» »

Hm... kako upgrejdaš BIOS?

Hm... kako upgrejdaš BIOS?

Muzo ::

Lep pozdrav

Imam eno vprašanje. Mama plata, Lucky Strike 5mvp3 ne dela kot bi mogla. In jst bi dal gor novejši bios. File že imam, z .bin končnico, zanima me pa, kako se ta BIOS nadgradi. Kakšen program rabim in te stvari, kako shranim star BIOS če gre slučajno kaj narobe itd...


Hvala

noogy2noogy ::

Tam ko si dobil nov bios (najbrž na sajtu proizvajalca) je ziher tudi program za flešat bios, ki je odvisen od znamke biosa (npr. award).
Rabiš torej zagonsko disketo (formatiraj disketo z opcijo kopiranja sistemskih datotek) na katero skopiraj še programček za flešat in nov bios fajl.
Potem zaženi računalo z disketo in poženi fleš program in vpiši ime novega biosa, obvezno pa shrani stari bios, ko te bo program to vprašal!
Potem upaj, da ne bo ravno v tisti minutki vrglo ven štrom, drugega nima bit kaj.
Znova zaženi računalo in...

kar brez panike8-)
lp noogy

Muzo ::

Hm... na strani kjer sem dobil BIOS, torej na strani proizvajalca matične plošče nisem zasledil programčka. Bom še malo pobrskal. Hvala.

R-S-LoVe ::

Če si ploščo kupil kot komponento, so ti zraven priložili CD-jko, pa je program ziher na CD-ju.
Kr tko da se ne boš matral pri izkanju.

Jaxx ::

Tlele poglej!

MikeP ::

Jaz imam podoben problem. In sicer, dobil sem ustrezen .bin filet, programcek za flashanje Biosa .

Tezava se pojavi, ker mi, karkoli naredim (boot disketa, tiscanje F8 in MS-DOS only ) vrze ven, da nimam dovolj memorya. Sem poskusal celo s prastarimi boot disketami za igre, ki imajo preko 590 Kb prostega memorya, pa nic ne pomaga.

Ker tezko verjamem, da se je potrebno tako zajebavati s tem ubogim biosom, vas prosim za pomoc.

Kaj obstaja kaksen vodic kako flashati Bios, in kaksno boot disketo uporabiti ?

Muzo ::

BIOS uspešno flashal, sedaj najde procesor lepo amd k6-2 450mhz (prej je bilo samo 400), vendar sem potem pognal defaults, sedaj pa se po prvem zaslonu ne pokaže nič več. Žalostno, sploh ne vem kaj naj naredim.

Kakšna ideja? Operacijskega ni na disku, sistemska disketa ne pomaga, ker sploh ne pride tako daleč.

Kakšna ideja? Preden sem dal load defaults je prišlo naprej, vendar je pri inštalaciji WIn98 vedno javil napako, za katero pri MS pravijo, da nekaj v BIOSu ni dobro nastavljeno. Nek problem na motherboardu...


Torej?

Binji ::

Probaj resetirat BIOS z jumperjem
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

noogy2noogy ::

MikeP:

Disketa mora biti prazna formatirana z opcijo kopiranja sistemskih datotek in ne win98 zagonska disketa ali karkoli drugega!

Na to disketo skopiraš še dve datoteki (flash programček in bios) in to je vse kar rabiš.

Računalnik se zažene hitro, v ukazno vrstico pa vpišeš ime flash programa (npr.: awflash), ko te pa program vpraša po novem biosu pa celo ime datoteke (npr.:0602bw.bin).
Priporočljivo je shraniti stari bios - to ti programček ponudi - daj mu svoje ime in končnico .bin.

To mora delovati.
lp noogy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EPA slikca>BIOS ??? problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91500 (1331) Bx
»

Flashanje Biosa na ABIT plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
81239 (1152) smilyxx
»

problem pri flashanju BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
71068 (1015) žiga
»

Flashanje biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131307 (1140) VASkO
»

Bootable Floppy? Kako?????????'

Oddelek: Pomoč in nasveti
121514 (1413) R@C@

Več podobnih tem