» »

BIOS

BIOS

AvAkI ::

Zanima me kako Flashati nov BIOS.
Imam Abit KT7A gor je bios verzija WW.
Rad bi pa dal gor nov BIOS verzije 3R.
Zdaj pa bi prosu koga da mi lepo razloži kako flashati bios, ker ga še nisem.

HVALA!
  • zaklenil: AvAkI ()

krucymucy ::

Posnem na eno sigurno disketo ta fajl - zazeni racunalo (prej se prepricaj, da ni blizu mame s sesalnikom, ker bi ti lahko izpulila kabel ... strlela pa to ...:D)
No zazeni - in verjetno oz. preprican sem, da moras pritisnit ALT+F2 - tko mam jest - ti pa vrejetno tud...sej pise na zacetku ... disketa je seveda ze vstavljena... pol pa mal pocakas pa se ti znova zazene pa je!!!
Simpl ko pasulj

Slide ::

To je zares na hitro.
Pejt na www.abit.nl in tam potegen dol t nov BIOS (3r). Potem vzami disketo k je ne nucaš in jo formatiri tako, da se ti gor prepiše sistem. To lahko storiš v Windowsih (Pejt v raziskovalca, vstavi disketo in z desno klikni na pogon a: ter izberi formatiraj. Tam izberi prenesi sistem in prični s formatiranjem), disketo pa lahko formatiraš tudi v DOU-u. Računalnik resetiraj in preden ti napiše Strating Windows 98 pritiskaj F8 nato pa izberi Samo MS-DOS (Command promt only). Ko se postavi v DOS vstavi disketo in napiši format a: /s in tako ti bo formatirov in prinesel sistem.
Sedaj sledi BIOS. Kos si z neta downloadov BIOS ga extracti v nek začasni direktorij. Nato pa skopiraj datoteke iz direktorija na disketo. Sedaj pa resetiraj mašino, disketo pa pusti not. (Če se mašina ne boota z diskete, preveri, če imaš naštelano First Boot from Floppy v BIOSu). Ko se ti boota, poženi runme.bat in sledi navodilom na zaslonu.
Vse naredi samo. Sedaj se bo BIOS nalagal in počakaj da pride progress bar do konca. Ko konča pritisni F1 za reset.
Ko se resetira, pojdi v BIOS in nastavi željene nastavitve in stvar bi mogla teč k urca.

Slide
forever 200 MPH ...

OldSkul ::

Drgač pa lahko delaš to tudi na disku kako jaz delam!

AvAkI ::

hvala vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz WinXP--na Win98

Oddelek: Pomoč in nasveti
51151 (1041) Airskull
»

problem pri flashanju BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
71076 (1023) žiga
»

Hm... kako upgrejdaš BIOS?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81066 (932) noogy2noogy
»

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
191312 (1029) Duhec
»

Pioneer DVD in regijska zaščita

Oddelek: Strojna oprema
342050 (1594) luni

Več podobnih tem