» »

problem z ram-om

problem z ram-om

Kriko ::

Včeraj sem z Norton Utilites 2001 testiral komponente in pri ram-u mi javlja napako. Drugače mi windowsi delajo brezhibno.
Z katerim programom bi lahko naredu kakšen HITER test da vidim kaj se dogaja. Kakšne so prvi pojavi ko gre ram oziroma kako bom opazu?

danielka84 ::

V Norton Utilities 2001 meni isto napiše neki error...
Pa nevem kaj bi blo!?! WinsiXP mi pa delujejo čist normalno...

lp

Kriko ::

Meni napiše napako recimo šifra 246501376. Včasih pa se začne z26....!

sheep ::

EJ POGLEJ CE MAS KSNE RAME CAS2 al pa CAS3 in zart tega ti lahko dela probleme niso kompatibilni! Lahko se tut ne ujemajo z plato pac zamrznejo ti pr testirajnu...kompatibilnost z palto al pa ce so eni CAS2 al pa CAS3... oki, upam da sm ti kj pomagal..

Kriko ::

Imam samo eno plščico cass3 256 ram-a!

White ::

Tud jest sem tedn nazaj kupil 256 RAMa. Testiral z Norton utilities 2001 in ta napiše :

Error detected at address 241557504 : Test failed

Ali naj RAM zamenjam. Ali lahko še kako drugače vidim, če je vse ok?

Kriko ::

Torej kot zgleda nam Norton Utilites 2001 vsem najde nekakšen error.
Danes čez noč bom dal ram stestirat z programom Memtest ki komplet preveri ram. Traja malo več časa zato čez noč in vam jutri povedal rezultat. Res me zanima ali imamo slabe ram-e ali nam Norton to napiše iz kakšnih drugih razlogov?!?
Lahko stestirate tudi vi in poveste rezultat. Program in informacije dobite tukaj!

sheep ::

Oki ce mate semo eno ploscico pac ni problem v teh novih ramih k so CAS2 ane pa mas stare CAS2 in ti napsie konflikt. Vidva mata pa samo eno ploscico,hjm... plata al ap nevem dej stestirita rajs z Sandro 2001 se!!!!:D:D

Kriko ::

Jaz imam Sandro 2001te. Pa mi ni nič jasno saj naredi kot en benchmark, ne pove pa nič o pravilnosti delovanja!

sheep ::

Jah da ti res use pove o ramih mas tut CTSPD jest mam verzijo 0.9.2 ! To si ubod kul zadeva...:D

danielka84 ::

jas mam tud eno ploščico 256MB SDRAM cas3 in mi tud napiše error

miranpozar ::

Malenkost off-topic, a vsaj približno...
Če poganjate BurnIn Test programček več kot pol ure in računalnik preživi je z njim 99% vse v redu.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Boky ::

Meni je sel Norton brez problema skoz test. V ponedeljek sem dodal 256Mb rama, tako da zdaj imam 1x256 +2*64 na Luckystar-jevi plati z K6 III 450.
Drugace pa se mi zdi TALE memtest bolsi. Meni je pri 66 Mhz ramu, ki je bil navit na 100 mhz po par minutah zacel metat ven napake, docim memetest86 tudi po celi noci premlevanja ni nasel nic.

Kriko ::

Jaz sem to noč pustu delovat Memtest (7 ur) in ni našel nič. Zdaj pa me zanima ali se Memtest sploh kdaj konča in potem pove rezultate ali je tisto kar se sproti vidi vse in bi delal test v neskončnost?

LordWorm ::

Js sm s CTSPD ugotovu da imam 1x128 in 1x256 rama 133Mhz samo da je ta prvi veliko bol beden(saj je stavrejsi).Potem pa sem pognal memtest(upam da vsi govorimo o istem) ki mi je ram testiral kojci po prebujenju racunala in ni najsel napake, takisto ni nasu NU2001.
Sem srecen, ker pa ne cist mislim probat program ki ga je predlaga MiranPozar(malo zgoraj poglejte).
Upam da program tut pove kaj je narobe ce je kej...
:\

Ej a kdo ve kaj bi bilo lahko narobe s modemom.Pri NU2001 mi mapise NO dial tone in pise test faled....

Kriko ::

Pri NU 2001 moraš stestirat modem ko si na netu. No dial tone pomeni da ni povezave!!

SLOWWWeb.net ::

Ej, da se ne boste matral, vam lahko zaupam eno kratko rešitev: NU2001 ima napako!
Ker sem imel podobne težave tudi jaz, sem ram in matično ploščo testiral takole: zamenjal vse ploščke rama [z čisto svežimi iz druge trgovini-sposoja]. Tako sem pretestiral vse banke na matični plošči, menjal in dodajal ram,...itd|O .

Torej, rezultat je bil, da sem en ploščico rama odstranil in jo testiral, ter zamenjal in vsakič je NU2001 uspešno naredil test-brez napak,...vse dokler jih nisem dal skupaj ;(!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Boky ::

Ko si na netu oz. ko je modem v uprobi ga nikakor ne mores testirati !!!
"No dial tone" pa pomeni da centrala ni poslala signala, da lahko klices ali nekaj podobnega. Ampak nase centrale tega tona tako ali tako ne oddajajo (mislim da ga ameriske nisem pa 100%), tako da je potrebno v nastavitvah za modem isklopiti "wait for dial tone before dialing", drugace ti modem ponavadi noce klicat.

Kriko ::

BOKY!
Imaš prav! Sem napačno odgovoril. Pri nas tega znaka centrale ni zato moramo v nastavitvah to izklopit drugače ni nič!
TY Team!
Žal jaz imam samo eno ploščico pa mi pokaže neko napako. Drugi test programi za ram pa ne najdejo nič!!!

SLOWWWeb.net ::

Zelo preprosto: zaupaj drugemu programu :D.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

LordWorm ::

MiranPozar je predlagal odlicen program!
Ugotovu sem da je CDrom zanic. Lotil se ga bom s kijem in morda slike objavil na netu...
:))>:D

Hvala za pojasnila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siemens I-surf USB ISDN modem problem...

Oddelek: Strojna oprema
141483 (1269) amigo_no1
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134364 (18782) Tilen
»

Problem z navijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604921 (3627) Tilen
»

timing ram-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
503930 (2994) Jackass
»

dial up v xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
10993 (855) ToniT

Več podobnih tem