» »

Vojak 2017

Vojak 2017

«
1
2 3

Belona ::

Zdravo!

Nekaj dni nazaj sem bila na razgovoru za poklicno vojakinjo, takoj naslednji dan sem dobila datume psiho - fizičnih testov. Prebrskala sem kar precej forumov na tole temo in nikjer ni bilo konkretnih odgovorov, ker so debate odplavale v burne vode. :) Želela bi nekaj odgovorov, če je možno celo iz prve roke - nekoga, ki je v kratkem dal tole čez ali pa vsaj ve o čem govori in ima podatke iz bližnje preteklosti.
Potek fizičnih testov mi je jasen in pridno vadim.
Bolj skrivnostni so psiho - testi. Kako izgledajo, kakšna so vprašanja? Merijo bolj psihično pripravljenost, splošno razgledanost ali se bolj osredotočajo na IQ?
Naslednje vprašanje je glede Vipave. Gospod na razgovoru je rekel, da so prvi tedni vrtec, ker te naučijo osnov (kako se obleči, kako se obnašati, kako pozdravljati,..). Zanima me, če je vseeno ob temu vrtcu aktivno gibanje? Kako izgleda dan na Vipavi?
Glede na to, da se bom redno zaposlila v vojski me zanima kako izgleda vsakdanjik v službi? Eni pravijo, da je nekaj malega telovadbe in potem fantje pijejo kavico in igrajo call of duty? So možnosti za kakšne dodatne aktivnosti?
Po tem ko opravim zdravniškega in psiho - fizične teste, grem takoj v Vipavo? Podpišem pogodbo šele ko opravim tri mesečno urjenje? Začnem dobivati minimalno plačo med urjenjem ali jo začnem prejemati po treh mesecih? Po treh mesecih v Vipavi so izpiti? Kako to izgleda?
Aha, še tole. Gospod na razgovoru je rekel, da moram neko štirinajst? dnevno urjenje opraviti v roku enega leta. Tole mi ni bilo najbolj jasno. Kaj je s tem mislil?
Zdaj pa res še zadnje (upam) vprašanje. Koliko je težak nahrbtnik katerega bom nosila? 30kg, 25kg ali 6kg? Nekje sem zasledila, da se v dveh dneh prehodi 64km s 30kg nahrbtnikom. Gospod iz razgovora je rekel, da bom nosila 6kg težak nahrbtnik in škornje. :)
Najlepša hvala za odgovore.
  • predlagalo izbris: shintaro ()

Isotropic ::

6kg zih ne.
sicer odsvetujem zaposlitev zaradi splošnega stanja v SV
pejt raje za policistko, če že. boš imela čez 10 let veliko manj uničena kolena in hrbet.

Zgodovina sprememb…

kr?en ::

Cez moras dat tromesecno urjenje v Vipavi (oz. NM ali MS - glede v kateri termin pades).

Ce te res zanima, pojdi na prostovoljno sluzenje vojaskega roka, da vidis kako priblizno zgleda.

Po opravljenem sluzenju (prizna se ti tiste tri mesece delovne dobe, dobis minimalca), se lahko zaposlis redno ali pa odjebes vseskupaj.

Kar se tice zdravniskega pregleda te pac pregledajo malo bolj konkretno (droge, ravnotezje, psiholoski testi - pac resujes nek test).

https://www.postanivojak.si/sodeluj-s-s...

bambam20 ::

kr?en je izjavil:


Kar se tice zdravniskega pregleda te pac pregledajo malo bolj konkretno (droge, ravnotezje, psiholoski testi - pac resujes nek test).


Nič bolj, kot če greš delat v Revoz ;((

Belona ::

Isotropic je izjavil:

6kg zih ne.
sicer odsvetujem zaposlitev zaradi splošnega stanja v SV
pejt raje za policistko, če že. boš imela čez 10 let veliko manj uničena kolena in hrbet.


Vsaka služba ima minuse. Ne grem v vojsko zaradi plače, ampak zaradi aktivnega in dinamičnega dela. Uničeno bo pa ziher kaj z vojsko ali brez. :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: anketar ()

Isotropic ::

a nebi poj šla raje za policajko

SimplyMiha ::

Razmisli o gasilcih. No, težko boš postala poklicna gasilka, a prostovoljci so vedno iskani, tako da to lahko furaš ob službi. Nič manj zahtevno, a veliko bolj družbeno koristno delo.

kr?en ::

Aja v tistih treh mesecih imas vseskupaj 2 tedna terena (2x 1 teden) na streliscu Mlake pri Vipavi.

