» »

hitachi disk LBA/CHS

hitachi disk LBA/CHS

globoko grlo ::

mam dotično 160 GB zadevo in nf7-s 2.0 plato in mi disk na auto prepozna kot chs mode (sj islim, da je chs, oz nekaj zlo podobnega), če ga dam pa na LBA, mi pa napiše disk read error

Se ne obrmenjujem preveč in grem inštalirat winse, skreiram particije, formatiram, inštalacijski fajli se lepo skopirajo na disk, ko pa se potem komp resetira in naj bi se zlovdal z diska, se enostavno nič ne zgodi, pri dmi pool data se zadeva ustav in ne gre naprej.

A ma kdo kkšno idejo kaj delam narobe, al pa kva ne spila.

tnx

globoko grlo ::

aja, še nekaj,

po parkratni ponovitvi postopka in štalacije winsev sem šel še testirat disk z drive fitness test in mi napiše non-system disk, replace ...

če kj pomaga

mrbungle ::

Disk je zanič :( oz. ima napako na delu, ki služi za bootanje.Sem imel enak problem. Pri instalaciji winxp so se zelo počasi nalagali inštalacijski fajli, nato pa se je računalnik resetiral, da bi pričel z inštalacijo. A namesto da bi se inštalacija začela, se je ustavilo pri veryfying dmi pool data (ali nekaj podobnega), nato mislim da je napisalo non system disk.... Lučka, ki označuje delovanje diska, neprestano gori, a ne. Pa sem probal nekajkrat, vedno isto. Ker je bil disk star nekaj dni, dem ga nesel nazaj v trgovino (Mlacom), kjer so ga stestirali, naslednji dan pa so me poklicali, da naj pridem po nov disk, da ima star napako na boot sektorju. Tako da čimprej nesi disk nazaj, kjer si ga kupil in zateži, da ti ga takoj zamenjajo...:|
LP, Miha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrbungle ()

Alexius Heristalski ::

Pri Hitachiju mojega prijatelja so isti simptomi kot pri globokem grlu, zdaj pa me sprašuje, kaj naj naredi? Je disk res zanič?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

KuhaR ::

Sam sem imel iste težave ko sem hotel priklopiti novega 160G Maxtorja na NF7 2.0 plato. V Win XP mi ga je lepo prepoznal. Še particije mi je uspelo narediti in posneti Win XP CD gor, ko pa sem zagnal instalacijo novega sistema zmeri isto pri dmi pool data se zadeva ustavi. En dan živcev me je zadeva stala dokler nisem ugotovil da glupa plata na auto prepozna disk kot CHS in v zagonu napačno zapiše boot sektorje. Nastavi v biosu ročno LBA in še enkrat formatiraj disk, meni je pomagalo.

Alexius Heristalski ::

Hvala, bom mu rekel, naj proba. Če pa še to ne bo pomagalo, pa res ne vem kaj naredit.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zheegec ::

Pa še low level format ostane.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Alexius Heristalski ::

Je pomagalo! Hvala, KuhaR!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261886 (1323) pegaso
»

Zelo velika poraba CPE, vendar samo ob prižigu programa!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51415 (1298) Izi
»

ena jeba, nč jasn

Oddelek: Pomoč in nasveti
261726 (1285) OldSkul
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311880 (1594) Al-Ni
»

Problemi s plato

Oddelek: Pomoč in nasveti
151378 (1232) tec

Več podobnih tem