimam pa nič dnarja, če mi kaj dokažejo a je drag že prvi prekršek?


PS:
Za vsak slučaj, a kdo ve koliko stana karta za vlak v Marsell? Saj se tam lohk prjaviš za Tujsko legijo? :)

c3p0 ::

Če ne dvigneš v 15 dneh, ti bo poštar nato vrgel pismo v kaslc. Torej dvigni vsaj zadnji dan.

s1m0n ::

jaz bi čim prej dvignil se boš mel majn dni za sekirat/skrbet za kaj gre :)

Mr Hilter ::

Mah, v slabo voljo me spravlja ker nimam nič nezaključenih zadev, oziroma vsaj tako sem mislil. Sem bil pa enkrat sam proti večji hribovski navezi (zarad ene češplje), tko da če gre za to, upam da ne šteje sodišče število glasov za/proti :(

Khm, karta za vlak je dobrih 140EUR. A ma kdo stotko za posodit? Vrnem v roku parih dni, prisežem ;)

Nagi Bator ::

Glede na to da razmisljas o Tujski legiji si ziher kaj uspicil!

#000000 ::

Kva če ti 140 evrov, pravi legionar bi pel peš tja, itak pa večina ki gre tja nima niti za karto in nekako prištopajo do tam. Povej kva's ukradu :)

Mr Hilter ::

Kot kaže, me niti v tujsko legijo ne bi vzeli- obtožen sem prekrivanja po I in II členu?
Ma bomo 6.1.2011 vidli, vsaj za silvestrovo bom še na svobodi.

Jernej88_ ::

@kbal - Mene pa je policist zapisal ko me je zalotil pri prekršku in sem komaj za 8 mesecev dobil odločbo o prekršku :).
No more Slovenia!

Mehmed ::

Mr Hilter je izjavil:

obtožen sem prekrivanja po I in II členu?


?

Isotropic ::

vprasanje se, katerega zakona.
btw, prekrivanja?:D

#000000 ::

To si neki ukradenega kupil in tist ki je zadevo ukradu je povedal komu je ukradeno prodal, niti ni nujno da ti veš da je zadeva ukradena, ker lahko da tebi tega ni povedal, ker drugače 1000% ti tega nebi kupil.

s1m0n ::

Prvič čujem za obtožbo prekrivanja :)

#000000 ::

Prikrivanje je mislil.

Isotropic ::

alpa spizdil dnar na bankomatu

LeQuack ::

221. člen - Prikrivanje

(1) Kdor stvar, za katero ve, da je bila pridobljena s kaznivim dejanjem, ali tisto, kar je bilo zanjo dobljeno s prodajo ali zamenjavo, kupi, sprejme v zastavo, si kako drugače pridobi, prikrije ali razpeča, se kaznuje z zaporom do dveh let.
(2) Kdor stori dejanje iz prejšnjega odstavka, pa bi moral in mogel vedeti, da je bila stvar pridobljena s kaznivim dejanjem, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.
(3) Če je vrednost stvari iz prvega ali drugega odstavka tega člena večja, ali je stvar posebnega kulturnega ali zgodovinskega pomena, ali naravna vrednota, se storilec kaznuje za dejanje iz prvega odstavka z zaporom do treh let, za dejanje iz drugega odstavka pa z zaporom do dveh let.
(4) Če je bila prikrita stvar pridobljena s kaznivim dejanjem, za katero se storilec preganja na zasebno tožbo ali na predlog, se storilec dejanj iz prvega in drugega odstavka tega člena preganja na zasebno tožbo oziroma na predlog.
(5) Če je bilo dejanje iz prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena storjeno v hudodelski združbi za izvrševanje takih kaznivih dejanj, se storilec kaznuje z zaporom do petih let.
Quack !

genius11 ::

Pošto dvigneš boš mel vsaj eno korist, če mate šporhet na drva boš mel fajn za podkurt.

LeQuack ::

genius11 je izjavil:

Pošto dvigneš boš mel vsaj eno korist, če mate šporhet na drva boš mel fajn za podkurt.


Sej je že dvignil, genius.
Quack !

feryz ::

c3p0 je izjavil:

Če ne dvigneš v 15 dneh, ti bo poštar nato vrgel pismo v kaslc. Torej dvigni vsaj zadnji dan.
Kakšna oslarija!!!
Poštar nima kaj razmetavati pošte naokrog in tega tudi ne dela.
Če ne vzdigneš, ti ni vročeno in pika.
Meni so poslali za isto zadevo 5x priporočeno pošto. Po tem me je skoraj dva meseca neuspešno lovil sodni sluga.
Nazadnje sem se ga usmilil in se dogovoril za srečanje z njim.
Zadnja možnost bi bila policija, vendar tudi ona pri tem ne vem kako uspešna, seveda če sam nočeš.

Isotropic ::

ce te ob treh zjutraj ni doma...

Aston_11 ::

Mobitel je kupil za male pare, po mojem.

Mehmed ::

A si kej ukradenga kupu pa zamizu na en oko ker ni mel racuna?

amigo_no1 ::

Če ne dvigneš v 15 dneh se šteje da je bila vročena.
ZUP pa to.

Ziga Dolhar ::

amigo_no1 je izjavil:

Če ne dvigneš v 15 dneh se šteje da je bila vročena.
ZUP pa to.


ZUP in ZPP da, ZKP ne.

Pisanja v kazenskem postopku se NE mečejo v nabiralnik. Z drugimi besedami, ni fikcije vročitve.
https://dolhar.si/

Mr Hilter ::

Prikrivanja ja, prej sem narobe napisal.

Z eBaya verjetn ne more kaj bit? Drugač razen hrane neki ne nabavljam v Slo.

Na bankomatu sem ko so bli še tolarji najdu dva jurja, je blo na bencinski in sem dal uni za pultom. Če bi blo dva jurja evrov bi tok letu, da bi še avto tam pustu :)

Ziga Dolhar ::

Če si obtožen, si zraven dobil tudi obtožnico oz. drug akt, v katerem je opisano KD, ki se ti očita.
https://dolhar.si/

Pšenični ::

Nekaj je narobe, nisi vse napisal.

Bil si zraven pri neki stvari, zato si obtožen prikrivanja. Torej si za zadevo indirektno obtožen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravni nasvet

Oddelek: Loža
71355 (1048) GeroZaver
»

Kolikšna kazen grozi

Oddelek: Loža
317513 (5735) St235
»

Z vdorom v kartični procesni center ukradli 45 milijonov dolarjev

Oddelek: Novice / Varnost
307971 (4927) Gregor P
»

Spremembe kazenskega zakonika na obzorju (II)

Oddelek: Novice / Varnost
4113372 (11861) poweroff
»

Prodaja preko malega oglasa & izsiljevanje

Oddelek: Loža
323847 (2805) poweroff

Več podobnih tem