» »

Socrates erasmus

Socrates erasmus

«
1
2

_marko ::

Zanima me kakšne izkušnje imate z mednarodno izmenjavo študentov, v katero državo ste šli.
Posebej me zanimajo izkušnje naravoslovnih študentov. (biokemija, molekularna biologija, biotehnologija).

A je bil kdo v ZDA?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

STASI ::

Bil na Nizozemskem kjer imajo v Wageningenu ravno to kar iščeš.
Biologija, mikro, biotehnologija bioinformatika etc. Kolegi, ki študirajo tam so zadovoljni(50% študentov je tujcev)

A je bil kdo v ZDA?

Ne moreš v okviru Socrates erasmus programa tja iti.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

_marko ::

-> Ne moreš v okviru Socrates erasmus programa tja iti.
Ja, sej se mi je zdelo, vem pa da obstaja možnost delat prakso v ZDA. Ni pa to ta program ja.
Vseeno hvala.
A ve kdo če je sploh možno it v ZDA med študijem in ne za podiplomca oz prakso?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

No, pa je leto naokoli...
Ravno danes sem izpolnil predprijavnico za Wageningen.

Zato bi STASI tebe in ostale prosil, da mi poveste več o vsem tem.
Kako je z stanovanjem?
Kakšne so cene kosil, pijače....
Kako ste se imeli...
Zahtevnost...

itd.

Hvala
LP Marko
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

STASI ::

Uuuuuuuuuuu! Jest bi šel tudddddi! :D :D :D :D :D

Jah res maš prvo stvar ki jo rabiš je stanovnje. Glede na to da greš ti prek izmenjave je stvar v redu ker ti tamkajšna univerza priskrbi "stanovanje". Glede cen si pa poglej stran podjetja SSHW, kjer so še kake druge informacije o žviljenju tam.
Iz moje izkušnje: živel sem v Hoevesteinu in stvar zgleda nekako tako. Imaš SVOJO sobo; kuhinjo, kopalnico, parlnico, sušilnico, WC pa si deliš nekako z osem do 16 ljudmi (odvisno kje živiš). Nekako enkrat do dvakrat na mesec moraš nekaj pospraviti(kuhnjo, hodnik ali kopalnico). Glede večerje je tko da lahko si sam kuhaš ali s svojimi cimri v hodniku. V vsakem bloku je ogromna kolesarnica, ki je premajhna za vsa kolesa. Aja v sobi imaš tv priključek in kar je najbolj pomembno če se ne motim optiko(na žalost nisem imel PC-ja sabo):'( .

Nizozemci študentske hrane ne poznajjo v takem smislu kot mi. Imajo tri ali štiri študentske klube kjer lahko ješ, cena je cca 3.6 eura(tam tam). Vendar sem šel nanjo samo ene parkrat. Kot sem rekel je velika verjetnost da boš jedel doma s cimri ali pa pri kakem sošolcu. Najboljše je kupovati v C1000. Za AlbertHeijna si je fajn dobiti krtico za popuste(nizozemska Tuš kartica). Meso je drago. V času ko sem bil tam sem jedel samo perjad(najcenejše). Dobr imajo poskrblejno zelenjavo. Kaj še? Aha pijačo se kupi ali v trgovini ali trgovini s pijačo. V trgovini dobiiš samo švoh pir in vino, v alko trgovini pa vse ostalo.

Pripravi se ko boš prišel na pivo in boš naroču velik pir boš dobil 3 dl in ne 5dl(tega nisem dobu). Boš že sam ugotovu ker lokal je najbolj cool. Na glavnem trgu imaš Flamsko rožo, kjer ti ponujajo okrog 140 različnih pirov. Cene so tko kot pri nas. Sam da dobiš samo 2 dl - 2,5 dl. Ko boš šel v Bunker al pa Unitas boš mel študentske cene.

