» »

Namestitev XP NUJNO..

Namestitev XP NUJNO..

Tomi ::

Samo ena zadeva me zanima..
Od kod je najbolje namestiti XP? Iz Oken ( W98 ) ali od kod drugod?

Hvala naprej..
metrodusa.blogspot.com

ABX ::

fdisk --> briši vse in začni.

ali pa na hitro briši dir c:\win in c:\program files.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JLP ::

Na frišno. Windows XP je bbotable CD. Sam naštimej nej ti zažene računalnik s CDROMa u BIOSu, dej not CD in inštalacija se bo zagnala.
Live long and prosper!

andrej ::

da, boot z CD-ja je najboljsi nacin... vendar, ce zazenes setup iz win9x ali w2k se uporabi poseben Dynamic update. ta pogleda kaksne hardver softver mas in samodejno potegne dol popravke. zdaj se zadeva ni tako uporabna, cez cas pa je lahko super, ker lahko preko Dynamic updata MS popravi buge v setupu, ipd... zanimiva tehnologija...

Huey P ::

andrej;

A mi lahko poveš takšen program za W2k, ki ti preveri Registry in ti zbriše neuporabno?
Sploh taka stvar obstaja ali pa jaz samo bluzim?
Aja, pa še tak program, ki bi izbrisal vse neuporabne .dll in druge sistemske datoteke?


..::DOOM III: The Legacy::..

JLP ::

Huey P:
Probej programčk RegCleaner. Mislm da bi znal bit kr uporabn.
Live long and prosper!

andrej ::

ja, regCleaner obstaja -> ti je JLP povedal.

program, ki bi ti odstrano neuporabljene datoteke pa ne (razen programov, ki ti ostranijo tmp, itd navlako)... problem je ugotovit katera datoteka je nepomembna...

Tomi ::

Sedaj sem že namestil.. Sicer kar iz W98, pa ni bilo problema, sem pa vesel, da sem pusti vse gor, ker nimam pol programja doma, pa imam vsaj en sistem popolen. Da ne omenjam, da me od Nvidie boli glava, ker se šele sedaj vlečem dol driverje pa W2000... Sedaj pa sem delal na 60 Hz..
metrodusa.blogspot.com

rejnmen ::

eee tomi... to tud mene zanima... ce jih lahko kar prek ruknes? kok hiter jih gor butne? in v samem sistemu? ker sm se lih pred 1 mescem kake 3 dni pune matral da sm WIN98 gor spravu

kaj pa ostali menite... mislite da bo star "drek" pa register kaj upocasnil v primerjavi z frisno instalacijo

seveda skrbim zelo pogosto za ciscenje registra / sistema / neuporabne dll-e / defragmentacijo diska... mislite da je to dovolj

andrej ::

ciscenje niti ni tak potrebno ce ne instaliras vsakega shareware-a. Drugace pa se defragmenter samodejno zazene v XP-ji in ti optimizira datoteke glede na to katere programe zaganjes. Vsekakor pa je dobro vsake tolko casa rocno pognat defragmenterja...

Tomi ::

rejnmen: fora namestitve iz sistema je samo v tem, da gre lepše ( grafično ), na začetku. Potem pa resetira in gre kot iz boota.
Drugače sem pa sedaj porihtal, samo en bug je, ki sesuje miško ob več prijavljenih userjih, pa ne da se mi nameščati Offica, tako da imam primarni sistem še kar W98. Pa še v XP IE teži ( predvsem na Slo-techu ). Je pa res, da je pa moj sistem čudo za nekatere sedaj:D
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

kaj ti IE tezi? Meni dela bp...

rejnmen ::

tomi, druga fora pa je da mas ob namestitvi nalozen celotni sistem / shareware / settings... ki sm ga drgac nabiral cel mesec:D

se pravi, da taki nalozitvi nicesar ne manjka?
pa se to... kolk ti zdaj zasedejo winsi??? kolk pa po cisti namestitvi?

