» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
22 / 64
»»

Flea ::

Moram biti na kaj pozoren ko nakupujem smartphone preko Amazona? Gledam na .de pa so cene primerljive z našimi z vezavo tudi ponekod. (Samsung Galaxy S6, LG G4,...)

mailer ::

Dobil paket z amazona v katerem naj bi bil SSD. Poštar ga je kar vrgel v nabiralnik, podpisa sploh ni bilo treba. Je to normalno? Za disk sem plačal 80€, cena na paketu je navedena 63,53€. Zdi se mi, da so mi poslali napačnega oz samo 120GB, kupil sem namreč 240GB. Kakšen predlog razen tega da paket odprem na pošti?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Furbo ::

Kompliciraš v iber, odpri, poglej kaj je notri, piši Amazonu če je kaj narobe.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mailer ::

Kako mi bodo oni verjeli, da je bil notri napačen artikel? Pomoje je bolje, da odprem na pošti (zsa vsak slučaj) in se naredi zapisnik v primeru napačne pošiljke.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Furbo ::

In kako ti kar čutiš čez karton, da je napačna zadeva noter?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mailer ::

Zaradi napačno navedene cene artikla. Cena 120GB verzije okoli 65EUR. Oz piše na paketu:
Personal computer item 58,01EUR
Freight and insurance 5,52EUR
Total 63,53EUR

Sem jim pisal na suport pa čakam odgovor.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

mailer ::

Evo zadeva rešena. Klicali so me z amazona in vse razložili, med pogovorom odprl paket in artikel je bil pravi. So pa povedali, da se včasih zgodi, da pride do napake. Glede podpisa za prejet artikel so pa rekli, da to ni njihova praksa in bodo podali pritožbo na dostavno službo (pošta).
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kratos ::

Nevem če je že kje napisano vendar iz kje pošiljka prej pride, amazon UK ali DE ?
So me kitajci fajn zajebali (nikoli nikoli ne kupujte iz gearbest spletne trgovine, prvič po letih da sem naletel na kitajske nategune), zdaj moram pa nekak v 10 dneh dobit to stvar iz amazona. Če ima kdo informacije iz prve roke bi bil zelo hvaležen.

gansta ::

Iz amazona(UK) sem dobil nazadnje v tednu dni.

Sem pa naročil iz drugih trgovin Nemčija in je DHL 2 dni.... tako da sigurno sem prepričan da je Nemčija hitrejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

kratos ::

Super hvala, s čim sploh pošiljajo iz nemčije drugače ? Iz UK vem da sem navadno pošiljko dobil z Royal Mail v tednu dni.

gansta ::

Nemčija DPD; DHL, mislim da tudi TNT (to govorim na splošno; kako je preko amazon-a pa ne vem, jaz sem dobil iz anglije amazon preko slo pošte).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

amacar ::

Amazon gre v vecini primerov preko dhl po nemciji in slo poste po sloveniji.

mailer ::

Nemčija več ali manj DHL, z amazona DE sem naročil ssd, poslan iz francije, kurirska služba pa Asendia.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kratos ::

Super hvala vam, bom naročil potem kar iz Nemčije, v 10 delovnih dneh od dneva nakupa bi mislim da potem moral dobit četudi ima naša pošta prste vmes.

Furbo ::

Iz .de bo prej, lahko pa izbereš tudi hitrejšo dobavo (malce dražje).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

amacar ::

Ce majo na zalogi bo prislo, ce ne pa odvisno od srece. Pri meni je pisalo, da je izdelek na zalogi, po 10 dneh so mi pa napisali, da ga ni na zalogi. Narocil sem 27.11, dobil pa potem 18.12 na dom...

dr.Akula ::

kratos je izjavil:

So me kitajci fajn zajebali (nikoli nikoli ne kupujte iz gearbest spletne trgovine, prvič po letih da sem naletel na kitajske nategune), zdaj moram pa nekak v 10 dneh dobit to stvar iz amazona. Če ima kdo informacije iz prve roke bi bil zelo hvaležen.

