» »

Več kot neskončno velik e-predal

Več kot neskončno velik e-predal

vir: Google
Slo-Tech -

Ob prvi obletnici e-poštne storitve Gmail so nam pri Googlu pripravili lepo presenečenje. Začeli so izvajati nov, top secret Infinity+1 program, katerega cilj je uporabnikom ponuditi toliko prostora za sporočila, kolikor ga potrebujejo. Zastavljeni cilj dveh gigabajtov so že dosegli, dodeljeni prostor uporabnikom pa se še vedno povečuje za megabajt na minuto. In pravijo, da ni prvoaprilska šala.

Upajmo, da Google ne bo blokiral programov tipa GmailFS ...

60 komentarjev

«
1
2

roli ::

A slučajno kdo ve kako se registrirati na Gmail?
http://www.r00li.com

sash ::

Nekdo te mora povabiti, pošlji ZS pa ti pošljem iinvite ...
--------------------
Think different...
TOROiD Group

egomez ::

Le kaj si bodo pa oni izmislili oz. vzeli od nas v zameno za njihovo radodarnost?


@rolihandrej: Nekdo ti mora poslati povabilo ali pa poiščeš kakšno stran, kjer so na voljo povabila.

PrimozR ::

OH YEAH!! Nikol mi ne bo treba brisat Vrtny spama. Me je že mal skrbel k sm že čez 900 mega, pol pa Gmailovci uletijo s povečanjem! Carji so, hvala bogu da mamo Google!

Jakka ::

Prostor se povečuje za dobrih 10kB v sekundi, torej 600kB v minuti, 36MB v uri in 846MB v enem dnevu. :D

Me prov zanima do koliko bo prišlo, če bo šlo tako naprej. >:D

mavec ::

Nič ustavilo se je. Fantje dodelili so nam 2050 MB prostora :-D >:D

Matev ::

kaka gostilniška slikca
še krogec od kozarca je gor

Microsoft ::

Cist neuporabno. Se 100MB je dost. Rajsi bi mel kak ftp dostop, kamor bi lahko razne fajle metal, pa da bi do njih lahko potem drugi brez gesla dostopali.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

lukaz ::

Mikrosoft: sej to ni problema, sam dj si linux kot server...:D

hanibal ::

Microsoft - Cist neuporabno. Se 100MB je dost.

He, he, zgodovina se ponavlja - nekaj časa nazaj je en drug ignorantski cepec izjavil
640 Kb should be enough for anyone
>:D
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hanibal ()

tx-z ::

zj gre 50b/s, 3kB/min...
tx-z

Matek ::

Cist neuporabno. Se 100MB je dost. Rajsi bi mel kak ftp dostop, kamor bi lahko razne fajle metal, pa da bi do njih lahko potem drugi brez gesla dostopali.


Žal mislim, da bi si to pri Googlu dosti težje privoščili kot sedanjo obliko ponujanja prostora.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tarzan ::

Cist neuporabno. Se 100MB je dost. Rajsi bi mel kak ftp dostop, kamor bi lahko razne fajle metal, pa da bi do njih lahko potem drugi brez gesla dostopali.


Eh Jimmy, ne obupuj, saj to bo pa Micro$oft ponudil... Kajne?

Matev ::

Cist neuporabno. Se 100MB je dost.


in kako ti bistroumnež pošlješ film velikosti 701mb nekomu preko 100mb nabiralnika
?

me zelo zanima

alexb ::

Ja kako pa ti mislis poslati film po mailu? Si res tok lame, da ne najdes drugega nacina?

Kami ::

Gmail turns 1 today. And we've always loved a good joke. We know we won't reach infinity, but check out what we will do ...

Matev ::

Ja kako pa ti mislis poslati film po mailu? Si res tok lame, da ne najdes drugega nacina?


ok če ti je pretežko razumeti besedo film

poskusimo s tem:
recimo da imam 150mega postscript podatkov ki jih želim tiskarni da mi stiskajo reklamni prospekt

dëych ::

Kolk mega bajtov lahk na enkrat pošiljaš? A je še zmeri 20mega bajtov?

darkolord ::

eni se vedno mislijo da lahko kolegu kar film posljes...

Bistri007 ::

Ja, carji so.
Ko sem prvič uporabil Google za iskanje sem šel samo še kakšne 10-krat na Altavisto. Tudi email provider so super, res pa je, da jaz downloadam svoj email (POP dostop) in forwardiram naprej na pinkponk za SMS tako, da ne potrebujem več kot 50MB, samo je pa lepo, da je na voljo 'zadost' placa. Pa zanesljivi so :))
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

kronik ::

10Mb je limit in bo tud ostal. Vecina ISPjev ma limit nastavlen na 10MB. Logicno mail ni namenjan prenosu (vecjih) datotek, za to se uporablja FTP in se kup drugih protokolov ...

