» »

Pekel, pardon, Sarge je zmrznil!

Pekel, pardon, Sarge je zmrznil!

Slashdot - Preskusna veja Linuxove distribucije Debian, imanovana Sarge, je zamrznjena, kar pomeni, da so možne le še ročne posodobitve izdaje. Torej bo distribucija deležna le še redkih novih zmogljivosti in v kratkem lahko pričakujemo prvo uradno izdajo Debianove stabilne veje po treh letih. Razlog za počasnost izdajanja se skriva v podpori številnim arhitekturam (11) in velikemu številu programskih paketov - 9000 (oh, kako nekoristen podatek, če ne povemo, koliko paketov ima npr. Windows; a kdo ve?).

55 komentarjev

«
1
2

Apple ::

Windowsi imajo 8990 paketov :D
LP, Apple

Matri[X] ::

Tudi ta cas bo se prisel 8-)

BigWhale ::

A to si Hotfixe prestel al kaj? ;>

AndrejS ::

Kaj to pomeni, še en linux manj ?

mathjazz ::

AndrejS: daj še enkrat preberi.

MMG, na Debianu temelji precej več kot 100 distribucij.
www.getfirefox.com

MrStein ::

27 May 2005
0 RC bugs

Ja, jaz pa bom probal v istem času postati pradedek (trenutno še oče nisem).
Bomo videli, kateremu bo prej uspelo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mathjazz ::

Saj si opazil tisti RC tam vmesa, ane?
www.getfirefox.com

B-D_ ::

In zdej glavno vprašanje... al to pomeni da bo po novem podpiral 20% vseh naprav (ali celo 25%)? :\

Myth ::

A bi prosim nehali omenjat v skoraj vsaki novici MS?? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

hanibal ::

O, hvala Bogi in developerjem :D
Prerokujem:
Julija bi Woody že lahko šel v obsolete.
Naslednji uradni release bo res podpiral samo 4 platforme.
Je pa odlično vprašanje o številu Win paketov. In koliko je od tega "programov". Torej, če ne štejemo knjižnic - jih je kakih 100, za vsak primer bom rekel 200. V Sarge je koliko kjižnic? Pojma nimam. 1000? Največ 2000?
Kdo pa omenja M$ v vsaki novici :\
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

MrStein ::

mathjazz, to meni ?
Kaj ma veze kaj je vmes. Oni mislijo zdaj magično 80 bugov v 4 tednih odpravit. Ali pa ti vidiš to drugače ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mathjazz ::

80 bugov odpravit v štirih tednih je lahko mačji kašelj lahko na neznosno zahtevno opravilo. Povedati ti hoče, da bug != bug in da oni hočjo na 0 spravt RC buge (Release Critical).

Mr|ce: kje pa je omenjen Microsoft? In če hočeš rečt, da smo krivični do njega, povej kje sem se mu v novici posmihal. Hvala.
www.getfirefox.com

Myth ::

Citiram:
in velikemu številu programskih paketov - 9000 (oh, kako nekoristen podatek, če ne povemo, koliko paketov ima npr. Windows; a kdo ve?).

To je provokacija. Kdor drugače trdi, se naj gre še enkrat slovenščino učlit.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Phoebus ::

Zame pa ni provokacija ampak samo podano dejstvo, da številka ne pove nič ker je ne moreš primerjat z MSjem.

Myth ::

Če bi predrugačil in torej malce drugače napisal, ne bi bila provokacija. Eh... nevermind, tak bo že spet v naslednji novici MS omenjan, tako ali drugace. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

OwcA ::

Čemu bi sploh želel primerjati, nekateri ste res obremenjeni s tem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Myth ::

in v kratkem lahko pričakujemo prvo uradno izdajo Debianove stabilne veje po treh letih. < - Sicer pa čestitam temule.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

mathjazz ::

Mr|ce: potem pa ti tako predelaj, da ne bo provokacija. Ampak verjemi, da ni, vsaj večini tukaj se ne sliši kot provokacija.

Provokacija je lahko kvečjum na Debian, češ zakaj so šele zdaj izali distribucijo in naj se nikar ne hvalijo, da imajo 9000 paketov, če ne vemo, koliko jih imajo drugi.

Joj, smo eni picajzlasti.
www.getfirefox.com

hanibal ::

A ve kdo kolk paketov majo druge distribucije?
Pa ne omenjajmo tistega drugega OS - nekateri verniki so mal zafrustrirani >:D >:D >:D



-bash-2.05b$ Mr|ce
-bash: ce: command not found
-bash: Mr: command not found
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hanibal ()

Myth ::

Ta podatek je nekoristen, če ne vemo koliko paketov ima npr. Windows; a kdo ve? recimo takole, ker že tisti medmet oh dosti pripomore k stavku, da se drugače sliši. Pa dosti o slovnici. In seveda da se drugim ne sliši kot provokacija, ker se temu samo nasmehnejo, ker pač imajo linux. Večina flame-ov jih začnejo ravno slednji. Pa nočem netit prepira. Over and out from me!!

