» »

MS Windows + Virtual desktop

MS Windows + Virtual desktop

Simulacrum ::

hm, obstaja kaksen programcic, ki doda Windosem moznost switchanja med razlicnimi desktopi, kot je postimano pri Linuxu?
In se...
se da pri Windowsih spremenit pozicijo gumbov za minimize, maximize in close? Tako da bi imel npr. close button na levi, ostale pa na standardni desni strani.

BigWhale ::

Nic, kar bi bilo pol toliko uporabno kot je na na linuxu. Powertoys za x[[je imajo virtual desktope ampak je preklapljanje ob 20ih odprtih programih in oknih tako pocasno, da groza. Pa redki so programi, ki se zavedajo, da delajo v multi desktop okolju in se rahlo cudno obnasajo.

Pozicije gumbov ne mores spremenit, vsaj tako lahko ne, kot se to da v malo bolj naprednih desktopih/window managerjih (KDE, fvwm ;>). Ti bo darko povedal katere dllje moras popravit in kje moras v registry popravljat stvari. ;)

Jimi, ti bo pa rekel, da tega itak ne rabis. :P

Microsoft ::

Tega itak ne rabis.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Simulacrum ::

:> ... nView omogoca virtualne desktope. Sicer switchanje med desktopi ni tako odzivno kot je v linuxu, a je kar dober priblizek. Kar me se moti je, da ni moznosti integrirati pokazatelja virtualnih desktopov v sam taskbar (lahko ga postavis na vrh zaslona, spodaj, levo desno, a v taskbar ne gre). Verjetno to niti ni taka pomankljivost, ce imas velik monitor, a na 17" CRT monitorju ti kar kmalu zmanjka dragocenega prostora. Kar je se motece, je da ne mores nastavit kakrsnega koli hotkey-a za switchat med desktopi - nekatere bližnjice so rezervirane za same Windowse.
Erm...pozitivne lastnosti: lahko dolocis na katerem desktopu se bo zagnala posamezna app. - kar mislim, da ne premore linux, vsaj gnome ne (se motim? ).
Ben, ben, tako je to na Windows podrocju. E ja.
Mja, saj dejansko sploh ne rabim tega. :)

BigWhale ::

No, kde 3.4 omogoca tole, pri definiranju obnasanja posameznega okna in njegove dekoracije:

- obnasanje glede na tip okna (dialog, splash screen, floating toolbar, dock, utility window, normal window...
- pozicija okna, ki jo lahko vnaprej definiras, lahko si jo sistem zapomni za vsako okno posebaj
- velikost
- maximiranje horizontalno/vertikalno
- fullscreen
- virtualni desktop, kjer se bo okno pojavilo
- minimiranje
- shading (to shade: as in shade = roleta, double click na titlebar pomanjsa okno na velikost title bara, dvigne roleto... :)
- placement (cascade, under mouse, top-left...)
- keep above/below
- border / no-border
- skip pager / taskbar
- active / inactive opacity
- keyboard shortcut
- focus stealing prevention (okno ostane aktivno, ne glede na to, ce se vmes kaj drugega odpre, nekaj kar pri windows sovrazim iz dna srca.)
- opaque movin resizing
- tip okna
- ignoriranje zazeljene pozicije (nadlezno premikanje browserja po desktopu)
- maximum/minimum size
... in se nekaj malenkosti, ki sem jih izpustil...

To se da nastimat za vsako okno posebaj, doloceno skupino oken, dolocen tip open, samo za okna dolocene aplikacije... Poleg vseh ostalih stadardnih moznosti, ki veljajo ze cel sistem.

Mnja, KDE je precej napreden, kar se teh zadev tice. Windows niso na pol poti.

BigWhale ::

> Poleg vseh ostalih stadardnih moznosti, ki veljajo ze cel
> sistem.

Ki jih lahko nastavis za cel sistem ali pa tudi za vsako okno posebaj. To sem hotel napisat. Nastavis lahko recimo, Window snap zone na deset pixlov, ampak FireFox se bo pa snapal ze pri 15 pixlih.

borchi ::

naš microsoft je pozabu, da je na vrsti z "tega noben ne nuca" stavkom :\
l'jga

mte ::

ravno prej je nekdo v neki drugi temi omenil VirtuaWin ki se mi zdi kar vredu. Sicer nima take funkcionalnosti kot ima linux poštimano ampak v windowsih nisem še našel boljše. Sem probal tudi tistega od powertoys in je tako - odzivnost je naravnost obupna, poleg tega pa ti še precej placa pobere v taskbaru (da bi se pa sklopit dalo to pa ne)...
medtem ko pa je odzivnost v virtuawin zelo dobra!
lp

Simulacrum ::

KDE zgleda kar napredna zadevscina. Bo potreba ob kaksnem dezevnem popoldnevu preizkusit Kubuntu. :\
mte: VirtuaWin je to kar sem iskal. Odzivno, veliko nastavitev, pri izbiri hotkey-ev ni prevece izbircen in premore spodoben systray icon, ki se spoji z ostalim Win okoljem. Perfektno! :)

BigWhale ::

Linux je tolk dober, da ga lahko preizkusas tudi takrat, ko je popoldne soncno.. ;)

Simulacrum ::

Q: Zakaj se je kar nekaj distribucij odlocilo za native podporo Gnome-u ((Ubuntu, Fedora-nisem preprican, Archlinux-ki sicer podpira oba, a je do nedavnega imel pakete predvsem za Gnome), ne pa KDEju? Je kaksen trik v licenci pod katero je KDE? Ali je lazje napisat program za Gnome? Npr. Nero za linux uporablja GTK2 knjiznice. Kje je strasni trik?

BigWhale ::

KDEja se je drzal 'bad reputation' zaradi Qtjeve licence.

64202 ::

I am NaN, I am a free man!

Trdi ::

No, skoraj leto dni staro temo oživljam: ali se je v tem času pojavilo na trgu kaj dobrega? Zanima me predvsem hitrost in enostavnost preklapljanj med dvema namizjema.

Google mi je nekaj takšnih vrgel ven, pozna kdo kaj?
http://www.flashdesktops.com/
Še nekaj hvale

Virtual Win

http://www.shelltoys.com/virtual_desktop/
Trdota d.o.o.

darkolord ::

Flash Desktops sem malo probaval in je v redu zadevca... Hitra je približno tako kot "Show Desktop"

BigWhale ::

Jaz sem bil izredno zadovoljen z litestepom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je možno nastaviti 1920x1080 na 1366x768 monitorju?

Oddelek: Strojna oprema
71167 (1062) BorutK-73
»

Virtual desktop za win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
9867 (773) eno_ime
»

Virtual desktop - kateri zna delati z ikonami

Oddelek: Programska oprema
292318 (1791) misek
»

več namizij

Oddelek: Pomoč in nasveti
91273 (1076) karafeka
»

Prvi koraki po Windows Visti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14913212 (8259) 64202

Več podobnih tem