» »

Photoshopov scratch disk in XPjev page file

Photoshopov scratch disk in XPjev page file

gofra ::

Hojla!

Imam vprašanje v zvezi z nastavitvijo obojega:

Kako čimbolj optimalno nastaviti scratch disk(e) za PS in hkrati Windowsow page file?

Naj podrobneje opišem situacijo. Imam dva enako hitra diska, 160GB WDja in 120GB Maxtorja. Photoshop žulim večji del dneva, opravka imam z razmeroma velikimi fajli, odpiranja in zapiranja je precej.

No, RAMa imam razmeroma malo (512) pa bi rad obstoječe karseda dobro optimiziral. Okoli dodeljevanja prostora za sistemski PF in scratch disk za PS mi je sicer nekaj jasno, kljub vsemu pa po nasvetu sprašujem mojstre, ki vedo povedati kaj več! Kako določiti particije, koliko prostora sistemu, kam in koliko SD-ov za PS in kam PF za XPje? . Zelo zelo vesel bi bil konkretnega odgovora!

Aja, prostora na disku mi ni škoda...




Vsem se lepo zahvaljujem!

--- ne jemlji ^ ga resno ---

iration ::

Scratch disk in page file si oboje nastavi na ta drug disk nestistemski disk.
brez zamere prosim, ampak PS žuliš cel dan pa 512 rama? če bi se jaz profesionalno ukvarjal s PSjem in ne bi imel čisto nič denarja, bi prodal 160gb disk in si nabavil dodaten giga rama. you know what i mean. PS je tako očitno hitrejši na 1,5 al pa 2 giga rama.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

gofra ::

Jup, res imaš....RAM je naslednja izmed stvari na neskončnem spisku. Bal sem se, da mi je šel disk, pa sem kupil novega, nato nekako uspel rešiti starega in zdaj sta tu dva. Sicer pa hvala za odgovor...


Le tole mi povej - rečeno mi je bilo, da naj WINsov PF ne bo na istem fizičnem pogonu kot PSjev scratch, saj utegne priti do konfliktov (beri: počasnega delovanja zaradi sočasnega jemanja "resourcev") med delovanjem PSja in OSa. To drži? Mislim, logika pravi da...če nanj hočeta "oba" mora eden počakati ne?


Še enkrat hvala - lp!

bastadu ::

...sploh pa sedaj, ko se je ram spet pocenil:\

iration ::

Bi ti z veseljem odgovoril, ampak ne vem odgovora :-) Malo pogooglaj ... sicer pa imam 1,5 giga rama in sploh nimam windows page fila, imam pa 4 diske (najmanjši je 120gb) tako da mi ne bi bilo problem razporediti scratch disk pa page file, če bi že imel page file.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

gofra ::

Okej, kolega mi je svetoval tole:

Najbolje bo da naredis dve particije po 5Gb na samem zacetku vsakega diska in jih vezes v "RAID-0 stripe set". Potem tisti 10Gb "disk" uporabljas za swapfile in scratch disk. Za sistem in aplikacije za delo potem naredis po eno 10Gb particijo in spet vezes v 20Gb stripe set, preostali del diskovja pa vezes v "RAID-1 mirror set" (zagotovljena varnost podatkov tudi ce eden od diskov crkne) in tisti del seveda uporabljas za pomembne podatke (projekti). Preostali del vecjega diska (40 Gb) uporabljaj za ostala nepomembna jajca...

Torej konfiguracija bo naslednja:
[5]+[5] = 10 Gb stripe set
[10]+[10] = 20 Gb stripe set
[105]+[105] = 105 Gb mirror set
Preostanek placa na 160Gb disku = 40 Gb navadna particija za nepomemne reci...


Ve kdo kako to storiti morda? Vsakemu nasvetu bom jako hvaležen!!

Avenger ::

Kako pa v fdisku nastavit kater disk je C D E etc.? Če bi recimo rad imel tisti dve particiji po 5 giga za swap fajle imenovane recimo K in L, ker se ne boš ravno vsak dan sprehajal tam, za disk C bi rad imel preostali del diska, drug disk bi pa rad imel pod D.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja RAMa?

Oddelek: Kaj kupiti
406691 (6338) loader335
»

Optimalna uporaba trdih diskov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71540 (1437) blackbfm
»

RAMdisk

Oddelek: Strojna oprema
111704 (1572) opeter
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515826 (4939) bajsibajsi
»

Najhitrejši HDD, kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
81309 (1165) CCfly

Več podobnih tem