» »

Router_mreža ne deluje

Router_mreža ne deluje

mznida ::

Pozdravljeni

Nedavno sem nabavil Router Planet xrt-401d. ko sem hotel postaviti omrežje pa le to ni hotelo pravilno delovati.

Konfiguracija:
Imam ADSL in na ADSL je vezan router ki deli linijo, na router pa sta trenutno vezana dva računalnika.
Prvi ima integrirano mrežno kartico (VIA compatible ethernet), drugi ima Planet ENW-9504 mrežno kartico. Na obeh računalnikih je winxp OS.
Oba PC-ja in router imajo nastavljen DHCP

Težava je naslednja:
Računalnik z integrirano mrežno deluje normalno, se lahko poveže na internet ima pravilen IP, problem se pojavi pri drugem PC-ju, kjer dobim neki čuden IP.


1. PC

IP: 192.168.0.100
Mask:255.255.255.0
Gateway:192.168.0.1

2.PC

IP: 164.247.47.23
Mask:255.255.0.0
gateway-a sploh ni
Neke čudne cifre v glavnem

Kabli so OK, sem jih sprobal na 1. PC-ju, pa tudi diode svetijo na mrežni in na router-ju.

Sem probal zadevo tudi z statičnimi IP-ji in zadeva ni delovala.

Bi mogoče moral nastaviti tudi NAT na routerju?


Prosim za malo pomoči.
lp, Martin

CCfly ::

Drugi PC ne dobi dodeljenega IP-ja od ruterja. Imaš pravilno nastavljen DHCP in ali filtriraš MAC številke ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

barabl ::

Nastavi pravi Mac addres,pa bo tudi drugi deloval,jaz sem imel podobno zadevo pri menjavi routerja in priklopu na kablski internet.Je pa še ena možnost,poglej na koliko računalnikov imaš dovoljen dostop,da ni slučajno na enega nareto.

knesz ::

Na drugem računalniku nastavi mrežno kartico na 10Mbps/half duplex. Če bo to delalo, preveri če imaš pravilno vezan kabel. Dolžina je...?

lp

mznida ::

Kabel in dolžina kabla ne predstavljata problema, ker sem vse kable preizkusil na 1. PC-ju in na vseh kablih normalno deluje; bom poskusil s temi MAC adresami in še enkrat pregledal nastavitve.
lp, Martin

mznida ::

hmm, sem zadevo malo pregledal in mac adrese so OK pa tudi dostop je pravilno nastavljen.
Razmišljam v smeri da je na drugem računalniku problem v kartici ali pa mogoče celo kabel (20m).

No ja...
lp, Martin

mznida ::

Pozdrav

Težava je nastala velika težava:

Sem zamenjal mrežno da vidim če je mogoče trik v tem, ampak je bil rezultat enak. Nato sem poskusil še enkrat s statičnimi IP-ji, pa naenkrat več nisem mogel ne na internet, niti povezave zrouterjem nisem več mogel vzpostaviti, enostavno nič.
Ledice svetijo in tudi aktivnost se kaže, vendar ne morem pingat ne routerja ne LAN omrežja; ničesar.
Reset ni pomagal; predvidevam da se v router nastavitve niso pravilno vpisale pa se je vse skupaj obesilo.

Zanima me pa, če je možno da se router kakorkoli ponastavi na tovarniške nastavitve, in v primeru da ne, ali lahko v takem primeru uveljavljam garancijo.

Hvala za morebitno pomoč.
lp, Martin

CCfly ::

Izklopi ruter, ga priklopi nazaj in za nekaj časa drži reset tipko. Nekoliko se razlikuje od ruterja do ruterja vendar princip je enak.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563931 (760) c23po
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354463 (3942) amigo_no1
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
473116 (2667) RuskiSnajper
»

2 računalnika, povezava preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
102072 (1998) llamma
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153195 (3035) MitkoVIP

Več podobnih tem