Kar se tice placila v casu osnovnega urjenja (govorim za PSVR) je v treh obrokih (najprej dobis okoli 200eur, vecino dobis na koncu po opravljeni 2. fazi). Vseskupaj dobis priblizno 1,5k v treh mesecih.

Je pa to kar stara informacija. Mozno, da se je zdaj kaj spremenilo, ampak dvomim :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

Belona ::

SimplyMiha je izjavil:

Razmisli o gasilcih. No, težko boš postala poklicna gasilka, a prostovoljci so vedno iskani, tako da to lahko furaš ob službi. Nič manj zahtevno, a veliko bolj družbeno koristno delo.


Hvala za vse predloge, ostajam pri vojski. Odgovore potrebujem informativno, ker sem radovedno bitje, ne bo problema, če vse to izvem na licu mesta. :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: anketar ()

kr?en ::

Letos imas samo se en termin za PSVR, tako da moras pohitet, ce hoces se ujet zadevo:

64. gen. PSVR 11. 9. 2017 15. 12. 2017 neomejeno Vojašnica Franca Uršiča Novo mesto

Pa se v NM je. Vsaj ni takih hribov kot v Bohinjski Beli ali Vipavi :D

Vice ::

Ne grem v vojsko zaradi plače, ampak zaradi aktivnega in dinamičnega dela.


Res me zanima kaj ti smatraš pod aktivno in dinamično delo. Tekanje po "njivah" al kaj?

Belona ::

Seveda Vice, točno to, kako si uganil? Si pa prav bister fant!

dexterboy ::

Če želi za vojakinjo, ji lahko samo zaželimo vse najboljše :)
Edini problem, ki ga vidim, je ta, da le si navadni vojak, si v službi domovine samo do 45 leta starosti, potem pristaneš na zavodu. Razen če ne pridobiš izobrazbe v tem času.
Zato eni navijajo za Policijo.
Osebno, obe službi sta v sramoto Kokoški. Kot je kokoška v sramoto sami sebi...

@Belona, če ne boš šla, pomisli, koliko ti bo žal čez 15 let...
Itak jim manjka kadrov, ni vrag, da te ne vzamejo.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Belona ::

Se imam namen naprej izobraževati in napredovati. Zato pravim, da je dinamična služba, ker ne obstaneš. Osebno mi služba policistke ne diši, ker si le te niso zgradile najboljši imiđ in se mi zdi, da je mogoče poklic vojaka še vedno malo bolj spoštovan. Ampak konec koncev se ne gre za to, ampak dejstvo da si to res želim, glede na to da sem športna plezalka imam opcije v vojski odprte tudi v prihodnosti. Tudi jaz sem mnenja, da potrebujejo kader glede na to, da celoten proces od moje prijave naprej poteka zelo hitro (kar mi je seveda zelo všeč). :)

dexterboy je izjavil:

Če želi za vojakinjo, ji lahko samo zaželimo vse najboljše :)
Edini problem, ki ga vidim, je ta, da le si navadni vojak, si v službi domovine samo do 45 leta starosti, potem pristaneš na zavodu. Razen če ne pridobiš izobrazbe v tem času.
Zato eni navijajo za Policijo.
Osebno, obe službi sta v sramoto Kokoški. Kot je kokoška v sramoto sami sebi...

@Belona, če ne boš šla, pomisli, koliko ti bo žal čez 15 let...
Itak jim manjka kadrov, ni vrag, da te ne vzamejo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: anketar ()

harmony ::

Pa ti ves, da se prijavljas v vojsko v Sloveniji, ne v vojsko v Izraelu. Daj rajsi povprasaj "starejse" vojake, koliko so v zadnjih 5tih letih napredovali. So ti predstavili morebitni plan napredovanja?

