» »

Klici v tujino

Klici v tujino

Keyser Soze ::

Zanima me če ima kdo izkušnje z klici v tujino. V konkretnem primeru me zanimajo klici v Egipt. Malo sem gledal po internetu, in ugotovil, da sta tako Mobi kot Teli kar draga(klicana številka je mobitel). Potem sem se spomnil, da se je pred kratkim na veliko oglaševalo cenejše klicanje v tujino preko nekih "kreditnih" kartic(IP telefonija, ipd).

Malo sem posurfal in naletel na firmo Incotel. Napram Telekomu in Mobitelu imajo "smešno" nizko ceno. 95sit/minuto, tako za stacionarne kot mobilne telefone. To je še fajn. Ampak sedaj ne vem in na Incotelu mi tudi ne znajo povedati(operaterji so na terenu?) kako je s klici na mobilne številke(slovenski naročniki - roaming) v tujino.

Če kličem mobitel 031 555 555 potem moram vtipkati to številko in po logiki se mi zdi, da bom z Incotel kartico klical za 95sit domov. Se pravi bom klical sistem Incotel in ta sistem bo potem kontaktiral Mobitelovo centralo, ta pa svojega naročnika. In bom plačal 95SIT do "meje" in naročnik mobitela normalne stroške roaminga tujega operaterja(400 sit). Kar ni OK. Obstaja način, da preko Incotel sistema kontaktiram centralo mobilnega operaterja direktno v Egiptu in ta potem naročnika?

Pot v prvem primeru:
Jaz ---- Incotel ---- Mobitel ---- EgiptNil ---- Klicani

Pot, ki bi jo želel:
Jaz ---- Incotel ---- EgiptNil ---- Klicani

Najbrž ni možno? Razen če je klicani naročnik EgiptNil(ponudnik GSM) verjetno?

perci ::

Naj si kolegica kupi kartico mobilnega operaterja v egiptu, ti pa uporabljaj skypeout. Simpl ko pasulj, poceni pa tut.

Keyser Soze ::

Kolegica?:)

Ah, vprašanje če sploh imajo predplačniški model. + ena gora problemov za 14 dni. Sem ravnokar naletel na info, ki se navezuje na moje vprašanje. Pa še ne ponujajo te storitve. Tako da bom verjetno kar v hotel telefoniral, na stacionarno. Pa eno kartico za 5 jurjev pa bo.

ŠE boljše bi bilo, če bi imeli kakšen spodoben cibercafe tam dol v Cairu. Če pozna kdo kakšnega blizu 300 Pyramids road naj pove.:D

perci ::

Tako da bom verjetno kar v hotel telefoniral, na stacionarno.
In tudi tukaj se ti bolj splača skypeout za cca 40 tolarjev na minuto.

Keyser Soze ::

In kako naj dobim zadevo?

perci ::

Instaliras skype, potem pa v samem programu kliknes na "get skype out" in sledis navodilom. Cene imaš pa tule - KLIK

Mislim, da je najmanjša vsota 10 evrov, rabis pa kreditno kartico.

Keyser Soze ::

Sej Skypeja že imam inštaliranega, ampak se mi je zdelo da bo tale kredit kartica problem. Je ni. Sestra sicer ima MasterCard, ampak sem skeptičen(niti ne v veliki meri) glede tegale nakupovanja, je pa ona še toliko bolj.

Dobra opcija ni kaj, 1 ura pogovorov za 10 evrov. Mi kdo kupi 10 evrov, pa mu pavšalno nakažem na račun 2600sit?:\Če zadeva ni vezana na uporabniški račun?

perci ::

Mislim, da je zadeva vezana na račun, sam zdej probavat pa nimam časa. Če se da, ti lahko BP kupim tisth 10 EUR.

Keyser Soze ::

Sej jaz tudi nimam v službi mobi klika. Tako da bom šele popoldan doma, se pa priporočam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Incotel in WiMax

Oddelek: Omrežja in internet
324112 (2672) Spajky
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619482 (8925) Nejc Pintar
»

Bo skype nadomestil stacionarene telefone?

Oddelek: Loža
193210 (2603) Tear_DR0P
»

ISDN in ADSL - Telekomovo SRANJE :P

Oddelek: Omrežja in internet
101571 (1376) ahac
»

konkurenca Telekomu

Oddelek: Loža
61724 (1556) J-A-G

Več podobnih tem