» »

Tujska Legija

Tujska Legija

1 2 3
4
»

Okapi ::

major v francoski vojski je podčastnik
Jaz sem imel sicer v mislih naše majorje, nisem pa vedel, da ne moreš napredovati v častniške čine. Potem to ni zame (nekoč sem že prišel do podporočnika:P )

O.

BlaY0 ::

Lahko napreduješ iz podčastnika v častnika, ampak to so res redke izjeme. Brez "šole" definitivno ne gre. Nisem še slišal za kakega "enlisted" vojaka, ki bi se prebil do čina višjega častnika kot je major. Če že kdo napreduje v častnika je to največ poročnik.

Vsak tujec ki pride v legijo začne kot kandidat za legionarja ne glede na to kakšen čin je imel v kaki drugi vojski. V legiji imaš čuda ruskih in podčastnikov/častnikov ostalih narodnosti, ki so zdaj navadni legionarji. Skratka vse gre od začetka.

Ekvivalent našemu majorju je v francoski vojski commandant, to so ponavadi poveljniki bataljonov ali eskadronov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Okapi ::

Ja, to mi je jasno, da začneš na dnu. Ampak sem nekako domneval, da lahko po recimo parih letih, ko dobiš prvi podčastniški čin, greš v šolo za častnike oziroma vojaško akademijo in potem napreduješ na tej lestvici.

O.

Mercier ::

V Yugi so ti vsakih nekaj let poslali po pošti nov "rezervni" čin. V SV so resna napredovanja, torej iz vojaka v podčasnika in naprej v častnika, praktično nemogoča. Premalo vojakov in preveč častnikov, pa nič vojne. Pametno so za pogoj postavili uradno izobrazbo. Dobro, da je Napoleon, ki je svoj telent zapravljal vsak dan po gmajnah z nami že opravil izpite za črni pas in magisterij iz taktike še v Yugi. Sicer pa je bil iz pravega testa najmanj za majorja: 1,6 m v višino, v širino tudi nekje tam, rdeč nos i brkovi.

BlaY0 ::

Saj pravim, napredovanje iz podčastnika v častnika je prej izjema kot pravilo. V mirnem času je to skoraj nemogoče.

Se je pa dalo recimo takole... ko si služil v JNA, so te poslali na šolanje za podčastnika. Po opravljeni dolžnosti si bil podčastnik v rezervni sestavi. Potem si študiral in doštudiral. Po prvi naslednji vojaški vaji ali manevrih si bil povišan v podporočnika in v rezervni sestavi si tako lahko napredoval do stotnika oziroma kapetana (JNA). Tu se je ustavilo, ker za višji čin rabiš dodatna šolanja, na katera pa rezerve niso nikoli pošiljali. Verjetno niti ni bilo smiselno... zakaj bi katera vojska hotela višje častnike v rezervni sestavi...

Okapi ::

Potem si študiral in doštudiral. Po prvi naslednji vojaški vaji ali manevrih si bil povišan v podporočnika
Niti ni bilo treba doštudirati. Na papirju pa je to videti takole;)

Sicer pa se je bilo mogoče po šoli za rezervne oficirje (vsaj pehotne) tudi aktivirati in si potem nadaljeval kot vodnik ali bil sprejet na vojaško akademijo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

BlaY0 ::

Ja, zanimiva je bila tale naša armija;)

Razen šole si torej prišel do čina podporočnik po tej poti ki sem jo opisal?

Okapi ::

Ja. Sicer sem hodil na faks, ampak sem bil povišan že sredi 4. letnika. Pa tudi nobene prave vojaške vaje ni bilo, samo par enodnevnih zborov v vojašnici.

O.

BlaY0 ::

Svašta:P

No, če bi bila Juga zdaj še cela, bi bil definitivno že kapetan;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Double_J ::

Zakaj pa nisi v Balkanskih vojnah še kaj napredoval, če si bil tako zvest...
Dve šivanki...

BlaY0 ::

Balkanski vojni sta bili samo dve in ne jaz ne Okapi takrat še nisva obstajala.

Okapi ::

Zakaj pa nisi v Balkanskih vojnah še kaj napredoval, če si bil tako zvest...
Enkrat vmes me je pamet srečala:P
Sicer pa to nima nič z zvestobo. V šolo za rezervne oficirje sem prišel po naključju, po koncu gimnazije, z 18 leti (nisem se pa nič preveč bunil, ker je bila v Lj.-Šentvidu;)), naprej je bil pa avtomatizem (dokler je pač bil, potem se pa itak nisem šel več).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

cryptozaver ::

Zakaj pa nisi v Balkanskih vojnah še kaj napredoval, če si bil tako zvest...
Enkrat vmes me je pamet srečala:P
Sicer pa to nima nič z zvestobo. V šolo za rezervne oficirje sem prišel po naključju, po koncu gimnazije, z 18 leti (nisem se pa nič preveč bunil, ker je bila v Lj.-Šentvidu;)), naprej je bil pa avtomatizem (dokler je pač bil, potem se pa itak nisem šel več).

