» »

Samsung 959 NF vs. Philips 109p

Samsung 959 NF vs. Philips 109p

glinik ::

Pozdravljeni.

LCD zasloni me (še) niso zadovoljili s kvaliteto slike, niti tile najdražji;( !Zato me zanima, če je že kdo imel možnost in primerjal sliko teh dveh monitorjev.

LCD še ni prava stvar (mogoče bo kdaj), še bom kar na OLED-a počakal.:D

Hvala za vse odgovore !

Boeing ::

Potem pa ti moram povedati, da si strahovito zahteven...

oziroma, drugače povedano, se samo preseravaš.


LP B.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

para! ::

Citiram iz zaklenjene teme:

"Zaenkrat še niso dovol dodelani, tudi tisti najdražji ne (Samsung 172T)."

Samsung 172T ni ne najbolj dodelan, niti najdražji LCD monitor.

:D

Lp
Death before dishonor!

Dr_M ::

sej LCDji se neki casa ne bodo dosegli CRTjev po kvaliteti.

drugac pa je tocno taka tema ze odprta. mal pobrski.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

imi ::

Kdor trdi, da LCD-ji niso dosegli kvaliteto CRT-monitorjev, pa res ne ve kaj govori.

Sam imam doma NEC 1760NX, pa je slika superiorna nampram CRT monitorjem. Tudi v igrah, problem je mogoče pri manj kvalitetnih DIVX-ih. Ampak menjal ne bi nikoli!

boštjan ::

se popolnoma strinjam z IMI-jem,jaz mam 172t od samsunga in me oči čisto nič ne bolijo,ko pa pogledam na samsungov crt 755fx,ki dela na 100Hz pa takoj občutim tiste kričeče barve.

Dr_M ::

imi: ocitno se nisi probu ksnih cam/cam programov. za zacetek probi ksn autocad, pa bos vidu kok zelo nimas pojma.
tut recimo ksni spilov ne mores spilat, filme na ksnih boljsih sicer ze lohk gledas, ampak samo ksne drame>:D :D
bo treba pocakat se na ksno generacijo al pa 2 za dobr LCD.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

boštjan ::

Dr. M glede autocada res ne vem ,a špili in filmi se lepo odvijajo na LCD,vsaj tega ki mam jaz in še nekaj drugih ki so pohvaljeni na tem forumu(LG in NEC)

glinik ::

Enostavno še ni dodelana tehnologija za LCD-monitorje.Preveč kompromisov morš "povest" posebej pa še za takšen denar.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

glinik ::

Dr_M

Ti si pravi ded in ne plavaš s tokom.Imaš svojo glavo in presodnost-pohvala.

Drugi grejo s trendi in trend je pač LCD.Ker je to moderno (//&$%#""!! tudi takšni morjo živet

Lp

boštjan ::

glinik,prvo pazi na jezik.drugo pa tudi crt majo negativne lastnosti,prvo kot prvo je tu sevanje in oči začnejo bolet po par urah

para! ::

OK, obstajajo tudi LCDji višjega razreda, namenjeni profesionalni rabi (Samsung nekako ne spada sem, glinik). Ti so seveda tudi dosti dražji.

Bi pa pripomnil eno o bolečih očeh in CRTjih, ko že vsi to tako povdarjajo. Mene namreč oči še nikoli niso pekle, pa sem do zdaj uporabljal le CRTje.

Razlog mi ni znan,...

Lp

:)
Death before dishonor!