Mas izdelan nacrt? Al so to samo zelje. Zelim napredovati, zelim se izobrazevati? Zelje in plan ufff kot nebo in zemlja.

bambam20 ::

Napredovanje bo težo, glede, da je tega kadra preveč. Primanjkuje pa navadnih vojakov. Srečno. S tem, da poklic vojaka, če se temu lahko reče poklic sploh ni spoštovan.

Da ne pozabim. v Sv beležijo nenormalno veliko resnih poškod in ves čas bolniške odstnosti, nižanje plač, mobing, ižživljanje nadrejenih, garje.

Res, biti v SV je izjemno zanimiva opcija.

Za vojaka gredo načeloma tisti, ki so jih zavrnili pri policiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

mancini ::

Prvo kot prvo ona sprašuje za redno zaposlitev, večina pa ji piše o prostovoljnem služenju. A ne vidite razlike.

Gospod s katerim se ti pogovarjaš pa nima pojma, kaj ti govori. In je sramota za SV, takšnih in podobnih je v SV preveč, za to pa je stanje tam kakršno pač je.

Kaj pa boš imela v 6 kg nahrbtniku. Pa saj vsak ve koliko tehta polna bojna oprema

Zakaj pa nisi tistemu gospodu postavila vseh teh vprašanj.

Postopek vsake zaposlitve je tak, da prvo moraš naredit zdravniški pregled in potem lahko podpišeš pogodbo. Ko boš podpisala pa boš tudi dobila polno plačo, ki pa je pač začetniška. Tako da se ne rabiš prav nič bati, da boš 3 mesece brez plače, ali na kakšni štipendiji, ...

Poklicna vojska je že precej dolgo pri nas, pa ljudje iz teh pisarn za novačenje še ne znajo predstaviti osnovnih zadev. Plačujemo pa jih mi.

Imaš pa že napisano, da napredovanj za vojake praktično ni. Zato pa napredujejo častniki zelo hitro

Alien123 ::

Bil na prostovoljnem služenju v Murski. Žal ti odsvetujem delo v vojski, ker ne boš nikamor napredovala, plača pa je za zjokat.

Glede psiho testov pa je tak. Mi smo pisali iq teste, kasneje pa si imel pogovor z psihologom. Ni nekaj težkega, zaj odvisno kak dobro opažaš tiste pikice in kvadrateke v testu.

bambam20 ::

mancini je izjavil:


Imaš pa že napisano, da napredovanj za vojake praktično ni. Zato pa napredujejo častniki zelo hitro


Kam bomo pa prišli, če bi bila celotna vojska sestavljena iz častnikov? In v naši vojski je sumljivo ogromno častnikov.

Verjetno je nasedla zgodbicam, da bo vsako leto na misijah pa to.

bambam20 ::

STALNA SESTAVA - podatki za december 2016
ŠTEVILO DELEŽ
Častniki 1068 15,4 %
Podčastniki 1964 28,3 %
Vojaki 2900 41,8 %

A se samo meni zdi čudno, da imamo več častnikov in podčastnikov kot navadnih vojakov.

Belona ::

Govorim o dolgoročnem napredovanju. Hvala posameznikom za koristne informacije. V nadaljnje - ne zanima me vaše mnenje, ampak samo dejstva.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: anketar ()

chucki ::

Najprej probaj prostovoljno, da vidiš če ti to sploh ustreza. Sem bil zaposlen in rezervist. Poslušaj ostale pa se odloči za policijo, ampak letošnja dva razpisa si že zamudila. Dokler ne probaš ne veš, če je to zate in za to je prostovoljno služenje super.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

mikhail ::

Belona je izjavil:

Ampak konec koncev se ne gre za to, ampak dejstvo da si to res želim, glede na to da sem športna plezalka imam opcije v vojski odprte tudi v prihodnosti.

To je kul, da te veseli, v bistvu je to najbolj pomembno. Ne pusti se omajat s strani 'foteljskih vseznalcev'. Upam, da si vpisala za gorsko enoto. Način vojskovanja je malo bolj drugačen a zahtevnejši, vsekakor pa ti bo dosedanje znanje prišlo v veliko korist. To sem hotel tudi sam. Ampak žal, ko sem se odločal za to, sem bil že prestar :)

Fritz ::

bambam20 je izjavil:

STALNA SESTAVA - podatki za december 2016
ŠTEVILO DELEŽ
Častniki 1068 15,4 %
Podčastniki 1964 28,3 %
Vojaki 2900 41,8 %

A se samo meni zdi čudno, da imamo več častnikov in podčastnikov kot navadnih vojakov.