Res da nisem hodu na predavanaj sam so moji kolegi tko da njihov dan zgleda nekako takole: zjutraj so vstali okoli 7:30 in mislim da so imeli predavanja okoli 8:30 ali pa 9:00. Te trajajo nekako do poldne in pol je pavza za kosilo (sendvič). Nato spet predavanja do okoli 16:00. Moraš pa vedeti da en semester traja 2 meseca in imaš realno lahko samo 2 predmeta enga zjutraj drugega popoldne. Na koncu maš 2 tedna za učenje in izpit. Nato je nov semester etc. Predavanaj so v angleščini če so prisotni tujci (nisem 100%). V glavenm so v angleščini predmeti za MSc.

Imel sem se super! Edino z okrog maš sam vikende pa še to priporočam vlak! Edino če greš s svoojim avtom. Da ne pozabim v nedeljo tudi tam niso trgovine odprte. Ker sem že pri trgovinah. Imajo IMO neumen čas delovanja. Vse razen z živili se zaprejo ob 1800. S hrano pa odvisno od trgovine nekje med 2000 in 2200.

Če se spomnim še česa napišem, ali pa ti vpraši!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

_marko ::

Stasi, hvala za izčrpen odgovor. Mam še par vprašanj, ampak ti jih zastavim kasneje. Se še morem nekaj učit za kolokvij, ki ga pišem jutri. Hvala.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

alum ::

_marko, za kdaj si oddal predprijavnico? za zimski semester 2006/07?

Tudi jaz razmišljam o "exchange varjanti", pa me zanima mnenje oz. izkušnja kakšnega računalničarja. Kje je bil in pa predvsem v katerem letniku. Me ne mika, da bi naletel na matematiko v španskem jeziku. :)

_marko ::

Matematiko v španščini? Sej majo iste številke >:D

Nevem še ali grem za celo leto ali samo za 1 semester.
Prijavit se je treba do 15.marca. Tako, da ti še maš čas.

Pri našem programu je problem zato, ker smo prvi in teh povezav še ni bilo za ta tip študija.
Zato jaz hitim...

Drugače pa lahko počakaš 1 leto in ti povem kako je blo.:)
Sem gledal stanovanje .. fiber optics internet connection (to je za tebe:))

LP M
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

alum ::

Ne drugo leto še nebom šel, vsaj zimski semester ne.

Čakam na informacije kakega računalničarja, ki je študiral v tujini (če je kak na forumu:)), kam. Slišal sem, da je Irska, kar se računalništva tiče, super. Plus je tudi, da je angleško govoreča. Je pa res, da je mrzla. :)

Ja, optike se ne bi branil. :)

V najslabšem primeru me pa ti čez eno leto zasipaš z informacijami. :D

_marko ::

-> Jah res maš prvo stvar ki jo rabiš je stanovnje.

Praviš, da si bil v Hoevesteinu. Možne so še pra druge variante: Asserpark,Bornsesteeg,Dijkgraaf in Haarweg.
Kam bi priporočal,da se prijavim. In ali je boljše biti v internacionalni ali v nizozemski zgradbi?

Kak je kaj nočno življenje? Recimo ali je dosti klubov kamor se zahaja ali je to bolj študentski domovi varianta?
So ti študentski domovi zraven šole in teh lokalov ali se je treba vozit kam?

Kako je kaj zahtevnost študija? Kaj si ti tam študiral?
Kako misliš, da semester traja le 2 meseca?
Praviš, da imaš 14 dni za učenje... kaj pa potem počneš ves ostali čas?

Kak vtis si dobil o ljudeh, študentih?

Ko si rekel za cene, da so primerljive z našimi. A to si mislil v raznih marketih in podobno ali v gostilnah.
Koliko denarja približno potrebuješ na mesec samo za preživetje(ne mislim samo hrane, ampak tud če greš večkrat ven..)