Dr_M ::

prvo kot prvo je tu sevanje in oči začnejo bolet po par urah

sevanje?? ubistvu VSAKA elektronska naprava seva.tut brivniki sevajo. oci bolijo pa samo ce gledas v slab monitor pri 60hz. pr kvalitetnih CRT monitorjih in pri 85hz+ in ob pravilni uporabi monitorja te ne morejo bolet oci.:) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

Jazz,ljudje smo si različni in poznam dva kolega,ki ju tudi ne pečejo oči,samo za mene je bila nuja LCd.

boštjan ::

Dr. M.Moj CRT je mel 85Hz osveževanje a so me oči začele bolet po parih urah,zdaj ko mam LCD nič več.Sicer pa kaj ti bom jaz pravo,je dosti folka tukaj gor ki so šli na LCD, pa dvomim da so nezadovoljni.
Tolko o tem.
Naslov teme pa je:Samsung 959 NF vs. Philips 109p, tako da se prosim od zdaj naprej držite teme. Če pa kdo hoče pa lahko odpre v oddelku Strojna oprema,temo LCD:da ali ne in bomo tam razgljabljali o + in - lastnostih obeh vrst monitorja.

Dr_M ::

boštjan ok se tole. CRT monitorja nikol ne smes gledat v popolni temi, pa nikol smes met cist crne podlage. jest mam vedno ob strani eno lucko, tko da svetloba od monitorja ne obremenjuje oci, tko da me res poredko pecejo, recimo po ksnih 10 urah, ampak res zelo poredko.
pa CRT je mnogo bolj prilagodljiv. sicer pa vsakemu svoje. za resno delo CRT, za irc in web browsing pa je tut LCD dobr :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

Dr. M vem da ga ne smeš gledat v popolni temi,a jaz nosim očala in mi ni pomagala nobena svetloba

Boeing ::

Ogromno delam na autocadu in proE, gledam divxe (boljše in slabše kvalitete... kar pač je :)), špilam špile (od simlutarjev, teh je največ, do streljačin (najraje mohaa in podobne ww2 fore)), pa sem z 1760nx super zadovoljen...

LCD-ji mogoče res še niso v kakšnih detajlih dosegli CRT-je, kakšno grafično oblikovanje al pa filmi in podobne fore, ampak za splošno uporabo, kar pa itak prakticira 99% populacije slotecha, so današnji malenkost dražji LCD-ji že zelo vredu izbira.

Tisti en procent, ki pa monitorje uporabljajo profesionalno, ima pa itak dovolj denarja, da si lahko privošči še dodatni profi monitor za delo.

glinik, trend je res trend, ampak tako kot vsaka stvar na svetu je tudi trend z razlogom. Se mar motim ?

|O
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

dunker ::

Mene pa zanima nekaj drugega...
Včasih me ima, da bi uporabljal 1280*960 namesto 1024*768. Pri 1024*768 imam lahko osveževanje 100Hz, pri 1280*960 pa "le" 85Hz.
Sedaj me pa zanima, ali je od 85 hercov dalje tako ali tako že vse enako, ali pa vseeno ostaja dejstvo, da je 100 hercov bolje za oči?

Rad bi imel večjo ločljivost, ampak na noben način nočem, da bi se mi učki kej matrali (so že tko zmatrani, -4.50 dioptrije).
Imam pa Samsung SyncMaster 757p.

Zheegec ::

Ko sem se enkrat navadil na 100Hz (959NF) se po nekaj časa kar pozna če imaš na 85Hz. Drugače pa je 85Hz neko normalno osveževanje zaradi katerega naj ne bi imel problemov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

lopov ::

Dunker ... Prej sem delal s 17" trinitronom 1280*1024 @ 75Hz, zdaj pa imam Samsung 959NF in s PowerStrip nastavljeno 1440*1220 @ 87Hz -- nobenih problemov. Ravnokar sem tudi menjal ocala in v 8 letih se mi dioptrija ni spremenila, imam pa -5.00 in -5.75.