To je zato, ker SV manjka 1000+ vojakov. Zato pa potencialnim žrtvam obljubljajo vse možno.

@ belona
Psihotesti so namenjeni odkrivanju psihopatologij, torej jih vsak 'normalen' opravi, ne glede na IQ.

Drugače pa ti iskreno priporočam zaposlitev v Policiji ali kje drugje. Za vojaško športno enoto si ustrezna le kot vrhunski športnik. MORS in SV sta med pripadniki prepoznana kot sovražna nateguna in nikjer v javnem sektorju ne delajo tako grdo z zaposlenimi kot v SV. Zato ni nič čudnega, da jim vojaki odhajajo a ob odhodu jim zaračunajo vse, tudi celotno šolanje v Vipavi, da bi odhode kakorkoli omejili. V vojski ne deluje meritokracija, ne napredujejo najbolj sposobni temveč tisti, ki pripadajo določenim klikam. A tudi ta napredovanja so pri vojakih in podčastnikih omejena. Ko si enkrat vojakinja ali podčastnica ti visoka izobrazba ne pomeni nič, strokovna pa še manj kot nič.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

chucki ::

Če ima visoko izobrazbo ima več možnosti,ker s srednjo šolo pa neke sanje o napredovanjih hitro zbledijo, ko podpišeš pogodbo in vidiš realnost. Vrnimo se na začetek, ker punca še niti basic trening ni opravil in tudi tam jih 1/3 pade, vsaj pri nas je bilo tako. Fizično se lahko vsak utrdi, psihično pa niso zdržali. Naj gre pa proba, ampak že toliko vprašanj na začetku ni nikoli prineslo nič dobrega.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

harmony ::

Belona je izjavil:

Govorim o dolgoročnem napredovanju. Hvala posameznikom za koristne informacije. V nadaljnje - ne zanima me vaše mnenje, ampak samo dejstva.

Dejstvo je, da bos kot vojakinja en navaden revez. Dolgorocno napredovanje? Zelis postati vojakinja, a obenem se nisi znala na razgovoru o tem pozanimati. Aja saj se nisi mogla, saj napredovanja sploh ni oziroma ne obstaja.

Samael ::

Preveč se ukvarjate s tem, kaj je dobro zanjo namesto s tem kar ves čas sprašuje. Če človek nekam želi ima neko namero in je na poti tja, je vsako globokoumje odveč.
Povedali ste enkrat, dvakrat ... desetkrat, zdaj pa predlagam, da odgovarjajo tisti, ki razumejo njeno vprašanje, imajo mogoče odgovor, ne dobrohotni strici, ki veste kaj je najbolje zanjo.

chucki ::

Potem pa naj ne sprašuje in proba, če jo pa kaj zanima so pa na morsu vedno na voljo, da jih vpraša.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Samael ::

chucki je izjavil:

Potem pa naj ne sprašuje in proba, če jo pa kaj zanima so pa na morsu vedno na voljo, da jih vpraša.


Zakaj naj ne sprašuje? Saj ni njena krivda, da ne razumete vprašanja oz. se ponavljate kot stara plošča vedno znova in znova, čeprav se brani, da to ni del vprašanja. A res človek ne more nekaj vprašati, brez da bi se oglasil en kup kavč modrecev s svojim mnenjem nameto odgovorom na vprašanje?

Ne boš verjel, tudi to kar zanima njo, ljudje počnejo v življenju. In potem drugi urejajo okolico. In tretji kelnarijo. In četrti ... ne delajo nič, so brezposelni.
Naj poskusi, če jo to zanima. Mogoče se bo v tem našla, mogoče ne. In če ne, njenega življenja še vedno ne bo konec, si bo imela možnost poiskati drugo službo ipd.
Prosim, če človek nekaj vpraša, se potrudi biti koristen in odgovori na vprašanje. In če ga ne poznaš, pusti drugim, da odgovorijo na to. Ne pa na vsak način, na vso silo priložiti svoj lonček, tudi če s tem nič ne pomagaš.

chucki ::

