» »

Pomoc! Unicu sm racunalnik!

Pomoc! Unicu sm racunalnik!

Pretorijanec ::

Pred 2. urama sm kupu novo ABIT KT7 RAID. Ko sm gor montiru Supro orba ni slo in sm mal olupu dva al tri tranzistorje. Ne vem kako se jim prou rece. So taki mali valji gor na plati. Mal sm jih tut nagnu. Sicr se se drzijo sam niso tko stabilni kt drugi. Pol sm zbrusu rebra ud orba tko da sm ga lohk prpopu gor. Sam tranzistorji so pa nagnjni. A je mozno da sm jih unicu? Pol sm pa na plato prklopu sam power pa switch za pover pa graficno. In ko sm przgou, se mi u BIOS-u napise da je CMOS error biu zaznan. Sam to je mozno, da zato, ker je gor prklopln sm power pa switch! Al pa tut ne. Torej kva mi je za nardit??? A je sploh kksna resitev? Kva pa ce odtrgam tranzistorje dol pa jih prlotam gor. A servis bi to znau popraut? A bi ker ud Vas to znau popraut??? PROSM PUMAGITE MI!!!!

Justy ::

Hmm, mores bit malo bolj previden, ker lahko tako unicis elemente na plati in s tem tudi samo plato...
Zdej ne vem tocno katere elemente si ti zamaknu, ker valjaste obilke so uglavnem kondenzatorji, lahko pa je tud kaj druga. Daj povej kaj pise na tem elementu.
Drugace pa je najbolje da ti to kdo popravi ki ima mirno roko:D oziroma zelo pricizen spajkalnik, k te stvari v tovarni stroji delajo, in so spoji tok mali, da jih navadno doma vec ne gre popravljati.
Pri takih vezjih ne smes bit grob, ker lahko recimo kak spoj odpade (oziroma izgubi stik) , pa sploh ne bos vedu...

KamikazA ::

Še enkrat sestavi mašino pa še enkrat probaj. Če ne dela preglej vse konakte, pa če kaki element ne manka.
Jaz sem pri montaži greenija odtrgu najmanjči smd upor na platki. Pol smo ga pa nazaj zaspajkali. Če ti pa ne bo ratalo pa povej. Pa napiši iz kje si!
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Pretorijanec ::

Ma tak mali zeleni kondenzator je. Sej ga nism udtrgu se gor drzi sam mal me je strh! A na servisu mislte, da bi mi znal to popraut? Drgac sm pa iz Lublane. Sej bom jutr probu use skupi spet sestaut. Sam ce se mi comp usej zbudi u BIOS-ih je to dobr znak, a ne?

matevzm ::

Ce se ti pobere, verjetno ni nic zelo narobe. Mooce samo nimas kaj nastavljeno v BIOSu. Drugace pa malce p[revidnosti ne skodi. Sem slisal za nekoga, ki ni pobrusil Orba, pa je ta naredil kontakt med dvema nogicama na kondenzatorju. Zvrk, pa je sel kondenzator in se en cip na MBju.

servo ::

Ti ta error javi ob vsakem vklopu? Možno je da si med delom resetiral BIOS (stik) in se je bios resetiral.;) Ce pato ni slucaj in se ti zadeva pojavlja ob vsakem zagonu pa si:(
Glede lotanja na OP pa tako - raje ne ce ne ves kaj pocnes ker plata je narejena vecplastno in lahko pride do raznih stikov. Obrni se na servis... (svetujem kot serviser :D)
GL

Pretorijanec ::

Jz se pa nism pravocasn spomnu, da morm pobrust orba pa sm not rinu in rinu. Pa sm sam mal premaknu rezistor pa je ze biu cist zrahlan. Ej a mislte, da se da popraut ce je resno pretrgan kksn kontakt? K se mi zdi res glupo da bi moru kupt novo osnouno plato en dan po tem k sm kupu cist novo!!! Ce ugotovim, da je res neki narobe, ceprou sm use prou prevezu, a se ker jau, da mi bo pomagu popraut plato. Bi biu zloooooo hvalezn! Thx!

romci ::

Hm...tud ce se kak kondenzator odtrga, bi morala stvar pomoje še vedno delovat...sicer manj stabilno, ampak se vedno.

Drugac mam pa tud jst cist zrahlane in nagnjene kondenzatorje, pa je vse normaln, tko da to verjetn ni problem.
-- not all those who wander are lost...

luni ::

jaome fantje pa kaj komplicirate... idi v BIOS pa pravilno nastavi procesor :\, drugace ti bo vedno javljal CMOS Error

pa se nekaj: dobro, da te je zadeva tak prestrasla... bos zdaj malo bolj previden glede takih stvari... pa o montiranju orbov na KT7-RAID mas na slo-techu celi clanek!
Artificial Intelligentia

Pretorijanec ::

Nc, use je uredu! Mal sm se usrok me je je cist mal zgrabla panika! Zdej sm ceu comp sestavu in dela 100%. Thx za uso pomoc! Ceprou ni blo nc narobe. A ker ve kako se poprau ta zgorni vent pr supr orbu? K sm kupu nouga sam sm ga ze zbrusu, tko da garancija ne vela vec. Namrec ta spodn vent se vrti ta zgorn pa ne;(.

TESKAn ::

Hm...si oba priklopu?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pretorijanec ::

Ja, sevda sm pba prklopu! Use je prou povezan sam delvat noce;(. K ga tko mal premaknm, cutm da je strom not, sam ga neki ovira, da se noce vrtet.

XtX ::

x

Izak ::

zanimivo :D:D:D:))

celica ::

Hojla ..

Hja .. Toti ventiči ne ..! Po mojem si ga prisilil ko si ga brusil. Kaj hitro se namreč zgodi, da ko ga brusiš, in premikaš (MOČNO) da si premaknil vent na njegovi osovini, sedaj pa naseda na notranjost ventilatorja. Če ti ga rata rastavit, se da popravit ..8-O
negre..! gre ..? joj GORI ..!

Pretorijanec ::

Ja, logicn da mi ga je ratal razstaut! Sam pumoje nism jz nc naredu. Resno! Men se zdi, da je ze biu tak ko sm ga jz dobu. Sam ga ne morm zamenat za garancijo, ker sm ga ze pobruso. Sam tut ne vidm kako bi ga jz kej zlomu, k to je Supr orb clouk! To ma zgori use neke varovalne preprekce,... Tko da tole je pu moje kr tuvarniska napkca!;((
Ce ma ker idejo kva lahk nardim,... Nej zine! Thx!

bluehacker ::

Drugic daj raje procesor na plato zmontirat kar v trgovini ker je to po mojem od vsega sestavljanja najbolj zajebano in najbolj nevarno. Lp
:8)
I am here to kill all the unvorthy not-hackers


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje radeona9000pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754564 (3781) c3R4R
»

Najtisji venti (hladilniki)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121209 (826) jRk0
»

duron hladilnik

Oddelek: Kaj kupiti
101244 (1139) msmiha
»

super orb

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
361766 (1470) bluehacker
»

Ker proc?

Oddelek: Kaj kupiti
91360 (1274) JLP

Več podobnih tem