Pa se to ... resno sem razmisljal o nakupu LCD, a mi je omejitev, da je slika za doloceno frekvenco prevec omejujoca. V sluzbi delam tako s Samsungi (171 in 172) kot s Sony (mislim da XM-502, ta zadnji oh & sploh model), pa me ne preprica. Sony ima sliko narejeno za 1600*1200 in je premajhna, ce pa izberem kaj manjsega me pa zelo, res zelo motijo neostre in debele linije. Zato so mi vsec CRT, ker si lahko sliko prilagodim svojemu okusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

glinik ::

Dečki, vidim da se radi kregate oz. komentirate vsako malenkost (komaj nekaj dni sem član-vseeno mi ni žal :) ).Bom pa pol tako povedal, LCD so kar vredi:)) Sem pač zelo natančen - jebi ga (me je že in še me bo teplo, ampak ne more človek iz svoje kože A NE ???)

Zato vse lepo in prav, toda odgovora na moje vprašanje še vedno nisem dobil ;( ;( ;(

Če pa je kdo od vas AUDIOFIL ali kaj podobnega, sem mu z veseljem na raspolago - le pogumno :D :D :D

Hvala za vaša mnenja.

Lp

glinik ::

Pozdravljen lopov!

Mislim, da se midva razumeva!!!LCD še nimajo slike in barv na vrhunskem nivoju kot je pri CRT-jih.

Če pa ti slika ni 100% pomembna je LCD bomba!!

Lp

glinik ::

Alo Boeing, zasledil sem, da si ti že imel na testu določena modela - daj prosim te za odgovor!!

Hvala

whatever55 ::

Vsi grejo na LCD- je ker so nekaj novega. Me zanima kako bi bilo če bi vsi prvo imeli LCD in bi pol naenkrat se na trgu pojavili CRT in bi vsi rekli: Uf supe,r LCD v smeti.

Zdi se mi da so zasloni nekje izenačeni pri plusih in minusih, potem mora odločit cena. Cena pa je bolša pri CRT.

Hasper ::

Halo! Vsi se kregate okrog LCD-jev vs CRT, nekoga pa zanima primerjava Samsunga 959 NF in Philipsa 109p. Kolikor vem mu tud eden ni znal odgovorit na to vprašanje. BTW mu tudi jst ne bom ker nisem imel možnosti sprobat obeh!
Ampak vseeno ni to tema CRT vs LCD!

lp

Boeing ::

Imel sem, oz. zdaj ga ima sestra, philipsovega 109p20 namreč... kar se mene tiče je absolutno najboljša roba izmed 19" crt-jev, ki so trenutno aktualni, čeprav je udarec za denarnico...

nekaj malega (cca 14 dni) pa sem imel tudi 959nf by samsung... sploh ni slab ekranček, daleč od tega, nanj se da zelo zelo udobno delat tudi po veliko ur na dan, je pa res, da razlika v ceni med philipsom in samsungom definitivno ni za lase privlečena.

zdaj sem pa na necovem 1760NX. kar se mene tiče, pošiša oba zgoraj opisana monitorja, tako pri pisanju v wordu kot pri risanju v autocadu in v vsem, kar paše vmes... po drugi strani je pa res, da ne delam videa in ne obdelujem slik, skratka nič od zahtevne grafike, tako da kar se tega področja tiče, se vzdržujem ocene...

gledal sem tudi samsungovega 172T, pa me ni prepričal... čisto subjektivna odločitev.

kakorkoli že, niti z 109p niti z 959nf nebi smel biti razočaran... pojdi pogledat oba, in se potem odloči... oba sta zelo zelo dobra in primerna za marsikaj...

Vseeno pa razmisli o LCD-ju. Zavoljo oči... čez 20 let se boš tolkel po glavi, zakaj nisi takrat raje nabavail lcd-ja...

:)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Marjan ::

Jaz tudi lahko potrdim - na CRTju so me po 3h urah začele boleti oči, in to kar hudo, sem imel tudi vse žilice bolj rdeče.

Sedaj na LCDju gledam lahko po 8h in nimam NIKAKRŠNIH problemov z očmi.

Tako, da zgleda, da imava midva z Bostjanom bolj občutljive oči, kot povprečje...

glinik ::

Boeing, hvala za hiter odgovor!

