» »

genius 5.1 problem

genius 5.1 problem

marmar ::

Torej, posedujem zvočnike Genius HT 5.1 in imam sledeč problem. Ko so v "STAND BY" (gori gor rdeča lučka) se sliši iz wuferja zujanje (sicer potiho, je pa moteče). Nič ne pomaga, če so kabli vklopljeni ali izklopljeni. Takoj, ko jih priklopim na napajanje in zadaj prižgem gumb na ON, se sliši zzzzzzzzzzzzzzzz... (ni važno ali je stand by ali ne - če so prižgani in premikam gumb za jakost wuferja se še bolj sliši....)
V okolici ni motilne naprave (PC popolnoma izklopljen - tudi napajanje, mobitela ni, ni mikrovalovke, TV, radija,...). Nič samo jaz in wufer - ta mi pa zuja
Prosim, če mi lahko kak lastnik preveri, če je pri njemu enako, ker se bojim, da se mi je wufer kaj skuril, garancija mi pa velja samo še slaba 2 tedna.... Pa še to: Nikoli jih nisem nabijal - več kot do polovice še v sanjah ni šlo , pa priključeni so samo na PC.
help....

tx-z ::

za foro probi izklopt vse vhode v zvočnik pa jih pržgi, jst sm namreč meu pr prejšni matični problem da je skos neki piskal če NI biu komp pržgan....čudn....:\
tx-z

tx-z ::

aja narobe sm prebrau, torj k maš ugasnjene sam v elektriki ti zvočnik neki brni? ...tega ni pr men
tx-z

marmar ::

A lahko še kak lastnik geniusov proba, če se njemu tod to dogaja? Hvala...

erda ::

men je delalo isto potem pa sem jih "ozemljil" in ne brenčijo več :D

marmar ::

kaj si jih zakopal?? >:D

erda ::

prilotaš eno žičko na vtikač drugo pa sem na radiator

mat3 ::

Poglej če imaš maso na vtičnici, kamor imaš priklopljene Genius-e. Provaj jih priklopit kam drugam, na drugo vtičnico, če se problem pojavlja še naprej, je nekaj narobe (verjetno) z ojačevalcem... reklamiraj.......
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

marmar ::

BigBoy, malo mi razjasni prosim. Vtikač je kos plastike, ki ime dve nogici (fazo in nulo), katere pol vtakneš v vtičnico :) . Kam si torej ti prilotal ozemljitev? Na maso vtičnice, kjer so zvočniki priklopleni ali res na vtikač?
Hvala.

dpicul ::

V vtikaču je še ozemljitev če jo maš seveda prilkučeno.Tiste dve železni nožici ki štrijo ven so ozw+emljitev če jih maš seveda.

erda ::

malo nejasno sn povedal, zalotaš jo na podalšek (mislim tja na tiste 2 ko sta tak malo ven....) potem pa pač na eno kovino. potem pa pač priključiš zvočnike


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech Z-5500 in pokanje/prasketanje v zvočnikih?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547277 (2389) Skater1982
»

Poka v zvocnikih.

Oddelek: Zvok in slika
61315 (1136) pSP 3004
»

Prosim za pomoč pri priklopu gramofona

Oddelek: Zvok in slika
437035 (6751) 2x'=2
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016483 (10422) FlamE#7
»

Brenčanje novih zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
192990 (2584) bibip

Več podobnih tem