Tomi ::

andrej: ko odgovarjam, je okno visoko dve vrstici, pa gumbi niso kot ponavadi, lepo enako široki.
rejnmen: ja, eno zadevo sem pozabil povedati. XP so šli na svojo particijo, tako da imam dual boot. 98 za delo, XP za preizkušanje in važenje:D
Aja, kdo ve, kako bi Office prepričal v delo, ker se mi ne da še enkrat nameščati.. Vsaj dokler ne dobim Office XP..
metrodusa.blogspot.com

ABX ::

Tomi: office-->reinstall
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

da, pri meni je isto z IE, ampak to je ze v vseh buildih. Mogoce je to kaj povezano z HTML kodo na slo-techu...

Huey P ::

nekaj sem slišal, da naj bi navaden paket Office XP stal 180.000 SIT???


..::DOOM III: The Legacy::..

Boeing ::

Huey P: jah, zadnjič sem slučajno videl samo nadgradnjo, pa je bla 130k... mislim, sej pol ni čudn kolk folka ma pirate...>br>
Tomi: jst mam 3 particije, w98, wXP in linux RH 7.0... zadeva in pol, ti povem...ampak za tak hec rabš najmanj 10g drgač je brez veze... w98 za špile, XP za delo in linux za važenje :) :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tomi ::

Ja, dual boot je dobra zadeva. Sedaj samo še čakam na 30 GB disk, da lepo uredim vse, tako kot mora biti..
metrodusa.blogspot.com

AlchemY ::

govorite tle od RC1 ali ste instalirali Beta ver. ?

Tomi ::

Spet imam eno vprašanje glede inštalacije.
Sicer imam sedaj XP RC1, samo dobim jutri RTM..
Imam W98 ( na svoji particiji ) in XP RC1 ( na svoji particiji ). Sedaj bi dal RC dol, pa namesto tega RTM.
Kaj je najbolje da naredim in ali moram kaj popraviti v boot.ini, da se bo sistem lepo pognal?
metrodusa.blogspot.com

PaJo ::

Ne samo vrzi cd noter, bootni iz njega in istaliraj RTM na particijo kjer mas RC1, priporocam ti da pobrises RC1 dol, ker bos lahko imel probleme drugace. No v glavnem stvari glede boota se bodo same porihtal ne se bat, ker stvar preverjeno deluje tudi za kakimi 3-mi instalacijami:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

edmund ::

Hem, se da tudi kako brez da s CDja bootaš?
Ker meni to nekako ne deluje... Mam Teac 24x in Teac 55S cd recorder... Bi po imenih moralo delati... Samo ne prime!!
HDD je na primary master, 24x cd na primary slave, cd recorder pa je scsi - kdo kako idejo?
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Tzar ::

Edmund moraš v biosu naštimat da se buta s CD-ja (čist tko če mogoče še nisi naštimal)8-)
Življenje je lepo!

edmund ::

Kaj misliš da sem od včeraj? ;)
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

ABX ::

win98 recovery disk


Zelo možno da tvoja "različica XP-ja" ni bootable.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

Jah pol si pac sistemsko naredi pa v dosu zazeni setup.

edmund ::

E, TrOn to sem hotel slišat ;)
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Hojne ::

Jaz imam tudi en problem in sicer z inštalacijo XP-jev na diska v RAID 0 polju. Če pritisnem F6 in pobere driverje za HotRoda se mi ustavi tam, ko naloži vse driverje in napiše nekaj kot "starting setup" ali nekaj podobnega, brez F6 gre pa naprej samo mi med kopiranjem datotek na disk malo pred reboot-om (med 90-99%) naredi blue screen in javi ene hude napake. A ma kdo v RAID-u pa, da mu dela???

Paramedic ::

TADAAAA. Js se pa tokrat prvič oglašam iz XP-ja, ki so superiorOS.
Pa odgovor: js mam v Raid 0 in mi dela BP. Ampak nimam zadnjega BIOSa in nimam zadnjih HPT gonilnikov.
He kak smešno so uni gumbi na strani, kjer pišeš odgovor.:)
End transmission.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kakšne particije naredit ? (velikost) za win98+XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
141640 (1142) andrej
»

Kako spremeniti dodeljeno crko pogona?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8973 (786) HudPes
»

lunijev odhod - the begining of a nightmare?

Oddelek: Slo-Tech
381849 (1144) luni
»

Win2000 in Win98 na enem compu

Oddelek: Operacijski sistemi
111136 (976) bastadu
»

Kako obiti ponovno registracijo pri ponovni inštalaciji Win XP ter Office XP

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
83369 (3369) miha

Več podobnih tem