» »

MSŠD - ASP.NET delavnica "reloaded"

MSŠD - ASP.NET delavnica "reloaded"

Kodirnica - Zaradi velikega interesa za prvo delavnico, smo se odločili, da jo ponovimo in tako ponovno priredimo:
Začetniško delavnico o tehnologiji ASP.NET 1.1. Potekala bo v računalniški učilnici LRI2 na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani v sredo, 11.5. 2005, od 17:00 do 21:00.

V slabih štirih urah si bomo ogledali:
- ustvarjanje začetnega projekta ASP.NET
- uporabo vgrajenih kontrolnikov
- branje in pisanje v podatkovno bazo MSSQL
- uporabo DataGrida
- izdelavo lastnih uporabniških kontrol
- avtentikacijo obrazcev
- …

Za lažje razumevanje snovi je zaželeno predznanje osnov:
- HTML-ja
- objekto orientiranih programskih jezikov
- sintakse SQL

Udeležba je za vse brezplačna, število mest pa žal omejeno, zato pohitite s prijavami na kodirnici.

17 komentarjev

darkolord ::

Bi blo tudi kul, ce bi ze kdo zacel z delavnicami za ASP.NET 2.0, ker ko bo finalna razlicica zunaj, noben ne bo hotel vec povohati 1.1 :D

zagy ::

ne vem glih... final bo zunaj septembra (torej najbrž oktobra ali novembra), tako da je še par mesecev do tega, pa tudi ni za pričakovati,
da bodo vsi takoj še isti dan preklopili na novo tehnologijo.

sicer pa, se 1.1 in 2.0 tako ZELO spet ne razlikujeta, da bo potem vse drugače...

ledeni2018 ::

se strinjam z zagy-jem.....
asp.net 2.0 se je v testni fazi....boljs da se pol predava, ko bo zadeva preverjena in ne bo prislo do kaksnih sprememb....
Lp, Bojan

darkolord ::

Razen bugfixov ne bo vec ne vem kolko sprememb...

drugace pa, to sem rekel zaradi tega, ker so po mojem mnenju (pa tudi MS tako pravi) stvari ze tako boljse, da se splaca stvar ze zdej zacet gledat, potem pa ko pride final, lahko lepo stvari prestavis na novo verzijo oziroma lahko z novo verzijo ze zacnes delat nove projekte (se splaca, ja)

sicer pa, se 1.1 in 2.0 tako ZELO spet ne razlikujeta, da bo potem vse drugače...
Jaz mislim drugace... Kaksno knjigo odpri pa bos videl..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

zagy ::

zadevo dovolj dobro poznam, da ne rabim knjig ;)
seveda so izboljšave, veliko stvari bo sedaj še lažje in lepše mogoče narediti kot prej... (in čez 3,4 leta bo ASP.NET 3.0 in tako naprej....)
ampak v ozadju je še vedno .NET in tako drastičnih sprememb ne bo, da bi se moral učiti povsem novo tehnologijo.

Ni to tako kot primerjava med ASP in ASP.NET...

darkolord ::

Čisto res... samo a ni mičkeno izguba časa, če nekoga učiš delat menije, prijavo, registracijo,... v stari verziji, če imaš že v novi to samo "clik-click" narejeno? :D

Pa IMHO je treba čimprej ljudi začet navduševat 8-)

Poldi112 ::

IMO je vse kar ni platform independent bolj zalost.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

Ja valda

ahac ::

Za lažje razumevanje snovi je zaželeno predznanje osnov:
- HTML-ja


Tisti HTML, ki ga naredi recimo VS.NET je primeren samo za na skret papir printat.
Mislm, da je boljš, da tisti, ki delajo z ASP.NET pustijo HTML na miru in se obnašajo, kot da je internet izumil Microsoft. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Microsoft ::

Kaj pa je kaj novega v 2.0? Slisal sem za neke generike pa boxing/unboxing. Kaj je poleg tega se novo?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darkolord ::

ahac: no vidiš, zate bi bil ASP.NET 2.0 (oz VS2005) :D

darkolord ::

Microsoft: Master Pages, Web Parts, User Profiles, Themes, novi data-bound gradniki, wizardi, ful boljsi caching, pa recimo classi za membership, za roles, gradniki za prijavo, gradniki za navigacijo, ....

to sem kar iz glave naštel, tko da ni najbolj po vrsti... :D

Microsoft ::

In kaj so te stvari (Master Pages, Web Parts, User Profiles,...) sploh? Kako to zgleda pol, ko programiras?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darkolord ::

Master Pages je da nardis dizajn ene strani in postavis nanjo dolocene elemente in potem bojo ti elementi enaki na vseh straneh oziroma potem delas samo podstrani, ki bojo notri v tej strani...

Web Parts je tisto da si lahko uporabnik sam doloca videz strani oziroma postavitev elementov... lahko si recimo odstrani novice, premakne anketo na drugo stran, itd - po domace, vse je sestavljeno iz okenckov, ki jih lahko uporabnik zapre pomanjsa, ...... my.msn.com se mi zdi da ima tako ce se prijavis... zdi se mi da to dela samo v IE (zaenkrat)

User Profiles pa je to, da lahko si lahko vsak uporabnik nastavi svoje nastavitve na strani, brez da bi ti to blo treba posebej programirat...

Pri teh zgornjih stvareh rabis zelo malo kodo - meni je to ena od boljsih strani 2.0, da ni treba vec tolko stvari delat sam oziroma na roko...

Microsoft ::

Tisto o pozicioniranju zna biti zelo kul. Pa tudi tisto, da si sam nastavis svoj profil.

Drgace pa, a ti to ze preizkusas kaj? S ta novo Beta2 razlicico od VS2005 ali mas ze kaj bolj novejsega?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darkolord ::

Zaenkrat nucam Beta 2... sej ne vem ce je ze kak novejsi CTP... Mi je pa kul :D

Microsoft ::

Heh. No, mene caka doma. Bom verjetno tudi malo preizkusil ta novo stvar. Pred tem sem pa poskusal ze mal z xaml delat, pa je tud vredu. Ceprav so vlko spremnil od prej. Pa .NET 2.0 mi zaenkrat ne dela tezav.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1. ŠJC dogodek v letu 2005 / 06

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
52806 (2674) Kami
»

MSŠD piknik

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
142651 (2261) zagy
»

Microsoftovi Študentski Dnevi - delavnica ASP.NET

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
132625 (2193) zagy
»

Microsoftovi Študentski Dnevi - tokrat v Mariboru

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
53198 (2973) zagy
»

Microsoftovi Študentski Dnevi

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
213067 (2364) Jebiveter

Več podobnih tem