Bistri007 ::

Ja, za filme razpošiljat je najboljši P2P - eDonkey. Preko mojega 1024/256 ADSL za en CD uploadat potrebujem 6.5ur, tako da ni opcija, da bi svojim odjemalcem na redno pošiljal toliko podatkov.
Za npr. posnetke zabave je še najbolše zapeči na DVD, če ne je pa opcija kakšen poceni ameriški provider, npr. netfirms.com, ki nudi 100GB mesečnega prenosa za 10$ - 145 prenosov CDjev oz. 14SIT na prenešen CD.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Matev ::

čemu ti potem nuca 1giga? če ne moreš pošiljati velikih datotek?
za hranjenje spama?

wifi4all ::

zgleda, da jim ni bilo dost 2050 MB, zdej grejo se naprej, sam mal pocasneje

rad bi videl faco od M$ guysov... sicer so res rekli, da bodo povecali plac, ampak so se hitro popravili in dodali da to velja takoj samo za nekatere drzave, ostale pa se pridejo na vrsto. valda je bila takoj ZDA, kaksen zimbabve pa pride na vrsto cez x+100 let

no, se preden so uspel vse porihtat jim pa rece Google, da je bilo 1000MB skor zadost, ajde, dejmo jim 100% vec. ko ze zacnejo gledat, kako bi se vsaj priblizali, pa Gmail sprozi novo (sicer pocasnejso) akcijo, kjer se counter pocasi pomika navzgor. tudi ideja, da se counter placa v inboxu pocasi povecuje je fantasticna. konkurenco pa boli glava. naj jo.

se dobro, da dela te stvari ne-M$, ker sicer bi vsi prav zacudeno gledal

RejZoR ::

Ne,hranjenje mailov. Sam sem se že neštetokrat tolkel po glavi ker sem izbrisal svoj mailbox v Thunderbirdu oz še prej v Operi.
Odkar imam GMail nisem izgubil niti enega maila pa sem vmes vsaj 15x formatiral in 50x zamenjal vse programje. Prednost? Vsekakor.
In verjemi da zelo hitro zafilaš mail kaslc. Sam vodim samo dve spletni strani,ki nimata ogromno materiala,ampak mi folk veselo pošilja komentarje ter vprašanja na mail. Potem imaš še par svojih rednih kontaktov in kaslc je hitro poln. Sam sem že presegel mejo 250MB.
Na Hotmailu mi že 4 mesce objubljajo da bojo povečal mail in da niso pozabil nanj. No poščijem se nanje,ker me nategujejo že 4 mesce.
Najbrž zato ker imam pri hotmailu domeno msn.com in ne hotmail.com.
Kdo bi vedu. Skratka bedno je gledat 2MB,in uporabljam zadevo že ene 2 leti. Novi userji pa instant dobijo 250MB placa. Nategovanje starih uporabnikov in nič drugega.
Zdej ko so pri GMailu uredil še navadni HTML način da deluje v vseh browserjih,je pa še bolj kul.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Microsoft ::

lukaz
Mikrosoft: sej to ni problema, sam dj si linux kot server...
- Ja, tocno, kaj pa studiram. "Le" neka 100GB povezava za kakih 5kSIT na mesec mi se fali. Ocitno sem spregledal to ponubo. Torej, kater ISP ma tak cenik pri nas?

hanibal
He, he, zgodovina se ponavlja - nekaj časa nazaj je en drug ignorantski cepec izjavil
- zaljivka
- pol si ti se kaj slabsega, kot cepec. Recimo, idiot bi bilo vredu. Al pa kaj takega.

Tarzan
Eh Jimmy, ne obupuj, saj to bo pa Micro$oft ponudil... Kajne?
- no comment

Matev
in kako ti bistroumnež pošlješ film velikosti 701mb nekomu preko 100mb nabiralnika?
- So ti ze drugi povedali, da ocitno nimas pojma o posiljanju filmov preko emaila.
- Na leto downloadm mogoce kak film al pa dva. Dosti rajsi jih gledam preko TV, ali pa jih sploh ne gledam.
- Posiljanje filma preko emaila je obupno, glede na to, kaksne so alternative. Prov smemsi se z taksnim izjavam.
čemu ti potem nuca 1giga? če ne moreš pošiljati velikih datotek?
Madona, kaj sprasujes, saj si malo prej krical, kako je nujno to in da ne gre vec brez 1GB naprej. Zdej si se se samo zaje*al, ko si posredno povedal, da sploh ne izkoriscas prostora, ki ti je dan. Samo tulis, da je nujno.
Ti jaz povem. "Nujno" je glih tolko, da prides semle in pametujes, kako p0wnas mene, ker je moj predal velik samo recimo 10MB in da si zdej nek über 1337 nad vsemi!!!111oneone
Zelo otrocje, bi jaz rekel.


