» »

Virtual desktop - kateri zna delati z ikonami

Virtual desktop - kateri zna delati z ikonami

Icematxyz ::

Kateri virtual desktop program za windows XP zna delati sam po sebi z ikonami na različnih virtualnih namizjih? Se pravi da lahko:

-daš na eno namizje ikono in je samo tam tista ikona ne pa na vseh namizjih
-in pa redvsem če uporabiš Arrange Icons By (name, type...). Da ti na trenutno namizje ne vrže vseh ikon iz vseh ostalih namizij.

Prosim ne naštevati vseh virtual desktop programov katere poznate. Ampak le tiste za katerega veste iz lastnih iskušnje da to deluje tako kot treba. Se pravi da zna dejansko delati z ikonami in ni samo neka igrača za otroke ampak dejasnko uporabna zadeva. Ker sem jih preizkusil kar nekaj in niti slučajno v dobenem to ne deluje kot bi moralo.

ABX ::

Ne obstaja. Vsakič ko se boš povezal ti bo naredil resize če imaš premajhno resolucijo da bi ohranil ikone na default poziciji.

Primer: 1680x1050 ikone na desni.
Se povežeš z 800x600 bo naredil resize in vse ikone bojo znotraj 800x600.

Lahko pa greš z VNC, samo ki ni tako dober kot remote desktop.

Sicer pa kaj te brigajo ikone, imaš Start-> Run :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jype ::

Jah, to so ti amaterski operacijski sistemi... Ni za prčakvat, da bi znal kej več kot zgolj neuporaben minimum.

ABX ::

SSH lahko dela tudi na Windows mašinah. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

l0g1t3ch ::

Odgovor na nivoju, to pa res. ;((

veteran ::

Jah, to so ti amaterski operacijski sistemi... Ni za prčakvat, da bi znal kej več kot zgolj neuporaben minimum.


Jah, če ti ne znaš tega naredit, še ne pomeni, da je OS neuporaben. ;)

Seveda imaš lahko različne ikone na vsakem virtualnem desktopu.

Najprej zamenjaš shell, namestiš LiteStep:
http://www.ls-universe.info/download.php

potem si privoščiš virtualna namizja - RabidVWM:
http://xdocs.ls-universe.info/dokuwiki/...

vzameš modul za ikone na desktopu - Clickonic:
http://xdocs.ls-universe.info/dokuwiki/...

Ideja je enostavna, rabidvwm ob preklopu namizja (VWMOnSwitchTo) vklopi grupo ikon (prej narediš folderje z ikonami za vsak desktop) na aktivnem desktopu, ostale pa skriješ (kratek skript narediš, za to potrebuješ še mzscript). Če koga zanima, lahko prilepim kak ključen kos konfiga.

Icematxyz ::

Da tudi o zamenjavi shell-a sem razmišljal. Ampak zaenkrat bom pustil zadeve takšne kot so. Ampak preprosto ne morem vrjeti da ob vseh zastojnskih in plačljivih virtual desktop programih niti eden tega ne obvlada.

To je v bistvu amaterizem da večjega ni. Se strinjam. Kaj sploh to prodajejo če gre za neuporabne zadeve. Ok zastojnskim ne morem očitat te pomajnklivosti, ker pač vzami ali pusti. Ampak da nekdo prodaja virtualno desktop okolje ki ne zna delati z ikonami. To pa je sramotno.

Idejo o virtul desktop okolju na windows XP sem opustil. Hvala pa drugače za vse odgovore. Tukaj sem drugače postavil to vprašanje izključno zaradi tega ker ponavadi več glav več ve. Na podlagi predhodnjega testiranja in googla pa mi je situacija bila že tako jasna. Upal pa sem da sem kakšnega spregledal. Ampak očitno ne.

Vice ::

Lahko pa greš z VNC, samo ki ni tako dober kot remote desktop.
Na podlagi česa pa VNC in tako dober kot RDP?

misek ::

Kaj pa VirtuaWin in modul VWDesktopIcons? Glede na opis modula bi to naj šlo:
This VirtuaWin module enables the user to select which desktop icons are visible and set their position on each VirtuaWin desktop.

Icematxyz ::

Sem namestil še dodaten modul za VirtualWin in zadeva je sledeča:

-kot prvo moraš iti v modul in tam ročno nastaviti katere ikone naj bodo vidne in katere ne na podlagi seznama (menu levo-desno)
-če daš potem ko si to storil na namizju Arrange Icons By (name, type...) je situacija takšna da ti na namizje razvrsti prav vse ikone. In šele če menjaš namizje in prideš nazaj so ikone tako kot morajo biti s tem da so vmes luknje tam kjer je "izbrisalo" tiste ki na namizju ne bi smele biti.

