» »

klicni dostop: najcenejši ponudnik

klicni dostop: najcenejši ponudnik

mainman ::

Pozdravljeni!

Nimam možnosti ADSL-a in kabla in vse kaže na to, da je še dolgo ne bom imel. Kljub temu rabim dokaj stabilno povezavo v svet zato sem se odločil, da bom modemski dostop zamenjal z ISDN.

Ker trenutno surfam preko volje in butn in so računi dokaj veliki me zanima ali obstaja kaki cenejši ponudnik klicnega dostopa. Arnes odpade ker nisem več študent.

Mesečno sem na netu nekje okoli 40 ur. Od tega 40% podnevi in 60% ponoči(cenejša tarifa).

Nekaj sem gledal amisovo ponudbo in v oči mi je padel paket RATIONAL, ki ima 500 sit naročnine. Cena pa je 3 sit or 2.2 sit v cenejši tarifi na minuto. Kolko sem videl je to fiksna cene in vsebuje impulze.

Zanima me predvsem ali obstaja še cenejši ponudnik klicnega dostopa?

PaJo ::

Mislim da cenejse ponudbe za dialup ne bos nasel, tale amisova je kar cool, ce nisi vec solar. Pa se celo staticni ip ti dajo.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

jokeman ::

Saj vem, da živimo v času broadbanda, ampak kolegov oče si še vedno silno želi imeti dial-up, ker po njegovih besedah internet uporablja le 2-3 krat na leto. Do sedaj je uporabljal butn.net, vendar ta storitev ne deluje več. A mogoče v Sloveniji še obstaja kakšen free dial-up ponudnik, ali bo treba pogledati plačljive variante pri naših operaterjih? Ima mogoče kdo kak predlog, kje do dial-upa priti najceneje?

lebang1 ::

heh, ne vem, pomojem bi bila še najbolj zanimiva varjanta preko bluetootha se povezat na telefon in preko tega na internet.

jokeman ::

Žal ne pride v poštev, ker je:
- pokrivanje s signalom porazno
- ata pojma nima kaj je bluetooth :)

Senitel ::

Kolk je to porazno? Ce lovi EDGE, je ze boljse kot dial-up. Se posebej ker ne placujes impulzov. Bluetooth mu pa itak ti nastavis "enkrat za vselej".

jokeman ::

Porazno pomeni, da se še pogovarjaš težko (0-1 črtica na telefonu). EDGE se sicer poveže, vendar ne dela nič.

Vanadium ::

Kaj pa kaka zunanja antena?

krneki007 ::

http://www.siol.net/internet/klicni_int...

...pa izbereš urni paket in plačaješ samo impulze

jokeman ::

Uf, pa smo prišli do zunanjih anten :D

Krneki007: tole bo kar prava rešitev. Za tako redko uporabo se res ne splača komplicirat z ničemer drugim. Pa telefonski kabel je že vklopljen v modem, samo še na cifro in UN/PASS čaka računalnik :)

srus ::

jokeman je izjavil:

Porazno pomeni, da se še pogovarjaš težko (0-1 črtica na telefonu). EDGE se sicer poveže, vendar ne dela nič.


Tega pa pri Mobitelu že dolgo nisem videl? Kje pa je lokacija? Potočka zijalka, Postonjska jama?

Če gre na internet trikrat letno se takrat lahko prestavi do okna ali balkona, pa bo dobil kako črtico več.

jokeman ::

Verjemi, da takšna področja še obstajajo. Najbolj simpl in najceneje bo človek prišel skozi z navadnim dial-upom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T.Neomej.Klicni vs. T.Isdn vs. M.Inst.Paket

Oddelek: Omrežja in internet
192687 (2344) jerriho
»

Mobitel UMTS ali Simobil Vodafone

Oddelek: Mobilne tehnologije
243577 (2886) flipflop
»

Dražji klicni dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
577683 (6473) kriko1
»

Občutna podražitev klicnega dostopa do interneta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
526288 (6288) darkolord
»

Modemski net?

Oddelek: Omrežja in internet
91168 (1023) para!

Več podobnih tem