» »

A kategorija

A kategorija

T0RN4D0 ::

A se še komu zdi, da si tko malo zmišljujejo, ker jim zmanjkuje denarja? Ravno te dni mi je potekla veljavnost vozniškega (21 let), tako da sem se malo pozanimal na občini. Če bi imel rojstni dan prej, bi imel sedajle (21, izpit za motor od 16) odprto kategorijo, brez komplikacij. Od prvega oktobra, pa je potrebno za vsako kategorijo (A2, A1, A) postopoma opravljat praktične preizkuse. Hm, kaj so pravila za 11kw kaj drugačna, kot tista za 25? Ali pa za 100, for that matter.

Druga zabavna reč je, da moraš po novem za A (odprto) kategorijo imet 24 let, oziroma dve leti prej kategorijo A2 (25, oz po novem 35kw). To kategorijo bi imel, če bi v zadnjih dveh letih kdaj odkorakal na občino, in menjal vozniško, samo za to da ti pocahnajo, da si pač dve leti starejši kot si bil svoj čas, in da imaš odprto naslednjo kategorijo. In pustil tam spet kakšnih 20€, za spremembo 1 v 2. :) No ja, tako bom, očitno čez tri leta lahko spet delal izpit za motor, če bom želel kaj več od 11kw. Ali pa sedaj, ker si nisem dal potrdit A2. In potem še enkrat.

Mislim, whats the point? Mislim, problem motoristov pa res ni v tem, da ne bi mogli prit čez izpitno vožnjo. Kot bi v avtu moral delat izpit za mašine do 1.2, pa potem naprej, pa še posebej za dizle. Druga stvar je, da se s tem pritiska samo na voznike, ki bolj ali manj spoštujejo pravila igre. Ker tistim, ki se čez naselja vozijo 150, je tako vseeno če imajo obkljukano kakšno kategorijo v izpitu ali pa nobene.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

black ice ::

WE NEED MONEYZ.
Vaš Borat Pahor.

Se strinjam, da so te nove kategorije res neumne. Včasih si dobil pri 18 letih neomejeno, sedaj pa samo 35kw (kar je seveda malo boljše od prejšnjih 25kw).

Kar se tiče "super" uvedbe obveznega praktičnega preizkusa: definitivno bo obveznih min 10ur, kot če bi šel ponovno delat izpit (10*34EUR/h za neomejeno = 340EUR+ 30EUR poligon + 15EUR izpitna ura inštruktorja + 20EUR prijavnina na praktični preizkus = 405EUR)

Zaradi mene lahko omejijo kategorijo neomejeno do 50 let če hočejo, vendar to ne bo zmanjšalo število nesreč. Pač bo toliko in toliko več voznikov brez izpita, kar je še hujše.

Imaš take, ki so (kot vozniki seveda) neumni max do 21 leta in take katere pamet nikoli ne sreča. Voznik iz druge skupine je lahko star 40+ let pa zaradi starosti ne bo vozil nič boljše.

guest #44 ::

sem tud jaz gledal zakon. mislim, če še kdo ne vrjame da nas država nateguje kjerkoli se še da potem naj si ga kr prebere.

hmalu bodo dali davek na barvo vozila, ker črna barva vpija več svetlobe in stem povzroča globalno segrevanje.

http://www.snopes.com/politics/traffic/...

oh snap, to že obstaja!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

50 ccm

Oddelek: Loža
458799 (6452) Formula 1
»

Izpit za motor

Oddelek: Loža
2216253 (7182) St235
»

Motoristi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8312994 (10901) guest #44
»

A kategorija- izpit... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519257 (6797) guest #44
»

Za avtomatika rabimo izpit? (moped mislim)

Oddelek: Loža
228355 (7640) TekO

Več podobnih tem