Hvala za vse nasvete. Ampak odločil sem se da zagotovo ne bom uporabljal virtual desktop okolja na windows XP ker je to prej igrača kot nekaj namenjenega resni uporabi.

misek ::

Icematxyz, a imaš na namizju res toliko ikon, da moraš na posameznih imeti samo določene? Sam uporabljam že vsaj 5 let program Altdesk in mi je najboljši, kar sem jih preizkušal. Si sploh ne predstavljam več resnega dela na računalniku brez njega. Tako da tisto o igrači je čisto tvoje mnenje.

Kaj pa Cool Desk?
Own desktop icons for each Virtual Desktop
Own desktop wallpapers for each Virtual Desktop Manager
Each Virtual Desktop could have it's own screen resolution

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

Icematxyz ::

Če ne zna avtomatsko delati z ikonami program je igrača za moje pojme.

Preizkusil sem jih že ogromno in niti ne vem več imena vseh. Mislim da sem Cool Desk tudi preizkusil. Ne morem pa trditi z 100% ampak le nekje 95% gotovostjo. Tako da kot sem napisal v prvem postu. Če kdo iz lastne iskušnje ve da program zna delati z ikonami samodejno in brez kakršnega koli poseganja uporabnika (razen vključitve te funkcije) na način kot sem opisal v prvem postu potem mi ga naj priporoča. Drugače pa ne. Ker več programov ki so obljubljali da znajo delati z ikonami sem že preizkusil in niti eden tega ne zna.

Gre se za to da uporabljam program s katerim ustvarjam veliko število datotek. Katere bi lahko razvrstil nekje v 3 smiselne sklope. Datoteke se vedno nahajajo na namizju in nikoli v mapah ali podmapah. In zaradi preglednosti bi ob uporabnem virtual desktop okolju lahko imel za to nekje do 3 namizja. Na vsakem pa zagnan po 1 program za urejanje teh različnih si po vrsti datotek. Smatram da bi v tem primeru bil bolj produktiven in da bi delo bilo bolj udobno. Morda se tudi motim ampak hotel sem preizkusiti zadevo s prve roke zato sem se tudi spustil v preizkušanje raznoraznih virtual desktop programskih rešitev za windows XP.

DOBEDEN ne zna delati z ikonami od teh ki sem jih preizkusil. In so za moje potrebe tako popolnoma neuporabni. Niti slučajno pa ne pride v poštev ročno nastavljanje ikon za vsako namizje z priloženimi plugini oziroma nekaj kar ne omogoča poravnave ikon v vrste in razvrstitev po datumu, imenu in drugih parametrih.

Ker prej ustvarim in izbrišem 10 novih datotek kot bi enkrat to nastavil. In ko delam mora to vse delovati avtomatsko in niti slučajno od mene zahtevati da ročno nastavljam katere ikone so na namizju vidne in katere ne. In da ne morem poravnati datotek po parametrih in da mi na namizje vrže prav vse ikone ki jih kasneje pod refreshom polovico izbriše in naredi z namizja in ikon švicarski sir ker vsaka druga ali tretja ikona po poravnavi majnka. To so igrače in za to kaj bi rabil virtual desktop okolje ne pride v poštev.

To bi kvečjemu delovalo če bi imel omejeno število ikon ki bi jih nastavil na vsa namizja tako kot hočem in bi tako ostale dalj časa. Jaz pa potrebujem real time posodablanje in avtomatiko za trenutne spremebe.

Pa še če grem dalje. To niti nisem testiral ker je že osnova bila neuporabna. Ampak če bi imel 3 desktope in na vsakem svoj program mi mora v nekem X programu če nastavim desktop kot defolt folder za odpiranje programov pokazati le tiste datoteke katere se nahajajo na tistem desktopu in ne vseh. Tega niti nisem preizkušal ampak sedaj se mi zdi prav neverjetno da bi kateri to znal? Če še z ikonami ne zna doben delati kaj sem jih preizkusil?

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Lahko pa greš z VNC, samo ki ni tako dober kot remote desktop.
Na podlagi česa pa VNC in tako dober kot RDP?


Odzvini časi.

RDP in dobra mreža, sploh ne opaziš da delaš na drugem računalniku. Pa tudi na slabi povezavi je bistveno bolj odziven.