En teden pred božičem sem naročal na Gearbest in stvar dobil ta ponedeljek (izbral zastonj poštnino). Tudi kar sem pred nakupom pregledoval nisem našel slabih mnenj.
Kaj je pa bilo?
ni podatka

kratos ::

Ajde, ker imam ravno čas ti bom opisal, ker kaj takega se mi še ni zgodilo, mogoče dobim še kakšen nasvet :)
24.12 naročil artikel vreden cca. 100EUR, ki ga bom nujno potreboval čez 2 tedna, seveda nisem nič prepustil naklučju in tako vzel DHL express dostavo (cca. 25EUR). 2 tedna od naročila je bil artikel pri njih na čakanju da njihov agent zrihta prevzem paketa (shipment information received), seveda mi je kmal postalo jasno da pošiljajo v batchih - ko dobijo dovolj naročil se zadevo pošlje najprej oz. pokliče kurirja. Ni panike, nebom kompliciral, čeprav sem plačal express dostavo.
7.1 - 14:09 je bila pošiljka pobrana s strani DHL ("shipment picked up")
7.1 - 20:40 pošiljka dostavljena nazaj ("Returned to shipper"), bogsigavedi zakaj, predvidevam da zaradi narobe napisanih podatkov, zelo možno pa lahko tudi namensko.
8.1 - Dostavljeno - Signed for by : BENSON (moje ime ali priimek niti približno ni benson), Lokacija: Novo mesto, celotna stvar deluje na prvi pogled kot bi bilo uspešno dostavljeno.
Za lažjo predstavo ti dodam še sliko DHL dokumenta in trackinga:



Itak, kličem takoj na DHL kaj se dogaja, oni mi razložijo da je to napaka na njihovi strani in da je bila pošiljka dejansko vrnjena pošiljatelju. Danes jim Pošljem še mail naj stvar uredijo, vendar zaenkrat še nič.

Kontaktiram ponovno (po 3 ticketih) gearbest, ker se jih neda drugače dobit kot na počasen ticket sistem, naj mi pošiljko ponovno pošljejo saj vidim da je prišlo do zapletov, prvi kitajc odgovori da je bila pošiljka uspešno dostavljena in mi zapre ticket, drugi kitajc mi kopira generično sporočilo ki nima veze s tem kar sem jaz spraševal oz. jim govoril (zapre ticket), treti kitajc mi ponovno napiše generičen copy+paste stavek v katerem so pač navedeni moji podatki, tracking, kdaj naj bi bila pošiljka pri meni od dneva nakupa (4-7 dni baje), pri tem mi seveda zapre ticket. Izvedel nič, naredil nič, oni majo moj denar in robo. Hvalabogu sem plačal s paypalom tako da je tu resolution center v katerega sem jim pisal danes, edina stvar je ta da v trackingu piše kot da je pošiljka dostavljena in če bom dal escalate to claim se bojim da bodo videli samo napis dostavljeno in mi skenslali claim.

Torej kaj bi ti v tem primeru naredil ? Seveda bom takoj v ponedeljek zagnjavil DHL-u da mi popravijo status trackinga če je sploh možno. Kaj takega se mi še ni zgodilo pa kupujem prek spleta tedensko že več let, pravtako sem v vseh teh letih samo enkrat odprl paypalov resolution center in še takrat se je dalo zmenit z prodajalcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

amacar ::

Js sem tudi kupil tablico v presale (na gearbestu), cakal vec kot 1 mesec, dvakrat sem jim pisal, so dali odgovor naj pocakam 7-15 dni, nato sem jim pisal da naj vrnejo denar, so mi ga hoteli vrniti na gearbest racun, sem odprl case na paypalu, po enem tednu niso niti odgovorili iz gearbesta, nato sem dal escalate in so odgovorili in vrnili denar preden je paypal posredoval. Sem sedaj rajsi narocil na banggood.

SumTingWong ::

Tudi sam sem imel tezave z Gearbest. Sicer ne kupujem tedensko, sem pa ze preko vec trgovin narocal, pa takih problemov kot z Gearbest ni bilo. Enako bil potreben paypal dispute in escalate.

kratos ::

Po koliko časa escalatam ? In potem je verjetno povrnjen denar na paypalu ne na računu drži ?
Predlagam da nekdo naredi temo kjer bodo spisane vse oporečne spletne strani pri katerih bomo pazljivi (opis pripetljajev). Tako bomo imeli slovenci vsaj en zanesljiv vir tujih shitty spletnih strani. Pri trustpilot ima recimo gearbest zelo dobro oceno, zakaj ? po malce podrobnejšem pogledu komentarjev vidiš da si kinezi nabijajo ocene z pokvarjeno angleščino, po še boljšem pregledu pa vidiš da vse skupaj verjetno piše ena in ista oseba, kar je porazno in zavajujoče.