Hvala za vse odgovore!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

STASI ::

Ti odgovorim popoldne ali proti večeru ko pridem iz službe domov.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

STASI ::

Glede stanovanja se nikamor ne moreš prijaviti, te SSHW dodeli nekam. Ponavadi te dajo glede da si tujec tja kjer so tujci. Lahko pa med bivanjem tam zamenjaš sobo. Na oglasnih deskah ponavadi piše da kdo gre kam in v tem času oddaja sobo(cena je po ceniku SSHW), torej če ti dodelijo najdražjo sobo po 1 mesecu poiščeš sobo, ki jo nekdo oddaja cenje. Pa si tam ali 1 mesec ali celotno svoje bivanje. Ni panike glede stanovanja. Moraš pa povedat na SSHW da se boš takrat pa takrat preselu in od kje kam.

Nočno življenje je bl tko tko. Boš vidu. Najbolje je v Unitasu (osebno mnenje). Je pa glede zabave tako da ta praviloma poteka v četrtkih in čez vikend. Drgač je pa tkole iz glave v Wageningenu mrbit 4-5 dobrih lokacij za zabavo. Vsak blok ima svoj prostor za zabavo s šankom in dance prostorom, osebno sem bil razočaran ker se rola muska, ki mi ni pri srcu.
Wageningen je posejan s stavbami univerze. Univerza je decentralizirna po celem mestu. Da prideš iz toček A do točke B pa itak da maš kolo za to. Kupi si ga prvi teden za nekaj deset eurov, a pazi kako ga zaklepaš(kolesa zelo kradejo)!!! Potem ko greš kolo prodaš naprej(lahko po višji ceni:D ) Po mestu se je najlažje zapeljati s kolesom(cca 15 minut pa si povsod v mestu).

Tole naj bo za zdaj vse. Napišem še kaj ko bom utegnil.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: STASI ()

STASI ::

O zahtevnosti študija ti pa ne morme nič reči. Če želiš pa lahko vprašam kolege, ki tam študirajo. Jest sem tam delal diplomo na enemu inštitutu. Kar se pa trajanja semestra tiče oni nimajo tkao kot imamo mi tu. Dva semsetra na leto ampak imajo če se ne motim 5 semestrov po 2 meseca predavanj in potem imajo dva tedna namenjena bolj poglobljenemu študiranju in izpitom. Kolikor sem opazil so se kolegi učili vsak dan da so se pripravili na naslednji dan. Mislim da je glede trajanja semestrov kaj na kaj napisanega.

Vtis o nizozemskemu ljudstvu. Hm. Par stavri ki sem jih takoj ugotovil. So zelo točni, povedali ti bodo tako kot stvari so brez olepšav, obožujejo kavo, ne glede na to da so kao zelo liberalni jest tega nisme preveč začutil, res da so glede pijače, trave, homoseksualcev in prostitucija, glede kakih stvari pa so bolj konservativni kot mi. Vse stvar imajo napisane v rokovnike.
Je pa hecno kako imajo vse pošlihtano glede časa. Recimo pri ans imamo študentje čas za eno kavico al pa pir vsak dan. Tam je pa tko da med tednom je kar težko se za kaj zmeniti za kak pir al pa kavico. Vsaj z nizozemskimi študenti. Še nekaj o ljudeh na splošno. tam ne gledajo kaj vozijo, za njih je avto bolj prevozno sredstvo kot nek statusni simbol, vsaj ne tkao kot je pri nas. Tam če nekdo zasluži 2000 Eurov na mesec ne bo imel kar nek hud avto ampak je zadovoljen z Ford Ka al pa Cliom. Pa ena malce nadležna stvar, ki me je motila pri nizozemskih študentih. K greš na pijačo ven je dostikrat prišlo da je vsak zase plaču ne glede na število rund. Tudi če smo bili 3 in smo šli v 3 lokale smo v vsakem lokalu plačali za svojo pijačo. Ni neko pravilo, ampak se včasih zgodi.