Torej, Gmail je kul. Vendar bi bilo dosti bolse, ce bi hkrati mel dostop se preko ftpja, da bi si lahko shranil kaj gor. Jst recem, da bodo v roku 5 let naredil kaj takega. Srcno upam. Ker bi lahko tist plac dost bolje izkoristil.
In nevem, zakaj mate vi v tistem predalu, da vam je 1GB premalo. Zdej upam, da ni to neka modna muha danasnje maldine, da se sponas naokol, kolko placa si zasedu v kaslcu.
Jst mam skor 1000 mejlov, pa zasedejo 11MB oz. 1%. No, za mene je to dost. Za nekater pa ocitno to ni.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Rojzor to je ql ja, sicer še nism formartiru, sam mi je šlo na živce k sm vse kontakte zgubu. pr gmailu te vse lepo počaka.

Matev ::

več prostora ima večji učinek če lahko pošiljaš večje datoteke
ane?

1 giga bi bilo lepo - mogoče je bilo res prelepo da bi bilo resnično
vsaj tako pravite (omejitve pri samem pošiljanju)

očitno bo še minilo in preteklo nekaj vode predno se bo dalo izkoriščati tehnologijo ki je že sedaj na voljo

glede izjav
über 1337 nad vsemi!!!111oneone

so otročje ...

dëych ::

A ne obstaja nek software, ki ti plac na gmailu prikaže kot nek dodaten disk...Mislm da je bla celo novica na slo-techu o tem.:8)

http://www.viksoe.dk/code/gmail.htm

Al je to čist neki druzga?

darkolord ::

ja, obstaja... samo afaik ne mors shranjevat gor ogromnih fajlov

dëych ::

Se mi je zdel, ja..ok...:\

mali tapravi ::

Uf,velika stvar.
Po mojem je za Gmail,Yahoo ali koga drugega od ponudnikov večjih poštnih predalov skoraj čisto vseeno ali ponudijo 1,2,5 ali 100gb prostora za predal.Ker resnično redko kdo zasede ves prostor,velika večina pa le majhen del.Če bi gmail dal v javnost povprečno zasedenost predalov bi se lhko marsikdo začudo nad številko.Tudi marsikateri ponudniki manjših predalov vsega prostora ki bi bil potreben pri popolni zasedenosti predalov nimajo.
Zakaj že tak boj in filtri proti spamu????:D
Pa lep dan še naprej....

Person ::

Rojzor to je ql ja, sicer še nism formartiru, sam mi je šlo na živce k sm vse kontakte zgubu. pr gmailu te vse lepo počaka.

Ti pa verjetno še nikoli nisi slišal za backup?
Ja, to tudi obstaja ...8-O

kronik ::

Tisti ki jamrate, da bi si kaj shranli na gmail ocitno niste prebrali novice o tem programcku. Jaz sem ga ravno danes instaliral. Ql zadeva recimo za backup.

slassi ::

hej kronik!

zdej sem pa zmeden!
Tole zgleda zares ni prvi april! moram sprobat! Kakšne so kaj izkušnje???

Google rulz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eni mamo,druge pa baše, a ne?

PrimozR ::

Ja vem da obstaja bacup. Sam še zmer. Men Gmail rula. Drgač smo pa redki k mamo račun skor zafilan s PPT, filmi in podobnim spamom :D

BigWhale ::

Hm, tole je prvoaprilska...

gumby ::

2^(inf-1) bi moralo bit...:D

WarpedGone ::

Tole je JAPC, just antoher pissing contest.

99% vseh mejlov, ki so čez 1MB, so smeti, razne ppt fore, razne BMP 24bitne slike, etc. Produkt amaterjev, ki nimajo razčiščenega pojma velikosti datoteke. Google pa vse to le še spodbuja.

Prou smešen je folk, ki se ma za frajerje, ker majo še nekaj frej invajtov in jih ponujajo en drugim.
Ne nucam gmaila. SPAM.
Zbogom in hvala za vse ribe

R33D3M33R ::


Prou smešen je folk, ki se ma za frajerje, ker majo še nekaj frej invajtov in jih ponujajo en drugim.