Furbo ::

Zakaj zdaj težave nekoga z nekim kitajcem rešujemo v amazon temi?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sese12 ::

Mene pa zanima, kako je s pošiljkami na pošto v Avstrijo (POSTLAGERND) in sicer DDV v Avstriji in Carina. Pri nas je DDV nad 22 EUR in carina na 150 EUR, kaj pa v Avstrii?

Pithlit ::

Carinske omejitve so enake (22/150). DDV je manjši (20%), carinska pošta zaračuna cca. 10€ za svoje storitve. Torej se ti za dražje stvari zna splačat v avstrijo naročat, za cenejše pa ne (ker si naša carinska pošta vzame manj).
Life is as complicated as we make it...

kratos ::

Iz Nemčije sem dobil pošiljko v 3 dneh z UPS prevoznikom (express pošiljka), naročil sem v ponedeljek danes ob 11h je bila že pri meni. Poštar me je pred dostavo še poklical (bil je zelo vljuden, svaka čast UPSu in dostavljalcem, ponavadi če so me klicali iz konkurenčnih dostavnih služb je bil velikokrat kakšen bosanec ki nezna niti slovensko).

dvihtelic ::

No sam sem naročil kaljeno steklo za iphona na gearbestu in sem dobil polomljenega, pisal nazaj in nisem dobil nobenega odgovora. Tam ne kupujem več

Roadkill ::

Kaj ima to veze z Amazonom?
Ü

Pithlit ::

kratos je izjavil:

Poštar me je pred dostavo še poklical (bil je zelo vljuden, svaka čast UPSu in dostavljalcem ... ).

Pri UPS in DPD je to kar standardna praksa. Pri GLS si laho srečen če ti obvestilo pustijo.
Life is as complicated as we make it...

opeter ::

dvihtelic je izjavil:

No sam sem naročil kaljeno steklo za iphona na gearbestu in sem dobil polomljenega, pisal nazaj in nisem dobil nobenega odgovora. Tam ne kupujem več


Kje si to kupil? Na Amazonu ali pa pri katerem prodajalcu, ki prodaja preko Amazona oz. Amazon tržnici (Marketplace)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dvihtelic ::

Mislim da je trgovec, ki prodaja preko amazona....

Furbo ::

A ni gearbest ena čangščang stran, isto kot DX in podobne, ki nimajo blage veze z Amazonom.

Ampak eni stalno vlačijo te kitajce v temo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dvihtelic ::

se opravičuje, sem prvič vlaču noter.

flameir ::

A morda kdo ve na hitro a se ti ta 1€, ki ti ga najprej odbijejo dol s kartice kasneje vrne/odšteje pri prvem naročilu? Sej je res samo 1€, ampak me vseeno zanima, kam je šel. :D hvala

kratos ::

Dobiš nazaj

Ikspe ::

Vprašanja nadebudnega potrošnika:

1. Na Amazon.de sem odprl račun pa me zanima če se tudi tu tako kot na ebayu, znotraj poveže paypal.
2. Vidim da je zdaj popularen nekakšen *Amazon Prime* preizkusno brezplačen 30 dni. Je to samo za večje evropske metropole, ali je uporabno tudi za slovensko podeželje? Poštnina ki naj bi bila brezplačna, verjetno ne velja tudi za Slovenijo kajne?
3. Kupil bi nekaj knjig (zaradi cene raje rabljene) in me zanima kako je s poštnino in ostalimi morebitnimi stroški. Nekje piše da je pošiljanje knjig po Evropi 13€.
Je to standardno za vse nove in rabljene knjige, ali je odvisno od prodajalca, ki zraven doda še druge stroške?
4. Se stroški pošiljanja zvišajo če vzamem 5 knjig?

Furbo ::

1. Amazon ne podpira paypala.
2. Tujina.
3. Zmeči v košarico in klikni izračun stroškov poštnine, pa boš videl
4. Več robe, več poštnine po mojih izkušnjah. Osebno sicer kupujem knjige samo za kindle, kjer poštnine nekako ni. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ikspe ::

Obstaja pri nakupovanju na Amazonu kakšen znesek pri katerem imaš brezplačno poštnino?
skratka....svežepečen Amazonovec se priporoča za kakršnekoli nasvete pri nakupovanju knjig in elektronike.

golf3 ::

Tudi če kje piše da je zastonj poštnina je to le v tisti državi npr. amazon.de --> nemčija. Načeloma za nas ni poštnina nikoli zastonj.

flameir ::

A če sem nek izdelek dobil, pa bi ga rad vrnil, to lahko storim zastonj in brez razlogov? Sredstva se mi vrnejo na TRR ali kako? Hvala

Ikspe ::

Jaz bi kupil vse knjige iz ene zbirke.
Kako bi našel prodajalce ki prodajajo čim več knjig iz te zbirke? (Tako bo poštnina cenejša kot pa če kupujem samo po eno knjnigo)
Poznam samo ta način da ko najdem eno knjigo, pogledam od vsakega prodajalca ki to knjigo prodaja katere knjige še prodaja. Ampak to je zelo zamudno zato me zanima če je še kak lažji/hitrejši način.