Ja cene so v trgovini podobne našim, v gostilnah se pa pozna cena. Sej tud v trgovini so cene nekoliko višje kot pri nas samo se mi zdi da so primerljive. V gostilanh so pa cene kot sem že rekel kar dražje kot pri nas. Vsaj kolikor se jaz spominim. Naprimer v Flasmki roži je 10% Pir nekako okili 3 eure (2-2.5 dcl).
Koliko denarja porabiš? Lahko zelo veliko lahko pa sam stanovanje pa hrana. Če si gledal stanovanje tam od 240 eurov naprej če me spomin ne vara. Pol pa računi še hrana na dan. Pa še kaj. Tko okoli 500 eurov na mesec bi bilo kar relano, s tem da ne pretiravaš preveč. Vse je odvisno koliko hodiš ven in čez vikend na okoli. Kolega je šel za en dan v Amsterdam in je za žur zapravil 100 eurov(pijača, trava, prevoz) al pa še več. Poglej koliko pri nas zapraviš k greš ven pa še kaj dodaj.

Glede da hodiš na BF se lahko zmenva kdaj na faksu, ko bom mel kak izpit. Samo so se mi ravno ta teden končala predavanja za letošnje leto tko da ko bom na izpit ali konzultacije na faksu ni problema.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

_marko ::

Hvala ti za vse odgovore!
Ja, daj sporoči ko boš kaj na faxu pa se zmenima na pijači v Kriglu al pa kaj podobnega.

Drugače pa bi te prosil, da še vprašaš koga kako je z zahtevnostjo, ker bi rad vedel kaj lahko pričakujem.

Za kak drug kraj oz drugo univerzo, ki je primerna za takšno izmenjavo veš?
Načeloma mi je mentorca rekla naj najdem več primernih mest.

Hvala.

LP Marko
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

sidd ::

Ker je ravno tema o erasmus, ne bom odpiral nove.

Mene pa zanima, če je že kdo bil na izmenjavi v Pragi?
No, v bistvu je bil prvotni cilj nizozemska, samo je rahlo predraga za moj žep 0:)

Tako da je padla odločitev za Prago.

Trej, če je bil tam že kak naravoslovc, bi lepo prosil za kakšno informacijo ali dve.

lp
no idea for signature
signed
I

_marko ::

->No, v bistvu je bil prvotni cilj nizozemska, samo je rahlo predraga za moj žep 0:)

Jaz ravno končujem magisterij na Nizozemskem.
Kolko pa je predrago za tvoj žep?

Stroškov za življenje je okrog 600€ na mesec.


Osebno sicer ne poznam nobenega Erasmusa v Pragi, poznam pa ljudi, ki študirajo v Pragi.
Tako, da če te mogoče to kaj zanima.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

sidd ::

Če je stroškov okoli 600€ na mesec, potem mi "zmanjka" ene 200€. Za Prago sem računal nekje max. do 100€ bivanje-študent, 300€ pa za stroške. In koliko sem iskal po internetu bi se to lahko izšlo, medtem pa za Nizozemsko tega ne morem rečt. Vendar trenutno še sploh zbiram podatke kako pa kaj, da ne naredim kake neumnosti. Navsezadnje bo to kar velika preizkušnja za mene.

Ja če se da dobiti kakšna splošna informacija za začetek. V mislih imam tehniško univerzo v pragi, fakulteto za strojništvo (fme)

Tehniška univerza
Strojna fakulteta

Če kdo pozna, ali pa pozna koga ko pozna to ali je že bil tam ali nemara gre tja letos jeseni.


V bistvu imajo dobro stran (prvi vtis), samo goli podatki ne dajo prave predstave.

Najbolj me zanimata predvsem 2 stvari. Prva stvar so študentski domovi, druga stvar pa je fakulteta sama, ter potek študija za tujce. Imajo kar lep seznam predmetov v angleščini, vendar me vseeno zanima še kakšna informacija z prve roke. Sem sicer tudi razmišljal da bi poslal mail direkt na fakulteto.

_marko, če boš res imel minuto časa bi lepo prosil za (bilo)kakšen info, če ga lahko dobiš
no idea for signature
signed
I

_marko ::

Bom pa se pozanimal za kontakt.

Sidd, vsi pravijo, da je Praga fenomalna, če želiš uživati.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

sidd ::

Aha, hvala!