Tega NEC-a 1760NX dobro poznam.Slike še sicer nisem videl, ampak vem da je vrhunski monitor (tud 90% ima na www.chip.de)

Glede oči pa imaš ziher prav, da je LCD prijetnejši za uporabnika.Cena je tud kar visoka 150000 Sit je lep udarec za denarnico :( .Če gledas da imaš že Philipsa 109p za lepih 75000 Sit :)).

Veš, ni se mi glih iz Maribora do Mlacoma hodit.
Tud oni so mi zatrdili, da je bolši Philips :) - tako, da ga bom kar naslednji mesec naročil (če bojo okoliščine primerne)!

Sestra nebi prodala Philipsa, ne?

Tega tvojga NEC-a dobiš v Avstriji za ca. 480 EU.
Naši prodajalci samo lupajo folk;( ;(

Lp

koyotee ::

glinik
samsung 959NF 19" 66000sit
link link v SLO
LP

Tilen ::

Cena je padla na 45k in hop, pobral zadnjega dalec naokoli :)

Zdi se mi da je slika vdolbena tk notr... pa bi rad to popravil samo ne vem v tistem meniju so vse funkcije sam te ni ali je pa jaz nisem zasledil. Mi kdo pomaga najt?

Drugace pa jaz imam zdaj na 1280x1024 @107 Hz in sem zlo zlo zadovoljen, za kako igro pa tut 1600x1200 @85 Hz >:D

No zanima me se zakaj je tist neki highlited zone, cemu sluzi?


IN pa ktero povezavo priporocate med racunalom in monitorjem? USB al standard tist...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Grey ::

LOL 150k za LCD. Prej, ko so bli LCDji še dragi bi najbrž dal, sedaj pa ne več (razen če govorimo o kakih 20"+ modelih..potem pa ja). Tudi tisti, ki se vrtijo okoli 80k SIT so za navadne uporabnike več kot v redu. Navsezadnje uporabljajo enake matrike kot dražji modeli. Barve gor ali dol...niso tako pomembne če igraš samo igre in uporabljaš računalnik za domača opravila. Dokler se profesionalno ne ukvarjate s Photoshopom in kakšnimi zadevami kjer so barve pomembne, bo za vas dober tudi čisto navaden 17" LCD za 60k SIT. Vse ostalo je pa že preseravanje.

Tilen ::


LOL 150k za LCD. Prej, ko so bli LCDji še dragi bi najbrž dal, sedaj pa ne več (razen če govorimo o kakih 20"+ modelih..potem pa ja). Tudi tisti, ki se vrtijo okoli 80k SIT so za navadne uporabnike več kot v redu. Navsezadnje uporabljajo enake matrike kot dražji modeli. Barve gor ali dol...niso tako pomembne če igraš samo igre in uporabljaš računalnik za domača opravila. Dokler se profesionalno ne ukvarjate s Photoshopom in kakšnimi zadevami kjer so barve pomembne, bo za vas dober tudi čisto navaden 17" LCD za 60k SIT. Vse ostalo je pa že preseravanje.



Bi te res rad videl kako lahko g1kaš recimo CS/CSS na nekem ološ LCD-ju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Grey ::

Tilen:
Čist komot. Monitor imam že 4 leta(predstavlji si takratnjo tehnologijo)...CS sem pa gikal gor dokler mi ni postal beden t.j. 2 leti. Zdaj pa igram večinoma BF2(pa tudi druge igre). In ta monitor mi bo služil vse dokler ne pridejo OLED monitorji ven(naslednje leto).

perci ::

Grey: Tole je dve leti stara tema, ne ga biksat.

Grey ::

AAHAHAHHAHAHA LOL sploh opazu nism :D. Ne gledam datumov...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater CRT monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675862 (4770) Tilen
»

Samsung SyncMaster 959NF

Oddelek: Kaj kupiti
242435 (1901) Eru
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565366 (4425) iso2000
»

CRT - LCD razočaranje in žalost... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645350 (3893) Marjan
»

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
442265 (1655) glinik

Več podobnih tem