Ima pa VNC še par prednosti, vendar so omejena na določene specifične zadeve.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Sem namestil še dodaten modul za VirtualWin in zadeva je sledeča:

-kot prvo moraš iti v modul in tam ročno nastaviti katere ikone naj bodo vidne in katere ne na podlagi seznama (menu levo-desno)
-če daš potem ko si to storil na namizju Arrange Icons By (name, type...) je situacija takšna da ti na namizje razvrsti prav vse ikone. In šele če menjaš namizje in prideš nazaj so ikone tako kot morajo biti s tem da so vmes luknje tam kjer je "izbrisalo" tiste ki na namizju ne bi smele biti.

Hvala za vse nasvete. Ampak odločil sem se da zagotovo ne bom uporabljal virtual desktop okolja na windows XP ker je to prej igrača kot nekaj namenjenega resni uporabi.


Ne igranje je to da bi rad imel ikone na svojem mestu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PromeuZ ::

Kaj pa če bi za sortiranje ikon uporabil fences?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

darkolord ::

uporabljam program s katerim ustvarjam veliko število datotek. ... Datoteke se vedno nahajajo na namizju in nikoli v mapah ali podmapah
A to je pa "resno", al kako? Cela komplikacija za nekaj, kar bi lahko rešil s tremi običajnimi mapami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

misek ::

En moj nekdanji sodelavec bi za tvoj primer rekel, da očitno ti narobe uporabljaš programe oz. od njih želiš nekaj, kar ni neka standardna rešitev. Če obstaja en kup teh programov za virtualne desktope (kot si tudi sam ugotovil) in nihče nima tvoje zahtevane funkcionalnosti, potem je očitno nihče ne rabi. Pa ne zameri mojemu pisanju. Morda bi lahko ti malce spremenil svoje postopke...

ABX ::

Tudi desktop ni nič drugega kot mapa.

In isto kot vsaka mapa ima svoje načine za prikazovanje in bližnjice do datotek.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Icematxyz ::

uporabljam program s katerim ustvarjam veliko število datotek. ... Datoteke se vedno nahajajo na namizju in nikoli v mapah ali podmapah
A to je pa "resno", al kako? Cela komplikacija za nekaj, kar bi lahko rešil s tremi običajnimi mapami.


Ja in potem naj imam vseskozi odprte 3 mape na enem namizju in še preklapljam med 3 programi za urejanje 3 vrst datotek a ne da? Super predlog. Zelo produktivno.

En moj nekdanji sodelavec bi za tvoj primer rekel, da očitno ti narobe uporabljaš programe oz. od njih želiš nekaj, kar ni neka standardna rešitev. Če obstaja en kup teh programov za virtualne desktope (kot si tudi sam ugotovil) in nihče nima tvoje zahtevane funkcionalnosti, potem je očitno nihče ne rabi. Pa ne zameri mojemu pisanju. Morda bi lahko ti malce spremenil svoje postopke...


Ja zato pa greš na linux in to deluje brez težav a ne da? Ker pač gre za zadevo na katero nihče nikoli ni pomislil ker vrjetno je nikoli nihče ne rabi?

Lepo vas prosim drugim prodajajte te flance. Sam sem vprašal če kdo pozna program za virtual desktop okolje za windows xp ki ZNA DELATI Z IKONAMI.

In če ne ločite med tem kaj je mapa in kaj je desktop in kaj pomeni delo z mapo (mapami) in delo z namizjem (večimi namizji) potem niste preveč kompetentni da bi sploh nekoga poučevali o nekih zadevah? Se vam ne zdi?

misek ::

No, ni se potrebno razburjati. Očitno pač ni takega programa, ki bi zadovoljil tvoje potrebe. Sedaj imaš pač več možnosti: ali se s tem sprijazniš, ali spremeniš postopke dela, da bodo čimbolj učinkoviti, ali pa nadaljuješ z iskanjem novega programa.

Sicer pa iz opisa tvojega dela ni jasno, kaj in kako počneš svoje delo. Zagotovo se ga da optimizirati. Kako boš najbolj vedel sam. Z navideznimi namizji očitno ne bo šlo...

Aja, pa še to: tisto omenjanje Linuxa pa ni na mestu. Ampak kot ponavadi se bo morda tudi ta tema končala s primerjanjem Windowsov in Linux-a. Upam, da ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

ABX ::

No, ni se potrebno razburjati. Očitno pač ni takega programa, ki bi zadovoljil tvoje potrebe. Sedaj imaš pač več možnosti: ali se s tem sprijazniš, ali spremeniš postopke dela, da bodo čimbolj učinkoviti, ali pa nadaljuješ z iskanjem novega programa.

Sicer pa iz opisa tvojega dela ni jasno, kaj in kako počneš svoje delo. Zagotovo se ga da optimizirati. Kako boš najbolj vedel sam. Z navideznimi namizji očitno ne bo šlo...