Uživanje pa bo samo nagrada, če vse ostalo uspe, torej izpiti pa študij. Samo zaradi uživanja nebi šel na izmejnjvavo, ampak me zanima kak deluje nek tuj sistem, da bom videl koliko je res, kaj pravijo tu pri nas recimo. Pa kaj pomeni če si nekje drugje še študiral. Pa seveda osebni izziv. Če pa bo kaj ekstra časa ostalo od vsega tega, potem pa bom z veseljem šel na kaki pir :)

lp
no idea for signature
signed
I

_marko ::

Jaz, ko sem to že skozi dal ,bi mi blo dovolj to, da imajo tam res dobro pivo :)
So ga Čehi včasih vsak mesec vozili na Nizozemsko. :)

Druače pa z vsemi, ko sem se pogovarjal so bili zadovoljni z Prago.
Glede kontakta, pa ti sporočim - čakam na enega kolega(iz Češke), da pride na MSN.

lp m
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

sidd ::

Hvala še enkrat!

Sej rok za prijavo je 10. marec če se ne motim, mislim da še imam dovolj časa za zbiranje informacij za odločitev.
Edino razmišljam, da bi raje izkoristil ceepus, kot erasmus.
No, še bom videl kako pa kaj.

lp
no idea for signature
signed
I

Backup22 ::

wakum go greš, mi povej, da grem poleg;). Baje je Finska za računalnišvo super. Pa Irska tudi...

Veretno lahko Luka kaj več pove...
//

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Backup22 ()

_marko ::

tine:
Poglej si datume na tej temi :)

sidd:
tega tipa nikakor ne dobim na msn-u, upam, da bo čimprej prišel...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Backup22 ::

omg:8)
//

Zeberdee ::

No, mogoče je prava tema - zanima me predvsem, v katerem letniku, na katerem faksu ste se vpisali v izmenjavo, za koliko časa, kam in zakaj ravno tja, ter vaše izkušnje.

Sam bi nadaljeval študij (pa čeprav je do tega še nekaj let) v Kanadi, Quebec (ker bi bil preskrbljen, jezik, top level faks - baje) še prej pa bi rad prek erasmusa skočil nekam v evropo. Prijavil se bom šele drugo leto, pa vseeno. Hvala za podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

_marko ::

Jaz sem šel v tretjem.
Ampak potem sem v tujini kar ostal - na nek način sem se prepisal.

Kriteriji so pa bili angleščina, kvaliteta študija in seveda zabava. No pri slednji mi ni najbolje uspelo, ostalo je pa na faxu super...
btw: če misliš naslednje šolsko leto na eramus, se moraš prijavit do marca.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

kihc ::

A pol je tuki kakšen FRIjevc, ki je kamorkoli šel?

Bi bil tud jaz zlo hvaležen, če bi malo napisal kam je šel pa kako je blo.

Predvsem glede faksa me zanima, na kateri smeri je bil pa kakšna je rezlika med Slo pa drugod (predvsem težavnost pa kvaliteta študija).

Sicer je pa Luka, če se ne motm, imel na odprtem dnevu vrat na FRIju eno predstavitev, sam sem zamudu zadevo. :/
x

Skatey ::

Mislim, da kamorkoli boš že šel, če se odločil za izmenjavo ti ne bo žal. Tudi, če greš za pol leta in se odločiš, da ti je zelo všeč se, da kaj zrihtati tudi naprej.

Sam sem v tretjem letniku sedaj na izmenjavi, od 4ih še po starem programu. Lahko samo rečem, da je tle faks super, Anglija drugače, pa sem na kr enem levem tudi po njihovih standardih samo je boljši od našega na dosti različnih načinov.
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

alum ::

Tincek,

ja dve leti sta že mimo. Mater, se mi je vedno zdelo, da je še čas. Vedno manj. :D

UK je bogo zastopan pri nas. Pa tud, če si sam rihtaš baje težko not prideš. Nisem ziher, če mam voljo za to. Bomo vidli. :)

Skatey,

kje v Angliji študiraš in kaj, če ni skrivnost?

