» »

Mambo portal in flash animacija

Mambo portal in flash animacija

Penny ::

Pozdravljeni.

Imam problem.
Postavil sem si mambo portal in sedaj bi rad namesto slike (header image) vstavil flash animacijo. Malo sem gledal v template_css datoteko in in videl del kode ki zajema ta image.

#header {
float: left;
padding: 0px;
margin-right: 2px;
width: 635px;
height: 150px;
background: url(../images/header_short.jpg) no-repeat;

Kako bi zdaj ta "header_short.jpg" zamenjal z svojo flash animacijo (.swf).
Če bi kdo znal pomagat bi lepo prosil.
Hvala.
Tenks!! LP

njok ::

Ne bo slo... potreben bo poseg v HTML kodo. Poisci element, ki ima id="header" in vanj vstavi flash.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njok ()

Tody ::

jah, zamenjat boš mogu imett tam kjer mas header_shor.jpg napisi mojflas.swf

Ziga Dolhar ::

Tody strikes again.
https://dolhar.si/

njok ::

Emm... Tody, daj se enkrat premisli. :D

grim_ ::

popravek njok-a:
Poisci element, ki ima id="header" in vanj vstavi flash.

njok ::

Hvala grim_, tudi jaz imam glavo nekje drugje danes. :|

Tody ::

kaj zdej boste rekl da zadeva ne bi delala ? Itak da bi delala samo če bo tak rezultat kot on želi pa nevem. Mislim da je brskalniku ki prebere CSS datoteko lih vseen a je jpg ali png ali swf. Kako bo zgledal in kako bo pasal skupaj pa nevem... res je pa da more postavit tudi v pravilen direktorij.

Penny ::

Tody to kar si rekel resnično ne dela, to sem že sam najprej probal zamenjat .jpg z .sfw ga seveda posnel v pravi direktorij samo ne dela.
Njok lahka prosim bol podrobno opišeš kje najdem ta element, oz. kaj točno naj tam vstavim?
Tenks!! LP

Tody ::

no pa tud prov čeprav ni logično :) Ti imaš tale css zapisan (vsaj moral bi ni pa nujno) v neki datoteki z končnico .css zdej moreš pa poiskat stran kjer določen tale header da se pokaže. Glede na ime bi sklepal da je to index.html samo pri teh portalih maš vse v raznih modulih in stuff tko da bo mogoče v kakem system direktoriju al pa kej.

Pa da se razumemo, ti moreš zamenjat ime fileta v tej datoteki in v css datoteki.

Penny ::

ko bi vsaj blo tko lahko, bi bil jaz srečen.
zdaj header_short.jpg ne najdem nikjer razen v tej .css datoteki, sem pa najdo v index.php v template mapi naslednje vrstice:

div class="clr"> /div
div id="header_outer"
div id="header"

Če bi tukaj spremenil kaj ?
Jaz sem sicer za tole div id="header" vrstico kopiral kodo za vnos flasha iz dreamweaverja, vender mi ni sedla kot bi želel, čeprav sem dal enake dimenzije kot je slika :S Bila je sicer na pravem mestu, sam da je bil templete spremenjen. Pol sem še za foro probal pastat kodo za vnos slike, enake slike torej header_short.jpg in je bila ista zgodba kot pri flashu.
Res ne vem več kako naj to nardim.
Tenks!! LP

Ziga Dolhar ::

Še enkrat preberi, kaj sta napisala njok in grim (in pozabi na Todya). Najdt moraš element, ki ima id="header"; vanj (torej med <div id="header" /../> in </div> moraš vstavit kodo za prikaz Flash animacije, v CSS datoteki pa pri #header pobrisat background property.

Predlagam ti ogled osnov HTMLja in CSSja ( Klik!), se boš veliko laže znašel.
https://dolhar.si/

Tody ::

Uh sej res, flash vstavek generira še tisto glupo kodo :8) Ah se najglobje oproščam za moje neznanje in pomanjkanje interneta se mi kar dobro pozna....

aVToV|S|On ::

Pejt pogledat pod Templates -> Index.php... tm notr maš osnovni izgled strani!, pa pač spremeniš header an :D
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297328574 (52723) htmltroubles
»

Glavni menu vedno na vrhu strani (frozen)

Oddelek: Izdelava spletišč
212167 (1308) Dr.S
»

1nadan.si - pokomentirajte nov dizajn

Oddelek: Izdelava spletišč
173413 (2370) Nummy
»

Pomoč pri designu - HTML/PHP/CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
81306 (1306) Atos
»

Spreminanje vsebine CSS datotek z PHPjem

Oddelek: Izdelava spletišč
51097 (1061) njok

Več podobnih tem