» »

Zanimiva ideja->uresnišljiva???

Zanimiva ideja->uresnišljiva???

mzidy ::

Mene zanima, če bi lahko v računalnik vgradil hladilnik-fridge:D (iz odpada kak). Firbec me matra kako deluje-kompresorček bi dal na kisto, uno hladilno površino pa na stranico gor in bi lepo hladil kišto8-)
Samo, kako, če je sploh možno to?
Hvala

Vesoljc ::

sharpova kaskada na slotehu recimo alpa "phase change cooling" na guglu
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

ampak ce ti fizika za tem ni jasna ter nimas zadosti dnara (50k in vec) ter dostopa do precej konkretnih orodij lahko pozabis na to. je voda boljsa...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Geo ::

Js sm pa vedno razmislju o unih mini hladilnikih da bi z njimi poskusli...
SHIT!!! I did it again...

Vesoljc ::

ne poznaš fizike! hladilnik lahko odvaja odvečno toplotno energijo le iz pasivnih elemetov (torej elementov, ki NE proizvajajo toplotne energije, kot recimo pivo, pivo, ali pivo). napelji 100W žarnico v mamim hladilnik pa ga opazuj, oziroma še bolje poslušaj :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

seminal ::

zakaj ne saj kompresor je aktivno hlajenje vodno pa je samo pasivno
kompresorskoo hlajenje je boljše>:D

DominusSLO ::

Boljše po katerih merilih??:\
Zame je boljše tisto, ki odvaja več toplote.

Nejc Pintar ::

Vesoljc, to praktično sploh nima veze s fiziko, to ma veze samo s tem kako poznaš delovanje hladilnika, problem pa je v tem ker kompresor hladilnika ne deluje konstantno in potem bi temperatura nihala
Lahko je biti prvi, če si edini!

nikonezna ::

Puschkin no s fiziko ima veze pa še kako :)
hladilnik je toplotni stroj (hladilni) ki prenaša toploto iz notranjosti ven (zadaj na hladilna rebra). Kot vsak stroj je zmožen le določeno moč, če je ta večja kot dovedena toplota se bo pač sistem segreval. na pamet številk ne poznam tako da ne bi vedel ali zmore ali ne hladiti računalnika. res pa je da hladilnik ni namenjen konstantnemu delovanju, da bi mogel nonstop odvajati toploto, pa ko se ta uklopi tudi brni, pa ne vem če bi sistem zdržal tako obremenitev.
bi bilo treba vprašat kakšnega strojnika....jaz sem sam fizik :P
brez podpisa

strictom ::

BTW: Uresničljiva ;)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Nejc Pintar ::

macho:
Hladilnik lahko odvede takšno količino toplote, problem je samo v nekonstantnosti
Lahko je biti prvi, če si edini!

Tic ::

persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tic ::

persona civitas ;>

Nejc Pintar ::

to je ubistvu vodno, samo da se radiator hladi z zrakom is hladilnika.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Tic ::

persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

nikonezna ::

moje mnenje....dobra zamisel sam čisto odveč :) ne praktično...plac, poraba izgled :)
brez podpisa

madmitch ::

Definitivno je izvedljivo, samo definitivno ne s kompresorjem, ki ga ima mamin hladilnik. Enostavno je prešibak in ni namenjen takšnim obremenitvam.

Samo primer (številke so ZELO preko prsta):
Hladilnik je večino svojega časa zaprt in le vzdržuje temperaturo v dokaj dobro izoliranem prostoru, recimo, da mora odvesti 10W - 50W toplote vsako uro. Za to je preračunan in to zna.

Samo procesor ti podari 50W - 100W, kje so še grafična, RAM, napajalnik...
Rabil bi krepko močnejši kompresor pa še to bi bilo priporočljivo, da bi delal dvojni zaprti sistem, kjer bi kompresor hladil tekočino, ki bi posredno hladila medij s katerim bi ti hladil dele tvojega mlinčka.

Tako, zelo poenostavljeno. Torej, da se, vsekakor zanimiv projektek, če se ti da in imaš dovolj denarja, časa in znanja (al pa kakšnega mojstra kje blizu). In nikar ne misli, da bo zadeva tiha (lahko je, če daš kompresorski del na balkon).
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

WinsuckeR ::

Moje mnenje je- da če so redijatorji in voda pred delovanjem dovol uhlajeni tko al tko nekaj časa zadržujejo ta hlad.... mislm ne vem no- pač daš en Ladin grelec za kabino v hladilnik in nardiš termostat, ki se bo vklopil ko bo teperatura dovolj visoka in pognal ventilatorje na Ladi v računalniku.

Hladilnik maš pa lepo pod PCjem (in notr če malo hrane: RedBull / Pivo / Pivo / Pivo in Pivo :D )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Novosti na področju zračnega hlajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
405305562 (1735) FireSnake
»

Moč klime -- nateg?

Oddelek: Loža
267449 (6996) frenk
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487708 (6998) frenk
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646342 (5079) LordWorm
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272207 (1898) TESKAn

Več podobnih tem