Raje se veselite tisti ki imate Debian. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

MrStein ::

"...in da oni hočjo na 0 spravt RC buge (Release Critical)."
Ja, ki jih je trenutno 86. Kaj ni jasno ?

Mimogrede, februarja jih je tudi bilo okol 80. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tilen ::

Mr|ce je smesen in njeogve izjave tudi. Precej dobro preverjeno v praksi, tako da se ne cudit njegovim "jaz mam vedno prav" postom.

Drugace pa sem jaz tisto razumel tako, kot bi hotel pisec med vrsticami sporociti, da je to zelo majhna stevilka napram MS-jevi.

LP
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mathjazz ::

Tilen: misljeno je bilo tako, da ne vemo. Morda je res kul, da se s tem hvalijo, morda pa je to mala številka, ker itak sama posebi ne pove kaj dosti (št. paketov != št. uporabniških programov).

MrStein: no, če je RC bugov tolk, pol majo precej dela, ja :) Čeprav to, da je bug RC, še ne pomeni, da ga je težko odpraviti, ampak da je neprijeten.
www.getfirefox.com

Myth ::

Btw, če koga zanimajo resnično podatki iz Microsoftove strani lahko tukaj vse prešteje.

Tilen, če pa tebe kaj moti pri meni imaš ZS.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

B-D_ ::

Resnica ni važna... važno je da misliš da si l33t ker uporabljaš sh33t. :\

Glede distribucij linuxa je pa itaq tako, da ena izgine in v času, ko nazdraviš, že 3 nove nastanejo.

CaqKa ::

>>> >>> AndrejS
>>> >>> Kaj to pomeni, še en linux manj ?

>>> mathjazz
>>> AndrejS: daj še enkrat preberi.

sej če bi bil malo manj aroganten in se postavil pred dejstvo, da večina stjevcev NE VE, kaj za hudiča je sarge, wudi pa še neke podobne blesarije, potem bi uvidel da je treba to novico veliko bolj razumljivo napisat.

>>> Mr|ce: kje pa je omenjen Microsoft? In če hočeš rečt, da smo krivični do njega, povej kje sem se mu v novici posmihal. Hvala.

daj nea si oči zatiskaj.

>>> Drugace pa sem jaz tisto razumel tako, kot bi hotel pisec med vrsticami sporociti, da je to zelo majhna stevilka napram MS-jevi.

aja in kolko pa je številka pri mikrosoftu? (tak cca +-100)

mathjazz ::

CaqKa se je spet vrnil ...

P.S: Google
www.getfirefox.com

Poldi112 ::

>Preskusna veja Linuxove distribucije Debian, imanovana Sarge...

Kaj je tu nejasno. Ocitno clovek ni bral. In potem se najde nov, ki ne bere ampak zagovarja tistega, ki ne bere.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

roscha ::

9000 paketov. Malenkost. V Sid-u jih je trenutno 16.800+. WOW! Rastejo kot gobe po dežju :D

[mučijo me manjvrednosni kompleksi]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

CaqKa ::

ma whatewa.. čeprav ne izpustim možnosti da je kdo medtem novico popravil..

hruske ::

debian woody in debian sarge.

Drgač se pa veselimo ja. :D
Rad imam tole državico. <3

OwcA ::

@CaqKa: Ni:
[Objavo te novice je potrdil mathjazz dne 04.05.2005 ob 14:07:37.]
[To novico je ustvaril mathjazz dne 04.05.2005 ob 14:07:21.]
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Nerdor ::

Okey, SiD postane sedaj testing, kako se bo pa sedaj imenoval unstable!? :\
... for lifetime!

Gandalfar ::

Nerdor: sid NIKOLI ne bo postal testing

novi testing se bo pa imenoval 'etch'

Phoebus ::

Etch...to pa je grozno ime... 1 je blo grozno (admantix)...2 mi je blo najlepše- potato...3 woody kul, se navadiš, tudi sarge...samo ETCH, kje so to pobrali :\

Gandalfar ::

Phoebus ::

hahaha...

64202 ::

Kako bo pa kaj z naslednjimi releasi? So se ze odlocl za fixen cas?
I am NaN, I am a free man!

Pithlit ::

64202: sej se nikamor ne mudi. Čez par let ziher (pa to ni mišljeno slabo). Woody-ju pa itak nič ne manjka...
Life is as complicated as we make it...

64202 ::

Vsakic ko kdo rece, da woodyu nic ne manjka (in po moznosti rece "sej mas testing/unstable ce te kej moti"), dobim morilski preblisk.

18 mesecen cikel, podobno kot RHEL, bi bil prfekt IMHO.
I am NaN, I am a free man!