Pithlit ::

Sej če napišeš naslov zbirke ti bo mogoče kdo lahko celo pomagal...
Life is as complicated as we make it...

Ikspe ::

Mislim da obstaja 6 različnih knjig na spodnjem linku-vidne na spodnjem linku.
Airbrush Technik- Judy Martin.

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?_...

roli ::

flameir je izjavil:

A če sem nek izdelek dobil, pa bi ga rad vrnil, to lahko storim zastonj in brez razlogov? Sredstva se mi vrnejo na TRR ali kako? Hvala

Jaz sem to ravno ta teden prakticiral.

Kupil sem nek izdelek, ki mi ni bil všeč (ima par problemov). Greš na amazon, daš return in izpolniš kar imaš za izpolnit. Dobiš za natisnit par nalepk, tisto po navodilih prilepiš na škatlo in pošlješ. V ponedeljek sem paket oddal, danes pa dobil vračilo. Vračilo vključuje vrednost celotnega izdelka, poštnino do tebe in poštnino nazaj. Nakažejo ti pa tam, ko izbereš. Jaz sem dal vračilo nazaj na kartico s katero sem plačal.

V glavnem sem zelo zadovoljen z izkušnjo.
http://www.r00li.com

Alamar ::

Ikspe je izjavil:

Jaz bi kupil vse knjige iz ene zbirke.
Kako bi našel prodajalce ki prodajajo čim več knjig iz te zbirke? (Tako bo poštnina cenejša kot pa če kupujem samo po eno knjnigo)
Poznam samo ta način da ko najdem eno knjigo, pogledam od vsakega prodajalca ki to knjigo prodaja katere knjige še prodaja. Ampak to je zelo zamudno zato me zanima če je še kak lažji/hitrejši način.

Za rabljene nemške knjige, cd, dvd... poglej na http://www.medimops.de/

Za nove knjige brez poštnine in s konkurenčnimi cenami poglej http://www.bookdepository.com/

Obe trgovini podpirata paypal, ki ga Amazon ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Mitja358 ::

Ko naročate iz Amazona UK plačate v € ali funtih? Pač tista izbira, ko ti ponudi v košarici - ker gledam, da je njihov tečaj dražji od našega. Sem pri nakupu izbral VISO Electron pa me ni nikjer vprašalo za potrditev plačila ali pa kaj podobnega, kaj delam narobe? Stanje v profilu je "Not yet dispatched".

Ikspe ::

Stran z rabljenimi nemškimi knjigami je dobra ampak ima na voljo samo tri tiste knjige. Na kakšen način v googlu najdeš tovrstne knjigarne z rabljenimi knjigami?

Ikspe ::

Na amazon.de sem opazil pri prodajalcu knjig piše na desni strani okna *Versand durch Amazon* ?
Imajo nekatere knjigarne kakšno pogodbo z amazonom da mu pošljejo knjige in potem amazon prepakira da ti ni treba plačevat poštnine za vsako knjigo ali kaj to pomeni?

SumTingWong ::

Jaz bi pa malo pomoči prosil. Nisem ravno vešč nemščine, imam pa za reklamirat en izdelek, ki je prenehal delovati po parih mesecih uporabe. Mi lahko kdo prosim pove kam moram klikniti da pridem za obrazec ali karkoli za "zahtevo za garancijo"?
Hvala

golf3 ::

Pred kratkim je amazon omogočil angleški prevod amazon.de kar je vsaj meni močno pomagalo saj tudi ne razumem preveč nemško.

SumTingWong ::

Saj imam angleško (kolikor pač je), ampak nikjer ne najdem karkoli glede warranty. Samo Return and replace items vidim. Kar pa ni več opcija.
««
22 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723275 (1741) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123096 (2670) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376437 (2721) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434348 (17468) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510264 (9350) Robert

Več podobnih tem