_marko ::

igor, jaz mam kolega ko v Londonu študira računalništvo...
Če te slučajno zanima...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

alum ::

Preko erasmusa to?

_marko ::

Ne, tvoj sošolec je bil v prvem letniku, potem pa je znova začel nekje v Londonu.

Sej mislim, da je član Slo techa - če bo to prebral bo že vedel. Ane, darijan :)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

sidd ::

_marko, ni panike, je še kr časa. Hvala 0:)

Ja samo kak pa jekaj z izpiti pa tem na tujem? Ker zdaj sem dobil 2 informaciji. Prva za Dunaj, da je izredno težko (strojništvo), zdaj pa še dobil za Prago da te tudi nena ravno lepo gledjo. Pa me zanima kak je s tem. Je pa padla odločitev da bo verjetno ceepus za izmenjavo.

Še lahko da kdo bilokake informcije, leeepo prosim! Da ne bo treba potem vračat kakšne štipendije pa v pol leta celi letnik naret.

lp
no idea for signature
signed
I

_marko ::

Ja, ceepus štipendije so odvisne od lokacije kjer si.
Torej boš na Dunaju dobil 900€ na mesec, v Pragi pa 80€.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Skatey ::

Jaz sem v Readingu, malo zunaj Londona na Thames Valley University, tu pa študiram Graphic Design. Drugače doma pa na NTF - Grafična tehnologija.

Glede uk izmenjav, menda sem eden redkih, ki je sploh dobil za uk izmenjavo. Se lah skoraj na glavo postaviš, angleži imajo že tako toliko tujih študentov, da jim erazmus čisto nič ne pomeni. Jaz sem komaj 2tedna pred začetkom zvedel, da bom lahko šel - prvo sredi junija so namreč zavrnili.

Je pa tak, da naslednje leto recimo naša fakulteta ziher ne bo več imela z anglijo izmenjave, ker je smo imeli toliko problemov, da je res čudež da sem tu. Je pa res, da sedaj ko sem tu je zakon. Bom dejansko ostal na svoje stroške še do konca leta, ker je vsaj ta program tu tako super.
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

alum ::

Marko, mislim da se njega celo spomnim. Če pravega mislim. :)

Skatey, ja. Angleži baje ne marajo teh izmenjav oz. sodelujejo v bolj "donosnih" (indija-uk).

_marko ::

->Marko, mislim da se njega celo spomnim. Če pravega mislim. :)

Nevem, če se ti kaj od takrat spomniš! >:D
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

sidd ::

Ja, ceepus štipendije so malo drugačne. Za prago je bilo 7000 kron, oziroma nekje 280€. Za dunaj pa okol 900 € ja.
Destinacija ostane Praga. Jutri grem še na govorilne ure zagnjavit koordinatorju za ceepus (končno ugotovil kdo je, ker na našem faxu pač ne vejo kdo je, pač svašta...).

Torej edina skrb še ostane če ne preostane druga kontaktiranje univerze v Pragi, kako je na stvari. Sicer pa je za ceepus zadnji rok 15. junij, tako da je še časa. Erasmus pa bomo vidli kak sploh je. Na UNI MB še nič ne vejo, čeprav je že skoraj pred vrati vse skupaj za prijavo. Mah, kaj koristnega zvedet od uradnih organov za te zadeve je prava groza :))
no idea for signature
signed
I

gruntfürmich ::

če koga zanima za gradbeništvo; na portugalsko, v španijo in v grčijo so dosti hodijo iz slovenije. je menda kr lahko tam spodaj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

alum ::

Od takrat se zgleda res ne, ker pojma nimam o čem govoriš. :D

Ampak mislim pravega, mam malo detektiva v sebi in sem ga izvohal. :P

sidd ::

@_marko: si rekel da se da z 600€ na mesec preživeti na nizozemskem? To je vjretno vključen študent/bivanje ter hrana in prosti čas? Al samo hrana in bivanje? Ker je celo možnost, da bo nizozemska tudi v igri za izmenjavo.
Pa pardon da toliko gnjavim, samo mi res ne da mira ta zadeva, poleg tega bo 14. marec hitro tukaj.