Pithlit ::

In.... kaj natačno Woody-ju fali? A ima kakšne grozne varnostne luknje? Ali pa mu mogoče manjka najnovejši Apache?

Če je namrč odgovor: ta drugo... pol si zgrešil poanto.

Pa brez zamere (sam furam Gentoo).

Drugač pa samo v vednost... Ne glede na uporabljeno distribucijo si lahko kadarkoli, katerikoli paket sam prevedeš. Tako da če ti res manjka tazadnji Apache, ti nihče ne brani... :P Linux == Linux, ne glede na to s katere strani ga gledaš.
Life is as complicated as we make it...

Gandalfar ::

Pithlit: mal je zajeban, ce mas antispam filter se iz kamene dobe, OS-a pa sploh ne mores namestit na 'moderne' aka last-year masince zaradi starega kernela

hruske ::

Men se pa to ne zdi tako slabo, da ima tako dolge izdaje. Vsaj ni treba vsake pol leta nameščat na novo.
Rad imam tole državico. <3

Poldi112 ::

Zakaj bi sploh kadarkoli namescal na novo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CaqKa ::

zato ker imaš vsaki dan nove popravke

Poldi112 ::

Pa saj si posodabljas sistem. Ko pride nova uradna verzija ven si ti v bistvu ze na njej. Nimas nobenega razloga da bi povozil staro in namestil novo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Phoebus ::

Gandalf: Woodyja se lahko komot namesti na najnovejše mašine. Zakaj?

1) bf24 kernel
2) bf24 + dodatni moduli na disket

Seveda je več dela kot na sarge, ampak dela prav odlično. In že zelo dolgo se govori, da je sarge primeren za "prave" serverje....zelo primerno je gledat, kako vsake tolko kak tak server pade zaradi kakega res bad buga. Ne bom omenjal podjetij, ampak ko se je prešlo iz woodyja "ker je prestar" (namesto da bi se kompajlalo tisti php + mysql ročno in pustilo ostalo pri miru) in so potem serverji veselo padali.

Tako da ja, woody je kul. Seveda je kul da je sarge zdaj zmrznjen -to pomeni da se ti ne more več zgodit da ti zaradi faulty novega builda paketa škripte kak service- ampak za vsako ceno prehitevat dogodke kot so to delali nekateri, pa res ni pametno.

In kaj je lepota debian stable? Mašina je bila postavljena na Potatota, potem na Woodyja nadgrajena, vedno na stable paketih (razen kakega phpja ki je bil ročno kompajlan) in dela BP in nikoli ni blo problemov da bi se zaradi česa sesulo kaj...pustimo hud sshd buzg ki je bil odkrit, popravljen in na voljo za posodobitev na debian security updatu v 4h urah (!!!).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

Phoebus ::

Pa da ne bo kdo narobe razumel- stable je namenjen res izključno kritičnim mašinam. Za doma toplo priporočam unstable + experimental, ker se boste le tako naužili zadnjih verzij programov; če se kdaj sesuje mozilla ker je šač bleeding edge in unstable pa ni take krize kot če se ugasne npr. postfix na mail serverju.

Tu pa je malo za pokritizirat debiana, ker celo na experimental malo zamuja (par tednov) z bleeding edge večjimi zadevami (npr. releasi desktopov ipd.).

64202 ::

Ja sem si kar mislil, torej debian je uporaben samo za serverje, pa se to za tiste, kjer ni stevilo prestarih zadev preveliko. Mislim fak, sej ne laufam slackware, da bi moral vse "na roke" kompajlat. Saj je celoten smisel, da za kriticne stvari uporabljas preizkusen softver, ki je bil stestiran in integriran. Ali se motim?

btw.: testing/unstable/experimental odpadejo za normalno uporabo, ker nimajo garantiranih sec. popravkov, se konstantno spreminjajo in se obcasno kaj zalomi (tudi testing upgrade se mi je ze ene parkrat zalomil). Kolikor se spomnim, je ob izdaji woodya ali pa malo kasneje bilo receno, da bo testing veja konstantno pripravljena na freeze in release po kratkem postopku. Sarge je v takem cudnem stanju ze eno leto. Pa vecji del debian based distrotov ne bazira na testing, kot je bilo misljeno, ampak na unstable. Le zakaj?

Mislite, da je uspeh Ubuntu-ja nakljucje? Po moje si samo zatiskate oci. Debian release policy je treba preluftat. Meni je samo zal, da se arhitekturno dober (najboljsi?) distro tako zapravlja.
I am NaN, I am a free man!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Debian "Stretch" 9.0

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
258364 (6009) mojster_joni
»

Izšel je Debian 5.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
235466 (3446) R-G
»

Saj ni res, pa je

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
393867 (2129) Pithlit
»

Nova Debianova izdaja

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
102813 (2554) gfighter
»

Pekel, pardon, Sarge je zmrznil! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
556338 (4908) MrStein

Več podobnih tem