Preberi zgoraj, da jaz sem bil v vojski, ampak nekaj razlagati človeku, ko še basic treninga ni dal skozi nima smisla. Zato ji pa vsi svetujemo prostovoljno služenje, da vidi če je sploh iz pravega testa. Ali je res potrebno podpisati takoj za 5let, če lahko za slabe 4 mesece?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Magic1 ::

Haha, a za pet let moraš kar podpisat!?! Potem te pa profesionalno "trenirajo" in če hočeš predčasno prikint pogodbo, ti zaračunajo ta trening :D Jim vrneš vse plače do tedaj, ali pa še več. Cel žur. Pameten sistem, skoraj tako kot šolanje v ZDA. Tam lahko vsaj službo izbiraš, da odplačaš kredo od šolanja. Verjetno IQ res ni zahteva.
Magic

Melanholija ::

Zaposlitev v vojski močno odsvetujem. Ker poznam veliko prijateljev, kateri so bili 10 let in več in tudi na misijah. Sedaj pa ne morejo kaj več kot 10kg dvigovati. Zjeban križ,hrbtenica ipd. Delo nebi rekel da je dinamično, ampak jebannje v glavo od nadrejenih. Plača je minimum s tem da se boš morala voziti do vojašnice. Če boš začela nekje, še ne pomeni da te ne morajo iz danes na jutri premestiti. Napredovanja ni, tudi če imaš kaj več kot srednjo šolo. Da ne govorimo o opremi vojakov, kjer še za ustrezno obutev ni poskrbljeno. Upam, da prvo res samo sprobaš, če je to res zate. Trenutno so pogoji dela in plače res slabe. Morda bo kaj bolje nič ne kaže sicer. :)

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Belona še podatek o stopnji izobrazbe nam zaupaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

Če si lenuh(inja) je to pravo delovno mesto zate. Pa še v pokoj s 45imi. Koristnost dela in tempo skoraj tak kot v jugi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

KraitPay ::

Torej dejstva: Plača mizerna, napredovanja ni, izrabljena oprema, mobing, veliko bolnišk (slaba plača), neplačane nadure, terensko delo (ki zopet ni ustrezno kompenzirano), delaš samo do 45 leta, veliko prostega časa, sorazmerno veliko dopusta, fizično delo, služba od 7h - 3h.
Vipava je malo huda, ko pa si enkrat zaposlen; ti ni hudega.

Belona ::

Res se trudim, da nisem nesramna ob takšnih bizarnih odgovorih. Par stvari vam bom razjasnila, potem pa se lahko tukaj debata zaključi.
- Za vojsko se nisem odločila čez noč in vem kaj hočem. Torej razna prepričevanja in komentarji so čisto odveč.
- Bilo je govora o napredovanju, katero je možno šele po petih letih, če se izkažeš. Ne zanima me statistika častnikov, podčastnikov in vojakov.
- Informacije želim iz prve roke, ker je vedno boljše slišati še izkušnje vojaka. Kakor sem že napisala, ker teh informacij nimate, ni problema bom vse izvedela na mestu.

Lepo bodite in hvala!

Šesta stopnja.

D3m je izjavil:

Belona še podatek o stopnji izobrazbe nam zaupaj?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: anketar ()

Fritz ::

@ Machete
Pri 45. letu starosti gredo profesionalni vojaki na cesto in ne v pokoj. No danes jim ponujajo civilna delovna mesta za 40-50% manjšo plačo (vzdrževalci ipd.).

@ samael
Tebi se vidi, da te je kavč modrec naredil. Punca je dobila več odgovorov, nasvet, da si naj ne zafrkne naslednjih x-najst let življenja pa je popolnoma free. Navaden policist ima v povprečju 300€ večjo plačo kot vojak, ker mu pošteno plačajo vse dodatke, vojak pa je lahko cele dneve v službi in dobi za to neko miloščino. In vem o čem govorim, ker zadeve spremljam že več kot 20 let.

Od ljudi na MORS ne bo dobila nobenih realnih informacij, ker so tam zato, da novačijo ljudi. In če ljudi novačiš, jim zagotovo ne boš povedal, da so zadeve daleč od dobrega. Kdor si pa to želi, ga nihče ne bo prepričal v nasprotno.

