» »

Problem s CSSji v Internet Explorerju ...... podpira ma ne dela oz. dela na pol

Problem s CSSji v Internet Explorerju ...... podpira ma ne dela oz. dela na pol

Netrunner ::

V enem glavnem DIVu ki ima definiran border sem naredil naredil še več malih DIV-ov ki imajo tudi border .. ter v teh dveh še dva DIV-a ki imajo definiran float, v enem je text v drugem slika ... no saj to ni toliko pomembno .... problem je ker v Internet Explorerju ko scrolaš dol pa nazaj gor po strani .... se kakšenkrat na pol izbrišejo borderji .... ? Ne naredi vedno enako ... in to dela samo v f.. IEju

Je imel kdo podoben problem in se mu sanja v čem bi bil lahko problem tega problema?


na kratko: borderji div-ov če scrolaš dol po strani in se nato vrneš na začetek ti jih na pol pobriše ... nekje pol borderja nekje .. samo nekaj vmes .. nekje celga ?? ...


Help plizzz.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

njok ::

Primer strani kjer se to dogaja bi bil dobrodosel.

edit: obstaja en trik, ampak ne vem ce bo deloval v tvojem primeru, zato sem te prosil za kodo. Gre pa za to, da elementom z narobe izrisanim robom dodas
position: relative;


Pa z naslovom teme bi se lahko bolj potrudil. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njok ()

Baja ::

imam cisto isti problem. position: relative; je naredil se vec skode na okvirjih kot resil. saj pri meni. po moje je to pa kak IE feature, ker se mi zdi, da se to dogaja, odkar so se instalirali zadnji popravki.

dodatek:
ena ura + stric google = problem resen

v nekaterih primerih position:relative; baje deluje. druga resitev je, da dolocis div-u velikost height:1%; pri meni je pomagalo.

p.s. veselo gledanje (celih) okvirjev. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Netrunner ::

hm.. bom probal s to relativno pozicijo ali pa višino določit .... če mi ne uspe bom objavil to stran kjer se to dogaja .... ... kar se tiče naslova .. kaj nisem bil dovolj jasen :) ....
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

position: relative; NE DELA .... uspelo pa mi je z height: 1%; DELA ... skoraj ... no v IE ja v Mozzili tudi samo v Netscape mi je zaje... vse skupaj ... sem skušal rešit z !important samo ne ... ma ni panike .. to bom že opravil ...

Hvala za nasvet
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

njok ::

Potem napisi tako, da bo height: 1%; razumel samo IE, torej:
* HTML ELEMENT { height: 1%; }

Netrunner ::

Link do problema

to je to ki me mori .... prazniki so mimo .. problemi ostajajo ... torej če scrolaš dol pa nazaj gor v IE zjebe borderje ... če dam height 1% zjebe prikaz pri netscape ...


kakšen predlog ....... iz htmlja sem vrgel vse kar nima veze s tem ... CSSja pa nisem imel časa izločit kar nima veze...


Kak predlog?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

njok ::

Emm... a si
.border_correction {
	height: 1% !important;
}
ze zamenjal z
* HTML .border_correction {
	height: 1% !important;
}
?



Pa ce gremo mimo tega problema -- prevec markupa imas! Vse skupaj bi lahko naredil z veliko manj elementi in atributi.

Recimo:
<div class="right_links_h"><a href="#" class="right_links">xxxx</a></div>
Zakaj class tudi na notranjem elementu? Saj lahko do njega dostopas takole:
DIV.right_links_h A { ... }
Pa si na istem.

Ce gremo naprej:
<div class="width_c_right">
	<div class="right_links_h"><a href="#" class="right_links">xxxx</a></div>
	.
	.
	.
	<div class="right_links_h"><a href="#" class="right_links">xxxx</a></div>
</div>
Spet odvecni atributi. Po istem postopku lahko dostopas tudi do notranjih DIV-ov in A-jev:
DIV.width_c_right DIV { ... }
DIV.width_c_right DIV A { ... }

Netrunner ::

lepo je če se naleti na koga kot si ti da zna kaj pametnega povedat ....

to sem testiral in dela skoraj ok ... višino pod vsemi elemnti mi malo poveča ...

* HTML .border_correction {
height: 1%;
}

kar se tiče okrajšav pisanja DIV-ov ... če bi vedel bi verjetno uporabljal ... se še malo lovim s CSSji in si nisem še dobil enega pametnega načina dela .. kar se tiče poimenovanja, zapisa v CSSju in HTMLju .. s časom bo že....

aja ... Hvala za nasvete in odgovor nasplošno

zdej moram vse skupaj malo premlet zkaj je tako kot je .... in bomo vidli rezultat .... bi objavil celo stran samo je še v izdelavi ...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

študiram malo ta alternativni zapis ki si ga zapisal

DIV.right_links_h A { ... }

ga ne štekam prav dobro ... dejansko ni nič krajši kot oni prej samo drugače zapisan .... pa znotraj tistih { } mi tudi ni jasno kako kaj zapisat ... kolikor razumem DIV je pač DIV ... nato je zapisan class in nato A kar verjetno pomeni da deluje class na vse "a href" znotraj tega DIVa? .... ali se motim? ...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ziga Dolhar ::

Pain, ravno to je pomen "Cascadinga" na imenu CSS :-).

DIV.bla A { ... } bo oblikoval vse elemente tipa A, ki so znotraj nosilnega [matičnega] elementa DIV s classom bla. Ker CSS pozna mnogo tovrstnega skladanja, ti priporočam tole knjigo: O'Reilly Cascading Style Sheets - The Definitive Guide
https://dolhar.si/

njok ::

CSS ni nic krajsi, je pa zato HTML kode veliko manj. Vidim, da nisi dobro razumel napisanega, najbolje da poisces kak ze napisan clanek (hint: sticky teme).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297331062 (55211) htmltroubles
»

poravnava li elementov

Oddelek: Izdelava spletišč
81984 (1849) boss-tech
»

CSS - DIV - Brez Tabele

Oddelek: Izdelava spletišč
231484 (1187) jernejp
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519334 (7133) nuuush
»

[CSS]Pozicioniranje footer diva

Oddelek: Izdelava spletišč
62293 (2240) amaze646

Več podobnih tem