» »

php

php

matic ::

Za programiranje v phpju rabim kaj!? Linux ali tudi v winsih? nevem pojma nimam o tem.. zato bi rad kaj zvedu o njem.. To dost podobno asp al je cist popolnoma drugacen smisel vsega?!

darh ::

lihka tud v Windowzih... sicer pa odklikej na www.php.net in zvedu boš vse kar te zanima !!
Excuses are useless! Results are priceless!

matic ::

ok.. vsem se ze pogruntal :D .. samo en odgovor mi pa se ni jasen.. ma to je vse full podobno asp-ju!? Saj za zdej na prvi pogled! Je to samo na prvi pogled ali .. ?

darh ::

to je samo prvi vtis ! PHP po moje rula :)
Excuses are useless! Results are priceless!

lordgreg ::

php rula asp pa je od Microsofta :D

tak je pač to, ne?

Loki ::

LordGREG ce nekaj ne poznas (ASP) se ne pomeni, da je slabo.
Ce pa poj se govoris prot temu (ki ga/je ne poznas), ne da bi vedel zakaj se sploh gre, si pa en navaden idiot. (vsaj zame)
I left my wallet in El Segundo

DavidJ ::

oOo

mislim, da ce je reku da je asp od micro$ofta, da je povedal dovolj

a ce tebi ni dovolj
poglej tele linke
in se tole 7 razlogov zakaj php in ne asp

kor drugo pa bi vprasal.. obstaja se kaksen drugi nacin, da bi postavil server na win2k, razen da uporabim IIS? :o

DavidJ ::

aja, ce ti se to ni dovolj, ti lahko povem, da sem zacel v asp in ni ga cloveka k bi me sedaj od php preusmeril nazaj na asp

ze samo da napises podatke poslane iz ene strani na drugo je v aspju vec kot 50% dela vec

Loki ::

ce vam ni vsec ASP, pac ne programirajte v njem, sam ne ga pa krititzirat, kot da je hudicevo delo.
Prznam, da je dost za pisat, ampak isto je v PHP....

Recimo jest sem se zdej zacel mal ucit ColdFusion; res je, da ni kej dost uporabljan med firmami (slovenskimi) in da je dokaj drag, ampak je cool.:))
ASP vs. CF
ASP vs. CF vs. JSP

A tuki se kdo dela aplikacije v CF???
I left my wallet in El Segundo

Immz ::

Cfm ne mislim komentirat, ker ga ne poznam, samo tistva dva linka za primerjavo sta pa cist mem. Pri cfm uporablja ala nek smart xml querry tag, ki ga je prvi uvedel sun z jsp, pri cemer v primerjavi model uporablja direktne klice na bazo preko jdbc apija za javo. Isto zadevo bi lahko s pomocjo jsp tagov zapisal v 4 vrsticah, torej enako kot pri cfm.

matic ::

ampak kje pa dobim kake free aplikacije potem kot so forumi itd.. kot je npr. snitz.com forum v aspju!? Vecinoma so te zadeve v perlu ali aspju.. kdo ima kak link do free php forumov ipd.?

Loki ::

I left my wallet in El Segundo

iBojan ::

phpBB je eden obstaja pa jih še veliko več 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP vs. ASP.NET vs. $OTHER (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16313144 (10499) Spura
»

PHP ali ASP

Oddelek: Programiranje
253073 (2442) DavidJ
»

te slikice za folderje na forumu

Oddelek: Programiranje
111006 (891) lordgreg
»

ASP - aje vredu

Oddelek: Programiranje
172030 (1857) simon
»

ASP

Oddelek: Programiranje
161832 (1516) andrej

Več podobnih tem