» »

Wireless router

Wireless router

SuperStipe ::

Rabil bi ga za povezavo enga notebooka pa verjetno cez cas tut se enga dlancnika. Sedaj imam pa 1 stacionaren racunalnik povezan na inet preko ADSLja.

Vasa mnenja o CANYON Wireless 54G Router CN-WF512
http://www.canyon-tech.com/net/Show/ind... Link do proizvajalca]

Stallone ::

Za tega točno ne vem kako in kaj. Vem pa da je D-LINK zelo vredu tako DI-624+ kot DI-624. Imam wireless net na enem računalu, zraven pa dlančnik, tako da ti priporočam tega;)

mared ::

Imam sicer tega:
http://www.canyon-tech.com/net/Show/ind...
priklopljen en prenosnik in dva stacionarna pc-ja.
po nadgranji sedaj dela BP. Je pa res da signal ni ne vem kako močan. V istem nadstropju hiše ni težav, samo če je vmes armirana betonska plošča, pa signal drastično pade.

SuperStipe ::

No potem sem ga kar kupil ... wlan se nisem stestiral. Sporocim ko stestiram zadevo.

pujsek_ ::

Jaaa, za po bajti je zadeva čisto ok!

SuperStipe ::

OK wlan cist cool dela .. moram enkrat it probat v klet surfat (2 plati vmes).

Mam pa vprasanje glede nastavitev firewalla in sicer DMZ .. ga enblam .. vpisem client IP dam add in dobim ta error
Get table entry error!

Venturer ::

Rabim brezžični router za povezavo dveh pc-jev ki sta v dveh hišah oddaljenih slabih 50m, in sicer je linija med hišama ravna in čista(okno proti oknu), kateri dve brezžični mrežni kartici svetujete in pa seveda kater router je dovolj dober da bi to vse delovalo, rabim zaradi adsl.
l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venturer ()

Venturer ::

Po merjenju sem ugotovil da je razdalja slabih 30m, zanima me ali potrebujem dve brezzični mrežni kartici ali alhko brezžični router priklopim na en računalnik brez brezžične mrežne. Torej a je dovolj ena mrežna brezžična pa router?
l.p.

VASkO ::

ja je dovolj, saj ce je router, potem ima ziher se vgrajen noter bar 4 portni 100mbps switch. access point pa je brez tega.

OldSkul ::

Jaz sem par dni nazaj kupil router ASUS WL.500g in ga bom danes reklamiral.Kupil sem ga prek interneta.Problem je, da se je WAN port po hudi obremenitvi---P2P neprestano obešal pa čeprav je bila naprava v Router načino ali pa v AP načinu, kjer pa router funkcije ne delujejo.
Zdaj sem se odločil, da bo vzel čistokrvno AP napravo, ki pa ne bo imela teh problemov!

drejcmb ::

Jaz sem tudi reklamiral asusa, saj mi je prekinjal povezavo čeprav sem ga dal pred vrata, emule na njem nisem probaval, nato sem vzel SMC2804WBR, zadeve ni bilo treba dajati pred vrata, tudi signal je bil dosti bolj stabilen. Z emule nima nobenih težav, tudi po dveh dneh ne.

SuperStipe ::

Router kar se tice stabilnosti moram rect da zaenkrat dela v redu, na masini skoz laufa torrent in emule.

tec ::

jst mam asusa sedaj en mesec in dela vse bp. wifi mi lovi po celi hisi, tri nadstropja, vmes je ena stena armirana. ftp server, apache, p2p, vse dela brez problemov.

pujsek_ ::

wl-500g je cool zadeva za ta denar...

OldSkul ::

Men enostavno ni delal dobro.Moj problem sicer ni edini in zgleda, da ga moti pri meni switch, ki je med ADSL modemom in Asusom.Eni so problem rešili tako, da so dali vmes 10 Mbit hub toda, ta stvar zmanjša hitrost Asus routerja tako, da to ni rešitev.