Aja, pa še to: tisto omenjanje Linuxa pa ni na mestu. Ampak kot ponavadi se bo morda tudi ta tema končala s primerjanjem Windowsov in Linux-a. Upam, da ne.


O noče slišat o alternativi, on hoče stvari po svoje. IN PIKA.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Icematxyz ::

Ne v bistvu tema je bila konkretno in korektno zastavljena. Prišli smo do ugotovitve da takšne rešitve ki bi bila nam znana ni. Tudi napisal sem da sem se s tem sprijaznil in zahvalil vsem ki so dajali konstruktivne komentarje. Edina rešitev bi morda bila sprememba shella. Ampak v to zaenkrta ne bom šel.

Za nadaljne komentarje ki bi naj bili "kvazi poučni" pa sem želel izrecno jasno napisati da niso na mestu in ne sodijo v temo. In pa predvsem da so sami sebi namen.

Icematxyz ::

Pa le je eden in sicer imenovan AltDesk:

http://www.astonshell.com/altdesk/

Testiral sem ga z nekaj opravili in prve ugotovitve:

-deluje hitro
-zna delati z ikonami
-normalno se lahko uporablja "align to grid" in "Arrange icons by" na vsakem od namizij

Če bo kdo preizkusil trial še nastavitve:

-pod preferences-> general-> Individual sets of icons for each Desktop naj bo obkljukano in s tem omogočeno da se na vsakem namizju nahajajo različne ikone

-ko se program izklopi in imaš na drugih namizjih ikone se ne prekopirajo avtomatsko na prvo namizje ampak se nahajajo v skriti mapi na namizju imenovani "AltDesk Desktops" katera vsebuje podmape namizij in njihovo vsebino

-skrito mapo lahko aktiviraš če odpreš katerikoli mapo na računalniku in v menujih greš pod Tools->Folder Options-> Show -> in izbereš Show hiden files and folders

Še nasvet: Ob tem ko se vzame čas in se nastavi po lastni meri vse nastavitve priporočam da se vse skupaj pomajnša v tray za preklop med namizji pa se nastavi kombinacija tipk. Naprimer ctrl+alt+1 za prvo, ctrl+alt+2 za drugo....

-Seveda program podpira še malenkosti kot so transparentost, zlivanje z ozadjem, custom skini ki se jih lahko prenese z njihove spletne strani, "lepljiva" vrstica ob rob monitorja in druge funkcije ki vsekakor pripomorejo k temu da si nastavimo videz ki nam najbolj odgovarja.

Nekatere pomanjkljivosti:

-ni drag and drop funkcionalnosti med namizji za ikone na posameznem namizju
-ne moreš povleči odprtega okna iz enega na drugo namizje imaš pa priročen menu imenovan "Task list" v katerem so navedene vse odprte aplikacije in lahko preklapljaš z njim med namizji in vrstico na kateri lahko isto storiš z klikom miške ( kjer imaš na voljo tudi priročen predogleg če podržiš miško nad ikono v obliki pomajnšane sličice programa) če seveda vrstica ni pomajnšana v tray. Oziroma imaš tudi funkcijo kjer z enim klikom vse odprte "taske" preneseš na trenutno namizje.

-ozadje vsakega od namizij se ne da spremeniti neposredno z desniim klikom na namizje in Properties-> desktop ampak da se pa na vsako namizje dodati drugačno ozadje preko samega programa. Ne podpira različnih resolucij za različna namizja kar v bistvu niti ne igra vloge ko gre za isti monitor.

P.S. Glede razmerja števila namizij in zagnanih explorer shellov v task managerju sem se motil zato sem zadeve glede tega pobrisal. Zadeva deluje le z enim shellom. Torej samo še dodaten + glede tega.

Zgodovina sprememb…

misek ::

-ne moreš povleči odprtega okna iz enega na drugo namizje
Tole pa ne drži za Altdesk, saj funkcijo redno uporabljam. Torej odprto okno lahko preneseš iz enega na drugo virtualno namizje. Včasih je sicer potrebno iti v drugo namizje in prenesti ikono v njega.

Icematxyz ::

Včasih je sicer potrebno iti v drugo namizje in prenesti ikono v njega.


Kar seveda ni "drag and drop". Ampak zadeva deluje po enem dnevu testiranja stabilno in hitro in predvsem je vse skupaj uporabno.

misek ::

Včasih je sicer potrebno iti v drugo namizje in prenesti ikono v njega.