O.


Kje si bil?

Okapi ::

Šola (prvega pol leta) je bila v Ljubljani (Šentvid, tam kjer je zdaj škofijska gimnazija:-), potem pa še 5 mesecev v Makedoniji, v Prilepu.

O.

T-h-o-r ::

 baje je tako, da na vojake tujske legije padajo same ženske tipa marlene dietrich :)

baje je tako, da na vojake tujske legije padajo same ženske tipa marlene dietrich :)

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

OmegaM ::

Sem tu prebral polovico.

Sam imam v ožjem krogu družine družinskega člana kateri je bil v tujski legiji, opravil je svojih 5 let in šel ven.

Nisi rabil vedeti Francosko, ker so te naučili.
O tem kje je vse bil in kaj je počel ne pove ta oseba nič.

Niti ni agresiven, živi svoje življenje naprej (vsaj pri nas je tako) in nima težav z ljudmi ter oblastjo.

Vsak kateri gre v vojsko je nekako morilec, ker enostavno zato je tu tam, sedaj pa ali je v slovenski, francoski, nemški vojski.

Sicer pa Tujska legija je ena najboljših vojska na svetu.
Dejstvo je tudi, da fantje iz tujske legije urijo Američane.

Sprejmejo skorajda vsakega, ali je to Rus, Srb, Slovenec, Nemec ...
Lahko si tudi kriminalec.

Višji čini pripadajo ponavadi Francozom.

V tujsko legijo se je ta oseba prijavila v Franciji.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

cryptozaver ::

Šola (prvega pol leta) je bila v Ljubljani (Šentvid, tam kjer je zdaj škofijska gimnazija:-), potem pa še 5 mesecev v Makedoniji, v Prilepu.

O.


ŠRO v Ljubljani? Prvič slišim. Kaj to?

Js sem Zadarac drugače ;-)

Sem tu prebral polovico.


Vsak kateri gre v vojsko je nekako morilec, ker enostavno zato je tu tam, sedaj pa ali je v slovenski, francoski, nemški vojski.



Ta je pa precej bosa...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

ŠRO v Ljubljani? Prvič slišim. Kaj to?
Ja, to je bila ena manjša posebnost. Glavna pehotna ŠRO za celo Jugo je bila zloglasna Bileča, ampak obstajala pa je tudi v Ljubljani ena "krajevna", samo za potrebe 9. armije (Slovenija), in ena v Bitoli za 3. armijo (Makedonija). Mogoče zaradi jezika, ne vem. Tisto v Bitoli so že nekaj let prej ukinili, ljubljanski so pa ravno tisto leto, ko sem bil jaz tam, spremenili status. Prej so namreč iz nje hodili stažirat samo po Sloveniji, se pravi na področje 9. armije, mi smo bili pa prvi, ki smo šli po celi Jugi.

In potem sva s kolegom prispela v prekomando v Titov Veles in tam nihče ni imel pojma, da je kakšna ŠRO tudi v Ljubljani:P

Drugače pa je bila ta šentviška ŠRO kar v redu, ker smo bili v njej sami Slovenci, večinoma gimnazijci, kar nekaj se nas je poznalo že od prej.

Pa še ena partizanska fotka. Jaz sem tisti s temnimi očali8-)



O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

cryptozaver ::

Včasih se je temu reklo "partjska linija" ;-)

Okapi ::

Včasih se je temu reklo "partjska linija"
:) Na fotki zgoraj je tudi en sedanji poslanec - iz SDS. Je bil najbolj zagreben takrat in je tak še vedno:))

O.

poweroff ::

Ej, zdaj si me pa zrajcal! Daj hitro povej kateri je to - saj veš, da je SDS moja najljubša stranka.
sudo poweroff

SodVina ::

A ni tisti skrajno desni?

McMallar ::

Izgleda že tako ;)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

poweroff ::

Hmm, že takrat je bil skrajni desničar.

Pardon!

Slika je seveda zrcalna. Takrat je bil skrajno levo! :D
sudo poweroff

Okapi ::

Skrajno desni je oficir JLA, edini, ki ni Slovenec na sliki, en zajeban poročnik, poveljnik našega voda, ki smo mu pravili Pingo, kako mu je zares ime, se pa ta hip ne spomnim.

Sedanji poslanec je bil pa takrat vzgojitelj v miličniški šoli v Tacnu. 8. z desne (v zadnji vrsti).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojak 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818411 (14606) Unknown_001
»

Vojska ali policija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9229551 (21689) MasterTade
»

Poziv na sodišče

Oddelek: Loža
315314 (4135) Pšenični
»

V vojsko z dioptrijo

Oddelek: Loža
244013 (3167) BigWhale
»

West point ! - ameriška vojaška akedemija

Oddelek: Loža
272638 (2322) kr3dn

Več podobnih tem