Prosim ne s takimi komentarji, če ne rabiš invajta lahko povabilo mirno ignoriraš. Poznam take, ki samo s tekstovnimi maili v par mesecih zapolnijo 150MB+ prostora in zanje je gmail zagotovo dobrodošla pridobitev.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Jux ::

Men je pa ponudba ki jo ma gmail kul in za vas sicer ne vem, ampak jst sem nabral že ene 0.5gb mejlov na mojmu računalniku in zadnje čase postaja vedno bolj popularno da se pošiljajo kakšne šale, fore itd, pač nek media content, ki je mogoče komu brezvezen, men je pa zabavno da mam take stvari shranjene. Tako da - nikoli ni prostora preveč. Osebno sem si pa jst gmail account naštimal tako da se mi forwardira na njega vsa pošta, ki jo dobim na enega izmed mnogih email računov (s katerih poberem dol pošto z POP dostopom), ki jih mam - in ko grem kam mi ni treba čekirat šest različnih emailov, samo pregledam tistega na googlu.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

99% vseh mejlov, ki so čez 1MB, so smeti, razne ppt fore, razne BMP 24bitne slike, etc. Produkt amaterjev, ki nimajo razčiščenega pojma velikosti datoteke. Google pa vse to le še spodbuja.

Ja, grozno! Najbolje bi bilo če bi vse to prepovedal in v šole dal obveznen predmet ASCII-art. Vse ljudi ki pa zaradi svoje laičnosti narobe skompresirajo datoteko pa v fojbo. Že šibam fotra skrit na podstrešje da ga ta rdeči ne najdejo.

PS: mam eno goro invajtov, če kdo rabi, PM. >:D
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

CaqKa ::

>>> recimo da imam 150mega postscript podatkov ki jih želim tiskarni da mi stiskajo reklamni prospekt

če je tiskarna tolk nesposobna da ne zna postavit ftpja.. pa če si ti tolk nesposoben da bi jim to na cdju prinesel in povedal kako in kaj..


sicer pa matev.. bluziš v tri krasne.. a ti sploh veš da niti preko 1 giga mail accounta ne moreš dobit filma ki je 700 mega?
rajši bodi tiho ker se tak smešiš..
no vsekakor pa lahko nadaljuješ...



...v kolikor ti je interes bit slotechovski prvoaprilski dvorni norček.

darkolord ::

pa če si ti tolk nesposoben da bi jim to na cdju prinesel in povedal kako in kaj..

sorry, ampak tale je mal mimo...

CaqKa ::

ja zakaj? ker če imaš najhudejši paket uploadaš to stvar eno uro.. medtem časom pa že greš do onega pa mu zraven še vse razložiš. poleg tega si ziher ker si mu osebno zadevo potisnil v roko.

darkolord ::

Ja ja, samo velikokrat stvari ne grejo tako in je naredit kar nekaj popravkov, preden so vsi zadovoljni... pa še dostikrat se te stvari delajo v poznih večernih urah, tako da pomoje cdji ne bi bili tako prirocni, ce bi se za vsak popravek mogu vozit do tja ;)

Tilen ::

a se da tm narest da mas kao multi gmailfs... :) da bi mel tk ene 5 taksnih "diskov" ? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

CaqKa ::

ja samo prvotnih 150 mega vseeno neboš šel po mejlu pošiljat..


tilen. kolkor jaz vem si lahko vse gmaile not namečeš za katere imaš username in password

Jux ::

ja zakaj? ker če imaš najhudejši paket uploadaš to stvar eno uro.. medtem časom pa že greš do onega pa mu zraven še vse razložiš. poleg tega si ziher ker si mu osebno zadevo potisnil v roko.


Ja, pa tud p2p aplikacij ne rabimo, naredmo en poštni dopisni seznam, pa si ročno dostavljajmo dvdje - da ga zdownloadaš itak traja en dan - v tem času sigurno prideš do tistega ki ga potrebuje :).

Nočem rečt da je email ful dober medij za distribucijo podatkov (pravzaprav ga uporabljajo samo tisti, ki ne znajo uporabljat drugih načinov prenosa) - je pa dejstvo, da je vedno bolje nekaj poslat prek neta kot se vozit nakrog da dostaviš zadevo (še posebej, ker niso vsi v rangu ene ure). Tisto uro ki jo recimo porabiš za upload lahko v podjetju/doma/kjerkoli počneš tudi kej druzga kot gledaš kako se procent prenesenih podatkov spreminja. :)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Kies

Oddelek: Programska oprema
121441 (1193) trto
»

Google Talk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10815551 (9374) slitkx

Google GMail Invitation (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1905112877 (53654) jvolk
»

Picasa Web Albums - nova preizkusna storitev iz Googla

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
257243 (5906) Witboy
»

Gmail za vsakogar

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
226177 (5021) Fly.MaCh!nE

Več podobnih tem