Kar seveda ni "drag and drop". Ampak zadeva deluje po enem dnevu testiranja stabilno in hitro in predvsem je vse skupaj uporabno.
Seveda je "drag and drop". Hotel sem napisati, da včasih ne dela drop iz izvornega namizja na ciljnega in je potrebno iti v ciljno namizje in iz izvornega prenesti ikono v tega trenutnega.

Icematxyz ::

Težava je v tem da govorima o različnih stvareh. In sicer sam sem napisal da ne deluje drag in drop na sledeč način:

Na enem namizju imaš odprto okno ali imaš na namizju neko ikono. To odprto okno se ne da "prijeti" z miško in ga povleči ob levi ali desni rob zaslona kjer bi z ikono ali oknom ki si ga "prijel" se znašel na naslednjem namizju.

O tej zadevi sem jaz govoril. In to mi do sedaj še ni delovalo. Če se pa da usposobiti pa seveda toliko bolše.

Ti pa vrjetno govoriš o tem da drag in drop deluje na ikonah odprtih aplikacij ki se pojavijo v kvadratkih ki služijo za preklaplanje med namizji oziroma ponazarjajo namizja. Tega še sploh nisem testiral in to pa podpira drag in drop in sem sedaj preizkusil. Se pravi prenos posamezne ikone od določene odprte aplikacije iz enega kvadratka ki ponazarja namizje v drugi kvadratek ki ponazarja drugo namizje.

misek ::

Ja, jaz sem govoril o premikanju ikone (ki predstavlja odprto okno) preko managerja. To pa kar si ti mislil pa verjetno res ne gre. To pa zardi tega, ker ta virtualni manager deluje tako, da skrije vsa okna (odprte programe) na zaslonih, prikaže pa jih samo na tistem, kjer se trenutno nahajaš.

Icematxyz ::

Icematxyz, a imaš na namizju res toliko ikon, da moraš na posameznih imeti samo določene? Sam uporabljam že vsaj 5 let program Altdesk in mi je najboljši, kar sem jih preizkušal. Si sploh ne predstavljam več resnega dela na računalniku brez njega. Tako da tisto o igrači je čisto tvoje mnenje.

Kaj pa Cool Desk?
Own desktop icons for each Virtual Desktop
Own desktop wallpapers for each Virtual Desktop Manager
Each Virtual Desktop could have it's own screen resolution


Drugače pa sedaj vidim da že tukaj si omenil AltDesk. Vrjetno sem površno bral ali pa sem celo kliknil na link in me screenshot ni prepričal. Morda sem avtomatsko napačno povezal in razbral iz tvojega posta da naj preizkusim program Cool Desk. Nevem kaj je bilo takrat.

Drugič v tej situaciji vstrajaj da je program ki ga uporabljaš prav to kar iščem. ;)

Ker ravno to sem iskal. Nekoga ki sam uporablja zadevo in ve da deluje tista funkcija ki sem jo napisal v prvem postu. Ker ta zadeva deluje odlično. In zna delati z ikonami. Ne zna narediti 3D obrata kocke kot miljon drugih neuporabnih klonov linux virtual desktop okolja. Je pa zato izredo funkcionalna hitra in zaenkrat kaj testiram stabilna zadeva ki deluje tako kot mora in kot bi človek od virtual desktop aplikaciej pričakoval da bo delovala.

misek ::

Drugič v tej situaciji vstrajaj da je program ki ga uporabljaš prav to kar iščem. ;)
Saj takrat nisem vedel, da Altdesk omogoča različne ikone po različnih namizjih. Sem gledal nastavitve, ampak sem tisto potrebno vrstico s kljukico spregledal. Sam te funkcije ne uporabljam.
Kar se tiče stabilnosti: je kar stabilen. Sicer se nekajkrat na leto obesi in ga je potrebno kilati. Sicer je nato malce nadležno, saj po novem zagonu nimaš oken od drugih namizij in jih je potrebno klikati iz seznama ter nato ročno prestaviti v prava namizja.
Kar pa se tiče hitrosti je tudi nekje na vrhu. Obstajajo hitrejši, ki pa niso tako dobri po ostalih lastnostih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518672 (15407) Mr Johnny
»

"prava" resolucija

Oddelek: Zvok in slika
192135 (1521) Go-ahead
»

ikone na namizju

Oddelek: Pomoč in nasveti
244360 (2881) rikta33
»

več namizij

Oddelek: Pomoč in nasveti
91274 (1077) karafeka
»

Namizne mape imajo okoli imena moder okvirček, kot da bi bile označene

Oddelek: Operacijski sistemi
51868 (1710) MiranRxx

Več podobnih tem