Športa in časa za šport je dovolj, vse dokler se ne začnejo vaje, tereni in straže. Potem ti vsak pove, da lahko športaš tudi v svojem prostem času.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

680x0 ::

Glede na to, da si nadpovprečno pismena, iz pisanja pa ugibam da tudi nadpovprečno inteligentna, razmisli o častniški šoli.

V vojsko lahko vztopiš na dva načina, kot vojak ali kot častnik. Vojak lahko karierno napreduje do podčastnika, prehodi med podčastniki in častniki pa so izredno, izredno redki, zadnja leta pa zaradi pomanjkanja vojakov praktično namenjeni le tistim, ki pripadajo pravi kliki. Poleg tega zaradi počasnih napredovanj hitro zgrešiš pogoj za častniško šolo, da si mlajša od 30 let. Častniki imajo zaposlitev "zagotovljeno" tudi po 45 letu, medtem ko se navadni vojaki znajdejo na cesti, brez delovnih izkušenj in s praznim CVjem. Prešolanje obstaja samo na papirju in je podobno kot prešolanje, ki ga izvaja zavod za zaposlovanje - samo sebi namen.

https://www.postanivojak.si/vec-o-sv/en...
http://www.slovenskavojska.si/o-slovens...
https://www.postanivojak.si/sodeluj-s-s...

Magic1 ::

Kolk ste smotani vsi! Vsi bi radi dobili službo v vojski in nočete konkurence. Ona je pa tako dobra, da je takoj naslednji dan dobila test. Ona bo general v petih letih.


In potem svizec zavije čokolado. Verjetno že na n-tem forumu sprašuje, bo morala še drugje probat, da dobi odgovor, ki ga hoče slišat.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

SimplyMiha ::

Vojaki postanejo generali šele, ko niso več fit. Čez pet let jo bodo še gnali po hribih, ko pa bo začela pešati, ji bodo dali čin ali dva, da bo ostala in gnala druge po hribih.

Zato pa imamo toliko častnikov.

GreenT ::

t.i. "psiho testi" so prva polovica IQ testi. Če si sposoben spološnega logičega razmišlanja in reševanja problemov. Glede na to, te potem tud določjo, al boš za kanon futr al ne. Drugi del je pogovor z zdravnikom,... zanima jih, ali si kriminalno rizičen, kakršenkol potencialni problem, homoseksualc, tabletkar, depresivnež, bi hitro znal začet uživat v ubijanju?,...etc...

Drugač pa, kar se vojske tiče...in vseh ostalih dinamičnih poklicov,... dokler si star 20let, nimaš družine in si popolnoma zdrav so ok. Po ene 30tmu letu je to skos manj zanimivo in vse kar si želiš je šiht v katerem greš ob 3h dam, na svoj kavč,...

McClane ::

Psihološki testi niso nič kaj posebnega, prejkone zelo osnovni. Tako kot je oseba pred menoj napisala, so toliko da vidijo ali bi znal biti kak ekstremen primer ipd...

Urjenje je naporno, fizično in psihično. Ne verjami tistim ki pravijo da ni vseskup nič posebnega. Je. Poleg tega obstaja velika verjetnost na urjenja ne opraviš (lahko se vmes poškoduješ, si padla na kakem vmesnem testu, enostavno ti ne gre) - zato ta možnost da to urjenje opraviš v roku enega leta - pač toliko časa ga lahko ponavljaš!

Napredovanja pozabi. Toliko jih je pred tabo, ki čakajo na isto. Veliko je odvisno od osebne ocene in če te nadrejeni ne oceni dovolj dobro...nikoli ne boš napredovala.

Plača je uborna. Na misije kjer se lahko dejansko zasluži ne boš prišla, ker jih bo en kup prijavljenih pred tabo.

Če nimaš partnerja in družine še nekako prideš skozi ker ti prosti čas mogoče ne pomeni toliko, če pa karkoli od tega imaš ti pa terensko bivanje in varovanja slej kot prej presedejo ker to ni delo od 7-15h...

