» »

WEB server

WEB server

SLOWWWeb.net ::

Če ste kliknili na ta del foruma, najberž veste o čem govorim. Torej, danes sem se odločil, da bi rad vzpostavil svoj en lastni mini server, na katerem bi gostoval dve svoji domeni. Da pa bi to lahko storil potrebujem en [ali več] program[ov]. Tukaj pa nastopi problem: Katerega izbrati? Zato bi se rad obrnil na vse tiste, ki imajo vsaj malo mozga v glavi in vejo kako se taki zadevi streže, da objavijo oz. razglasijo svojo rešitev.
Tako želim vzpostaviti:
www strežnik za spletne strani;
ftp za prenos datotek;
in mail strežnik za lovlenje pošte, povezani z domeno.

Po možnosti dodajte tudi link do programa oz. naslov spletne strani zastopnika ali izdelovalca programske opreme:\

Prosil bi vas le še to, če je možno, da je program čim bolj prijetnega videza, enostaven, stabilen, varen,...

Imam svoj fiksni en IP, potrebujem še kaj drugega?
Kako nastavim domeni v upravljalcu za DNSe, saj imam samo en svoj registriran dns, sistem pa zahteva 2!?

Iskrena hvala vsem ki ste oz. šele boste pomagali:D.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

lordgreg ::

na oknih?

skoči sem in si preberi članek..

andrej ::

kateri OS?

SLOWWWeb.net ::

Uporabljam W98SE:D.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

andrej ::

uf, ravno tega noces met, ce bos mel web server... win9x ne mores zavarovat dobro tako da bos odprt celomu svetu... bolje bi blo ce das gor kak linux ali w2k.

SLOWWWeb.net ::

Nažalost ne morem, saj imam W98SE licenčne:\. Torej bi bil zelo vesel če bi mi lahko ponudil kakšno rešitev na tem področju:D.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

andrej ::

saj resitve so, ampak ker mas win9x zadeva sploh ni varna. To pomeni, da ti bo masino zelo enostavno napast...

PaJo ::

Tocno tko, sploh nevem kak lahko na kaj takega studiras, W9x absolutno odpadejo za bilokaki server;(, no mogoce za akki printer server v mrezi bi bili ok:D

Drugace pa ce glih nimas licence za w2k, pac vrzi linux gor, saj ta stvar je popolnoma for free, le na studirat jo je treba, recimo na zacetku ko se ne poznas tako, raje daj nekomu drugemu pa ga lej zraven kaj vse ti bo postoirl pol bo pa ze slo pocasi:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP Vs Winows 98 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1436744 (5290) tha_man
»

Internet connection sharing

Oddelek: Omrežja in internet
321744 (1246) Quickbeam
»

Postavlanje WEBserverja

Oddelek: Omrežja in internet
131200 (1043) Tjulenj
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
774995 (4114) Simko
»

w2k server & mreza

Oddelek: Operacijski sistemi
82012 (1877) andrej

Več podobnih tem