» »

Kvantna fizika

Kvantna fizika

DimmniBurek ::

Živ!
Zanima me nekaj osnov kvantne fizike in pač nasplošno kvantnologija:D al kako se reče:D .
Kaj ina kako deluje, kje jo lahko srečamo, za kaj se uporablja...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Thomas ::

bzagozen ::

Tretji učbenik od Strnada. Fiziki bojo že vedli. :-)
www.alkoma.si

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

nicnevem ::

Tule si že bil? Bolj spodaj je nekaj člankov, sicer bolj osnove, ampak za začetek je IMO kar v redu...
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

nicnevem ::

> za kaj se uporablja...

Trenutno se kaže potencial v kvantni kriptografiji - edinem načinu za vzpostavljanje komunikacijskega kanala, pri katerem je v principu nemogoče prisluškovanje (oz. ga njegova prisotnost takoj izda).
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

Thomas ::

Tudi recimo laser je kvantni pojav. Klasična fizika ga ne bi omogočala.

Samo če dobro premislimo, tale kvantna fizika povsod sili ven. V celi kemiji zagotovo.

Myth ::

Verjetno bo to mal off-topic, ampak verjetno se spominjate serije Kvantni Skok. Takrat me je zanimal le film, kasneje fizika, zdaj pa bi vam rekel hvala za linke, si bom malce pogledal ko bom imel (si vzel) čas za to. Tako da se bom enkrat kasneje lahko pogovarjal o njej z vami. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Thomas ::

Tisto tm je blo mogoče simpatično.

Ampa ZELO nerealno. Bolj kot recimo v vprege vpreženi labodi, ki nosijo človeka med oblaki. Bolj nerealno in brez veze z resnično QM.

SavoKovac ::

Za razumevanje kvantne fizike potrebuješ kar zahtevno matematiko.
Integralske enačbe, diferencialne enačbe, piko na i pa doda kompleksna analiza z vsemi bonbončki.

Morda ne potrebuješ tega za opisno razlago oz. za uporabo nekaterih enačb, za poglobljeno dojemanje pa vsekakor.

ThePlayer ::

Zdajle sem naletel na tole stran.

Glede na to, da je ura že pozna sem zadevo samo na hitro preletel. V bistvu gre za to, da sta dva modela napisala knjigo, SECRETS OF THE AETHER, ki naj bi temeljito reformirala fiziko. V podrobnosti se mi zdajle ne da spuščat, lahko samo rečem, da biografija enega od avtorjev ravno ne dviguje verodostojnosti :).

Povejte kaj mislite.

Thomas ::

Ni vredno porajtat.

Paramedic ::

Js vsakič, ko zagledam Archerja v star trek enterprise, v ozadju nekje pomislim še na Quantum Leap, kjer je bil kot Sam Beckett. 8-)
Takrat sem js tud se na kratko pozanimal o čem se gre kvantna fizika, ampak samo tako, kaj pomeni pojem. :)
End transmission.

Eschelon ::

Roger Penrose - A Road To Reality je knjiga, ki jo nameravam prebrat med počitnicam... če še koga zanima. 1136 strani, trda vezava, 27$. Vsebuje potrebno matematiko, osnovno teorijo in dve bistveni teoriji poenotenja - strune, zanke (zraven je še teorija Twisterjev...vsak kovač svojo kobilo hvali:D). Zadeva je menda zelo dobro napisana - vsaj sodeč po ocenah.0:)
Vedeti, razumeti, znati.

ThePlayer ::

Ni vredno porajtat.


Ja, sem si mislil.

Thomas ::

Penrose se odlično zastopi na matematiko.

Na fiziko že nekoliko slabše.

Ko filozofira, je pa katastrofa.

To je samo moj IMHO(, ki ga pa delim z mnogimi). :)

Thomas ::

Eschelon ::

Jep, se strinjam, da je Penrose pretiraval z Emperor's New Mind (nisem bral, samo osrednja ideja, da so možgani organ, na katerem odločajo(!) procesi na kvantnem nivoju - da so skratka kvantni stroj, je najverjetneje neresnična - čeprav ima romantični pridih (nekako tako kot tista zgodbica, da ljudje izkoriščajo le par procentov možganske kapacitete).
Omenjena nova knjiga se tega ne loteva. Gre za (po ocenah sodeč) za odličen učbenik kvantne fizike, kozmologije, matematike ki ju rabimo za razumevanje obeh (1/3 cele knjige) in na koncu še malo začinjeno s teorijami "vsega". 0:)
(sicer pa o tem kaj več enkrat ko bom stvar tud sam prebral)
Vedeti, razumeti, znati.

Myth ::

(nekako tako kot tista zgodbica, da ljudje izkoriščajo le par procentov možganske kapacitete)


Koliko pa? Samo tak informativno povej na kratko.
Pa sorry za off-topic.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

OwcA ::

Bolj ali manj vse. Koliko učinkovito je sicer druga zgodba, ampak nevroni širom možganov migajo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

nicnevem ::

V nasprotnem primeru bi nam evolucija "hitro" priredila drugačno možgansko votlino - velikosti oreha (=tistega po urbani legendi uporabljanega dela) .


Pa še z moje strani eno vprašanje: Zanima me kak argument k temu, da možgani niso kvantni comp.
Na misel mi pride le primerjava naših sposobnosti s praktično čudežnimi, ki bi jih meli v primeru, da bi dejansko računali s qbiti....kaj bolj konkretnega pa ?:\
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nicnevem ()

Thomas ::

> Bolj ali manj vse. Koliko učinkovito je sicer druga zgodba, ampak nevroni širom možganov migajo.

Ja. In zapomnte si že to enkrat vsi! Tole urbano legendo "o le 10%" preganjamo že 3 leta (tuki), pa še živi (tuki).

> V nasprotnem primeru bi nam evolucija "hitro" priredila drugačno možgansko votlino - velikosti oreha (=tistega po urbani legendi uporabljanega dela) .

Ja. Dobr si tole povedal!

> Zanima me kak argument k temu, da možgani niso kvantni comp.

Eden bi bil ta, da niso prav mrzli. Kar enih 310 stopinj Kelvina in dekoherenca je grozna. Ni fizibl!

Ene toliko so kvantni, kot je motor z notranjim izgorevanjem kvanten. V bistvu je ... ampak s tem si malo pomagaš. Dogajanje je nadstropje ali dva višje. Tako kot je PC tudi kvantna mašina, navsezadnje. Računa se pa vseeno "above quantum level".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse je energija

Oddelek: Loža
415804 (4258) Truga
»

Odkrit tretji tip hadronov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2313469 (11690) antonija
»

CERN napravil in ujel antivodik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5015876 (13092) AtaStrudl
!

Z&T povezave

Oddelek: Znanost in tehnologija
839931 (33638) snow
»

Gaia - teorija ali dejstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
665566 (4470) Ramesses II

Več podobnih tem