VASkO ::

na mojem linksysu tudi nonstop laufa p2p (mula, torrent) pa nikoli ne pade povezava. up je ze od nakupa dalje (dober mesec pa pol)

OldSkul ::

Katerega pa imaš.Mogoče WRT54G verzijo?
Ker jaz bom tudi verjetno kupil ta router.

pujsek_ ::

Malo je treba porihtat zadevo in vse špila...

VASkO ::

ja wrt54g v2.0 imam
kupil za 80eur

OldSkul ::

Ti imaš verzijo 2.0, ki ma za razliko od V1.0 200Mhz CPU in več rama.Recimo Asus ima 125 Mhz procesor.

bradek ::

Se en WRT54G v2 tukaj.

sadarj79, kje si dobil te podatke? Lahko skopiras kak url?

OldSkul ::

Evo ti link!
Zanima me đe kje ste kupili svoje Linksys-e!?
No jaz bom svojega kupil prek mimovrste, kjer imajo verzijo 2.0!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

bradek ::

Kupil sem ga v Nemciji. Ne zamenjam linksysa za karkoli druzga :) okej, razn kak cisco :P

pujsek_ ::

bradek ::

Okej, zdej sm si nalozil firmware za mojga WRT54G od sveasoft in morm rect samo wow. Original ne gre nikol vec gor.

Mimogrede, namen imam postavit sajt z vsemi verzijami vseh razlicnih firmwareov ki obstajajo za wrt54g v2.0 in vse povezave ki sm jih najdu.

Kdorkoli ima namen kupit zadevo, s tem ne more zgresit. Dejansko.

Mimogrede, tista akcija v zgornjem linku, v avteri majo akcijo za linksys in so cene nizje kot tiste napisane. Vsaj ce me spomin ne vara.

Ko bo stran koncana bom postal link.

lp
M

OldSkul ::

Za WRT54g je veliko custom firmware-jev.To je super!

bradek ::

Za vse interesente: http://wrt54g.misek.com/

Ce koga zanima tole naj se mi javi, malo pomoci rabim pri zbiranju vseh sorucov in updejtanju.

VASkO ::

ko sem jaz kupoval, je bil pri nas ta ruter 33 jurjev v akciji, v avstriji pa 78 eurov.

OldSkul ::

Lahko še recimo dodaš pri HyperWRT 1.1 ter 1.2 firmware, če se še kje dobita!
Potem lahko dodaš še tale link do linksys foruma!
Pa tam ko je Alchemy firmware moraš dati neko opozorilo, saj je nekaterim ta firmware uničil WRT54g.Mogoče je to že popravljeno.
Laho dodaš tudi ta link!

bradek ::

Za linke bom naredil poseben page, katerega del bo tudi tale baza datotek. Ce te zanima lahko poskrbis za podrocje povezav?
Sveasoft alchemy skuri routerje v1.0, v1.1 in v2.0 sta OK.

OldSkul ::

Ni problema, lahko poskrbim za povezave.

bradek ::

Super, te bom kontaktiral preko ZS.

dr.J ::

Če imate veliko železa vgrajenega po zidovih, bo wireless bolj slabo "vlekel".

OldSkul ::

Men lovi 2 štuka. po vseh sobah + še zunaj je signal.

Venturer ::

No jaz sem nabavil Belkina z 11Mbps in Belkin usb wireless mrežno isto 11Mbps pa mi na 30m med dvema hišama, lovi na 40% če bi mal prestavlu na manj prikladno lokacijo router na eni in mrežno na drugi strani(kar ni problem ker lahko usb kabel s podaljškom podaljšam) bi lahko dosegel tud 80%.
Signal quality je stalno na 95-100%.Cena za oboje skupi manj kot 26k v BigBangu. Sem zelo zadovoljen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys wrt54g problemi z izpadi

Oddelek: Omrežja in internet
335072 (4017) Spajky
»

Wireless linksys router prekinja!

Oddelek: Strojna oprema
323838 (3147) Blisk
»

Začetek brezžične povezave!

Oddelek: Omrežja in internet
211918 (1351) Brane2
»

Kateri Router - izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
252607 (1871) SergioGuru
»

ADSL ROUTER LINKSYS BEFSX41 - PROBLEMČKI

Oddelek: Pomoč in nasveti
101280 (1159) novi

Več podobnih tem