Poslušaj vse ki ti pravijo da si izberi kako drugo smer. Ne bo ti žal.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Alien123 ::

Nwm zakaj si tako ozkogledna. Tudi moj brat je bil v vojski pa je pustil vse, ker je bilo preveč nekiga jebanja s tem da imaš jebeno minimalno plačo. Jaz sem tudi dobil po pošti vabilo za rezervista, pa sem odklonil, ker so se tudi meni preveč zamerli. Poznam nekaj ljudi, ki so zaposleni več kot 10 let in jim vojska nekaj časa ni plačevala prispevkov. Nekateri so bili že na treh misijah in si iščejo delo v sosednji magni.

Mi tukaj ti hočemo dopovedat, da vojska je najslabše za kar se lahko odločiš. Če pa si hočeš zajebat lajf in vrečt mladost skoz okno, s tem da se ti izkušnje v vojski ne bodo kaj veliko štele, ko si boš iskala novo službo.

bambam20 ::

KraitPay je izjavil:

fizično delo,


mene predvsem zanima, v kakšnem smislu je v vojski veliko fizičnega dela? Kaj tako fizičnega lahko delajo v vojašnici?

SimplyMiha ::

Latrine kopljejo.

Belona ::

O moj bog! Ne zanima me plača, ne zanima me napredovanje, nimam družine in je ne bom imela - v smislu otrok in moža. Razlogi zakaj grem v vojsko se ne vrtijo okoli plače in napredovanja. Tudi če delam cel dan za 600EUR in nosim vsak dan 30kg težak nahrbtnik v hrib je super! Mojih razlogov ne rabim utemeljevati, preprosto odgovorte na zastavljena vprašanja! Če nimate pojma, ignorirajte! Še tako v poduk, moj stric je v vojski že okoli 20let in mu je super. Odvisno je od človeka in kakšen razvajen, ne vzdržljiv pussy si!
Vsem ostalim hvala za konkretne odgovore!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: anketar ()

Machete ::

Zakaj pol sploh sprašuješ kako zgleda tam? Če so to tvoje sanje, pojdi, saj očitno karkoli, za kolikor koli boste počeli, bo špica.
Glede na napisano, pa ti celo bolj svetujem Tujsko legijo. Več denarja, težji ruzaki in hitrejša spodobna pokojnina (po ca 15. letih, če se ne motim).

Drugače pa samo v razmislek, vse te aktivnosti, kot so plazenje, fizični napori, nošnja ruzakov v hrib, premagovanje ovir, streljanje, etc.. Veliko večino se da početi kot civil, kadar hočeš, s komer hočeš, kjer hočeš, lahko celo v uniformi (poglej bolho, za vsak dodaten evro veliko vojakov prodaja marsikatero zadevo). S tem da imaš službo za 4 jurje. 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

harmony ::

Ma ti si pocena. Se enkrat prebral temo od zacetka, da vidim, ce smo forumasi idioti ali je enostavno problem s teboj.

Zadnji stavek me je navedel, da ti napisem, da si pocena. Napisala si, da imas strica. Pa koji lulek potem nas tu sprasujes bedarije, ce ti on lahko iz prve roke vse pove.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

FireSnake ::

Belona je izjavil:

O moj bog! Ne zanima me plača, ne zanima me napredovanje, nimam družine in je ne bom imela - v smislu otrok in moža. Razlogi zakaj grem v vojsko se ne vrtijo okoli plače in napredovanja. Tudi če delam cel dan za 600EUR in nosim vsak dan 30kg težak nahrbtnik v hrib je super! Mojih razlogov ne rabim utemeljevati, preprosto odgovorte na zastavljena vprašanja! Če nimate pojma, ignorirajte! Še tako v poduk, moj stric je v vojski že okoli 20let in mu je super. Odvisno je od človeka in kakšen razvajen, ne vzdržljiv pussy si!
Vsem ostalim hvala za konkretne odgovore!


Ne sekiraj se zaradi nasvetov "kawč majstrov" ™.

Če to želiš, potem ni razloga, da ne bi šla.

Da tukaj ne prejmeš konkretnega odgovora (so tudi izjeme) je pa znano.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

anketar ::

ker očitn bait, da vas ni sram, da odgovarjate, kje so moderatorji
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojska ali policija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9229557 (21695) MasterTade
»

Poklicni vojak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11634679 (29226) GTX970
»

[razcep] Vojak kot poklic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313688 (12421) Keyser Soze
»

Tujska Legija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17437751 (21964) Okapi

Več podobnih tem