lp
no idea for signature
signed
I

STASI ::

Se da preživeti s 600 euri.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

_marko ::

Ja, 600 je dovolj.
Pač po barih neboš vsak teden pil... ;)

Študent je pa slabih 300.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

sidd ::

hmm, pozna kdo TU Delft mogoče? Njihovo stran sem že predelal.
Še vedno zbiram vse možne informacije. Ne morem verjet da preživim pol dneva za googlom, pa na koncu ni nekega vidnega rezultata. Navsezadnje grem nekam za pol leta :)

Hvala za pomoč! 0:)

lp
no idea for signature
signed
I

STASI ::

Kontaktiraj njihov oddelek za mednarodne izmenjave.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

sidd ::

Bom kontaktiral njihov oddelek, ja. Upam na najbolše :)
no idea for signature
signed
I

p0ki ::

No da malo obudim tole temo. Zanimam se za ta erasmus program in sicer bi šel na univerzo Canterbury v anglijo... Je bil kdo tam, mi zna kdo svetovati kako in kaj... pa tak naprej :)
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0ki ()

STASI ::

p0ki najprej povej kateri faks obiskuješ, ker tako ti bodo kolegi s faksa znali najbolje pomagati.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Skatey ::

p0ki, začne se tako, da najdeš kdo je koordinator na vašem faksu za mednarodno izmenjavo, ponavadi je to določen profesor in ti to tudi drugi profesorji povejo. Potem greš do njega in rečeš, da bi šel ven pa s katerimi faksi imajo podpisane sporazume. Nato ugotoviš, da nimajo z Anglijo in rečeš, da če lahko pošljejo dopis na faks kamor bi šel, da dobite sporazum. Nato čakaš ziher en mesec, da je kak odgovor in upaš, da je pozitiven. Sama prijava itd. pa urejaš vse s mednarodnim koordinatorjem naprej. Pa rok je marec ampak fajn je začeti že zdaj, sploh, če želiš na kak faks s katerim nimate urejenih sporazumov, ker je potrebno pošiljati gor in dol potem še papirje in jih podpisati.

Tako, da sprehodi se do faksa in se začni pogovarjati :)
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

p0ki ::

No hvala sem se že dogovoril in sedaj čakam da mi odgovorijo na vsa moja vprašanja.. Zanimam se za Canterbury University na JV anglije, kakor sem si ogledal njihovo stran in razne posnetke se mi izredno dopade in mislim da bom kar sem šel :> Aja obiskujem Fakulteto za varnostne vede. Edino kar me zanima je to ali glede na to da sem 2. letnik po bolonjskem programu se sploh lahko prijavim na erasmus, ker naj v zadnjem letniku nebi hodli... na to mi ni znal odgovoriti ta na našem faksu rekel je samo da po njegovem naj nebi smelo biti problemov... Zanima me še če je mogoče bil kdo v Canterbury-u kako je tam? Mene je kar pritegnilo glede na to da je zgodovinsko mesto in obožujem zgodovino, poleg tega je tam preko 30k študentov in 4 ali 5 večjih campusov. Cene v angliji? Vem da je dražje kot v Sloveniji zanima me koliko bi bilo potrebno imeti s sabo oziroma koliko bi šlo na mesec, glede na to da bi dobil štipendijo 350€, kar še zdaleč ni dovolj.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentsko življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5618627 (14177) K3kec
»

Zakonsko bi obvezali fakultete, da javno objavijo % študentov, ki pridejo v višje let

Oddelek: Loža
447651 (5891) Invictus
»

Slaba banka - študentsko delo

Oddelek: Loža
418166 (6193) Kenpachi
»

Študij v tujini

Oddelek: Šola
113015 (1721) St235
»

Ponavljanje letnika brezplačno - zakaj že? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
1117858 (6087) amd64bit

Več podobnih tem