» »

West point ! - ameriška vojaška akedemija

West point ! - ameriška vojaška akedemija

Dalmatinc ::


Jau mam eno čudno vprašanje ?

Uvod:
Mam prjatla, ki je 4.letnik gimnazije in si žeki prit na west-point in sicer smer Pilot. Nevem kaj ga je obsedlo

Vsebina:
Zanima ga kako bi lahko prišel na west-point ali potom slovenije še rajši pa brez kakšnega slovenskega posredovanja. Koliko je možnosti da je sprejet, kaj mora izpolnit.... bla bla bla. Kaj se z tem zaveže in tako dalje

Zaključek:
Želm si čimprejšnje odgovore. Vem da je težka ampak v slo-techerje ne dvomim.:D

null

Thomas ::

Je nekaj slovenskih študentov tam. Te naj poišče in povpraša. Sicer pa ameriško veleposlaništvo daje oglase, razpise. Tudi tam - na poslaništvu - se da prašat.

Da bi pa šlo mimo naše države - pa kolikor vem ne gre. Nikakor.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dalmatinc ::

a sem jst nor al sem pa ču da se da prid mimo naše države samo moraš pol 8 let ameriški vojski služit, ker v primiru da te da slovenija moraš pol slovenski vojski služit....... pa sej ni doben nor da bi se žu šolat v ZDA za pilota F 18 / 16 al pa drugega prestižneža pol pa pršu v slovenijo pa se v PILATUSA usedu pa lepo čuha puha, čuha puha...........

jajks>:D

Thomas ::

Lahko postaneš ameriški državljan ... potem pa seveda Slovenija izpade iz igre. Zate.

Samo moraš postati. In narediti sprejemne izpite. In narediti to šolo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dalmatinc ::

thomas brez tega sranja. Baje se da prid kot slovenec in to čist legalno....

sam nevem kako:'(

sasox ::

se dobr da se da sam "baje" pridt .......................:D kot slovenec pa mimo drzave to pa dvomim!

andro ::

Saj bo slovenija ziher kaj kupla. Lahko se odločiš za častnika te izšolajo letiš nekaj let na Pilatusih in kasneje na F-16 al kaj bomo pač kupli:D.

JAZ SEM OPTIMIST!!!:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Dalmatinc ::

ja ja se daa...

sem se zdele z enim menu ker je že par jih šlo sam neve kako.....;((

Thomas ::

Če res HOČE ... bo pa tud pogruntal kako! Recimo, da imajo tako selekcijo ... da je to prvi izpit. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dalmatinc ::

pa še zdej nevem vsega !

žalost>:D

AlchemY ::

kolk sem se jaz menu s temi, ki so bili ali so se na West pointu (ko sem se delal v vojski), so vsi sli preko drzave, za tvojga prijatla bi bilo pa najboljs, ce bi enostavno poklical na MORS v kadrovsko sluzbo in vprasal, ga ne bo nic kostalo.
A je v gimniziji odlicen po uspehu?

zetko ::

K bojo pilatusi šli u pokoj bomo pol pomoje sam še zmaje pa padala mel :D:D

Loki ::

Valda, da bo kupla Andro.
Sam ne pod to vlado.
I left my wallet in El Segundo

Dalmatinc ::

Jau folk mene ne zanima slovenska vojska amapk WEST POINT .........

halo ve kdo kej u teemm:D

Thomas ::

Aha Dalmatinka ... a pol si ti un tvoj prjatu? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dalmatinc ::

Ja ko bom 3 letnike naprej bom pa moj prjatu:D

Please k me mori naj kej zvem>:D

kr3dn ::

drgac so v prilogi Gorenjskega glasa GG pisal o enmu slovencu ki zdej tam studira, je pa u drugmu letniku, sta pa se dva slovenca en je u tretmu en pa u cetrtmu letniku. tam not kar precej pise, tut to da mas kot neamerican zelo mal sans da prides notr, sam ta boljsi pridejo not.
ta priloga je izsla januarja 2001 je pa stevilka 1. tko ce to kej pomaga.

kr3dn

Loki ::

Ce ti ne rata pridt not, ti se zmerej ostane tujska legija.
I left my wallet in El Segundo

AlchemY ::

tujska legija je kot bi rekli monty paytonovci "something complletly different"....no imel bi pa vsekakor manj tezav, gres na francosko ambasado, se prijavis, pride en legionar iz Francije, opravi s tabo razgovor in gres.....:D

Cr00k ::

No ni tolk preprost bot zbran u tujsko legijo..glede na to da prihaja tja ogromn folka potem pa vsak mesec s testi izberejo 200-250 legionarjev...

AlchemY ::

ja tolk preprosto spet ni(psiho testi) , ampak v primerjavi z West Point,...

Dalmatinc ::

FAntje a bi vi men povedal kako se da mimo države prid v west point al me boste pošiljal u tujsko legijo; Tam je moj frend že bil :D

Cr00k ::

se je vsaj kej po francosk naucu povedat..:)

Dalmatinc ::

Ha ha;

Mene res zanima west point in nevem al me hecate al res nihče neve NADA o tej šoli.....8-O

AlchemY ::

poklic direkt gor in vprasi pa bo, ne.

Pepo ::

Dalmatina,
tvoj frend bo moral najprej kaj dostudirati, potlej pa verjetno opraviti se oficirsko solo, ce bo ta glavni, pa ga zna drzava poslati na West Point. Mislim,da gre lahko tja (kot nas drzavljan) samo po meddrzavni poti. Sicer pa poglej link http://www.mo-rs.si/mors/slo_iso/tipicn..., pa kaj po telefonu povprasaj, saj te ne bodo pozrli.

Dalmatinc ::

Ja sam po telefonu se gre državi sam zato da bi potom nje gor pršu...

drgač lahko pride vsak američan na dotično šolo k ima končano high school---------


ja ja amerjka:D

kr3dn ::

hmm... kot sem ze napisal zadevo so objavl v Gorenjskem glasu, pa ke poklič, če ti dajo email od Matjaža Pešlja (on je zdej v drugem letniku westpointa), ga ma ziher, al njegove domače poklič, so pa iz Škofje Loke.

kr3dn


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojak 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818193 (14388) Unknown_001
»

Krav maga

Oddelek: Loža
92093 (1677) RejZoR
»

Tujska Legija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17437647 (21860) Okapi
»

V vojsko z dioptrijo

Oddelek: Loža
243999 (3153) BigWhale
»

Gležnji !

Oddelek: Loža
161614 (1356) Freak

Več podobnih tem