» »

Prosim za pomoč glede 5.1 sistema!

Prosim za pomoč glede 5.1 sistema!

Tomaz27 ::

Pozdravljeni, imam naslednje tezave:

Imam receiver Technics ki ima 5 x 100 W moci oz po enih podatkih 5 x 80 W, zdaj pa me zanima kaksne zvocnike si naj kaj kupim za ta sistem.
Kaj more met ojacevalec vec moci kot so zvocniki, al morejo bit zvocniki malo mocnejsi od ojacevalca, da jih ne skuris. Zasledil sem razlicno, eni pravijo da je boljse prvo, drugi da drugo.
Sedaj imam:

- sprednji center Eltax( 70 W sinus),
- vzadaj 2 Eltax mala zvocnika (tudi nekje 70 W),
- spredaj pa na tleh 2x vlki kisti iz Conrada( Cat 4 sistemski zvocnik, 30 cm bass, 2x
srednjetonec, visokotonska troblja)

Center in zadnja zvocnika se nekak vrei spilata, ker niso tak obremenjeni, sprednji dve kisti pa sta full bogi ze. Nekaj poka notri in hresci ze, ceprav pise gor na njih 180 W rms, mi ni jasno kak bi jih lahko z 80 ali 100 W receiverjem po kanalu prekuro.

Zdaj bom dokupil se woofer sedaj nekje 150 W dinamicni, ker nima za 6 kanal receiver ojacevalca..
Zdaj pa me zanima, ker bom imel aktivni subwoofer, torej sprednja 2 zvocnika vec ne bosta rabla imeti vloge za bas, to pomeni da lahko tudi spredaj dam 2 mala zvocnika, recimo Eltax kot jih imam vzadaj? Kaksne funkcije imajo potem ti sprednji zvocniki sploh, center prevzame govor in petje v pesmi, vbistvu visoke in srednje tone, subwoofer na tleh prevzame base, kaj se potem vbistvu sploh predvaja preko sprednji 2 zvocnikov?
Ker potem bi se jaz teh obeh kist resil, dokupil lepo 2 normalna satelita za spredaj, obdrzal oba satelita vzadaj, obdrzal center in dokupil aktivni subwoofer.
Glede na moj sistem me zanima, kaksne zvocnike naj kupim, vec kot 100 W, manj kot 100, kako vlke, kolko sistemske, in pa kaki aktivni woofer. Je 150 W Pioneer za 60k vrei izbira, al rajsi kaki Jamo, pa kolko W je dovolj za subwoofer, da vrei razbija, poslusam bolj rave muziko, vendar tudi ostalo in pa za filme.

Hvala za pomoc

Tomaz

Stepni Volk ::

Tema obstaja: [Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1..., zato vas naprošam, da vaše vprašanje ponovno postavite v omenjeni temi.

LP, moderator.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev zvočnikov z Pioneer AV receiverjem

Oddelek: Zvok in slika
171568 (1175) 68bullitt
»

sestava kvalitetnega 5.1 srs domačega kina

Oddelek: Zvok in slika
4613784 (12530) krepki
»

Nakup 5.1 zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
1810237 (9709) Paramedic
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634068 (16839) josko674
»

Aktivni SubWoofer - made at home

Oddelek: Pomoč in nasveti
255131 (4592) [DrAc0]

Več podobnih tem